190
  • GregSB
    #70
    Najó, ezt kicsit eltúloztam, ez nem fogja egyik fikagép se bevenni csalinak. Kétségtelen hogy Ferrer sokkal profibb ebben :D
  • fergusonpapa
    #69
    :DDD
  • GregSB
    #68
    Pedig ez így van. Én amióta Apple termékeket használok nagyobb a farkam, több nő áll szóba velem, és az üzleti életben is sikeres vagyok.

    Ez van, ha Apple-t használsz akkor egy fejlettebb lény leszel. Jó lenne ha végre ezt elfogadnátok már, mert unalmas hallgatni az irígy sopánkodásaitokat.
  • Justil
    #67
    " és különb is a pc"

    különb is MINT a pc
  • Justil
    #66
    "és a sok hangmérnök.producer.videokka és egyébb médiákkal foglakozó szakember is hülye??..mert nem windowst használnak.."

    Eccer rég még tényleg jó volt az apple, és különb is a pc. az usákoknál akkor terjedt el de mocskosul, és lehet hogy már akkor is borsos volt az ára, de volt mögötte minőség. na ekkor szoktak rá a pro felhasználók az apple-re, amit meg is tudok érteni.

    Mára viszont csak a szokás hatalma maradt, esetleg 1-2 jobb osx-only szoftvercsomag. Merthogy az Apple ma már nem több, mint egy túlárazott brand pc. Bocsánat, a Macintosh az.
  • Justil
    #65
    OFF

    "Ennyi ember agymosott lenne?"

    ennél sokkal, sokkal, nagyságrendekkel több az agymosott ember. a nyugati civilizáció populációjának nagy része az, na meg persze a szélsőséges keletiek, de keleten még így is jóval több a normális ember.

    /OFF
  • Ferrer
    #64
    "jobban szereti a PC-s steinberg szoftvereket moduljaival"
    Nem mintha cross-platformok lennének azok a sz@rok..

    "az Avatar bizonyította, hogy azért az nélkül is lehet "alkotni", ha jól olvastam teljes egészében Red Hat linuxon készült"
    Hogyne ;D Inkább a vágóasztalon.
  • JaSoN HuNTeR #63
    Részben igazad van. De azért nem rossz az Apple. Viszont engem is zavar hogy egy kissé drága :)
  • Balumann
    #62
    "és a sok hangmérnök.producer.videokka és egyébb médiákkal foglakozó szakember is hülye??..mert nem windowst használnak.."

    Túl kevés lehetőséget biztosítanak a rendszerben, és csak kiválasztott hardverekre "optimalizálják" a unix alapú oprendszerűket, ezáltal érik el azt a stabilitást és biztonságot, és irreálisan drágán adják. Multimédia terén sokan választják ezt valóban az egyszerű használata és a stabilitása miatt. Én tudok nem is egy hangtechnikust, aki nagyon megbánta, hogy apple-t használ, jobban szereti a PC-s steinberg szoftvereket moduljaival - és bizony mondta hogy a Mac is le tud fagyni.
    A legtöbb előnye a filmkészítés terén van, habár az Avatar bizonyította, hogy azért az nélkül is lehet "alkotni", ha jól olvastam teljes egészében Red Hat linuxon készült.
  • Ferrer
    #61
    Az a vicces, hogy már az első 3 hétben már 3 millió darabot adtak el. Ennyi ember agymosott lenne? Vagy netán KIPRÓBÁLTÁK, tetszett nekik, és úgy gondolták, megveszik, mert megérnek nekik annyi pénzt az Iphone szolgáltatásai?
    Ó, vagy éppen a pénzgondok íratják veled ezeket a sorokat?
  • Ferrer
    #60
    :)
    Folytasd csak ezt a hozzáállást, majd meglátjuk, melyikünk lesz sikeresebb az életben.
  • Oláh Herkules
    #59
    "Itt senki nem allitotta, hogy Ok az istenek, csak a Szent Gralt adtak eddig az emberisegnek,"

    dehogynem, az apple fanok folyamatosan ezt állítják: mindenben jobb, mindennél szebb, mindennél minőségibb, mindennél olcsóbb :DD

    "Adolf es SJ kozott parhuzamot vonni erdekes dolog," miért? Mert szerelmes vagy sj-be? Na igen ez az a bizonyos rózsaszín függöny. Attól még mind2 kiválóan manipulálta az embereket.

