36806
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • HUN_ter #36482
  • repvez
    #36481
    VFAT2022
  • Sidewinder
    #36480
  • bunny
    #36479
    Nézem ezt a PS VR2-t, elég brutális jószág lesz, felbontás, freki, szemkövetés (!) és az ára se vészes. Ha neadjisten véletlen PC-vel is működne ...
  • HUN_ter #36478
  • Flanker27
    #36477
    Még csak most ismerkedek a géppel, lehet én nem csinálok vlamit jól, de a távolság meg a norm felirat alig olvasható, meg úgy általában minden ahol a radarkép fehér. Állitható a brightness, de valahogy nem az igazi, furcsa hogy a radarkép is fehér meg a feliratok is, mikozbe az MFD szines, mert akad rajta kék felirat is.





    Utoljára szerkesztette: Flanker27, 2022.12.06. 14:40:00
  • militavia
    #36476
    Nem állítható a brightness?
  • Flanker27
    #36475
    Sziasztok, megvettem az F-16-ost nagyon szépen megvan csinálva, csak az MFD-k nem igazán tetszenek, régen játszottam a Falcon Allied Force-al és ott sokkal szebbek az MFD szinei. A DCS ben nagyon egyszinü az egész, ground radarnál még sokszor nem is látszanak a különböző jelzések, feliratok mert minden fehér. Melyik szimulátorban valóságosabb az MFD szinek, vagy ez az F-16 verziójától függ hogy milyen? Van valamilyen mod amivel szinesebbé lehet tenni?
  • beci43
    #36474
    Olvasd el mégegyszer, több szálat fog támogatni. Munkára fogják a logikai magokat is, tehát teljes támogatást kap majd. Bár ezzel késtek 10 évet...
  • Boconadi
    #36473
    igy is ket magot tamogatott, a hangok masik magon voltak :-D
  • repvez
    #36472
  • repvez
    #36471
    jövöre már akár 2 CPU magot is támogat majd a DCS :P
  • PhantomAss
    #36470
    Nem ismertem ezt a csávót de nagyon elvetemült videói vannak, sírok vaze:
  • bunny
    #36469
    Nahát tanulság. Anno írtam, hogy ez az openXR Opencomposite móka milyen jól felgyorsította a DCS-t, és lám jött a frissítés és tönkrevágta az FPS-t. Volt itt minden, downgrade meg minden, de nem jött vissza a szép fps. Ma kicsit szórakoztam vele, gondoltam megnézem a composite oldalán hátha írnak valami okosságot. Olvasgatom a telepítőt, és kiszúrtam valamit. A programonkénti telepítés lehetőségét, ahol azt mondja cseréljük le az openvr_api.dll -t a programokban kézzel. Uccu, lecseréltem. És lám, visszajött az FPS. Nem tudom mitől, és miért mert elvileg a composite rendszer szinten megoldja, lehet ez csak valami másodhatás de ami tény, most megint hozza a stabil 45 fps-t amivel én nagyon boldogan együtt tudok élni.
  • z0ty4
    #36468
    eladó kollektiv
  • bunny
    #36467
    Ha valaki nosztalgiázna, a Lock-on BF keretében egy nagyon jelentős 1.25 euróért beszerezhető az ubinál :)
    store
  • repvez
    #36466
  • bunny
    #36465
    Épp linkelni akartam. Nagyon nyami :D
  • repvez
    #36464
  • beci43
    #36463
    Már csatlakoztam is.
  • LeonSilver
    #36462
    Ha valaki nem fészbúkozik - ITT is elérhető immár a DCS HUNAF!
  • bunny
    #36461
    Bocsánat, most nézem a yt alatti filehorst linken nem csak ez, hanem a többi gép is ott van. Akkor az lehet a "hivatalos" oldaluk? Bár továbbra is érdekelne, kik ezek a csapat?
  • bunny
    #36460
    Ezt már régebben akartam kérdezni, tudja valaki mi ez a VSN team? Anno kaptam egy gdrive linket ahol csomó ilyen modjuk fent volt, persze már régiek nem mennek valószínűleg. De ha ez egy csapat, nincs egy gyűjtő oldaluk ahol mindig ott a friss gyűjteményük? Tudom, hogy ezek papírmasé játékfigurák nem valódi modok, de csak a vicc kedvéért.
  • z0ty4
    #36459
    F35B
  • HUN_ter #36458
  • repvez
    #36457
    egyébként a 2.8as sztem nem hozott olyan nagy változást, hogy egy egész verziot kellett volna ugrani, mint a 2.7 esetében ahol szinte az egész játék megváltozott, hogy bejöttek a felhők és más dolgok, most hogy ugyan azok a felhok mozognak is az nem anynira j9n át repülés küözben. persze lehet, hogy technikailag volt olyan nagy modositás ami nem olyan látványos.

