Kitart a Flash mellett a YouTube

← ElőzőOldal 2 / 2

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#31
Ha a kézzel legózott pc-t nevezzük dzsunka gépnek (ami szerintem igazából nem egy találó kifejezés rá), akkor nekem is az van, ahogy azt az aláírásomból is láthatod.

TreDoR
#30
Ezt úgy is lehet nézni, hogy a HTML-nél a videólejátszást 20 évbe telt megoldani. Nem hangzik túl jól szerintem :/

\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls

Penge4
#29
ember, te mégis mi a büdös francról beszélsz? szted a HTML5 nevében miért van ott az 5-ös?

A HTML5 videóra gondoltam meg az új fejlesztésekre...

"az meg már nem 1x ki lett vesézve, hogy a brand gép attól brand, hogy logo van rajta, meg attól, hogy van hozzá support."

Azért említettem meg, nehogy az legyen, hogy "de azé' szar nálad, mert dzsunka hardvered van"

"magyarul flash-ben sok a gané munka, és ezekkel van tele a net. pedig lehetne másképp is 😊"

Egyet linkelj, ami nem gané munka...

http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu

#28
de még mennyire!

viszont félig meg is válaszoltad a kérdésedet! a flash-el az a gond, hogy sok esetben még mindig designerek írják benne a kódot, pedig mára azért már elég jól szétválasztotta az Adobe a Flash platform részeit (Flash Pro - Catalyst - Flash Builder) de mégis, legtöbbször olyan emberek írnak kódot, akiknek nem kellene. Sõt, rengetegen még ma is AS2 kódot írnak, ami kb 10x olyan lassú mint az AS3.

magyarul flash-ben sok a gané munka, és ezekkel van tele a net. pedig lehetne másképp is 😊

#27
Nem értem mi a baj a flashhel. Android is vágja már (vagy fogja lassan, ha kiadják). Ha rendesen megírják nincs vele gond, de akkor ennyi erõvel szar a JS is, mert azt is lehet rosszul írni :/

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás ಠ_ಠ

#26
de amúgy még mielõtt valaki azt hinné h fanboy vagyok, a flash korántsem tökéletes, én már csak tudom, elég sokat fejlesztek benne, ahogy html+css+js-ben is. megvannak a maga hibái, gyermekbetegségei, logikátlanságai, stb.

de a HTML5 egyelõre még gyerekcipõben jár, majd ha kiforr, talán alkalmas lesz pár területen leváltani a flasht, amivel mindenki jól fog járni. egyelõre azonban felesleges még erõltetni, aki tudja mit csinál, nem is teszi, lásd youtube.

#25
ééérdekes, naponta többször is meglátogatom a youtube-ot, vimeot, egyéb hasonló oldalakat is szoktam néha nézni, és 50-bõl kb 1x fordul elõ, hogy nem hajlandó rendesen léptetni, de olyankor egy Ctrl+R megoldja a dolgot.

#24
1: Jóval többen fikázzák, nem alaptalanul, mint a HTML5-öt.

tényleg jóval többet, de hogy nem alaptalanul, arról nem vagyok meggyõzõdve.

2: A HTML5 még fejlesztés alatt van, a Flash már a 10. fõverzióját tapossa.

ember, te mégis mi a büdös francról beszélsz? szted a HTML5 nevében miért van ott az 5-ös? és azt ugye te is tudod, hogy habár a 10 kétszer annyi mint az 5, ettõl függetlenül a HTML tulajdonképpen több mint 20 éves? A Flash a HTML-hez képest egy vadiúj fejlesztés, ha úgy vesszük.

3: no comment. az meg már nem 1x ki lett vesézve, hogy a brand gép attól brand, hogy logo van rajta, meg attól, hogy van hozzá support. teljesítményben, és fõleg a flash szempontjából az rohadtul irreleváns, hogy brand vagy válogatott gép.

#23
aha persze... elkezdi lejátszani, majd a letöltés megáll megjelenik a forgó szar. Megindul egy pillanatra, megint megáll, megindul megint megáll. Léptetés meg olyan hogy vagy sikerül vagy nem, és többé nem hajlandó semmit sem tölteni csak ha újratöltöd az oldalt.
Én is kipróbáltam a html5-öt és már úgy is használom. Gyorsabb, szebb használhatóbb, megbízhatóbb.

Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)

#22
Hát akkor dunno...én az 1080p streamet is szépen tudtam nézni, méghozzá a fosabb minõségû linuxos pluginnal és ez egy mezei 8megabit körüli adsl. Az elején bufferel annyit, hogy mikor elkezdi lejátszani, akkor a végéig akadás mentesen le tudja nyomni a videot. HTML5 bétát próbálgattam egy darabig youtube-on, méghozzá chrome-al, szóval azt sem mondhatjuk hogy valami szarabb html5-re nem képes böngészõvel, és a flash-es playerhez képest eléggé szar volt a felhasználói élmény.