    "Utalod az Apple-t? Rendben, ez is egy allaspont. Miert foglalkozol vele? Miert irsz ez a cikk ala...?
    Miert irsz a legtobb Apple-vel foglalkozo cikk ala?"

    Mert zavaróak a csapból folyó apple cikkek, na meg szeretem tanulmányozni a buta agymosott embereket ;)

    "Kinek is van akkor az agya atmosva antiApple-mososzerrel?
    Igen, ilyen nezopont is akad, nem csak a Tied - vicces ez a vilag, nemde?

    Ki van a tomegmanipulalt oldalon? Kerdem en az 5%-bol halkan es felenken..."

    :DDD nem kicsit vagy paranoiás. A gonosz... kik is? Manipulálnak minket hogy utáljuk az applet. De kiknek is áll érdekében ez? senkinek?

    Én lennék a manipulált, nem ám te aki a hibákat, hátrányokat feature-nek és előnynek állítod be? :D hahaha
  • 5c0rp330n
    #58
    te sajat magaddal vitatkozol, amilyen vadakat kitalalsz, olyat senki nem mondott, csak te magad.
    " Az Apple számítógépeket egyszerű felhasználókra tervezté"
    egyszerű felhasználókra -> seggekre
    "programváltáshoz"
    multitasking nelkul nincs is ilyen problema :)
    "szeretnének egy jól működő rendszert a kezükben"
    jól működő -> csillivilli, buta szar tudasu rendszert ami pont passzol az agyi szintjukhoz
    "a minőségért fizetünk"
    minőségért->alma logoert
    "A számítógépek atyjának, Steve Jobsnak a szavaira pedig azért hallgatunk, mert ő még sosem okozott csalódást nekünk. "
    azonkivul hogy Neumann es egy halom nagy ember forog a sirjaban, ez beillene a bibliaba is. ez tortenik akkor amikor az agymosas odaig jut, hogy valakinek mar vallas lesz egy szemet ceg szarjaibol.

    ha te attol h Apple user vagy komolyan felsobbrendunek gondolod magad, akkor orulok hogy nem tartozok egy rendbe veled.
  • asysoft
    #57
    "ezért vagyunk mi, Apple userek felsőbbrendűek - mi ugyanis már túlléptünk azon, hogy a számtechet saját szellemi erőfitogtatásra használjuk" ...ahogy azt bizonyítottad a gondolatjel előtti résszel
    "Just works" - valahogy a sleep utáni félperces strandlabdázás vagy az, hogy BootCamp néha villogó kérdőjellel hálálja meg a Windows indításának megkísérlését, szerintem nem ezt támasztja alá.
  • fergusonpapa
    #56
    és a sok hangmérnök.producer.videokka és egyébb médiákkal foglakozó szakember is hülye??..mert nem windowst használnak..

    amh hozá szoljak aplle ténleg kicsit melényult de összeségébben is még mindig legjobb telo.MOST.andorid jön felfele de fikázni az iphone alkalmazásokat alegalja..akor többi milyen???azért fejlesztenek rá legjobban mert sokkal jobban meg gazdagodnak..ilyen 1xerü..android még levan maradva.de nekm szinpaitkus.de még várnom kel.a sok fika gép meg mármident mond ami eszébe jutt :D ami meg valós probléma azt meg midenki elismeri de nekik az nem elég..ááá.sok noob.
  • lenox01
    #55
    "az Apple hulyebiztos"
    "Az Apple számítógépeket egyszerű felhasználókra tervezték"

    És még be is ismerik hogy a hülyéknek tervezik ezeket (persze hogy hülyebiztos, ha semmit sem lehet vele csinálni elrontani se lehet) de azért ők a felsőbbrendűek...
  • GregSB
    #54
    Uncsi....
  • Justil
    #53
    "és ezért vagyunk mi, Apple userek felsőbbrendűek"

