83
  • narumon
    #83
    "Nyilván azért lett jelenleg a legnépszerűbb okosteló OS, lásd másik cikk."

    Vagy azért mert ingyenes?
  • Ulkesh
    #82
    Mivel a legtöbb készüléknél ez a probléma nem jelentkezik, így úgy fogod, ahogy akarod. Ha nem Apple termék lenne, akkor soha nem hallottál volna erről a problémáról.

    Én még nem láttam tejfehér G4-es Power Mac-et. Repedni meg végképp nem repedtek :D

    Már megint valamit hallottál, csak nem jól :D az első generációs fehér Macbookok repedtek.
  • Inquisitor
    #81
    Persze segít majd a keret, hátha akkor jól fogja a user a telefont, mi? :)

    Anno a G4 munkaállomások gyönyörű tejfehér design háza sem repedt szét magától, csak biztos pár hülye verte szét kalapáccsal, hogy köpködhessen a neten meg a sajtóban?
  • Ulkesh
    #80
    Mégis miért is hívnák vissza?

    Más cégek visszahívnak egy típust, mert kikerül a gyártásból 1-2% hibás darab?

    Ami rossz azt cserélik, vagy visszaadják az árát.

    Ne a Blikket olvasgasd, megárt :D
  • sanyicks
    #79
    jaja, nem is hívják vissza, ilyen jó a support: "Megvetted? akkor kuss!"
  • Ulkesh
    #78
    "Mint a 2.5 millió visszahívott iPhone 4?"

    Valaki már megint Blikket olvasott :D
  • Inquisitor
    #77
    Gondolom ez irónia akart lenni? :)

    "a szar androidjukat akarják csak reklámozni de mint láthato ez nem megy mert egy szar!"
    Nyilván azért lett jelenleg a legnépszerűbb okosteló OS, lásd másik cikk.

    "mindenkit csak az Apple cuccok érdekelnek mer prémium csúcsminőségű termékek amikkel nem lehet gond!!"
    Mint a 2.5 millió visszahívott iPhone 4? Néha a Foxconn-nak is lehet szar napja, amikor éppen nem a dolgozói ugrálnak le a tizedik emeletről ....
  • Permissive
    #76
    ne vitázz a királlyal:))))))
  • lenox01
    #75
    Igen, az. Majd idővel elterjed.
  • Ulkesh
    #74
    A 10.1 ami az Androidos készülékek közül 2-3 típuson van még csak jelen?
  • lenox01
    #73
    Megjegyezném hogy a Flash Lite-ról van szó, nem a 10.1-ről ami a 2.2-es készülékekre telepíthető.
  • Ulkesh
    #72
    http://www.engadget.com/2010/07/06/latest-evo-4g-root-uses-flash-lite-exploit-to-do-its-deed/
  • fergusonpapa
    #71
    gyerekes ami itt megy.
  • lenox01
    #70
    "megjegyzéseivel igyekszik zavart kelteni"

    Most nem kelted a zavart a hamis állításaiddal, mégpedig hogy az adobe céget kedvezőtlenül tünteted fel (mivel nincs iphonera flash ezért az szar) és így próbálod védeni imádott apple cégedet?
  • 3LVW
    #69
    @farxis http://mek.niif.hu/01500/01547/01547.pdf --> egyszerre két dologra jó: megtanulsz magyarul és még a sz@ros almás cuccaidat is tesztelheted amikkel olyan nagyra vagy.
  • Ulkesh
    #68
    Nem tudom, hogy rajtad kívül ki beszél az Acrobat Readerről.

    Én konkrétan a böngészőkön keresztüli sebezhetőségről beszélek, amiről a cikk is szól és ami a pdf plugint érinti.

    De csak nyugodtan beszéljél még egy picit félre, hátha valakit érdekel a dolog :D
  • Ulkesh
    #67
    "de te csak alTroll vagy ulkesh mellett"

    Troll:
    A fórumokon a troll olyan személy, aki szándékosan provokálja és sértegeti a kommentelőket, megjegyzéseivel igyekszik zavart kelteni, és esetleg felszámolni az adott közösséget.

    Ne haragudj, de eddigi hozzászólásaid alapján te vagy troll:

    "Na ki akar személyeskedni? Fejezzük be ezt a iHáborút egyszer és mindenkorra. Ismerjétek el - iFanok - hogy iFostosak vagytok!"

    "Pff ismét kiderült hogy a készülék valódi neve iFos…."

  • Garfield
    #66
    "Hát persze, a böngésző alatt működő PDF plugin az önnáló program. Szerinted :D"

    Ki beszélt itt böngészőről? Acrobat Reader a veszélyeztetett. Szerinted ha emailben kapok egy PDF-et, azt is a böngésző tölti be előbb, ugye? De csak magyarázd...

    "Már írtam, hogy az egész törést egy Windows exploit révén fedezték fel (Exploit:W32/Pidief) ez konkrétan az Adobe Acrobat sebezhetőségére épít."

    Csakhogy ez már más, nem pedig az az exploit, pont ezt mutatja a sebezhetőség is.

    Ragozhatod, ahogy akarod, de ezt benézted/-hazudtad.
  • Ulkesh
    #65
    "Milyen pluginekről beszélsz??? Ezek önálló programok, melyeket egymástól teljesen független programozó csapatok írtak. "

    Hát persze, a böngésző alatt működő PDF plugin az önnáló program. Szerinted :D

    "Ja, és időközben kiderült, hogy csak a Foxit érintett a sebezhetőségben, az Adobe pont nem, csak nézd meg szépen azt az oldalt, ahonnan a #38-at kikopiztad."

    Már írtam, hogy az egész törést egy Windows exploit révén fedezték fel (Exploit:W32/Pidief) ez konkrétan az Adobe Acrobat sebezhetőségére épít.

    "Ki is itt a nehezfejű?"

    Had ne fejtsem ki :D
  • lenox01
    #64
    OFF
    Vigasztal a dolog hogy bár én főhülye vagyok, de te csak alTroll vagy ulkesh mellett :)
    Mellesleg hogy örülj megvan az első hozzászólás a következő hírnél. :D
  • Ulkesh
    #63
    "szerinted az normális dolog hogy megvásárolva egy telefont az első dolg az, hogy jb-keld mert nem úgy müxik ahogy kéne?"

    Miért az normális, hogy az Android topicok a rootolásról, a Symbian topicok a szignózásról, a WinMo topicok a főzött romokról szólnak?

    Előbb söprögess a saját házad tájékán, mielőtt butaságokat írsz.

    "hogy a topikotok 90%-a semmi másról nem szól, csak arról hogyan lehetneezt vagy azt ráröltetni a telefonre, és mért lassúl be jb után?"

    Kár, hogy jailbreak után nem lassul be a rendszer, max. ha valami hibás szart telepítesz fel, de ez minden rendszerre igaz.

    " ha felvilágosítanál arról a boltról ahol te állítólag vettél egy htc-t ami a hangszórógombokon keresztűl port kapott, és zokszó nélkűl azonnal cserélték volna egy tök új telóra, mert megyek én is vásárolni oda"

    Ha annyira érdekel keress meg privátban, nem boltról, hanem egy Mobilarénán hirdető személyről van szó aki ezzel kereskedik.

    "legalább egyszer mondanád azt: igen, ezt elbaszták, de majd helyre hozzák"

    Te totál hülye vagy :D
    Több százezren várták ezt a jailbreaket, szerinted érdekel valakit, hogy mit kántál pár segghülye figura?
    Jailbreak után már felrakhatod a patch-et az említett problémára, így aki ettől fosik, már talál rá megoldást.
  • Papichulo
    #62
    "valahogy az ibm, intel, oracle, amd, novell, red hat, még is fizetett programozókkal irat kódokat a linux kernelhez"

    Ettol maximum az OS lehet jobb, de amitol az iPhone tenyleg kitunik a tobbi smartphone kozul az a hatalmas software library. Ezeket viszont nem a nagy multik toltik fel hanem az indie-k. Az Android ecosystem viszont jelen allapotban nem kedvez a fuggetlen fejlesztoknek, egyszeruen nem latszik a befektett munka megterulese. Nemhiaba dolgoznak ezen gozerovel a Google-nel.

