209
  • narumon
    #49
    "egyebkent mennyit fizettel az iphone-odert, hogy ennyire magadnak erzed az apple minden problemajat es erzed kotelessegednek megmagyarazni minden undorito lepeset ennek a szemet cegnek?"

    30e forintot fizettem a telefonomért, ráadásul nem érzem magamnak az apple semmelyik problémáját, undorító lépését meg még csak magyarázni sem magyaráznám, ha nem éleződne ki a fika megint az applere. Mert ugyebár ezt a kijelentést az elmúlt pár évben körülbelül ezren tették meg a legnagyobb piaci szereplők közül is, de most, hogy Jobs mondta most már ő az ördög. Én megint csak a saját tapasztalatomból tudok kiindulni de az kb az, hogy nagyivben szarik mindenki a BD lemezre. A HD tartalmakat letöltik és médialejátszókkal lejátszák. Nekem konkrétan hatalmas zenegyűjteményem van és ennek rendezgetése és tárolása kapcsán már leszámoltam mindenféle CDvel DVDvel, BDvel meg ki tudja mi jön még. Egyszerűen leváltottam ezeket az elavult nehezen kezelhető technikákat, és ahogy a világot elnézem ez nem csak nekem jutott eszembe.
  • lcee
    #48
    "AZért megnézném a Steve Jobs bácsit, amikor a FullHD kamerájával elmegy nyaralni, felvesz 3 órát, jóesetben összevágja kettőre és pislog, hogy most akkor a FullHD tévéjén, relative veszteségmentesen hogy a picsbe tárolja és nézi meg. "

    AVCHD formátumot felveszi a kamerájával memóriakártyára, és arról meg is tudja nézni nézni, sok tv is lejátsza már amiek van kártyaolvasója.
    Nem kell hozzá blu-ray
  • cloud.strife
    #47
    AZért megnézném a Steve Jobs bácsit, amikor a FullHD kamerájával elmegy nyaralni, felvesz 3 órát, jóesetben összevágja kettőre és pislog, hogy most akkor a FullHD tévéjén, relative veszteségmentesen hogy a picsbe tárolja és nézi meg.
    MAC fan vagyok, de ez elfogadhatatlan hozzáállás. Pont úgy, hogy a legkomolyabb studiokban szinte mind MacPro gépeket használnak, Final Cut-al, amibe röhej ugye, de benne van a BD írási lehetőség.....

    Ez valaki magyarázza már meg nekem.
  • 5c0rp330n
    #46
    egyebkent mennyit fizettel az iphone-odert, hogy ennyire magadnak erzed az apple minden problemajat es erzed kotelessegednek megmagyarazni minden undorito lepeset ennek a szemet cegnek?
  • narumon
    #45
    "Sátántangó nekem 3 dualLayer lemezen van meg, jó lenne egy lemezen tudni. Erre pedig a BD a legalkalmasabb."

    Bár szerintem ugyanolyan alkalmas rá a HDD, a pendrive, valamilyen egyéb memóriakártya, stb...
  • narumon
    #44
    Mégsem jelent meg BD-n (és szerintem nem is fog)
  • 5c0rp330n
    #43
    gyakorlatilag az apple a sajat reszerol elveszi a valasztasi lehetoseget, ezt irtam, errol van szo. az, hogy nem hisznek benne pedig valami szanalmas duma. nem egyezik az undorito kis marketing-erdekeikkel, ez a helyes es pontos kifejezes a dologra, ahogy az apple-nek minden hasonlo undorito lepesere is.

    passatgt: legalabb a nevet tanuld meg leirni (e nelkul :) )

    egyebkent igen, eleg sok eredeti BD filmem van, mindet kulfoldrol rendeltem es nem volt egyik sem dragabb, mint egy dvd. nem mintha ez barmin valtoztatna, mindenesedre az idiota sztereotipiadnak abszolut keresztbetesz.
  • noland
    #42
    Japánban vagy USában más a kereslet-kínálat...

