1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • dronkZero
    #161
    Le, le, nagyon jó. Csak egyetérteni tudok Eliphas barátommal, miszerint "Millenia pass, but ork slaying remains an unchanging pleasure."
    Kb nyolcszor játszottam végig az értelmesebb pályát, és nagyon jó csinálni. Jó az irányítás, jó érzés kezelni a fegyvereket, nagyon jól sikerült a dolog szerintem.
  • heady
    #162
    El nem tudom mondani, hogy mennyire megkonnyebbultem ezt olvasva :)
  • V43 1105
    #163
  • [NST]Cifu
    #164
    Hmmm... csatlakozom FunnyHeady-hez, ha egy Wh40k fan is így ír róla, akkor már rossz nem lehet. Én csak azért nem rendelem elő egyből, mert Co-op nélkül féllábú óriás a játék... :(
  • V43 1105
    #165
    Állítólag lesz DLC-ben COOP..
  • [NST]Cifu
    #166
    Követem a topicot, de köszönöm. :)
    A megjegyzésem arra vonatkozott, hogy majd ha kijön a DLC, akkor megveszem a játékot. Addig meg elleszek a törttel.
  • wedge31
    #167
    Addig multizunk és ha jó lesz még utána is...
  • [NST]Cifu
    #168
    Én korántsem vagyok benne olyan biztos, hogy ez multiban is olyan jó lesz. Legyen akármilyen jó is amúgy a játék.

    Hozzáteszem rögtön, ez a személyes hülyeségem, el is ismerem. De nekem magas a léc a számomra szimpatikus világokkal (Wh40k, Shadowrun, Cyperpunk 20xx, Battletech, stb.). Itt adott esetben az a problémám, hogy a multit úgy oldották meg ahogy, vagyis SM vs. CM. Nem vitatom el, hogy ez így korrekt és így nincs gond a balance-al.

    Vagyis a fenéket nincs. Hogy fogják így belerakni a Noise Marine-okat? Hogy fogják így belerakni a specifikus Mark of Chaos-okat, vagy Gifteket? Hogy fogják belerakni a speciális Démon-fegyvereket, mint a DreadAxe vagy a Kai Gun? Hogy jelenítik meg az egymástól különböző Chaptereket, az eltérő specifikációkat (Space Wolf vérengzés? Blood Angels vérgőz? stb.) Sehogy. Nem fér bele, túl sok plusz munka, túl sok balance probléma lenne vele. Pont azokat a dolgokat hagyják ki, ami olyan gyönyörű ebben a világban számomra. :S

    Ettől függetlenül lehet, hogy elcsábulok, és a kijövetel napján én is megveszem. Majd meglátjuk...
  • wedge31
    #169
    Meg is válaszoltad a kérdésed mert az valami eszméletlen munka lenne ha ez mind benne lenne egy ilyen tipusu játékban.
    Igy is ha megkapjuk a coop-ot háromféle mod lesz a játékban amire te gondolsz azt max egy MMO-ban lehetne megvalósitani szerintem de most, hogy felsoroltad és belegondolok marha jó lenne.
  • V43 1105
    #170
    Én DLC-ket és további kiegészítőket tudok elképzelni. :-)
  • dronkZero
    #171
    Hm, a fanságom nem éppen az objektivitás irányába tolja el a mércét... :) Azt a szar Firewarrior-t is végigjátszottam a múlt héten. :P Igaz, harmadik nekifutásra, kétszer feladtam, mert nagyon szar játék... :D

    Mindenesetre egyelőre teljesen meg vagyok elégedve azzal, hogy szeletelhetem az orkokat chainsworddel, meg pukkanthatom szét a fejüket bolterrel.
    A hiányosságok, ha vannak, azok úgysem a demóból fognak kiderülni.

    De akkor brikkentek nektek egy kisebb rivjút...