    pfmwahahahah
  • Ferrer
    #52
    Az a baj, hogy a geekek nem tudják felfogni, hogy lehet olyan dolog is az elektronikában, ami egyszerűen működik, és ehhez még kiváló dizájn is párosul. Az Apple számítógépeket egyszerű felhasználókra tervezték, akik nem feltétlen akarnak registryben turkálni vagy feladatkezelőt használni programváltáshoz, de szeretnének egy jól működő rendszert a kezükben. Ez az, amit az itt fikázó geekek többsége sose fog megérteni, és ezért vagyunk mi, Apple userek felsőbbrendűek - mi ugyanis már túlléptünk azon, hogy a számtechet saját szellemi erőfitogtatásra használjuk. Nekünk a számítógépek használati tárgyak, a minőségért fizetünk. A számítógépek atyjának, Steve Jobsnak a szavaira pedig azért hallgatunk, mert ő még sosem okozott csalódást nekünk.
  • SpecterMATWRZ
    #51
    A komoly fejlesztők szentem meg pont épphogy az iPhone-t kerülik el. Mert évről évre egyre kevesebb dolgot lehet iPhoneon futtatni ;) ugye a "flash" se hivatalos rá.Mert az nem kell. Már a HTML5 korszakát éljük ugye. Munkák István bácsi mester. Talán iPhone 6-ot már ledegradálják egy 2000es évekbeli mobil szintjére.

    A fejlesztők oda mennek ahol nekik kedvező.
    Tudtad,hogy Androidot PHPban is lehet programozni?
    Továbbá támogatja a Python, a Perl, a JRuby, a Lua, a BeanShell, a JavaScript és a Tclt is.
    Nahát. Vajon akkor melyik a jobb? A zárt világ,vagy a nyitott világ? :)
  • GHOST7
    #50
    Én egyszerűen felteszem a kérdést !
    Most hogy tudod hogy gondok vannak a télfonal te megvennéd gumibugyival ?
    Vagy keresel más mobilt?
    Én tuti 2
  • Solten
    #49
    Na de miert dobott piacra sz@r telefont egybol az Apple?

    Ha mar piacra dobta, miert hazudott? (csak a terero-visszajelzes hibas, blablabla...)

    Az egy dolog hogy Sztiv kepen 1 meter vastag bor van, de a vallalata is total hiteltelenne valt. Ennyire egy sz@revo ceget...

    Nyilvanvaloan megprobaltak eltussolni, regota hulyenek nezik az embereket (teljesen joggal, ismerik a felhasznaloikat - megkockaztattak...).

    Amit viszont nem ertek: egy sz@ros szilikongyuru miert kerul 29$-ba??
  • Ferrer
    #48
    "mar a "komoly" szonal erosen elbukok ezer helyen"

    Na, ez az egy igaz! :))
  • Ulkesh
    #47
    "vagy android-ot (Desire, EVO, stb) vesz. ha nalad ezek nem jonnek szoba, valoszinuleg nem is lattal meg ilyet, csak steve papa csodait."

    Ne vicceljél...
    Androidot mint komoly rendszert?
    És mit futtatsz rajta? Pistike zseblámpaprogramjait?
    Komoly fejlesztők messzire elkerülik a Google impotens market-politikája miatt.
  • 5c0rp330n
    #46
    " ha ma egy komoly telefont szeretnék a legkevesebb hibával akkor szinte csak az Iphone jöhet szóba."

    ez nagyon szep es jo, csak az iphone mar a "komoly" szonal erosen elbukok ezer helyen. ha valaki egy komoly telefont akar, az blackberry-t vagy android-ot (Desire, EVO, stb) vesz. ha nalad ezek nem jonnek szoba, valoszinuleg nem is lattal meg ilyet, csak steve papa csodait.
  • Ferrer
    #45
    Foglalkozok vele eleget :)
  • narumon
    #44
    "hogy iphone-on nincs is lehetoseg igazan komoly programokat kesziteni, csak tapicskolos-giroszkopos ertelmetlen faszsagokat."

    Well, nem tudom neked mi a komoly program de én eddig minden problémámra találtam megoldást az appstoreban. Kiváncsi lennék más telefonokon mi az a program ami iphonera nem elérhető. Igaza volt itt valakinek lentebb sajnos ha ma egy komoly telefont szeretnék a legkevesebb hibával akkor szinte csak az Iphone jöhet szóba.
  • Ulkesh
    #43
    Az iphone 4 és galaxy s 16 gb-os változatai 499 fontba kerülnek függetlenül.

    Előbb olvass, utánna írj..

