Kitart a Flash mellett a YouTube
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls
A HTML5 videóra gondoltam meg az új fejlesztésekre...
"az meg már nem 1x ki lett vesézve, hogy a brand gép attól brand, hogy logo van rajta, meg attól, hogy van hozzá support."
Azért említettem meg, nehogy az legyen, hogy "de azé' szar nálad, mert dzsunka hardvered van"
"magyarul flash-ben sok a gané munka, és ezekkel van tele a net. pedig lehetne másképp is 😊"
Egyet linkelj, ami nem gané munka...
http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu
viszont félig meg is válaszoltad a kérdésedet! a flash-el az a gond, hogy sok esetben még mindig designerek írják benne a kódot, pedig mára azért már elég jól szétválasztotta az Adobe a Flash platform részeit (Flash Pro - Catalyst - Flash Builder) de mégis, legtöbbször olyan emberek írnak kódot, akiknek nem kellene. Sõt, rengetegen még ma is AS2 kódot írnak, ami kb 10x olyan lassú mint az AS3.
magyarul flash-ben sok a gané munka, és ezekkel van tele a net. pedig lehetne másképp is 😊
[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás ಠ_ಠ
de a HTML5 egyelõre még gyerekcipõben jár, majd ha kiforr, talán alkalmas lesz pár területen leváltani a flasht, amivel mindenki jól fog járni. egyelõre azonban felesleges még erõltetni, aki tudja mit csinál, nem is teszi, lásd youtube.
tényleg jóval többet, de hogy nem alaptalanul, arról nem vagyok meggyõzõdve.
2: A HTML5 még fejlesztés alatt van, a Flash már a 10. fõverzióját tapossa.
ember, te mégis mi a büdös francról beszélsz? szted a HTML5 nevében miért van ott az 5-ös? és azt ugye te is tudod, hogy habár a 10 kétszer annyi mint az 5, ettõl függetlenül a HTML tulajdonképpen több mint 20 éves? A Flash a HTML-hez képest egy vadiúj fejlesztés, ha úgy vesszük.
3: no comment. az meg már nem 1x ki lett vesézve, hogy a brand gép attól brand, hogy logo van rajta, meg attól, hogy van hozzá support. teljesítményben, és fõleg a flash szempontjából az rohadtul irreleváns, hogy brand vagy válogatott gép.
Én is kipróbáltam a html5-öt és már úgy is használom. Gyorsabb, szebb használhatóbb, megbízhatóbb.
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
1: Jóval többen fikázzák, nem alaptalanul, mint a HTML5-öt.
2: A HTML5 még fejlesztés alatt van, a Flash már a 10. fõverzióját tapossa.
3: Nyilván vannak fanboyok köztük, de amikor gépekkel találkozom magam is látom, hogy teljesen irreleváns az erõforrás kérdésre, gyengébb gépen problémamentesen fut, erõs gépen szar, mégerõsebb gépen megint jól fut. Olyan is szép számmal elõfordul, hogy brand gépeken szarabb, mint dzsunka PC-n.
http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu
Nálam mondjuk nem, betölt egy részt, azt lejátsza, és mikor annak a végére ért megint betölt egy ekkora részt és így tovább.
\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls
Akkor lehet, hogy a 4-es pinges 85/25-ös Digim is számít valamit? Csak mert a YouTube mindig is lassú volt, ha meg a szerver lassú, akkor a gigabitet is baszhatom.
http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu
Mert mákod van? Én egy jó darabig próbálgattam a html5 béta youtube-ot friss chrome-al és kb a használhatatlanság határait súrulta, leginkább kívülrõl.
A flash playerek pedig bufferelnek, cserébe addig preloadolja a videot, hogy mikor végül elkezdi a lejátszást, akkor akadozás és tovább buffering nélkül végig tudja játszani. Ezzel szemben mondhatták, hogy html5-nél ez nincs megoldva, úgyhogy ha nincs sávszél, akkor akadozik vagy framedropol, mint a picsa(ami gondolom azt jelenti, hogy videolejátszásnál erre nincs ajánlás, és mivel nincs plugin ami elvégezze, így a böngészõ fejlesztõknek kellene implementálni...)
Neeee! Meghalok a röhögéstõl! Nálam miért azonnali, amikor egy adott pontra kattintok egy HTML5 videóban és miért bufferel 10 másodpercig egy hitvány Flash???
http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu
\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
Példa
A szenvedés az az, amitől az ember jobbá válik. Csak túl kell élni.
A Flash tud sima HTTP-n keresztül letöltött videót is lejátszani (ez esetben ugyanúgy meg kell várni "tekerés" elõtt, hogy az elõtte levõ rész letöltõdjön), de tud RTMP protokollt is használni (a Youtube is ezt használja), amikor is a videóban szabadon lehet ugrálni az elõzõ részek letöltése nélkül. Az elõbbi elõnye, hogy szerveroldalon nem kell hozzá semmi különös, csak egy sima webszerver, míg az utóbbihoz megfelelõ szerverprogram szükséges (Flash Media Server, Red5, stb.). Igazából ha vki nagyon akarja, akkor HTTP-vel is megoldható a videóban ugrálás, de ahhoz is - az RTMP-hez hasonlóan - erre alkalmas szerveroldal kell, de a kliensoldalt is megfelelõen fel kell készíteni (ami a HTML5-ben nincs meg).
\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls
