54
Gerincferdülés otthoni megoldása
  • Bruk
    #54
    Huhh, ez tényleg nem jó. A legközelebbi nagyobb városban nem foglalkoznának veled? Én Miskolcon voltam (igaz itt is lakom), de meglepően kedves volt az orvos, írt mindenhova beutalót. Kellemesen csalódtam. Amúgy hány éves vagy? Érettségiztél már?
  • Czdano
    #53
    Értem..nekem nem adott se nevet se címet, csak annyit hogy ússzak, erősítsek felsőtestre, meg gyógytornázzak, de hogy hogy azt cseszett elárulni...ennyit a vidéki egészségügyről -.-'
  • Gurren
    #52
    de vigyázz vele, mert ha rosszul csinálod, több kárt okoz, mint hasznot.
  • bigapó
    #51
    egyébként a normális testedzést mindenképpen javaslom Én is, amióta járok rendszeresen nekem is könnyebben megy az állás, tovább birom, nem fájdul meg a hátam hosszú idő után sem. egyértelműen a hátizmok - vagy gerinctartó-izmok - javultak, erősödtek.
  • bigapó
    #50
    engem az lepett meg mikor orvosi zárójelentéssel mentem katonai éves sorozásra -akkor még volt:) -, abban le volt irva, hgoy X fokú ferdülésem még mindig van, de az már nem fog javulni, maximum tartani lehet a megfelelő tornával, úszással stb. erre a doki ideiglenesen alkalmatlant adott, azaz mehettem vissza egy év múlva, mert nála ez még javulhat....ennyit a katonai orvosokról?
  • OPM
    #49
    szintén ez a tapasztalatom. mióta edzőterembe járok, teljesen megszűntek a hátproblémáim hajrá!
  • Bruk
    #48
    Gyógytornára és úszásra adott beutalót, ezekre szeptembertől kell mennem. A nyár végéig pedig 10x kell masszásra és fizikoterápiára (asszem erre:D) mennem. Azt elfejtetem megkérdezni hogy az úszás ingyenes-e, de gondolom az mert kérdezte hogy éretségiztem-e már. Mondjuk itt írták hogy valahol 18 felet már nem volt ingyenes, remélem ez az év nekem az lesz.

    Majdnem egy évig jártam muay thai-ra (2 hónapja hagytam abba), akkor kicsit jobb volt a tartásom de nem sokkal. Annyi hogy eléggé megerősített, felszedtem 15kg izmot (most már azért van egy kis háj, de azelőtt nem volt), csak az a kis gerincferdülés csúnyít be. :D

    Neked csak annyit mondott hogy menj gyógytornára és úszni? Semmi papírt nem adott?
  • Czdano
    #47
    Jah, ez a gyakorlat asszem pont a gerinctartó izmokat fejleszti...úgy látom még a nyáron maszekolok egy ilyen állványt, ami megtartja a lábam :D
  • Gurren
    #46
    szerintem érdemes lenne hiperhajlítást is csinálnod
  • dronkZero
    #45
    Vagy városi környezetben a plafonba fúrt csavarokról lógatott lapátnyél-darab a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.
  • Flammius
    #44
    Nincs a közelben valami játszótér? Egy olyan fa is jó, aminek van egy közel vízszintes ága, ami megtart.
  • Atomreaktor
    #43
    ha igazán akarod, akkor tudsz venni bordásfalat, nem annyira drága és nem foglal sok helyet a szobában. valamit valamiért, ezért meg kell küzdened rendesen, de ha igazán akarod, nem lesz gond.
  • Atomreaktor
    #42
    nekem a koönditeremtől csak megfájdult a hátam, a nagy súlyok elég könnyen tönkreteszik az ízületeket. az úszás mindenképp jó, 2 év alatt, ha rendszeresen jársz, akkor simán.
  • Czdano
    #41
    Felhúzásokat, fekvőtámaszokat csináltam évközben, de ha visszagondolok éreztem hogy felhúzásnál kicsit féloldalasan húzom fel magam..

    Ez a függeszkedés jónak tűnik de bordásfal hiánya miatt itthon nem tudom csinálni, max majd suliidőben.