    Emellett azert azt is kijelenthetjuk, hogy az eddigi goldrush, ami jellemezte az appstore-t, az mar a multe. A kisebb fejlesztok egyre kevesbe tudnak labdaba rugni a nagyok mellett es emiatt el fognak maradni az ujszeru/utkereso alkalmazasok. Erre tipikus pelda a nagy jatekgyarto cegek megjelenese. Az emberek hajlamosabbak egy bejaratott liszensz (pl NFS, SW) egy reszet megvenni $4.99-ert, mintsem keresgelni az $.99 alkamazasok kozott. Ezzel pedig el fognak maradni a kis fejlesztok es kommerszializalodik a platform.
  • Garfield
    #61
    ja, és egy kérdés:

    ittvan ez a sebezhetőség.

    hadd kérdezzem már meg, hogy szerinted ki lopta el kinek a kódját, hogy platformtól és böngészőtől függetlenül előjön a hiba?

    Nehézfejű, mi?...
  • hdo
    #60
    Üdv a hírek világában, ahol a jó hír nem hír.
  • MsUser
    #59
    Ami sz*r az sz*r, még ha sok emberek tetszik is.
  • MsUser
    #58
    Jó hír van a iPhone-okról?
  • Garfield
    #57
    Milyen pluginekről beszélsz??? Ezek önálló programok, melyeket egymástól teljesen független programozó csapatok írtak.

    Ja, és időközben kiderült, hogy csak a Foxit érintett a sebezhetőségben, az Adobe pont nem, csak nézd meg szépen azt az oldalt, ahonnan a #38-at kikopiztad.

    Ki is itt a nehezfejű? Better luck next time...
  • speed2006
    #56
    Lőrincze meg csókóltassa.
  • hdo
    #55
    Na hahó, azért nemodabuda! Már előttem is méltányolta Permissive teljesen jogosan, hogy milyen már az a készülék, amit úgy veszel meg hogy _tudod_, hogy vásárlás után második lépésként fel kell törnöd, hogy egyáltalán úgy tudd használni ahogy te akarod?
  • NiGG3R
    #54
    teljesen igazad van stockhouse nekem is ifonom van de ha nem lenne jailbrék akkor utálnám mert tényleg egy bekorlátozott birka lennék igy hogy fel van törve szerintem elég jó telefon mondjuk nem használtam még hasonló kategoriásat de nekem bőven megfelel ingyen leszedek rá mindent és kész. én sosem értettem miért veszekedtke itt ezen a szarságon hogy iphone vagy nem iphone szarjátok már le az egészet :D
  • farxis
    #53
    zsélbrékelni istenkáromlás! Hű apple user nem teszi igy is többet tud bármelyik telefonnál az iphone!
    nekem van iphonem is és szóról szóra igaz amit setve jobs mondott róla: fantasztikus, fenomenális, különleges, jövőbe mutató, minősségi, tökéletes!!!
    ahoty montam ez a bisztonságprobléma hazugság!!!!! az apple termékekkel nem lehetnek problémák. Aki mást mond az hazudik vagy roszul hasznájja!
  • stockhouse
    #52
    amúgy ironikus egy kicsit, hogy a cydiában egyben megtalálható a hiba javítása is, így egyben a feltört készülékek még biztonságosabbak a gyárinál.
    amúgy bármelyik platform sebezhető, csak azt könnyebb kiragadni aki a reflektorfényben van.
    felesleges védeni ,mert a tényeket nem lehet kimagyarázni, viszont aki leszólja az valószínű nem használta, és nem tudja mik az előnyei ezeknek a termékeknek.
    a legrosszabb mikor már személyeskedésbe csap át az egész, de ez a hsz is csak a szarnak egy pofon. és nagy az esély hogy valaki majd ráböfög valamit.
  • narumon
    #51
    "Akárhogy is fényezed töredék telefont fognak csak apple-ből eldadni androidhoz"

