102
A Vodka - Kinek mi a kedvenc vodkája, vodkafélesége?
  • Zsolek123
    #102
    az egy nagy kalap szar
  • aaasdd
    #101
    csak volt: http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/07/08/robbanasveszelyes_a_szensavas_kalinka/
  • Grove4
    #100
    Most van valami Kalinka szénsavas vodka is ^^
  • OrioN the S
    #99
    ja, hogy csak a győztes...
  • Zsolek123
    #98
    rögtön gondoltam, hogyysy régebbejn hallottam róla

    na sebaly erre a páleszkt isszuk abb amég csaknem döglünk bele (imma drunkÖ)
  • Dj Faustus #97
    A dél-oroszországi Volgodonszkban volt:
    Meghalt egy orosz vodkaivóverseny győztese

    Bár egyébként érdekes - a 2011-es hír a BBC-n 2003-as:
    Russian dies after vodka contest

    Hukk!
  • Zsolek123
    #96
    az king

    erről mintha hallottam volna valamit
  • OrioN the S
    #95
    volt valami vodka ivó verseny a ruszkiknál oszt az első 4 helyezett bele is döglött. epic...
  • Rotyoka
    #94
    A vodkát csak magába szabad inni, széééégyen keverni
  • geo91
    #93
    előbbi fasza, én is szeretem
    a tonik meg ginnel az igazi
  • lippet
    #92
    Finnlandia kólával vagy inkább tonikkal! Nálam ez a nyerő! =)
  • bardocz
    #91
    A 4 vodkát mekkora méretben kel számolni, feles?
  • ratgab
    #90
    Van olyan is, hogy tetra-vodka redbull. Na abból sokat nem iszol meg ha nem vagy edzésben... XD

    A BME-s teát meg már el se mesélem... (ahhoz nem vodka kell, hanem whisky)
  • ratgab
    #89
    Hát ha a kalasnyikov-ot már próbálta volna valaki, akkor már feltételezem nem élne... :-D

    Tényleg van ilyen vodka márka? Ha van dobjál már róla képet!
  • bakkerman
    #88
    kalashnikovot ki próbálta már? azt mondják,ha jól el van készítve,igazi,minőségi alapanyagokból,akkor elég 1 pohárka is a KO-hoz :D
  • bakkerman
    #87
    ööö szerintem több fajta is van ezzel a névvel,ugyanis én vérnaranccsal,és mentával ittam egy szórakozóhelyen :D
  • kifli
    #86
    vodka-citromlé-gyömbér is jó párosítás

    mi ilyen arányba keverük legutóbb: 1dl vodka, fél deci citrom és kicsit több mint 1 deci gyömbér.
    Nem ilyen arányba kellene, egyébként ezek az alapjai a moscow mule koktélnak, azzal a kivétellel, hogy ahhoz lime leve kell, de citrom is jó :)

    De mondjuk én álltalában feles pohárból húzom le, kis minimális energ drinkel, mert coffein+taurin+vodka elég durva :D
    Bár én nem viszem túlzásba, mert egy kis doboz energiaitalt iszok meg egy fél üveghez :)
  • CamelX
    #85
    Lagzin kóstoltam, maradandó élmény volt, mégha utána nem sok minden maradt is meg emlékezetemben (előtte már volt egyéb pálinka kóstolás variáció) :D
  • N1ggA
    #84
    Ha igazi, gabonából készült vodka és vodka között különbség van, akkor az már rég rossz. A vodka lényege, hogy elvileg addig desztillálják, amíg semmi íze, és színe nincs.

    Az ízesített vodkák közül a kalinka szamovárt csípem, azt tényleg eltalálták
  • ratgab
    #83
    Kedvenc koktélom egyébként a bloody mary: vodka, paradicsomlé, só, bors.

    Isteni ital (nem bebaszásra való, de finom)!
  • ratgab
    #82
    Pálinkából az űberatyaúristen az a Bolyhos pálinka (Újszilváson készül).