    Az itthoni gsm maffiás árak nem hivatalos árak, mivel itthon még nincs forgalomban.
  • Szefmester
    #42
    Ne fáraszd magad, nagyon sokan a jelenlegi csúcsmegoldás mellé a régebbi előző generációs cuccot teszik ki összehasonlításul.. hisz azért mégis mennyivel jobban nézneki ki így az adatok nemde? a Siemens M35 pl sokkal bénább teló mint a Sony P910i.. az utóbbi sokkal többet tüd, trendibb meg jobb.. Bár nem egy korszak telefonjai. :)
  • Szefmester
    #41
    5c0rp330n-nak nagyrészt igazat adok.. SJ szerintem is csak egy hipnotizőr... Hitler bá is az volt, ahogy mostani nagy szeretett vezér(etek)ünk is az... Nem értem hogy lehet azt mondani az IPhone-ra hogy jó.. persze biztos jó azoknak akiknek tulajdonképp nincs is arra szükségük hogy okostelefonjuk legyen, de szükséges (muhaha) egy preztizscucc. Kell nekik egy divatos hi-tech kütyü aminek tudását nagyrészt nem is használják, és amit nem használnak de más igen az csak gyíkoskodás, és felvágás, meg divatfikázás... És persze az Apple fanboyok szerint aki nem szereti vagy többre vágyik az barom.. és persze fordítva.

    De mindez kit érdekel? Mehet itt a flame ezerrel, mindenki jót szórakozik, aki meg nem az így járt. :)

    A keményvonalas fanboyoknak: Ha nem úgy néznétek a "fikázást" mint khm.. fikázást, hanem ötletbörzét egyből más lenne a kép. A világ és az IT soha nem attól fejlődött hogy 1 ember megmondja mi legyen, hanem az emberek mondják meg 1-2 embernek, hogy "figyu, tegyé' má' bele a cuccba flasht, meg filekezelőt, meg jó lenne egy fullosabb hozzáférés a teló oprendszeréhez..,meg stb".

    Persze senkit sem kényszerítenek arra hogy vegyen vagy ne vegyen szifont, meg ájjpadot. De arra sem hogy vérfanboykodj valamelyik oldalon. Akinek egy kis fogalma is van a szifon és a többi telefon tudásáról, az igazat ad annak a kijelentésnek miszerint az IPhone4 az Apple Vistája.. A vistát is várták, és istenítették anno. Persze nagy részük azóta vagy visszatért az xp-hez vagy váltott a 7esre, esetleg abbahagyta a windows vonalat. :)

    Köszönöm a türelmeteket.
  • Skynet
    #40
    Khm...Az iphone 4-ről beszélünk jelen pillanatban,egyébként pedig ne hasonlítgass jópár éves készüléket (Gondolom a 2g-re gondoltál,az van egy árban a galaxy-val) alig 1 éves kütyükhöz árban köszi...:D
  • Ulkesh
    #39
    "Nem mondom kifejezetten hogy szar,mert maga a készülék nem szar. A beárazás és az ár/érték arány a rettenetesen szar"

    Jaja, a biliműanyag, lagos-bugos Galaxy S ugyanennyiért gondolom nem drága, a Desire is jó vétel 149 ezerért + a 20-25 eFt-os 16 GB-os class6-os microSD.

  • Ulkesh
    #38
    A siránkozást olyanoktól hallod főleg, akiknek soha nem is volt ilyen készüléke.
  • Ulkesh
    #37
    "megsugom hogy ipad-re van flash hack es gyakorlatilag semmit nem lassul tole a bongeszo"

    Igaz az ostoba reklámokon és egy-két bugyuta játékon kívül semmire nem jó, így én is két nap után uninstalláltam.

    "szerintem nagyon is sok embert erdekelne peldaul valami alternativ email kliens, videolejatszo, kepmegjelenito, kepszerkeszto progi ami tud fileba menteni, filekezelo, ftp progi, vagy barmi hasonlo, sok ezer peldat fel lehetne sorolni. de vegulis mi a faszert akarna peldaul valaki masfajta videot lejatszani mint amit az apple alapbol tamogat? "

    Mondjuk letölt ilyet, mert mindegyik ötletedre van kismillió alkalmazás. Ne zavarjon, hogy akár mkv-t is lejátszok az iPaden App Store-ból való lejátszón stb.
    Attól, hogy neked fingod sincs a dolgokról, attól még nem biztos, hogy valóban igaz az amit képzelni vélsz.