    Irányítása kb olyan, mint ezeknek a TPS-eknek szokott lenni. Lehet konfigolni menüből és van benne invert mouse, ami ma már jó pontnak számít.
    Három gomb van a támadásra, az egyik lő a kiválasztott lőfegyverrel, van egy sima közelharci ütés, meg egy bénítós. A "kombók" annyit tesznek, hogy hány sima támadás után nyomjuk meg a stun gombot. Egy ütés egy stun rúg, két ütéssel vállal előrezúz, három ütéssel meg tapos egyet, ami körben szétszór mindenkit. Négy sima ütés meg egy területre ható izmos támadás.
    Van egy töltődő fury meter, amivel aztán be lehet nyomni egy DoW jellegű battlecry-t, amivel minden ütés keményebb lesz, tölti az életet, és néha stunt is nyom, kb 6-8 másodpercig.
    Enyhén különbözik a chainsword és a power axe, a balta mindenképp kicsit lassabb, a sebzéséről még sokat egyelőre nem mondanék, nem sok különbséget vettem észre. De lehet, hogy teljesen rendben van, ork ellen nem is szabad látványos különbségnek lenni.
    Ha az ellenség lebénult, akkor ki lehet végezni, ez tölti az életet. Nem olyan, mint a DoW-ok, hogy kivégzés közben sebezhetetlen, úgyhogy eléggé meg kell gondolni, hogy mikor használja az ember. Pillanatok alatt levernek, ha rosszkor nyomjuk. Nem annyira csata közben gyógyulós megoldás, inkább a végére érdemes hagyni egy-két hülyét, aztán azokon felgyógyulni.
    Ezen felül van egy Halo-szerű, töltődő pajzs, először az fogy. Ez speciel nem egy szimpatikus dolog. Viszont az a hatása, mint az összes többi ilyennél, hogy időnként vissza kell vonulni pihenni, hagyni a haverokat dolgozni, és így kevésbé rambó jellegű a játékmenet.

    Közelharcból lövöldözésre vagy vissza váltás nagyon gyors, gyakorlatilag amelyik gombot megnyomjuk, szinte azonnal úgy támad a karakter, a fegyverváltási idő minimális. (De azért némileg érezhető, hogy bolterre vagy bolt pistolra váltunk)

    Az egérrel a kamerát irányítjuk illetve célzunk, wasd-dal a karaktert, közelharcban amerre nézünk, arra támad, szerencsére nincs semmiféle target lock vagy egyéb ilyen zavaró hülyeség. Simán lehet egyet ütni előre, a következőt meg 180 fokban az ellenkező irányba.
    A célzás korrekt, nincs autoaim, de a célkereszt jelzi, ha be van célozva valaki.

    Az assault pack nagyon brutális, ugrással felszállunk, lenézve valamelyik melee gombra közéjük csapódunk, brutálisat sebezve, szétszórva mindenkit.
    Ettől egy kicsit tartok multiban, mert lehet olyat csinálni, hogy éppen csak elemelkedve a földről oda lehet baszni (az lehet, hogy így kisebbet sebez).

    Ellenségek a szokásos 40k-sak, gretchin, slugga, shoota, nob, tankbusta. Az első pálya végén néhány IG besegít. Aranyosak, ahogy világítanak a kis lézerpointereikkel... :D

    A társak halhatatlanok, vagy legalábbis nálam még soha nem rakták le egyiküket sem, de túl sok mindenre nem használhatók. Jönnek utánam, fedezgetnek, nem játsszák le helyettem a játékot.

    Fegyverek:
    Bolter: automata, közepes szórással, egész jó zoommal. Ha minden igaz 30-as tár van hozzá. Jól néz ki, ahogy kétszer fröccsen a vér egy találatnál. :) Két-három lövés egy ork, fejre egy elég.
    Bolt pistol: végtelen lőszer van hozzá, de 8(10?) lövés után tárazni kell, ráadásul egy kézzel csinálja a karakter, ami lassú. Hatása érzésre ugyanolyan, mint a bolter. Egyes lövésben pontos, pumpálva a bal gombot félautomatán nagyon pontatlan. Ha ez van a kezünkben, nem rakja el a karakter a chainswordöt. Zoom szinte nincs, nagyon keveset segít. (Viszont egyben "aim mode" is, nemcsak zoom, pontosabb úgy)
    Stalker pattern bolter: sniperbolter, 10-es tárral. Erősebb, mint a sima bolter, viszont a zoom távcsöves, kitakarja a feketeség a képernyő kétharmadát.
    Gránátvető: na erre én sem jöttem rá, hogy lehet használni. Le lehet pakolni öt gránátot (plazmának tűnik) a földre/falra, a hatodik felrobbantja az elsőként lerakottat. Viszont hogy egyszerre hogy lehet felrobbantani őket, az rejtély. Az orkok is a legnagyobb nyugalommal sétálnak rajta keresztül, tehát nem "akna" jellegű a dolog. Passzolom a dolgot.