    illetve nem tudom, hogy majd a stabil verzio kiadása kor lesz e video hozzá, mert minden nagy verzio váltás kapott egy launch trailert, de a 2.8as még nem.
    Illettve lassan majd jon a 2023 promo video is amibe talán megtudhatunk pár uj részletet is. Bár az utobbiban is elég sokat mutogatták az A6 intrudert ,de azota mégcsak képet se látni rola, pedig már majdnem egy éve volt.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2022.11.05. 19:32:48
  • Sidewinder
    #36456
    DCS: Ka-52 mod
  • Sidewinder
    #36455
    Bár a gépem miatt már több éve nem repültem, azért valamennyire képben vagyok vele, mert nekem is a kedvencem. Most még realisztikusabb lett mint eddig volt. A 2.8-beta frissítéssel Skval képernyője zöldes árnyalatú lett, a korábbi fekete fehér helyett. A madár elkezd rázni nagy sebességnél, és intenzív, kis sebeságre való lassításnál. Továbbá ha függeszkedésből indítasz rakétát, akkor bizonyos esetekben a helikoptered hajtóműve beszívhatja a rakéta égésgázát, ami teljesítménycsökkenést, rossz esetben akár hajtóműleállást okozhat. Páran emiatt elkezdtek hisztizni, még "nagy nevek" is, de Csizs leintette a népet, mivel ezeket a dolgokat mind a gép valós légiüzemeltetési utasításából lettek beleemelve a DCS-be.
    Lassan lesz Black Shark 3, ami egy többet tudó változat lesz a jelenleginél(a valóságban is eltértek egymásban a képességeiket tekintve a gépek, szinte 2db totál egyforma nem volt) és a Black Shark 2 tulajdonosai kedvezménnyel vásárolhatják meg.
    Mivel korábban említve lett a Ka-52-is. A netre felkerült egy videó. Egy külsős orosz csapat vagy magánember fejleszti, mod jelleggel. Kelleni fog hozzá a Ka-50. Nem az ED csinálja a Ka-52-est, mert sokszor leírták fórumokban, hogy nem tudnák annyira élethűen megcsinálni, mint ahogyan szeretnék, mivel rengeteg rendszere titkosítás alatt áll a típusnak. Így pedig inkább bele sem kezdenek.
    2.8 Open Beta Changelog
    Black Shark 3

  • LeonSilver
    #36454
    Moszkvában alapították a céget, de már nem orosz.
    Nem véletlenül van Svájban bejegyezve ( Registration number: CH-660.2.221.000-8; Vat number: CHE-101.278.567 )
    Meglehetően érdekes lenne, ha egy Svájcban bejegyzett, Svájci adószámmal rendelkező ergo ott adózó céget korlátoznának bárhogyan is.
  • csolee
    #36453
    IgenIgen - hatásos belépőt akartam.
    Benéztem ide és látom a kemény mag itt van még.
    Rég volt már a Meteor század és az 59esekkel együtt repülés...
    Macleody-al pedig együtt tanultuk a felszállást, függeszkedést, ledekből épített fejmozgásérzékelés, stb...
    Szóval hajrá
    Ui.: figyelem hol tart a technika
  • Axtros
    #36452
    Inkább várd ki, hogy mit hoz a jövő, és hogy elfogadják-e az EU hatodik szankciós csomagjában azt a tételt, miszerint orosz kereskedelmi szoftvereket - és ebben a játékok is benne vannak - nem lehet sem eladni, sem pedig megvásárolni, illetve használni az EU-ban. Már a Steam-en is néhány topic-kban feljött a téma, így lehetséges, hogy a DCS-nek (meg más orosz játék programoknak) is vége lesz - egy időre. Legalábbis legális úton.
  • macleody
    #36451
    Ka-50-es lesz az. Egyébként Csolee ismeri a Kamovot, hacsak nem a fia írt, a Kamov század oszlopos tagja volt a régi megboldogult időkben :)

    ....
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2022.11.04. 19:04:02
  • repvez
    #36450
    hát a kamov már full kapcsolhato fülkés , igy azért ha rendesen akarod használni akkor ahhoz meg kell pár dolgot tanulni, nyilván van egyszerüsitett modja is, , de az más rész.
    Egyébként ha Ka52es akkor lehet érdemes lenne várni a vétellel, mert nemsokára ( bár edéről van szó) kiadják a BS3as kiadását javitott 3d modellel és pár extrával igy ha nem akarod 2x megvenni ugyan azt a gépet akkor sztem érdemesebb ezt megvenni. mint a BS2-t.
  • macleody
    #36449
    Csolee? Ne szívass, nem repültél még kamovval?
  • csolee
    #36448
    Üdv All
    Már egy ideje olvasgatok erről a DCS-ről, azon belül is a Black Shark érdekel.
    Mennyire ajánlható egy kezdőnek? Mennyire realisztikus a game?
    Válaszokat előre is köszönöm.
  • Sidewinder
    #36447
    Eagle Dynamics interjú, 1 éve rakták fel, de csak most találtam meg. A moszkvai központban készült, nekem már csak annyiból is érdekes volt, hogy végre olyan arcokat látok, akiknek eddig csak a nevét olvastam. (Angol feliratos interjú)




    Utoljára szerkesztette: Sidewinder, 2022.11.04. 10:15:45
  • LeonSilver
    #36446
    nen
  • moho79
    #36445
    A 2.8 stable ugye még nem jött ki?
  • Wampapa
    #36444
    Két órámba telt, mire kinyomoztam, hogy kell megszüntetni ezt a sz.t és sikerült is.
    Ha valakit érdekel, a nemlétező autoexec. file-ba kell (user/open beta/config) bemásolni a következőt: no_easter_eggs = true
    Szöveges file-t csinálj, cfg. kiterjesztéssel. Ma volna időm repkedni, ehelyett ezzel kellett foglalkoznom, meg a pökhendi válaszaikat olvasgatnom, mert elég sokan írták nekik, becsomagolva selyempapírba (gondolom nem akarnak kitiltódni a szent fórumról), hogy talán mégse a major update után pár nappal kellene ilyeneket betenni.
  • macleody
    #36443
    Nem tudom, én nem frissítettem, nem volt elég hely az ssd-n :D