54
Gerincferdülés otthoni megoldása
  • Czdano
    #14
    Igen, én katonai szakra megyek, és ezt már 2 éve eldöntöttem szóval rohadtul nincs megoldva. :)
  • greg benz
    #13
    Nekem is volt/ van gerincferdülésem sajnos..
    Régen olyan volt,hogy nem tudtam kanapén feküdni de ágyon sem igazán,állandóan elviselhetetlenül fájt a hátam..aztán elmentem a közeli kórházba,megvizsgálták és gyógytornát javasoltak. Kb 1 hónapig jártam heti 3x,és azóta semmi probléma nincs vele. Nem szokott fájni,csak nagyon ritkán ha olyan munkát végzek vagy jobban megerőltetem,de egyáltalán nem vészes.. Persze láthatónak még mindig látható,orvosi vizsgálatokon rögtön ki szokták szúrni,hogy van egy kis "deformitás":)
    Az úszás mindenképp jót tesz neki,de szerintem ha van időd járj gyógytornára is,ha megtanulod akkor már otthon is tudod csinálni a gyakorlatokat
    (látom itt 90ezret írsz a gyógytornáta,ez mondjuk érdekes..nekem semmi pénzembe nem került a gyógytorna,a kórházba jártam heti háromszor kb 1-másfél órára,ráadásul egy szép csajszi foglalkozott velem:D)
  • flashpointer
    #12
    Van polgári szak is oda nem kell semmi felvételi. Probléma megoldva.
  • tigeroo
    #11
    fekvenyomás szerintem is jó lenne, a testtartásából látszik egy embernek hogy nyom-e fekve vagy sem, szélesedne tőle a vállad, stb...
  • Czdano
    #10
    Köszönöm a linkeket, de a gyógytornával most már látom az a baj, hogy személyre vannak szabva, és 90 000 HUF egy hosszabb ideig tartó kurzus, szóval az kilőve pénzhiány miatt. Mindenesetre köszi.

    #8
    Nekem azt mondták úszással kapcsolatban, hogy lassú, hosszú ideig tartó úszás javasolt, abból is a mellúszás. Ezenkívül ajánlották a fekvenyomást (?), amit nem értek őszintén megmondva, de később felvilágosítottak hogy a felső izomzat erősítése javítja a dolgokat. Ki tudja..mindenesetre remélem holnap okosabban fogsz eljönni az ortopédiáról, és tudsz mondani valami hasznosat :D

    Btw, úszás olcsóbb mint a gyógytorna, nekem 7500 ft-ért van 30 napos úszóbérletem ami szerintem rohadt jó, mert 6-tól 10-ig mehetek reggelente, amikor full üres az egész. Nem tudom hol laksz, ha városban, ott lehet drágább egy ilyen bérlet.
  • Bruk
    #9
    A legroszabb ebbe hogy sokan komolyan is veszik. :DD
  • Bruk
    #8
    Holnap megyek ortopédiára, megnézetni nálam mennyire vészes a helyzet. De legjobb tudomásom szerint az úszás a leghatásosabb, főleg a hát, bár nem olcsó szóval én lehet maradok olyan amilyen vagyok. :D

    Majd holnap remélem többet tudok mondani, bár szerintem én is ugyanazt fogom hallani az orvostól mint te.
  • Laceee
    #7
    http://www.scolinea.hu/gerincferdules-gyogytorna
    http://egeszseg.origo.hu/cikk/0819/360637/20080505_gerincferdules_schroth_scoliosis_1.htm videóval
  • Laceee
    #6
    http://www.scolinea.hu/gerincferdules-gyogytorna
  • Laceee
    #5
    Sorry, de ziccer volt.
  • desigo
    #4
    szerezz be egy ilyet otthonra
    ez jó tartást ad és nem görnyedve ülsz rajta





  • Czdano
    #3
    Jót röhögtem rajta, de nekem ez tényleg fontos lenne és komoly hozzászólásokat várnék :DDDD
  • Laceee
    #2
  • Czdano
    #1
    Sziasztok! 2 év múlva fogok egyetemre járni, de valószínűleg gerincferdülés mellett nem vesznek fel (nemzetvédelmire megyek még mielőtt valaki beleköt.)

    Ortopédus úszást, gyógytornát javasolt, de nem tudom hogy 2 év alatt sikerül-e korrigálni a gerincemet. Jelenleg napi szinten úszok 1~ km-t, de nem hiszem hogy elég lenne, ugyanis csak nyáron érek rá.

    Akinek volt hasonló problémája, kérem ossza meg hogy sikerült megoldania. Házi gyógytorna linkeket, vagy más megoldásokat várnék. Köszi előre is :)