1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • dronkZero
    #41
    Jobb későn, mint soha:
    Az néhány ezer évvel Hórusz előtt volt. Amikor vége lett a warp stormnak, akkor kezdte a császár felépíteni az Imperiumot, Hórusz akkor még pajzán gondolat sem volt. Mára már nyugi van, a Föld is megközelíthető. Szállítják is a Földre a képzetlen psykereket százszámra naponta...
  • dronkZero
    #42
    Ja, meg mondom itt is, hogy jó hosszú, másfél órás intrója van ennek a játéknak, Ultramarines címmel... :D
  • Shiwo
    #43
    pont most végeztem azzal az "introval" :)
  • Shiwo
    #44
    bár inkább csak 70 perces..
  • heady
    #45
    És milyen lett? Mert én is kiváncsi vagyok rá :)
  • Shiwo
    #46
    érdekes..rajongóknak biztos tetszeni fog, de azért nem egy oscar-díjas alkotás
  • lammaer
    #47
    Én tegnap néztem meg, mint nagy WH40K rajongó (zsákszámra olvasom az angol/magyar cuccokat, most is a Space Wolf 2. omnibus kiadását olvasom reggelente a vonaton).

    A hangulata nagyon jól eltalált, jól megmutatja a világban uralkodó császárkultuszt (a gárdisták állandóan tolják a frázisokat, a tech priestek is mormolják a szent szövegeket amikor ellenőrzik a berendezéseket meg javitják a páncélokat), tehát ez nagyon a helyén van, bár néha azért már soknak éreztem.

    A sztori is okés, sok újdonság nincs benne de előre nem mondod meg ki a "gyilkos", utólag persze logikus volt. Dan Abnett van mögötte mint iró/forgatókönyvíró, ő azért rosszat nem szokott letenni az asztalra.

    Grafikailag okés, legalábbis ami a statikus dolgokat (eszközök, űrhajók, megvan a sötét gótikus jelleg stb) illeti, az animáció az már nem annyira szuper, minden olyan mintha nem lenne igazán súlya (pl én nem igy képzelem el a páncélos űrgárdisták mozgását, nincs bennük erő, mintha rongybabák lennének).
    Nem steril 3D világ, tehát megvan benne a trancsir, a vér, a kosz, a rozsda stb.

    Viszont nagyon vontatott lett szerintem, az hogy nyomasztó rendben van, de hogy hosszú percekig bámulja az ember a kavargó porvihart meg a romos épületeket, és effektive nem történik semmi. Megy a drámai feszültségkeltési célból alákevert zene, és nézed ahogy kavarog a por.
    Ha nem lettem volna rajongó, tuti bealszok rajta.

    Összességében első próbálkozásnak nem volt rossz, de sokkal többet és pergősebbet ki lehet majd hozni belőle.

    Speciel pl a Warhammer játékok intróit jobban élveztem :)
  • [NST]Cifu
    #48
    Speciel pl a Warhammer játékok intróit jobban élveztem :)

    Én is el tudtam volna viselni abban a minőségben, ahogy pl. a Dawn of War 1 és 2 introja volt megcsinálva, csak egy olyan intro a maga egy-másfél percével kerül annyiba, mint amennyiből az Ultramarines-t kihozták. :)
  • lammaer
    #49
    Nemáááá :)
  • [NST]Cifu
    #50
    Durván 2 millió dollárból hozták ki az Ultramarines-t. Egy DoW szintű intro CGI elkészítési költsége 1 millió dollár percenként kb.
  • Shiwo
    #51
    én simán el tudom képzelni...az simán igaz, hogy a játékokhoz készült videók simán beelőzik grafikában az ultramarinest...mondjuk lehet én nem a legjobb minőségben néztem, de tán még egy-két 2010-es játék ingame grafikája is szebben mutat...de amúgy jól nézett ki, inkább tényleg az a baj, hogy kicsit vontatott, sok az üresjárat...meg nekem nagyon egyformának tűntek benne az űrgárdisták, főleg fejre...egy-kettőt még páncélra meg tudtam különböztetni, de az elején még eléggé bajban voltam, hogy most ki kicsoda és ki halt meg épp...a DoW2-ben karakteresebb fejek voltak
  • wedge31
    #52
    Interjú, kevés ujdonsággal és valszeg két ittas ezért nagyon vicces fazonnal.

    Ami nekem új volt, hogy egyenlöre ugy néz ki 15 féle fegyó lesz a játékban és a sp rész kb 10 óra hosszú lesz.
  • wedge31
    #53
    Warhammer 40k: Space Marine dev diary explores Orks, story, environment.



    Megjelenés 2011 Augusztus.
  • Pio
    #54
    Újabb dev diary vérrel. Sok vérrel...

  • Pio
    #55
    BEINDULT a Steames előrendelés is, 50 európát kérnek érte, az előrendelésért jár egy "Blood Ravens Chapter Pack" és a 20€-s Darksiders.
    Szeptemberben jön a játék és lesz hozzá 50 Steam achievement és Steames ranglista.
  • heady
    #56
    Én nagyon szemezgetek egy CE-vel... :)
  • wedge31
    #57
    Interjú.
  • dronkZero
    #58
    Ami egyébként eléggé összhangban van a regényekkel, elvileg az emberek amikor SM-mé nőnek, közben az arcvonásaik is elkezdenek hasonlítani az eredeti légiójuk primarchjához, a genetikai beavatkozások hatására. Van, aki teljesen átalakul, vannak, akik kevésbé.
  • dronkZero
    #59
    Jó ez a Darksiders? Ahogy nézem képekről, gyakorlatilag ugyanaz lesz a két játék, csak az SM az licenszelt világ, de mindkettő ugyanazt a grafikai engine-t használja, a játékmenet is hasonló, stb... De pont ez a bajom is vele, agyatlan WH40k gyaszatolás kell mindenképp a lelkemnek, de agyatlan generic fantasy gyaszatolásból tizenkettő egy tucat, letorrentezésre nem találtam érdemesnek... Mondjuk valószínű ezért is adják előrendelés mellé ingyen, ők is pont ennyire értékelik a dolgot.