    Az első pálya egy ipari környék, el kell jutni egy titan manufactoriumhoz (de azt már csak kívülről látjuk). Vannak sluggaözönlős, shootás, nobos meg gretchines részek, a végén meg három hullám mindenféle jön, a legvégén egyszerre két nobbal.
    A másik pálya egy nagyon rövid assault packos szakasz, tankbustákkal meg sluggákkal. Ez tényleg kb öt perc, nagyon erős a pakk. Elég körbeugrálni az ellenségeken, és vége is.

    Na, nézzük, mekkora wall of text lett... :P
  • dronkZero
    #172
    Lesz egy csomó perk, azok lehet, hogy oldalspecifikusak lesznek. Ahogy láttam két csoportra lesz osztva, ability és weapon perkek, viszont arról fogalmam sincs, hogy pontosan mit fognak csinálni.
    Az biztos, hogy a loadout része, mint a páncél, tehát oldalanként és kasztonként külön kell összeválogatni. Ebből kiindulva lehetséges még, hogy az SM és a CSM oldal különböző perkeket kap.
  • heady
    #173
    Csorog a nyálam...
  • [NST]Cifu
    #174
    Meg is válaszoltad a kérdésed mert az valami eszméletlen munka lenne ha ez mind benne lenne egy ilyen tipusu játékban.

    No offense, de most soroljam, hogy hány meg hány játékban vették a fáradtságot, és megcsinálták ilyen mélységben a dolgot. Igen, aláírom, hogy balance terén rémálom...

    Igy is ha megkapjuk a coop-ot háromféle mod lesz a játékban amire te gondolsz azt max egy MMO-ban lehetne megvalósitani szerintem

    Félreértés ne essék, ha csak Ultramarines és valamelyik kiválasztott CM rend lenne (World Eaters például) a multiban, akkor egy szót nem szólhatnék. Csakhogy a kusztomizációt belerakták, ahogy a különféle űrgárdista és káoszgárdista rendeket is. Így meg viszont egy Ultramarine, egy Blood Angel vagy egy Space Wolf között a kinézetén túl semmi eltérés nem lesz (ugyanez igaz a CM rendekre). Engem ez zavar.
  • [NST]Cifu
    #175


    Az mondjuk bántó, hogy a társak megint nem érnek semmit. Én mindig azt szeretem, ha lehet érezni, hogy nem vagyunk félistenek, nem csak rajtunk múlik az egész, hanem lehet látni, érezni azt, hogy mi is csak egy fogaskerék vagyunk a gépezetben, egy katona (űrgárdista) a sok közül.

    Operation Flashpointban anno volt olyan küldi, ahol gyakorlatilag egyhelyben állva végignézhetjük a csatát, és győzhetünk (vagy veszthetünk). Az ilyesmi nekem nagyon bejön... :)

    Lesz egy csomó perk, azok lehet, hogy oldalspecifikusak lesznek. Ahogy láttam két csoportra lesz osztva, ability és weapon perkek, viszont arról fogalmam sincs, hogy pontosan mit fognak csinálni.

    A preview-ek és különféle fejlesztői videók, megjegyzések alapján a perkek nem oldalspecifikusak. De persze lehet, hogy tévedek.
  • Szaruman
    #176
    Coop sztem ilyen lesz.
  • V43 1105
    #177


    Ilyesmik mint pl a jobb vállvédő idomon levő kis bizé rá tehetők vajon majd a karakteremre? :-)
  • wedge31
    #178
    Le se tagadhatnád, hogy Black Templar fan vagy...