    Tarr Béla : Sátántangó nekem 3 dualLayer lemezen van meg, jó lenne egy lemezen tudni. Erre pedig a BD a legalkalmasabb.
  • Major
    #41
    Valóban a Dvd még kiszolgál, utána meg jöhetnek az online tartalmak/szolgáltatások. Online tékák, fizetős Youtube acc-al nézhető hd filmek stb.
  • narumon
    #40
    "és amíg vannak olyan termékek és ügyfelek nagyobb számban akik igénylik ezt a technológiát, jólenne, ha kiszolgálná őket."

    Ha lesznek ilyen ügyfelek nagyobb számban akkor szerintem ki fogják őket szolgálni. Azért nyilatkozik mindenki igy mert nézd meg a piacot, és őszintén tedd a szívedre a kezedet hanyadrangú kérdés egy gép vagy notebook vásárlásánál, hogy BD lejátszó legyen benne... Nekem van info cégem. Évente több száz gépet adunk el, ebből max 2-3db-ba kérnek BD olvasót vagy írót. Még polcon se tartjuk annyira nincs értelme.
  • narumon
    #39
    "És jelenleg NINCS ilyen Internet a világ összes országában minden lakásba bevezetve ami lehetővé tenné a 40-50-100 gigabájt 10-20 perc alatti letöltését!"

    Miért egy BD lemezt 10-20 perc alatt kihoznak neked? Arról meg ne is beszéljünk, hogy egyelőre nem 3D anyagokról beszélünk. 1 film az átlagembernek teljesen megfelel 10-15GB-os méretben.
  • narumon
    #38
    "Csak egy baj van vele, ha nem lesz blu-ray mit fognak rippelni, és mit fognak az emberek letölteni?"

    He? Ember, filmek attól még lesznek. Letöltöd egy Steam szerűségről oszt kész.
  • narumon
    #37
    A dvd is az. Én pl most olyan netbookot vettem amiben nincs optikai meghajtó és nem is hiányzik, de ha nagyon blurayt akarok nézni akkor az asztalin megnézem, nem hinném hogy egy notebookba kellene. Persze biztos van az a réteg akinek igen, az vesz valami mást, bár tudomásom szerint nem kapkodnak a BD lejátszós modellekért, sőt a PCs BD lejátszók sem igen fogynak.
  • Major
    #36
    Én emlékszem, mikor kijött a Final Fantasy 11 pc-re, megvettem és 5 cd volt :) Azért 5 db dual dvd-re csak felfér valamit.
    Szerintem eredeti lemezeket szinte már csak a fanok, a ripperek (warez) és 150 Ft os Tesco vásárlók vesznek. Aki teheti az már "média dobozt" vesz, 2 terás vinyóval egy mini számítógép. Több ismerősömnél br lejátszó szóba se jöhetett. Telerakják a kis gépet 1080 hd-s filmekkel rákötik a hdtv-re aztán már mehet is móka.
  • Ulkesh
    #35
    "Ez volt amikor megkérdezték, hogy a PC-s monitorok sorba jönnek ki 120ppi, 133ppi, vagy akár 160ppi felbontással, akkor ők miért maradnak 100ppi-nél - mert az az emberi szem számára a tökéletes"

    Miért, szerinted 15"-on van értelme a fullHD felbontásnak egy notebooknál?

    "Most meg reklámozzák a retina displayt, mint spanyolviaszt"

    Szarnak bele a dologba, felbontást kellett növelni és 260 ezer alkalmazással a rendszer mögött ezt úgy kellett megoldani, hogy az új felbontás és kijelző kompatibilis maradjon a régivel. Ez kényszer volt, nem a verseny miatt választották.

    " Ez volt a multitasknál is - mert arra nincs is szükség - most meg ez a büszkeségük. "

    Cserébe az a legtöbbet feltett kérdés a fórumokban, hogy miként lehet kikapcsolni, letiltani. Eddig sem volt rá igazán szükség pár specifikus alkalmazástól (pl. navigáció) eltekintve, eztán is meglennének nélküle a felhasználók.
    Legalább úgy oldották meg, hogy legkevésbé rontják vele a teljesítményt és az akku kapacitását. Ez már önmagában egy jó pont nálam.