    Pl. Én elsősorban azért tértem vissza a 3gs-hez a Desire-ről, mert Androidra egy csomó alkalmazást nem találtam meg amit iPhone-on naponta használok (illetve, ha volt is alternatív megoldás, legtöbbször vagy sokkal butább, vagy bugos vacak volt).
  • Skynet
    #36
    Ez a vicces, a sok elbutított hülye meg veszi drágán a sorozathibás szart mert az DIVAT.:)
    Csak röhögök rajtuk amikor jönnek sorra a csalódások és megy asiránkozás (mint a régi ifónoknál)...:D


    //Nem mondom kifejezetten hogy szar,mert maga a készülék nem szar. A beárazás és az ár/érték arány a rettenetesen szar,de ez minden Apple termékre igaz.
  • 5c0rp330n
    #35
    en vegig erveket mondtam.
    neked ebben a kommentedben semmi erv nincs.
    csak egy rakas szemelyeskedes, lehulyezes es magad nalamvalo feljebbhelyezese csunya szavakra hivatkozva.
    szoljak az ovoneninek hogy igazsagot tegyen?
    vagy beismered hogy nem tudsz vitatkozni es hogy szanalmas vagy?
  • 5c0rp330n
    #34
    hany embert erint? minden embert, akinek valaha szuksege volt okostelefonra, mert ennel a szanalomkupacnal tobb lehetoseg volt a legtobb monokrom kijelzoju felteglaban is.
    ki akarja erteni h mi tortenik a telefonban? ne beszelj mar felre faszsagokat, ezzel semmivel nem jutunk elorebb. a celkozonseg-reklam parhuzamot meg vegkepp nem ertem h hogy jonne ide, ez is nyilvanvalo dolog amirol senki nem beszelt.
    ami a lenyeg, hogy iphone-on nincs is lehetoseg igazan komoly programokat kesziteni, csak tapicskolos-giroszkopos ertelmetlen faszsagokat.

    szerintem nagyon is sok embert erdekelne peldaul valami alternativ email kliens, videolejatszo, kepmegjelenito, kepszerkeszto progi ami tud fileba menteni, filekezelo, ftp progi, vagy barmi hasonlo, sok ezer peldat fel lehetne sorolni. de vegulis mi a faszert akarna peldaul valaki masfajta videot lejatszani mint amit az apple alapbol tamogat? egy applebuzi persze hogy nem akarna, a hazara is rafestene egy alma logot ha steve szerint az a meno.
    SZANALMAS.
  • G_ArchAngel #33
    Mindegy, probaltam egyszeruen fogalmazni es meg elvakult fanboykent sem viselkedtem - sajnalom, hogy a viszonylag egyszeru mondanivalot sem tudtad feldolgozni...

    Minden szavadbol az agymosott gyulolkodes ozonlik ide, ennyire buta emberrel meg nem talalkoztam, mar ne is haragudj.
    De a stilus maga az ember - es Te minositetted magad ezzel az igenytelen kommunikacioval.


    Viszlat.
  • 5c0rp330n
    #32
    Vicces, hogy vannak emberek, akik állítólag úgy gondolják, az Iphone egy nem szar, és ahelyett, hogy foglalkoznának vele, arra pazarolják az energiájukat, hogy fikázzák azokat akik fikázzák.
  • 5c0rp330n
    #31
    ha jobson mulna, deportalna mindenkit a gecibe.
    minden eszkozzel amilye csak van, kb mast se csinal mint elveszi a valasztas lehetoseget. (meg agyat mos +teljesen hulyeknek nezi az embereket, de mivel a vasarloik tobbnyire tenyleg teljesen hulyek, ezzel nincs is komolyabb baj.) szoval hulyeseget mondtal. ennyi erovel hitler is adott valasztast mert pl meg is fojthattad magad, nem volt muszaj a gazkamraba menni.

    a flash-rol amit mondasz, olyan hulyeseget mar honapok ota nem olvastam pedig sok barom hord ossze sok faszsagot a helyeken amiket olvasok. ilyet csak agymosott mond. megsugom hogy ipad-re van flash hack es gyakorlatilag semmit nem lassul tole a bongeszo, pedig egy amator-beta probalkozas az egesz. szoval igen, steve bacsi mar megint hazudott, megsem olyan lassu szar a flash, ami azt illeti, SOKKAL gyorsabb es stabilabb mint amit html5-ben eddig valaha lattam. lehet menni a sarokba bogni.