    Ez egyértelmű. Viszont kevés androidos telefon márka lesz ami egyáltalán versenyezni tud az apple eladásaival. Nem mindegy hogy körtét hasonlítasz körtéhez, vagy ananászt a körtéhez.
  • narumon
    #50
    Na egész jól bírtuk. Az első főhülyére a 18. kommenting kellett várni. Fejlődik ez a forum. Még néhány apple hír és átugorjuk a bűvös 20-as számot.
  • TreDoR
    #49
    Aztak*rva XD
  • lenox01
    #48
    Teljes mértékben egyetértek veled, már nekem is tele a tököm velük. Most olvastam a Gizmodón hogy egy csávó kiadó szobát keres Manhattanben, de nem hajlandó beköltözni iPhone/iPad tulaj mellé. Vajon miért :)

    http://gizmodo.com/5605714/this-is-probably-taking-your-apple-hate-too-far
  • Permissive
    #47
    nos komám, kinevezlek az ájfon trollok királyának:))
    előre közlöm nem a készülékkel van problémám ( hiszen minden telefonnak van előnye és hátránya )hanem az elvakúlt, körmük szakadtáig ájfont védő tulajokkal van tele a tököm, akiknek mégha a szájukba is szar a kedvenc gyártójuk, azt is alma ízűnek érzik.
    szerinted az normális dolog hogy megvásárolva egy telefont az első dolg az, hogy jb-keld mert nem úgy müxik ahogy kéne? hogy a topikotok 90%-a semmi másról nem szól, csak arról hogyan lehetneezt vagy azt ráröltetni a telefonre, és mért lassúl be jb után?
    jah és ha felvilágosítanál arról a boltról ahol te állítólag vettél egy htc-t ami a hangszórógombokon keresztűl port kapott, és zokszó nélkűl azonnal cserélték volna egy tök új telóra, mert megyek én is vásárolni oda, ha minden hülyeség miatt azonnal cserélik a készüléket és nem szervizelik. mint említettem aki a saját készülékeit fényképezi, az nem éppen ép eszű. el sem merem képzelni mit csinálhatsz esténk szobácskád sötétjében imádott ájfonoddal:)))) 3 d-és vagina a háttérképed?
    legalább egyszer mondanád azt: igen, ezt elbaszták, de majd helyre hozzák, de nem, te még a fosstengerben is megízleled az almát!
    részemről ennyit a fanokról.
  • sanyicks
    #46
    "A nagy opensource ennek éppen hogy akadálya, senki nem dolgozik ingyen és főleg nem a warez piacra."

    valahogy az ibm, intel, oracle, amd, novell, red hat, még is fizetett programozókkal irat kódokat a linux kernelhez. Valahogy a guglinak is óriási nyeresége van 90%-ban ingyenes, és nagy kiadásokat megkövetelő szolgáltatásokkal... a mozillának is, oracle-nek is és még lehetne sorolni az ingyenes/opensource cuccokat, ami egyébként nem mindig egybevágó halmaz...
    Az a helyzet fiacskám, hogy nem tudsz egy nagy egész rendszerben gondolkozni ;)
  • Ulkesh
    #45
    Ja, mert tuti véletlenül van az összes PDF pluginben ugyanaz a hiba. Biztos összebeszéltek a programozók, hogy fiúk ugyanott basszuk el mindannyian.

    Tényleg ennyire nehéz fejű emberek járnak ide????
  • Garfield
    #44
    És ebben hol van az, hogy az Adobe kódját használta az Apple a szoftverben?

    Sehol

    Csak annyit mondanak, hogy Windows alatt két PDF olvasó összecsuklik a támadástól. Azt már te fantáziálod bele, hogy szar Adobe-kód borul meg az iOS-ban.