    De ha ti ismeritek és jó, akkor meggyőzhető vagyok... :P
  • ratgab
    #60
    Szerintem baromi jó kis játék az a Darksiders... ha lenne munkám elő is rendelném a W40k: Space Marine-t így, mert a Darksiders egy nagyon jó ajándék hozzá!

    Ha tetszik a God of War, vagy a Devil may cry, akkor ez a te játékod, mert ezek mixeléséből van, de pl DMC-nél szerintem jobb!
  • ratgab
    #61
    God of war, mert csak azért marad el tőle, mert pc-re nincs... konzolon viszont természetesen rongyá veri a Darksiders-t!

    Egyébként nagyon jó kis logikai feladatok is vannak a játékban, szóval annyira nem agyatlan a Darksiders!
  • ratgab
    #62
    Mi ez a Chapter Pack?
  • Pio
    #63
    Sajnos nem tudom, csak ezt írják. :)

    Amúgy +1 a Darksiders-nek, szerintem is remek játék.
  • dronkZero
    #64
    Hát, őszintén akkor ez nem az én játékom lesz. Mondom, ez az agyatlan stílus csak és kizárólag azért érdekel, mert WH40k. God of War-tól nem tudom, miért van mindenki úgy elájulva, a Devil May Cry-tól meg nem csak az ördög, de én is elsírom magam, legalábbis amit eddig láttam belőle néhány gameplay videót, az valami iszonyat gagyi.
  • Pio
    #65
    Ízlések és pofonok. Szerintem a God of War minden idők egyik legjobb játéksorozata, pedig 90%ban stratégiai játékokkal szoktam játszani, de ami jó az, jó, semmitől se zárkózom el csak azért, mert előítéletes vagyok a műfajával szemben.
  • dronkZero
    #66
    Skinek. Nem csak Ultramarines lehetsz majd a játékban, hanem Blood Ravens is. Kíváncsi vagyok, hogy ez a járművek színeit befolyásolja-e majd, pl a Thunderhawk-os jelenetben elég nagy részét jelentik a pályának, elég ciki lenne, ha lila repülőben piros marínok utazgatnának...
  • dronkZero
    #67
    Nem előítéletnek nevezném, hanem tapasztalatnak. Amikor 10 letöltött játékból 9-et abbahagyok a tutorial utáni második pályán, akkor lassan kialakul bennem egy olyan dolog, hogy már le sem töltök 10-et, ha ránézésre látom, hogy úgysem érdekel, nem fog lekötni. Letöltöm azt az egyet, ami érdekel, azt' jóestét.

    És sokszor még ez sem elég, minden előzetes infó ellenére tud egy-egy játék borzalmasan szarnak bizonyulni, a legidegesítőbb az, amikor _minden_ elérhető hivatalos infóban a legpofátlanabbul hazudnak. (Fahrenheit, Red Faction: Guerilla, példának okádék)
  • wedge31
    #68
    Story interjú.

    A Chaos erökröl még semmi mozgó képet nem láttunk, csak az orkokról...
  • heady
    #69
    #54-ben a videóban már vannak. :)
  • wedge31
    #70
    Zsír...
  • Szaruman
    #71
    ingame video 1

    ingame video 2
  • ratgab
    #72
    Fahrenheit-el mi bajod van?
  • ratgab
    #73
    Mutathattak volna izgalmasabb részeket is... Engem annyira nem hozott lázba...
  • wedge31
    #74
    Szuper kis hentelös game lesz.

    Csak ezt az ocsmány konzolos HUD-ot cserélhetnék le a pc-és verzionál, persze ez már álom kategoria....
  • ratgab
    #75
    Ezen a kamerán jó lenne kizoomolni egy picit nem??? Vagy csak én találom túl közelinek?
  • wedge31
    #76
    Kamerás felvétel, lehet azért látod így.
  • ratgab
    #77
    Lehet!
  • dronkZero
    #78
    A topikjában válaszolok, ne ezt kúrjuk szét.
  • Szaruman
    #79
    Engem csak az a gurulás zavar picit.
  • wedge31
    #80
    Kijött a gépigény:

    Minimum specs:

    OS – Windows XP SP3, Windows Vista SP1, Windows 7
    Processor – 2.0Ghz Dual core CPU (any Core 2 Duo or AMD X2 or better)
    RAM – 1GB (XP), 2GB (Vista), 2GB (Windows 7)
    Hard Drive – 20 GB space free (10 GB free after install)
    Video Card – 256MB Video Card using Shader Model 3 (Performance equivalent to an AMD Radeon 3850 or NVIDIA GeForce 8800GT)
    Online Steam account

    Recommended specs:

    OS – Windows 7
    Processor – Any Quad-core AMD or Intel Processor
    RAM – 1GB (XP), 2GB (Vista), 2GB (Windows 7)
    Hard Drive – 20 GB space free (10 GB free after install)
    Video Card – 512MB Video Card using Shader Model 3 (Performance equivalent to an AMD Radeon 5750 or NVIDIA GeForce GTX 260)
    Online Steam account