Penge4
#21
Csak az a különbség, hogy a Flash-t
1: Jóval többen fikázzák, nem alaptalanul, mint a HTML5-öt.
2: A HTML5 még fejlesztés alatt van, a Flash már a 10. fõverzióját tapossa.
3: Nyilván vannak fanboyok köztük, de amikor gépekkel találkozom magam is látom, hogy teljesen irreleváns az erõforrás kérdésre, gyengébb gépen problémamentesen fut, erõs gépen szar, mégerõsebb gépen megint jól fut. Olyan is szép számmal elõfordul, hogy brand gépeken szarabb, mint dzsunka PC-n.

http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu

#20
na, látod, én ugyanígy halok meg a röhögéstõl, amikor a flash-t fikázod, mert amiket írsz azok nálam nemlétezõ dolgok.

TreDoR
#19
"tovább buffering nélkül végig tudja játszani"

Nálam mondjuk nem, betölt egy részt, azt lejátsza, és mikor annak a végére ért megint betölt egy ekkora részt és így tovább.

\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls

Penge4
#18
"Ezzel szemben mondhatták, hogy html5-nél ez nincs megoldva, úgyhogy ha nincs sávszél, akkor akadozik vagy framedropol, mint a picsa"

Akkor lehet, hogy a 4-es pinges 85/25-ös Digim is számít valamit? Csak mert a YouTube mindig is lassú volt, ha meg a szerver lassú, akkor a gigabitet is baszhatom.

http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu

#17
"Nálam miért azonnali, amikor egy adott pontra kattintok egy HTML5 videóban és miért bufferel 10 másodpercig egy hitvány Flash???"
Mert mákod van? Én egy jó darabig próbálgattam a html5 béta youtube-ot friss chrome-al és kb a használhatatlanság határait súrulta, leginkább kívülrõl.

A flash playerek pedig bufferelnek, cserébe addig preloadolja a videot, hogy mikor végül elkezdi a lejátszást, akkor akadozás és tovább buffering nélkül végig tudja játszani. Ezzel szemben mondhatták, hogy html5-nél ez nincs megoldva, úgyhogy ha nincs sávszél, akkor akadozik vagy framedropol, mint a picsa(ami gondolom azt jelenti, hogy videolejátszásnál erre nincs ajánlás, és mivel nincs plugin ami elvégezze, így a böngészõ fejlesztõknek kellene implementálni...)

Penge4
#16

http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu

Penge4
#15
"További gond, hogy a HTML 5 videókat HTTP alapokon sugározzák (streamelik), ez pedig többek között azt is jelenti, hogy a felvételben történõ kereséshez, egy adott pillanat kiválasztásához minden elõtte levõ részt le kell tölteni, ami macerás és idõigényes."

Neeee! Meghalok a röhögéstõl! Nálam miért azonnali, amikor egy adott pontra kattintok egy HTML5 videóban és miért bufferel 10 másodpercig egy hitvány Flash???

http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu

TreDoR
#14
de nem

\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls

#13
de az

Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)

#12
youtube -ba.
B0nFire
#11
A flash-be olyan szinten bele lehet tekerni, hogy onnan indítod, ahonnét akarod. A videó linkje után pötyögd be, hogy "#t=**m**s", tehát például #t:02m53s, és két perc ötvenhárom másodpercrõl fog megindulni.

Példa

A szenvedés az az, amitől az ember jobbá válik. Csak túl kell élni.

#10
"Miért a Flash videó az nem HTTP alapon érkezik hozzánk?"

A Flash tud sima HTTP-n keresztül letöltött videót is lejátszani (ez esetben ugyanúgy meg kell várni "tekerés" elõtt, hogy az elõtte levõ rész letöltõdjön), de tud RTMP protokollt is használni (a Youtube is ezt használja), amikor is a videóban szabadon lehet ugrálni az elõzõ részek letöltése nélkül. Az elõbbi elõnye, hogy szerveroldalon nem kell hozzá semmi különös, csak egy sima webszerver, míg az utóbbihoz megfelelõ szerverprogram szükséges (Flash Media Server, Red5, stb.). Igazából ha vki nagyon akarja, akkor HTTP-vel is megoldható a videóban ugrálás, de ahhoz is - az RTMP-hez hasonlóan - erre alkalmas szerveroldal kell, de a kliensoldalt is megfelelõen fel kell készíteni (ami a HTML5-ben nincs meg).
#9
de nem.

Narxis
#8
de az.

Értem én, csak leszarom. :) Nem kell válaszolnod, igazam van.

#7
nem az.

TreDoR
#6
Szerintem mindig jobb ha kis sz*rakodás után bele lehet tekerni, mintha sehogysem.

\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls

#5
flashbe se nagyon lehet... mármint mikor hogy. Teljesen megbízhatatlan.

Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)

TreDoR
#4
Nem is tudtam, hogy a HTML 5-nél letöltés nélkül nem lehet "beletekerni" a videóba, de ha ez így van az eléggé nagy fail. O.O

\"Sergeant of the master sergeants most important person of extreme sergeants to the max!\" Duty Calls

Pharaoh
#3
HTTP protokollon jönn, hisz a flash egy plug-in., de itt most HTML-rõl van szó

#2
Miért a Flash videó az nem HTTP alapon érkezik hozzánk?
#1
Miért a Flash videó, nem HTTP alapon érkezik hozzánk?
← ElőzőOldal 2 / 2