30
  • Kara kán
    #30
    GP ReCyko+ 850mAh AAA Akku
    1,2V 850mAh AAA méretű akku
    A kép csak illusztráció
    az ár 1 db-ra vonatkozik
    a bliszterben 2 db van
    A csomagolás nem bontható
    Ár: 580 Ft + Áfa (Br. 725 Ft)
    Honlap: gp.hu

    Ehhez mit szólsz?
  • Kara kán
    #29
    Közben találtam olyan ilyent, amelynek db-ja 725 ft.
  • Dj Faustus #28
    Ráadásul az Ansmann a MaxE családba tartozó AAA méretű, 800 mAh-s, alacsony önkisülésű NiMH akkumulátorait 2-es és 4-es csomagban árulja. A 6-os csomagolás gyanús. ;)
    Pláne hogy nálad darabja 961,33 Ft-ba kerül, míg más áruházban ezt 925 Ft-ért megkapom. Hasonló árkategóriában van a Sanyo eneloop-ja, vagy a Varta Ready2Use Accu, illetve a Panasonic Infinium terméke is.
  • Dj Faustus #27
    Például: alacsony önkisülésű NiMH cellák - fel van sorolva pár gyártó: Fujicell, Rayovac, Varta, Duracell, Sony, Sanyo, Kodak,...
  • Kara kán
    #26
    Például?
  • Cleawer
    #25
    Majdnem mindegyik gyártónak van olyan akksija.Mindegyik Nimh akksi megéri az árát ha olcsón veszed,és frisset.
  • Kara kán
    #24
    Egy tipp:
    van már olyan újratölthető aksi, amely egy év múlva is megőrzi töltöttségének 85%-át.
    Ugyanis a régiek hajlamosak voltak a mélykisülésre, és utána ki lehetett őket dobni.
    Mélykisülés meg elég könnyen előfordult, úgyhogy a régi újratölthető aksik nem érték meg az árukat.
    Az Ansmann.de gyártja őket, budapesti üzletekben is kaphatók.
    Kérésre, privátban adok elérhetőséget. 6 db. 5771 ft (AAA), tehát nem drágábbak, mint az ócska régiek.
  • Julius Caesar
    #23
    Hiperanyag reaktor, ha már technobabble
  • bmw
    #22
    Sok ido mig ezt engedik majd a ........
  • JTBM
    #21
    Szerintem érdemes végigolvasni a cikket.

    Ez az energia tároló mechanikai energiát tárol el kémiai kötésekben, állítólag olyan sokat, mint a nukleáris energia.

    Ha ez igaz, akkor ez a tökéletes rakéta üzemanyag.

    A hidrogénnek az energia sűrűsége 143MJ/kg. Ehhez még Oxigént is kell vinnie a rakétának.
    Az Uránium 235-nek az energia sűrűsége 86 000 - 144 000MJ/kg

    Ha igaz az állítás és valahol itt van az energiasűrűságe az új anyagnak, akkor kb. 1000-szer több energiát lehet belőle kinyerni, mint a mai rakétaüzemanyagokból.

    Ami azt jelentené, hogy a rakéták helyett a Startrek-ben látott kompok lennének a jövő űrjárművei.

    Ez lehet a 21. század egyik legnagyobb találmánya...

    Energiasűrűség
  • polarka
    #20
    még nekik sem világos
  • The Norberto
    #19
    Ott a pont a magasan művelt haveromnál:D
    Csak generátort csinálunk belőle és már készülhet is az O'neil csilagközi cirkáló...^^
  • duke
    #18
    "Szuperakku" került ki a gyémántprésből