    "kétgombos egérnél"

    Soha nem volt kétgombos egere az Apple-nek :D de ennél lényegében igazat adok.

    "a toll alapú bevitelnél"

    Ott ők voltak az elsők a Newtonnal, mindenkit beelőzve, szóval ez mellément.

    "kézírásfelismerésnél"

    Itt is elsők voltak, sőt a mai napig nem csinálták meg használhatóan azt, hogy folyóírást lefordítson a pda nyomtatott karakterekre, amit a Newton 1987-ben már tudott.

    "a tábla formátumnál"

    Ha nem is voltak ebben elsők (bár a W.A.L.T.-al már 1990-ben csináltak már ilyet), de áttörést ők értek el vele.

  • roliika
    #34
    Tökmindegy ki mit hisz, ha 3D magas felbontású filmeket akarnak kiadni extrákkal, NEM fér rá a DVD-re...dualosra se!

    És jelenleg NINCS ilyen Internet a világ összes országában minden lakásba bevezetve ami lehetővé tenné a 40-50-100 gigabájt 10-20 perc alatti letöltését!

    Nyilván Jobbs abban bízik hogy majd úgyis iPad-en fognak videózni, mert szerinte ebből minden háztartásba kell egy olyan nagyszerű eszköz...jó dolog, hogy így szárnyal a fantáziája, de néha talán neki sem ártana a reális gondolkodás.

    Igen, ki fog halni az összes lemez, és igen, a vezeték nélküli hálózatoké a jövő, de ez nem 2 éven belül fog bekövetkezni, és amíg vannak olyan termékek és ügyfelek nagyobb számban akik igénylik ezt a technológiát, jólenne, ha kiszolgálná őket.
  • Motoroj
    #33
    A Blu-ray azzal lett szerintem halott ügy, hogy a HD-DVD -t kiütötte.
    Már rég a kettő közül valamelyikre írhatnék, és nem DVD+R DL-re kéne.

    A filmek meg nem érdekelnek.
  • lcee
    #32
    George Lucas 2008-ban már ezt mondta...
  • msstz
    #31


    Tipikusan leszaroznak valamit, aztán megeshet, hogy majd később mégis lesz BluRay meghajtó. HWSW-n írta valaki az iPhone 4 kapcsán, nagyon helytálló:

    "Tipikus Apple válasz. A mércét kell hozzájuk igazítani, mert ők maguk a tökéletesség. Ez volt amikor megkérdezték, hogy a PC-s monitorok sorba jönnek ki 120ppi, 133ppi, vagy akár 160ppi felbontással, akkor ők miért maradnak 100ppi-nél - mert az az emberi szem számára a tökéletes, mondta SJ. Most meg reklámozzák a retina displayt, mint spanyolviaszt (ami csak 40 cm-nél távolabbról nézve hasonlítható az emberi szem felbontásához). Ez volt a multitasknál is - mert arra nincs is szükség - most meg ez a büszkeségük. Ez van az SMS-nél, az MMS-nél, a 3G-nél, a kétgombos egérnél, a toll alapú bevitelnél, a kézírásfelismerésnél, a tábla formátumnál... Olyan nincs, hogy ők valamiben le vannak maradva, mert amíg nekik nincs, addig arra a felhasználónak semmi szükége (szerintük). Ha meg már van, akkor az természetesen forradalmi, csak náluk, csak önöknek, csak most. Teljesen TV-Shop feeling, és az emberek boldogok."
  • lcee
    #30
    És a formátum nem azért hal meg mert a steve jobs mondta, mondhatta volna akármelyik cég embere, apple-től ez független...
    Annyival nem drágább egy lemez egy blu-ray film mint amennyivel jobb képe hangja van a DVD-nél, és a lejátszók sem annyira drágák már, de mégsem terjed....
    Ismerőseim közt talán nincs is senki akinek van blu-ray lejátszója...
    Pedig biztos lenne egy 40.000 ftjuk rá, de igényük nincs még...
    És ez a lényeg.
    Aki meg akarja tölt, és ahhoz nem is kell se lemez se lejátszó :)
  • lcee
    #29
    Én ezt már eddig is így gondoltam, már vártam, hogy ki fogja nyílvánosan is hangoztatni.
    Csak egy baj van vele, ha nem lesz blu-ray mit fognak rippelni, és mit fognak az emberek letölteni? (max hdtv anyagokat, vagy fizetőssé tesznek olyan oldalakat ahonnan ilyeneket lehet nézegetni... arra sem szívesen költenék...:) )
  • Yv@n
    #28
    Elég nyilvánvaló, hogy miért mondja ezt. Ők ebben érdekeltek anyagilag. Egy blu-ray meghajtóval max annak eladásakor foghatnak valamicske bevételt, míg ha időben rámozdulnak az online HD terjesztésre(ez nem egy túl népes piac jelenleg...viszont eleve jó pozicióból indulnak az iTunes miatt, mert a kiadók és a vásrálók is nagyobb bizalmat mutatnak irántuk, mint valami semmiből jött random trashmob iránt), akkor minden egyes megnézett film után üti a markukat egy kis pénz, ami hosszú távon sokkal többet hoz, mint egy koszos blu-ray lejátszó.
  • Ferrer
    #27
    "viszont gyárilag géppel nem fogják árulni, mert nem hisznek benne"
    Ez ilyen spiritiszta cég akkor?
  • Major
    #26
    Az optikai adattárolás felett eljárt az idő, kell a francnak a brd meg holo lemez :)
  • Ulkesh
    #25
    Te valamit nem egészen fogtál fel. A BR-t támogatja az Apple annyiban, hogyha rádugsz egy Mac-re egy BR meghajtót, akkor tudod használni, alkalmazások is vannak amik támogatják, viszont gyárilag géppel nem fogják árulni, mert nem hisznek benne. Ha neked kell, akkor veszel egy driveot és kész, ennyi.

    "ennel aljasabb, szemetebb ceget a vilag nem latott meg, dogoljenek bele a sajat szarjukba."

    Gondolom otthon nálad halmokban állnak a BR lemezek és nem a netről letöltött filmeket nézed. Ha ez mégsem így van, akkor miért is dühöngsz? Mert igaza van és már most is a netről töltöd le a tartalmat?

  • passatgt
    #24
    akinek blueray lejátszó kell, nem discmant fog venni, tehát ha neked blueray-es számítógép vagy laptop kell, nem apple-t veszel
    de gondolom erre magadtól is rájöttél
  • willcox
    #23
    melópityu magyar hangja: narumon
  • 5c0rp330n
    #22
    kint regota ugyanannyi a bluray es dvd (megjeleneskor jellemzoen $20 korul), innentol kezdve nem a bluray a penzkidobas, hanem a dvd.
  • 5c0rp330n
    #21
    vagyis az apple ujabb valasztasi lehetoseget vesz el a vasarloitol es megint jobban tudja, hogy kinek mire van igenye, mint az emberek sajat maguk. lehet tapsolni az uj diktaturanak. ennel aljasabb, szemetebb ceget a vilag nem latott meg, dogoljenek bele a sajat szarjukba.
  • Mat666
    #20
    Idővel lehet hogy igaza lesz sőt talán biztos de ez attól függ hogy a letöltési lehetőségek mennyire lesznek olcsók különben felejtős a dolog.
    Szerintem az általa vázolt jövő 10-15 év.
  • sanyicks
    #19
    vehetnek ezek a majmok akármilyen router, az kb olyan mintha egy kertislagon keresztül akarnál leereszteni egy folyóról az árhullámot :D mert a gerincháló nem gyorsul.
  • sanyicks
    #18
    persze hogy nem ez a jófő, de ezt nem ez a pöcs mondja meg hanem a br társaság akik aranyáron adják még mindig a rohadt írókat, és lemezeket... gondolták hogy majd filmes gyári lemezt fogunk venni? LOL
  • passatgt
    #17
    az az air majdnem olyan vastag, mint egy cd, nem sok minden fér el benne:D
  • endrev
    #16
    TSunny, hát ahogy én most számolgatok, pl. van egy BlueRay RIP Avatar 720x400-as felbontásban, XVID-kodek (nem rossz, de lehetne szebb is), 3 GB. Ha ez 1920x1080-as lenne, akkor lenne kb. 20 GB. De a hivatalos letöltések mondjuk H.264-ben vannak (legalább is az iTunes Store-ban), amivel mondjuk a legrosszabb esetben is 10 GB-ot foglalna a film. Az kb. 2 DVD, még kezelhető adatmennyiség. Szaladjunk előre és ez legyen 3D, akkor az mondjuk 12 GB (a különbségi kódolás miatt, ami nem két külön stream).