  • SZilaJMaGGoT
    #40
    Denevérpad.
  • Fbn Lx
    #39
    ja, ahhoz képest hogy volt gerincferdülésem, még meg is dícsértek, hogy milyen szép a gerincem
    semmit nem csináltam a következőkön kívül: hátizom erősítése és egyenes állás.
    Tudom ajánlani azt a fajta állást, amiben a kínaiak chi kung gyakorlatokat szoktak végezni.
    Kis terpesz, enyhén berogyasztva a térdek, és annyi a titka, hogy előretolod a csípődet, mintha be akarnád húzni a képzeletbeli hátsó farkad :]
    ha mögéd állítanak egy lecet, akkor a sarkadnak, a fenekednek és a fejednek kell hozzáérnie. akkor jó az állás.
  • Fbn Lx
    #38
    a gyógytorna semmit nem ér.
    A hátizmot kell erősíteni, hogy könnyebben tartsd magad egyenesben. Egy izmos hát mellett nem lesznek ilyen problémáid. Ja, és sokat kell egyenesen állni.
    Régen nekem is volt gerincferdülésem, de egy év kung fu után helyre jött.
  • Flammius
    #37
    kezdj*
  • Flammius
    #36
    Szerintem kezd el nyújtógyakorlatokat csinálni, eleinte csak óvatosan. Illetve nem rossz a függeszkedés, felhúzás. Náluk a kick-box edzések mindig 5 perc függeszkedéssel kezdődtek, simán megfogod a bordásfal felső rúdját, ahonnan már nem ér le a lábad, és hagyod magad lógni, fontos, hogy teljesen ellazulj közben. Kifejezetten frissítő, nyugtató hatása is van. utána jöhet 30-40 perc nyújtás, fekvőtámasz, felhúzás, stb. kombinálva. Súlyzós edzést nagyon nem ajánlanám. Hozzáértő edzővel lehet, de magánszorgalomból csak barmolás lesz az eredménye, még jobban bemerevedett izmokkal... Ha futnál, akkor is nagyon fontos a legalább kétnaponkénti nyújtás, különben az is nagyon merevvé teszi az izomzatot.
  • schrank
    #35
    kettlebell ...
  • David2
    #34
    nekem is volt gerincferdülésem, de amióta gyúrok azóta elmült:P

    a gerincferdülésnél elvileg nem is a gerinccel van a gond, hanem a körülötte lévő tartó izmok a gyengék, ezért van a helytelen tartás
  • norbi4567
    #33
    S betűre úszásnál a spéci gyakorlat asszem az ha jobb kézzel és bal lábbal úszol.
    Persze az is yó ha pl 2 lábbal + valamelyik kézzel úszol.
  • Különc
    #32
    Ja igen, ezt elfelejtettem leírni h van egy szép S kanyar a gerincemben és tavaly a Rendőrtiszti fizikai felvételén nem kötöttek bele, mondjuk mesterségesen úgy próbáltam mutatni magam, h ne látsszon annyira, de ugye megnézik h előre kell hajolni és akkor se volt semmi.
  • norbi4567
    #31
    Nekem is van gerincferdülésem. Még 18 év alatt lehetett járni gyógyúszásra (ingyen). Jártam is 5-6 évig. Az elég hatásos volt.
    18 felett viszont fizetni kell érte :(
    Meg úszáson belül is van elég sok speciális úszás. Gerincgörbülettől függ hogy kinek melyik a jó. Ezért nem árt elmenni előszöris ortopédiára. Aztán a diagnózis szerint feladatokat keresni.
  • sirdond
    #30
    attól,hogy gerincferdülésed van még lehet,hogy felvesznek
    ha többi minden ok, akkor nem lesz gond
    persze azért nem árt, ha elkezdesz hátizomra erősíteni