    Az a legerősebb a palackozott nem házi pálinkák közül és véleményem szerint a legjobb! Aki nem próbálta, az egyszer tegyen vele 1 próbát (igaz, hogy nagyon nem olcsó)
  • xy21
    #81
    a bebaszáshoz még a bor is jó:D
  • OrioN the S
    #80
    ezzel vitatkoznék, de az már flame :)
  • Zsolek123
    #79
    egyszer sörrel, az totál fail volt, ölelgettem a WC-t. aztán még citrommal elmegy.
  • tenkenorman
    #78
    helyesbítek, a pálinkához képest igénytelen. persze a bebaszáshoz tökélete :))
  • tenkenorman
    #77
    tényleg nem a flamet akarom kelteni, de szerintem a vodka egy elég igénytelen ital, lásd elkészítsése, és ha töményet akarunk inni inkább a pálinkát nyomjuk, az igazi magyar ital.
  • xy21
    #76
    csak a jó magyar házipálinka jöhet ;)
    amugy régen imádtam a vodkát most már egy kicsit megundorodtam tőle :\
  • SrAta
    #75
    Mindegy mien vodka, csak FÉNY-be legyen:D:D:D
    Egyetlen pia amit rendesen bírok xD
    Múltkor Kalinka volt fénybe, meg Kalinka samováry+Cherrys Garrone+energiaital fénybe:D nah ez Garronéra :P Finom volt:D
  • Mor3llo
    #74
    Próbáljátok ki egyszer, hogy egy feles vodkához öntötök citromlevet, úgy érzéssel. Mondjuk az is legyen egy 4-5 cl. Jó a bolti citromlé is.
    Így bármennyit meg lehet inni, mert abszolút nem érzed még a rosszabb minőségű vodkák "tisztaszesz" ízét sem.
    Csak előtte zabáljatok be zsírosból, mert 5-6 ilyen kör után a savad az egekben lesz, és félő, hogy hamar feljön, ami egyszer lement:D
  • Grove4
    #73
    vagy narancslével, vagy vodkával:D, nem am narancslé, vagy valami cappy szar :)
  • CamelX
    #72
    Vodka valóban nem ízvilág miatt van :) pálinkából meg az überalles atyauristen az a minőségi ágyaspálinka (abból a top meg szvsz a feketeribizlis). Vodkát ki mivel mixeli? Én spec semmivel nem bírom, max 100%-os narilével.
  • pxxl
    #71
    redbullal jó lehet :D
  • Ronny
    #70
    Mindennek megvan a maga helye. A vodka nagyszerű koktél alapanyag lehet, de itt ki is merülnek a józan felhasználás keretei.

    Ha a bonyolultabb ízvilág érdekelne, akkor single malt whisk(e)y, konyak, esetleg egy minőségi pálinka.

  • bakkerman
    #69
    jelenleg kettő van itt az én lakásomban,a többi szülőknél:

    ezt aug20.-ra tartalékolom
    -------------------------------------

    ez meg már a végét járja :D
  • bakkerman
    #68
    nekem szüleim szoktak járni Ukrajnába vásárolni havonta egyszer,hát mit mondjak,többször ittam életemben eddig igazi keleti vodkát,mint ilyen itthon kapható Royal baromságokat...persze kinek mi :) egyszer jutnék el Moszkvába...:DD
  • bakkerman
    #67
    az a jó a vodkában,hogy BÁRMIVEL meglehet inni úgy,hogy élvezd is,ne csak azt,hogy "na,huhh,lehúztam,jöhet a következő",annak semmi értelme!
    amúgy ha pia,akkor vagy sör,vagy vodka,vagy angelli
  • bakkerman
    #66
    citromos medoff nyami
  • pxxl
    #65
    de egyébként akkro meg mi értelme van? iszod a "vized" aztán bebszol tőle. hurrá, akkor már igyál pálinkát, annak legalább van íze, és még magyar is :D persze nem a fütyülős fasságokat, mert az nem pálinka.
  • Falkon
    #64
    Nem szeretem a vodkát, inkább Whiskey!
  • Me0w
    #63
    ¯ubrówka, Maximus.