    Hajra, lehet hogy epp ez fogja elhozni az attorest. Amikor gyakran az akkumlatorok fejlodeserol beszelek pont az ilyen kutatasokra gondolok. Szemben azokkal, akik az akkumlator alatt meg mindig csak a 200 eves olom akkumlatort ertik, es mast elsem tudnak kepzelni. Sok ilyen kutatas folyik, es csak ido kerdese, par ev, hogy valamelyik celba erjen.
  • Taybore
    #17
    És vajon mekkora az az energia amit eltárol, főleg ahhoz képet, amennyit be kell fektetni a gyémántsatuba, hogy ilyenre préselje? :)
  • Kara kán
    #16
    igen.
    -jó alacsony fokon.
  • brueni
    #15
    össze lehet szorítani a levegőt annyira, hogy szilárd legyen?
  • willcox
    #14
    A nemesgázok sem olyan "nemesek".
  • philcsy
    #13
    "Nem akarom széttörni a szép álmokat, de a cikkben szereplő felfedezés még messzebb van a gyakorlati alkalmazástól mint az 5 évvel ezelőtt kifejlesztett halálbiztos AIDS-ellenes vakcina" Robbanószernek jó ez.
  • kutyak
    #12
    Nekem csak az nem világos, hogy hogyan nyerik vissza az eltárolt energiát?
  • gemihu
    #11
    Igazából az lenne a jó,ha a hirtelen keletkező nagy energiákat tudnák eltárolni valami módon. Mondjuk , ha ez a prés képes lenne villámmal üzemelni,akkor tök jó lenne,mert akkor új energiaforrásra is szert tehetnénk.
  • Dj Faustus #10
    Úgy látszik, a xenon-fluoridokat szeretik préselgetni - egy másik kutatás.
  • Dj Faustus #9
    "Nem sokat lehet olvasni a témáról, pedig biztos hogy már sok anyagot összepréseltek."
    A részleteket a Nature Chemistry júliusi számában lehet megtekinteni, de ha felveszed a kapcsolatot a kutatókkal, szívesen tájékoztatnak.

    "Én ilyen gyémánt szorítópofás préselési kisérletekről kb. 30 évvel ezelőtt olvastam először, akkor néhány százezer atmoszféra volt, a térfogat pedig köbcenti körül"
    Ők maximum 200-300 GPa körüli értéket tudnak produkálni; ezt a kísérletet 50 GPa (ebben az esetben kaptak félvezetőt), és 70 GPa (ekkor kaptak fémet) nyomásokon végezték.

    "Vajon honnan származik a cikkbeli kép a fogaskerekekkel és hasonlókkal sakkozó kutató-szerű emberekről?"
    Innen, de annak nincs konkrét köze a cikkhez, csak a professzor is rajta van a képen (középen).
  • Kara kán
    #8
    "Azóta folyamatosan préselnek és préselnek..."
    :-D

    Nem szívesen lennék a gyémántpofák között.
  • Cat #7
    "Vajon honnan származik a cikkbeli kép a fogaskerekekkel és hasonlókkal sakkozó kutató-szerû emberekrõl?"

    Popular Science, Science Daily, TG Daily, Physorg
  • Kara kán
    #6
    Hát, ja.
    Már csak a százszorosára kell növelni, és beindul a magfúzió. Na, az aztán tényleg ad energiát.
  • halgatyó
    #5
    Vajon honnan származik a cikkbeli kép a fogaskerekekkel és hasonlókkal sakkozó kutató-szerű emberekről? Az linkelt WSU cikkben ugyanis nincs ilyen.

    Néhány fontos infó sajnos valahol lemaradt a felfedezéssel kapcsolatban.
    -- A legfontosabb: a nyomás megszűntével stabil marad-e az új kristályszerkezetű XeF2?
    -- Miért pont XeF2-t préseltek? Volt valami elméletileg megjósolt oka, vagy egyszerűen sorraveszik az anyagokat?
    -- Nem sokat lehet olvasni a témáról, pedig biztos hogy már sok anyagot összepréseltek. Én ilyen gyémánt szorítópofás préselési kisérletekről kb. 30 évvel ezelőtt olvastam először, akkor néhány százezer atmoszféra volt, a térfogat pedig köbcenti körül (nem tudok visszaemlékezni pontosan)
    Azóta folyamatosan préselnek és préselnek... vajon mi mindent találtak már?
  • halgatyó
    #4
    Szerintem itt másról van szó, a nagy nyomás kiváltotta fázisátalakulásról (a sűrített levegő pusztán a nyomásnövekedés miatt tárol energiát, ráadásul az se jön vissza teljesen, mivel a gyakorlatban közel sem izoterm a sűrítés és a tágulás sem)

    Nem akarom széttörni a szép álmokat, de a cikkben szereplő felfedezés még messzebb van a gyakorlati alkalmazástól mint az 5 évvel ezelőtt kifejlesztett halálbiztos AIDS-ellenes vakcina
  • Alfa Of NS
    #3
    "a végén már több, mint egymillió atmoszféra nyomással terhelte a xenon-difluoridot"

    Aki nem tudja mekkora ez a nyomás az képzlje el, hogy Chuck Norris a tenyerébe vesz valamit és összeszorítja.
  • Kara kán
    #2
    Érdekes, ez nekem nem jutott eszembe, pedig sok minden eszembe jut. :-)
    A sűrített levegővel működő autóról hallottam, ez is valami olyasmi.
  • mynameisbence
    #1
    Most hoztak létre naquadahot