    És ez egy Avatar volt, ami ugye nem egy kisfilm. Az extrák meg külön. Ez kb. kiválthatja egy BD megvásárlását, igaz nincs benne a megfoghatóság élménye.
  • Ferrer
    #15
    Majd meglesz ennek is a maga feketepiaca :)
  • narumon
    #14
    "300 kbps nettel én biztos nem fogok full HD filmeket leszedni. És mivel nagy letöltő nem vagyok, nem szeretnék nagyobb sávszélt fizetni. Szerintem sokan vannak így az átlagfelhasználók közül. "

    Miért érzem úgy, hogy nem is az a kategória vagy aki 5-6e forintért BD lemezt vesz?
  • narumon
    #13
    Most apple nem apple, ezzel elég sok cég egyetért, lásd MS ők is azt mondják hogy halott formátum. Én képes vagyok hinni nekik hiszen hónapok óta még egy fizikai formátumot sem írtam, pedig még BD író is van itthon, csak rájöttem, hogy felesleges lemezre írkálni bármit is.
  • Ferrer
    #12
    A gépeik összeszerelési minősége - király. Az oprendszer - király. Én is szeretnék egyszer Macbookot venni. Na de hogy például a kis Macbook Airt optikai meghajtó nélkül, 1,86 GHZ teljesítménnyel 426 ezerért árulják, hát eszem-faszom megáll. Na persze vehetsz hozzá külső meghajtót 30 ezerért, aztán bohóckodjál vele a repülőn. Na persze lehet, hogy tényleg idejemúlt az optikai meghajtó, na de ennyi pénzért elhagyni?? Ja, és veszik!
  • Carbine
    #11
    Annyira talán nem is meglepő ez a kijelentés. Nos nem azért mert egyetértek vele, pusztán a múltban is megestek hasonlók az Applenél. Amennyiben emlékeim nem csalnak, egyes Macbook-okban csak pár évvel ezelőtt jelentek meg széria tartozékként a DVD-írók, sokban előtte csak CD-író volt, azt tekintve, hogy a DVD technológiája már mintegy 15 éves, ez elég meglepő.

    Steve Jobs-ot illetően meg nem az a kérdés, hogy mond olykor baromságokat, hanem az, hogy milyen gyakran és mekkora sajtóvisszhanggal teszi azt.
  • Ender Wiggin #10
    Ja, annyiért, amiért MacBookot veszel - ha már notinál tartunk -, lehet olyan Dell gépet venni, amit futnak a játékok...Akkor most melyik alázza melyiket?
    Sajnos nem csak az Apple gondolja így. A következő gen konzolok sem kapnak optikai támogatást, minden játékot le kell tölteni valószínűleg. ha meg beszart a merevlemez, akkor megint le kell majd tölteni. Ennyire hülye világ jön...visszasírom a 90-es évek elejét a Primo-val, Enterprise-szal és az i386-tal együtt.