40
  • phoenix1
    #40
    Úgy-szint nálunk is ugyanez a helyzet. Sajnos erre még rátesz egy lapáttal, hogy a fogorvosunk nem igazán törődik a páciensekkel, csak azzal akivel akar; már évek óta mondom neki, hogy fogszabályzó kellene, de még csak azt sem mondja, hogy bakancs. Annyira utálatos olyankor, mintha a falnak beszélnék.
  • noland
    #39
    Mr. Fusion-t minden autóba! 2030-ig hangár nagyságban még talán meg is lesz!

    Hogy csatlakozzak érintőlegesen a cikkhez, egy ataomreaktor lenne jó a böcsességfogba, az lenne aztán a szép új világ!
  • djhambi
    #38
    Az olajmaffiás beszólásai pedig csak arra jók, hogy az összeesküvésekben hívőket meggyőzze, és igazolja, hogy miért nem létezik ma vízautó. A válasz pedig nem a maffia, hanem a fizikai képtelenség, az energiamegmaradás törvénye.
  • djhambi
    #37
    A vízautó fizikailag badarság. A víz bontásához uyanannyi energia kell, mint amennyit nyersz a hidrogén elégetésekor. Az energiaátalakís során sohase tudod a teljes energiátbefogni, így enrgiaveszteségek keletkeznek. Vagyis jobban megéri az akkumulátoros autó, mint az akkumulátorból nyert árammal bontott vízből hidrogént égető dugattyús autó. Egely pedig közismert áltudós.

    http://totalcar.hu/magazin/technika/vizauto/
  • Ender Wiggin #36
    A körzeti csak az alapellátásért kap pontot, miért küszködjön a szájsebészeti feladatokkal? Ingyér?
  • Ender Wiggin #35
    Jujj, ne már! Milyen fogcsatorna? Amiben a fogbél van? Az sosem záródik el embernél, max beszűkül idős korban. A szuvasodás "begyógyulása" nem növekedési folyamat, semmi köze a bölcsességfogakhoz, melyek ugyanúgy kifejlődnek, mint a többi, legfeljebb az előt9résük akadályozott, ezért nem jelennek meg. A dentinben vannak élő sejtek, ezek egész életen át képeznek dentint maguk körül. De a gond a zománccal van. Itt nincs élő sejt, csak a zománcprizmák. Ezt nem lehet hókusz pókusszal regenerálni. Elég nagy kamu az egész.
  • noland
    #34
    És egy bizar ötlet, mi lenne ha fogbankokat hoznánk létre, és a már kihúzott fogakból lenne kialakítva a tömés, korona!? mennyivel természetesebb lenne!
  • noland
    #33
    Jó pénzért, házhoz jön a mobil fogorvos, csak ki kell sétálnod a kapuba! :D

    Egyébként, kopaszodás ellen miért nem fejlesztenek már ki valamit?
    Ha ilyen ütemben haladnak a dolgok, még kopaszon és fog nélkül kell megöregednem!
  • B0nFire
    #32
    Igazad van, mindenesetre nekem a megyeszékhelyre kéne ehhez beutazni. Ugyan csak 36 km, de az oda-visszaút, ácsorgással, bécsorgással, várakozással, lóvéval nem olcsó. Csak a buszjegy 1350 pénz. Ott van szájsebészet, további jó pénzért. Mindent összevetve egy egész napja rámegy az embernek. És még szerencséje van, ha nem hívják vissza további kezelésekre.

    Nem tudom, ki hogy van vele, de én 1 km-t utazni is kibírhatatlanul utálok. Ott lenni valami frankó helyen, azt élvezem (kivéve a fogorvost), de magát az oda- és visszautat nem bírom elviselni. Minden bajom van, ha menni kell.
  • tmisi
    #31
    Az ilyen "világ végi" fogorvosok tényleg csak az alap dolgokat tudják megcsinálni, mihelyt valami komolyabb dolog adódik, elküld vagy 5 várossal arrébb a szájsebészetre. Lusta disznók. Inkább átmegyek a szomszédos városba, kifizetem magánrendelésen a plusz zsét, de csinálja meg normálisan. Szokták mondani: a minőséget meg kell fizetni! :)
  • opeca
    #30
    Amit egy ilyen zselé vagy mifene helyre tudna hozni, az még biztos nem fájhat. Gyakorlatilag ez is még a megelőző kezelések közé tartozna, tehát ha van egy parányi lyuk, vagy látszik, hogy kezdene szuvasodni, akkor arra jó lenne. De ilyen hírek már voltak 5 évvel ezelőtt is és azóta sincs semmi változás. Sajnos a fogorvoslás metodikájában semmit sem fejlődött max. technológiában.