    ja és arra készülj fel,hogy nem gyerekjáték a katonai szak, eltáv nem sok van :)
  • CattiBrie
    #29
    Poén szeretett volna lenni. lol :P
  • Neoncsoves
    #28
    egyébként vannak külön gyógytorna gyakorlatok amelyekkel bizonyos izmokat lehet erősíteni (tartóizmokat kell erősíteni ha el akarod kerülni a romlást vagy a gerincferdülést)
  • Különc
    #27
    Fekvenyomás mér? Régóta van gerincferdülésem, de a gerincre SEMMILYEN edzés nem hat max erősítheti. Gyógytorna, úszás...
  • Neoncsoves
    #26
    Úszás,fekvenyomás, gyógytorna... ezeket ajánlom így elsőre :)

    bár mindet próbáltam nekem mégis kellett gerincműtét, szal...
  • schrank
    #25
    elsőre azt olvastam a topikcímnek hogy "qecifürdetés"
  • bigapó
    #24
    :DDDDD

    az úszás nem egészséges, mert gombát kapott...aztakurva, ez aztán a logika :D
  • bigapó
    #23
    Először is Orthopédia!

    Nézesd meg magadat egy orvossal és szakorvossal is, valószínű háziorvosi beutalóval gyorsabb lesz, ma nem tudom mi a szokás. Nekem gyerekként volt gerincferdülésem, 10 évig jártunk vele debreceni klinikára. Gyógytorna és úszás, akkor is ezt javasolták. Intenzíven csinálva hamarabb fogsz eredményt elérni, de a túlterhelést is figyelni kell, azzal akár kár is okozhatsz magadnak.
    Ha gyúrni szeretnél, akkor mindenképpen olyat aminél mindkét kéz egyszerre van terhelve, így a gerinc is egyformán kapja a terhelést. mondjuk nem túl jó ötlet szerintem ezzel kezdeni, de hát-izomerősítő gyakorlatokat azért kicsi súllyal csinálhatsz. Ha fáj akkor viszont ne.
  • Hegi90
    #22
    Bazz.... ugye nem gondolod, hogy az úszás azért nem egészséges, mert valami csövi uszodában összeszedett egy betegséget? Ilyenkor nem az úszást kell abbahagyni, vagy ráfogni, hanem uszodát kell cserélni ;)
  • CattiBrie
    #21
    Az úszás nem egészséges, bár mindenki azt ajánlja. Ismerősöm mesélte, hogy eljárt úszni, mert hogy az milyen jó, aztán összeszedett valami gombát. :( Valamit valamiért. :)

    Szerintem ha alapból fáj a hátad, akkor otthoni karkörzések is megfelelőek lehetnek. Nem, ez a legkevésbé sem megoldás a gerincferdülésre vagy ilyesmi, de mégis sokkal több a semminél.
  • flashpointer
    #20
    Jha csak a döntésen múlik, a többi mellékes :)
    Nekem is van egy kicsi, az iskola mellékhatása. Tanulság: nem kell annyit bent ülni.
  • Hegi90
    #19
    Én is utálom, mert nekem mindig megfájdul rajta a derekam, de pont azért mert rákényszerít arra, hogy mindig odafigyelj. Ha kitartó vagy, akkor egy idő után fejlődnek azok az izmok amik szükségesek a folyamatos egyenes tartáshoz, és el is érted a célod :)
  • Hegi90
    #18
    A legjobb természetesen a gyógytorna és a gyógyúszás együtt. Úszásból a hátat gyakorold HELYESEN! Nagyon fontos, hogy helyesen ússz, különben nem ér az egész semmit. Sportnak tudom még ajánlani a röplabdát.

    Ha csak az egyikre van időd, akkor inkább az úszást válaszd szerintem.
  • Szabi84
    #17
    térdeplő, 10-20 ezer között, kényelmes
  • CattiBrie
    #16
    Szerintem az a szék hülyeség. Én már ültem ilyenen és hát ugyanúgy tudok görbén ülni rajta :(, illetve hagyományos széken is egyenesen (az egy dolog, hogy nem élek vele, de érzésem szerint ugyanakkora megerőltetés, mint a speciális széken egyenesen ülni :]). Sőt, labdán is ültem már, és azon is egy idő után görbén ülök. :(
  • Beast Machine
    #15
    Ilyesmiket hol lehet kapni és mennyiért? Mi ezeknek az ülőalkalmatosságoknak a nevük egyáltalán?