    Nálam inkább a CM jön be föleg a Word Bearers de SM oldalon már csak a melee centrikuságuk miatt is nekem is ök a legszinpatikusabbak.
  • V43 1105
    #179
    Szerintem a legeslegeslegjobbak Még a Space Wolves is jól nézki, rengeteg rendház van, de azok amelyek például öltözékükben hordoznak valami kis extrát nagyon bejönnek

    No Pity! No Remorse! No Fear !
  • dronkZero
    #180
    A speckó egységek miatt lehet, hogy végül nem tenném, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy ha nekiállnék terepasztalozni, akkor tutira csinálnék magamnak egy saját rendházat. Alapvetően ezek csak minták, hogy hogyan lehet őket kifesteni. :)

    Viszont ez a veszély egyelőre nem fenyeget, hogy nekiálljak ilyesminek. Majd esetleg ha nyugdíjas éveimben nagyon nem tudok majd magammal mit kezdeni... :P
  • V43 1105
    #181
    Én szívesen elkezdeném, de se helyem, se időm.. marad a virtuális csatatereken való pufogtattatás :D
  • dronkZero
    #182
    Borzalmas a kézügyességem, nem érzem magam képesnek és elég elszántnak arra, hogy akár egyetlen nyomorult modellt kifessek.
  • wedge31
    #183
    Régen rengeteget festettem koleszba időmilliomos voltam de költözésnél muszáj volt lepasszolnom az egész pakkot helyhiány miatt.
    Csak egy pár Blood Bowl csapat maradt meg mutatóba...
  • KondorKhan
    #184
    Csak akkor érdemes 50eu-ért megvenni a steamről, ha kell a Darksiders is, a g2play.net-en a Space Marine 25eu, persze csak akkor küldik le a kódot, ha a játék elérhető lesz.
  • wedge31
    #185
    Na végre a Honour Guard tagok is tölthetik a demót, bő 1 óra múlva én is kiprobálhatom...
  • Renjike
    #186
    én hnap Xboxra meglesem remélem nem fogok beleesni mert akkor 60 ezret kell spórolnom őszre :D
  • wedge31
    #187
    hogy jön össze az a 60 rugó?
  • Renjike
    #188
    játék eladás , spórolás , karácsony , PSP eladás :D
  • Renjike
    #189
    50 bocsi nem 60 :)
  • KondorKhan
    #190
    a steamről mikor lehet tölteni?
  • MetalWolf
    #191
    Lassan tölts, tovább érsz :D nah már töltöm én is :') nagyon kiváncsi vagyok :$
  • V43 1105
    #192
    HONNAN?
  • MetalWolf
    #193
    felmész a space marine -nek a honlapjára .. bereggelsz, majd kérsz letöltő kódot steamhoz .. ahol aktiválod .. és már indul is a letöltés...
  • V43 1105
    #194
    Köszönöm barátom!
  • MetalWolf
    #195
    Remélem, majd egy rendházban harcolhatunk :)!
  • wedge31
    #196
    Beállok én is abba a táborba akik elégedettek a demóval.
    Egy apró dolog nem tetszik, hogy a HUD ronda és kitakarja a negyed képernyöt / konzolos örökség /
  • V43 1105
    #197
    Melyik a favoritod ? : )
  • MetalWolf
    #198
    Nahm :D ez nagyon ott volt :D mennyi ork >:D
    és még véres is lett az assault marinem :D
    jó ez a 6 fegyver ^^ (amit találtam :D)
    majd az lesz még nagyobb élvezet.. ha nem touch padon játszom :D <3


    <3<3AZ ISTENCSÁSZÁR FÉNYE SOHA NEM FOG KIALUDNI, AMÍG ÉLÜNK!!<3<3
  • MetalWolf
    #199
    Nahm.. értékeléseket kérek :D csak nekem tetszett ennyire ???
  • wedge31
    #200
    #196