75
Konzerv kaja ON vagy OFF
  • Zsolek123
    #75
    na most ez egy ebédembe fog neked kerülni!
  • ZilogR
    #74
    Gondolom erre az a helyes válasz, h sunáznám...
    Ellenben nem vagyok az az undorkodós, de ettől felfordult a gyomrom...
    Olyan, mint halkonzerveben figyelő kis halfejecskék - na attól tudok még undorodni, de rendesen...
  • Looooser
    #73
    nyameeee
  • Dobronski
    #72
    Egyszer ettem egy noname túrórudit, és Pöttyös túrórudis csomagolás volt a túróban!
  • smith09 #71
    Én ritkán havonta 1 x eszem.
    Chili az jó, a babfőzelék sem rossz, a többit még nem próbáltam nem tudom milyen íze lehet ! DE rendszeresen, hosszú távon azért ne egye senki, és lehetőség szerint azért e megbízható (bb) cégek termékeit válasszátok.
  • Christiansen
    #70
    Chili Con Carne, rakott káposzta, töltött káposzta ezek jóak.
  • Atomreaktor
    #69
    Csak most, csak itt, csak nektek.
  • Tinman #68
    Drága? Cigi árban van. Sokan 1 nap simán elfüstölnek egy dobozzal... én beérem heti 1-el.
  • Tinman #67
    Sparban lehet venni Bécsi virslit, ami ilyen kék színű tasakban van. Annál finomabbat virsliben még soha nem ettem. Az a jó benne, hogy az ember gyomrát sem terheli, mert ezek a műbeles/real beles virslik azért eléggé oda tudnak csapni a gyomornak.
  • Freddycom
    #66
    Nekem ízlik, de pont azért, amit te is említettél, az ára miatt nem eszem. Makrélát, tonhalat betúrok napi kettőt-hármat [de nem kecsapos, meg ilyen eleve citrommal ellátottat (egyszer vettem olyat, egyrészt okádékul néz ki, másrészt nincs citrom íze)].
  • tigeroo
    #65
    milért melyikre gondolsz?
  • Wolfsnack
    #64
    Rio Mare drága és hogy is fogalmazzak... egyedi ízvilága van
    ami szerintem csak ínyenceknek jön be, nekem kifejezetten nem ízlik
  • karajjj
    #63
    írtam már előtted, hogy régen jó volt, de már az is egyre moslékabb :S
  • Tinman #62
    Már amelyikbe... a 100 forintosba ne csodálkozz, ha fura dolgokat találsz.
  • Tinman #61
    Vegyél Rio Mare-t. Hetente betolok 1-et, vagy 3 éve... soha nem találtam benne semmi gyanúsat.
  • Wolfsnack
    #60
    mi az hogy ON vagy OFF?
    burkolom azt csá

    egyébként mehetett volna a főzőcske topikba, vagy a romlott kaját teszkóbólba
  • Lacee86
    #59
    Vannak ezek a konzerv ételek, h pl. babfőzelék kolbásszal, lencsefőzelék mittoménmivel stb. Ezek szükség esetén jók lehetnek, de az a helyzet, h elfogadható minősége csak a nagyobb márkáknak van, de ezek meg aránylag drágák; a teszkós olcsó utánzatok meg még kutyakajának se jók...
  • tommygear
    #58
    parizert se ennéd meg ha látnád miből készül
  • HM
    #57
    Bizony, ráadásul a levágott állat nagyrészét felhasználják falun valamilyen állat levágásánál. Megy levesbe, ide-oda. Ott miért nem sírnak egyesek, inkább epekednek a falusi íz után?
  • Hegi90
    #56
    Igaz nem konzerv, de egyszer egy gyrosban találtam egy porcogót (nem volt nagy, kb a körmöm fele). Gondoltam oké, véletlenül beleesett valahogy, nem vették észre. Eszem tovább, és a második harapásnál egy gecinagy porc+csontdarab került a számba. Azt hittem ott okádom el magam. Kiköptem és kiraktam az egészet, majd ők eltakarítják. Azóta se eszek ott többet semmit -.-
  • atomkrumpli
    #55
    én a törölközőt jobban szeretem a fürdőszobában tartani mint elrágcsálni
  • Megtörhetetlen
    #54
    az ilyeneknek is meg pl a hamburger húsok zöme is kb 80% szója a többi meg egy kis húspép valahonnan, igazából finomak, csak nah...
  • riddin
    #53
    Amit a konzervkajáknál tényleg nem tudnak elszúrni, az a pacal... Imádom a házi készítésűt is, de a konzerveknél sem csalódtam még egyikben sem.
  • csaby14
    #52
    az állatot szó szerint érted XD
  • csaby14
    #51
    megjegyezném hogy a növényi pástétom növényből van gondolom de ha a növényeket meg is trágyázzák az gáz ha meg meg se mossák főnyeremény

    am nekem is volt pár kajás kalandom multkor találtam tűzőgépkapcsot túrós sütiben a melegszendvicskrém tényleg jó
    halat ne nagyon egyetek konzervből mert nagyon szar bír lenni viszont a riomare ízre jó volt de utána valahogy írtózatosan fájt a gyomrom azóta nem is eszek ilyesmit
  • 0Fritz0
    #50
    Akár versenyezhetnénk is, hogy ki evett meg több embert, illetve emberi testrészt a konzerv-és húsgyárak "fura" kapcsolatainak jóvoltából. :)
  • bujcsik555
    #49
    por cuccokat én is jobban csipem, azt legalább tudod hogy petpalackbol van, igy nem kell benne keresgélni a szart
  • pxxl
    #48
    "Korábban talán a Globusnak volt babfőzelék csípős kolbásszal, na az nagyon állat volt."
    az mekkora jó volt tényelg!
  • Bhalage
    #47
    tekintsd húsnak
  • Garfield
    #46
    Ételkonzervet csak korlátozottan.
    Alapelv, hogy ha húsos konzervet keresek, akkor csak olyat, amelyben a hús homogén állagú, kevésbé bonyolult módon fogalmazva a hússzerű trutymó ledarálva, lepépesítve, stb.

    Korábban talán a Globusnak volt babfőzelék csípős kolbásszal, na az nagyon állat volt. Nemrég ettem a Tecsó sóletjét, azt sem rossz. Ezen kívül még jöhet a chilis bab, illetve valamelyik cégnek vagy magyaros babegytálétele, vagy mi a rák a neve: gyakorlatilag babfőzelék zöldésggel - pl. répa - és sonka(?)kockákkal dúsítva. Minden más, amiben pörkölt vagy ilyesmi van, felejtős.

    Viszont a konzervek alkalmatlanok a túrázásra, ezért olyankorra a Nagy Túraalapkaja jön velem, a kínai csípős tészta, szigorúan csak a marhahúsos ízesítésű. Van még egyébként valami japcsi változata is, melyben valódi szárított zöldségeket kell a vízbe szórni, aztán jön a tészta, végül a szójaszósz, ami szintén jó.

    Legvégül szóba jöhetnek még a Knorr meg a Maggi szószos tésztái (paprikás csirkés, négysajtos, sonkás-sajtos, stb.), ahol csak össze kell főzni a port a tésztával.
  • pxxl
    #45
    tudom persze, hogy a bőrből főzik ki azt a cuccot amitől zselés lesz, ezzel nincs is bajom, de maga a szőrös fül, az nem az esetem :D
  • Sir Quno Jedi
    #44
    Azt tudod, ugye hogy a kocsonyába a legjobbak az efféle húsok, mint pl. a fül?! Így készül, ez a lényája. Szal. ha szereted a kocsonyát, akkor EZT szereted.
  • Spészgószt
    #43
    Bazze most egy darabig nem eszek konzervet...és éhes sem vagyok már...
    850g sólett powa
  • DarkHorSe
    #42
    legjobb :D

    a szart meg egyek a kispolgari uledekek
  • Atomreaktor
    #41
    májkrém helyett tudom ajánlani a növényi pástétomot. farok és szőr nem lesz benne, ellenben nagyon finom.
  • bakkerman
    #40
    + melegszenya krém,májkrém
    - összes többi vacak
  • bardocz
    #39
    Aha, ez az, köszi!
  • karajjj
    #38
    régebben lehetett finom pacalt kapni, de most már mindegyik moslék :S

    meg mikor felbontasz egy főzelék konzevert és a közepén ilyen gombócba össze van állva a sűrű része, körülötte meg ott a sárgás vagy barnás lé, na az undorító...
  • dienesoft
    #37
    Kis 2cm-es kukac a menzás krumplilevesbe odabasz :D
  • Megtörhetetlen
    #36
    azta
    Hát ez igen, komplett csirke konzervben ultra gusztustalan...