    Van gyökérkezelés, húzás meg tömés ebből az utolsó kettő már 80 éve is volt.
  • Loverman
    #29
    korábban is gondoltam már rá hogy megoldhatnák valahogyan hogy ne kelljen tömni :) esetleg olyat is kitalálhatnának amitől a már tömött fog eredeti állapotába alakul át és kilöki a tömést. csak ne épp alvás közben történjen hogy aztán lenyeld, vagy rágcsáld :D
  • valaé valaé ná
    #28
    Még a tv-ben is ?
    Akkor biztos igaz lehet
  • Balumann
    #27
    Ahova én jártam egy ideig fogászatra, ott alkalmaznak ózonkezelést is, de megelőző kezelésnek számít, nem mondható sajnos csodaszernek. Tehát nincs olyan tulajdonsága amit ne helyettesíthetne más, habár elvileg olcsó megoldás.
  • andersh
    #26
    még a tv-ben is volt.
    egyszeri kezelés, spray-el befújják a szádat és heló.
    dehát a pénz az nagy úr..
  • Motoroj
    #25
    Az szívás lenne ha mindig nőne a fogam, mert akkor rághatnám én is a fák törzsét. Annyira azért nem vagyok fahéjimádó :)
  • toto66
    #24
    Az egereknek (rágcsálóknak) azért nő állandóan a foguk, mert nem záródik el a fogcsatorna, ezért élő marad a fog növekedését biztosító szövet. Az embernél nem így van, tehát csak bizonyos korig, bizonyos fogak esetében lehet jó. Legtovább a bölcsességfogaknál, hiszen azok nőnek ki legkésőbb. Csak az a bibi, hogy ameddig növekednek, addig meg bírni is szokták(extrém eseteket kivéve).
  • B0nFire
    #23
    Beecsetelik a lyukas fogat, és ha szerencsénk van, egy hónap alatt beforr. Eddig rendben is van. És addig, amíg helyre nem jön, egyfolytában fáj? Mondjuk egy hónapig? Mert úgy nem buli.

    Aszondja: "Ma már akár egy fúrásnál is érzéstelenítik az érintett területet, mégis sokan rettegnek a fúró hangjától." – Igen, magánrendelésen 5000 Ft/fog/kezelésért minden valószínűség szerint. SZTK-rendelésen nem látsz érzéstelenítőt, főleg a világ végén, Mucsaröcsögén. Szinte még örülhetünk, hogy nem a borbély, vagy a patkolókovács kezeli a fogainkat.
  • Kara kán
    #22
    Oké, oké, de a szalamandrának a farka is kinő...
    Ha azt is ellopjuk, ki mehet a 'csába?
  • Jacek
    #21
    Pont ezt akartam irni:D de lehet hogy o oremmel tolna lepedekes es budos szajjal:D
  • Unreal1942
    #20
    Azért fog és száj ápolásra szükség lenne ezek után is.
  • boond
    #19
    Pedig ez lenne a "helyes" út, kulcs a fejlődéshez....de hát ez nem fontos sajnos :(
  • Flammius
    #18
    Úgy, hogy az bőrszövet...
  • fergusonpapa
    #17
  • hunTigris
    #16
    akkor a kedves mamánál lehet a probléma gyökere
  • fergusonpapa
    #15
    pedig jólenne...gylölöm a fogorvosokat és sajna párszor márkelet mennemelég kelemetlen emlékeim vannak..pedig rendszeresn ápolom fogaim nem zabálom az édeséget..de marha rosszaka fogaim..apám fogkefét se látot zabál folyamatosan és egy fogával sincs baj..
  • T0nk
    #14
    Volt hír kb 10 éve valami génmódosított szájbaktérium tenyészetről is, ami sav helyett alkoholt termel. Plusz mellékhatása volt, hogy kiírtotta volna a savtermelő nem génmódosított variánsát. Azt hiszem ott akadt el a dolog, hogy rájöttek, hogy ha ezt piacra dobják, akkor egy-két hónapig biznisz, aztán miután elterjedt a baci az egész világon bezárhatja a boltot az összes fogorvos, fogkrémgyártó, fogkefe és protézisgyártó, stb mert soha többé senkinek nem lesz szüksége rájuk.
  • dilofekete
    #13
    Majd ha lesz Alien parti akkor át transzformáltatom a fogaimat ilyenekre és ha vége vissza eredetire :D
    Ha jó is, úgyis annyiba fog kerülni, hogy űha.
  • polarka
    #12
    Mind2 genetikai okokból tudja újranöveszteni. Szüleidnél reklamálhatsz, h miért nem adtak neked is ilyen képességet.
  • Alfa Of NS
    #11
    A jó fog fontos!

  • Armagedown
    #10
    jó volna ha tényleg működne a dolog
  • OliApa
    #9
    Gyerekkoromban, a '70-es évek elején mar volt egy ígéretes tabletta a szuvasodas ellen, de lekeverte a fogászati lobbi, mint ahogyan az 1975-ös vízzel hajtott Renault kisautót az olajcégek. Nem könnyű széllel szemben pisalni...
  • whisper
    #8
    Nem baj Én örülnék ennek mert nekem a szabélyosak a fogaim ,de esik szét szóval moshatom orrba szájba ez van Kálcium 1000-el! 8)
  • DeviloftheHell
    #7
    kérdezzék mán meg a cápát és a krokodilust hogy csinálja hogy ujra kinö a foga na ezt oldják meg és elmehetnek a picsába a fogorvosok
  • Chocho
    #6
    :DDDDDDDDDDDDD
  • Tetsuo
    #5
    Na ja, beszeltek ozonos kezelesrol is.. abbol sem lett semmi, legalabbis altalanos fogaszati szinten. :(
  • circa
    #4
    Akkor gyorsan hívd fel őket és mond meg nekik, mielőtt még beleélik magukat...
  • ntom
    #3
    ahány öngyógyító foggal és tű nélküli ínjekcióval találkoztam az elmúlt 10 évben... egyikből se lett semmi
  • stemplar
    #2
    Nem vagyok biológs, de az egereknek nem nő állandóan a foguk? Mert ha igen, akkor a labortesztek semmit nem érnek.
  • kisemlős
    #1
    na, ennek örömére, bátran eszek egy csokit! :-D