36812
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #33442
    Hát.... valami qrva nagyot kel virítania az AMD-nek, hogy én még egyszer AMD VGA karit vegyek :D A HD6970 volt az utolsó, és akkor azt mondtam - soha többet -. Ehez tartom magam azóta ;)
  • sakkay
    #33441
  • VO101Tom
    #33440
    A DCS-nek elsősorban nem hadveres problémája van (főleg VR alatt), hanem szoftveres. Memória kezelés, CPU szálak használata, satöbbi. Azon ne is rugózzunk sokat, hogy tudsz-e mondani bármilyen másik játékot, aminek a 2080 sem lenne elég, csak gondolj bele, mennyire alapvető problémának kell lennie ahhoz, ha a komplett DirectX-et kukázzák és váltanak Vulkan-ra. Ez qrva sok meló, nincs az a cég, aki ezt ok nélkül bevállalná. Plusz Wags azt is mondta, hogy a térkép engine-jüket is kell javítani, mert (micsoda meglepetés) az ilyen 30-35GB-os térképek nagyon leterhelik a PC-t, amin ráadásul még rengeteg egyéb szimulációt is futtatni kellene realtime. A DCS problémáira nem a 3080-as lesz a megoldás, hanem a Vulkan, ha el nem qrják.
  • bunny
    #33439
    AMD is hoz új felsőkategóriás NAVI kártyákat talán idén, kénytelen lépni végre az nVidia is. Én nagyon remélem, hogy a 3xxx család a mostani 2xxx árára kerül pozicionálva, és akkor talán tudok venni egy 2080ti-t, vagy ha végre raknak elég ramot a 3xxx kisebb tagjára, akkor onnan egyet. 10 gigás pont ideális lenne a DCS-hez. Olyan 250 körül jó lenne lőni végre egy értelmes kártyát amin van elég vram ennek a dögnek. Bár lehet akkor meg ED lép, és felhúzza a vram igényt 20gb-ra és megszívtuk.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.01.21. 21:41:41
  • LeonSilver
    #33438
    Hát... arra kíváncsi leszek azért ;)
  • beci43
    #33437
    Állítólag olcsóbb lesz mint a 20xx sorozat.
  • VO101Tom
    #33436
    Ha ez a quadro ugyanaz a quadro ami a mostani kártyáknál is van, akkor az munkaállomásokba való, játékra nem alkalmas.
  • PhantomAss
    #33435
    Igazából nem sok konkrétumot ír, csak találgatás inkább, mindenesetre valószínű hogy ilyesmi lesz a végleges.
    2 új grafikus chip, GA103 (3080) és GA104 (3070)
    GA103: 3840 streaming processors, 60 streaming multiprocessors, 10GB GDDR6 ram (esetleg 16 a ti-n, vagy 20gb a quadron), 320-bit memory bus.
    Viszonyításképpen a 2080 (TU104): 2944 sp, 46 sm, 8gb ram, 256bit memory bus
    Sajnos a teljesítményről, fogyasztásról nem írnak.

    A gpu felépítéséről pedig bővebb leírást itt találsz pl.:
    turing


    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2020.01.21. 18:28:11
  • sakkay
    #33434
    Remélem minél előbb belép az intel nemcsak a belépő, hanem a felső kategóriába is. Kb a 4000 szériától várható. Ha sikerül nekik egyáltalán.
  • LeonSilver
    #33433
    Az ár igen meghatározó lesz. De ha azt nézem, hogy egy jobb 2080TI fél milla volt vagy még több is, akkor nincsenek kétségeim az új kari árát illetően. Gyanítom, hogy a hazai és a külföldi játékos társadalom fel fog szisszenni..
  • beci43
    #33432
    Úgy gondoltam 30%-ért nem érdemes váltani, meglátjuk mit tud majd, ja és főleg mennyiért.
  • LeonSilver
    #33431
    1080TI egy fasza kártya! Onnan valószínűleg megéri ugrani a 3080TI -re ;) Én viszont tényleg elvagyok a 2080TI-vel.
  • beci43
    #33430
    Nekem még jó a 1080Ti, de tuti váltok 3080Ti-re ha 60-70%-al gyorsabb lesz.Az mán csak elég lesz VR-re...
  • molnibalage83
    #33429
    Mit jelent a cikk tartalma lefordítva közérthetően? Nekem ez már sajnos kínaiul van.
  • LeonSilver
    #33428
    :D :D Tuti, hogy nem. Én nagyon jól elvagyok a 2080TI-vel. Nem fogok megint fél misit kibaszni az ablakon ;) Vagy többet - ki tudja mennyi lesz a 3080TI..
  • whiteskull
    #33427
    Nyáron megveszed, én meg tőled féláron a 2080-at. :)))
  • LeonSilver
    #33426
    Izé.. RTX 3080
  • whiteskull
    #33425
    Én már áttértem Leon-nál. :) Már csak meg kéne venni. :)
  • bunny
    #33424
    Csk szőrmentén, Csepel szigeten nincs valaki akinek van Reverb-je? Egyszer kipróbálnám, csak hogy tudjon enni a fene a CV1-emmel :)
  • Paladin
    #33423
    Ha fussa, ez a legjobb kombó, az biztos :)
  • Paladin
    #33422
    Az Oculus link igaz, tömörítve küldi a képet, de ez a gépet nem igazán hatja meg, ott a Quest procija a szűk keresztmetszet. Ennél sokkal többet jelent, hogy csak 72 fps-t kell "kitermelni". Ami lehet, hogy van akit zavar, de teljesítmény szempontjából sokkal barátságosabb, és bőven ellensúlyozza a tömörítéssel elvesztett erőforrást.
    Egyébként még 3rd party kábelekkel se látsz semmi tömörítési problémát (max ha nagyon keresed, és nem játszol), főleg, hogy a debug toolal jól testreszabható az egész attól függően, milyen erős a géped.
    Késleltetés nulla. Késleltetést még akkor se látok, ha virtual desktoppal streamelve játszok mondjuk skyrimet, vagy onwardot - és az akkor wireless. :)

    Ami miatt nem ajánlottam én a Questet (bár én arra upgradeltem cv1-ről, és imádom, főleg a pcvr-on túli lehetőségei miatt), az az, hogy ennél bizony még van jócskán screen door effekt. Hiába nagyobb a felbontása elvileg mint a rift s-nek, nem olyan szép a látvány, és ezért szimekhez nem a legjobb választás.
    (Egyébként pont ezért ajánlottam ezeket a through the lens videokat, mert nemrég rakott fel a srác összehasonlítást rift cv1 vs rift s vs quest trióval, amiből kettőt használok is, és pontosnak találtam a látványt.)
  • sakkay
    #33421
  • sakkay
    #33420
    Mert értetlen vagy :)) Nekem meg a haveromnak a szimulátorok az elsők-tehát nekünk a felbontás a fő szempont. Az ott azonnali cserét értelmezni sem tudom és én az oculust is komoly élsimítással alkalmaztam-nagyon sokat segít az olvasásban.
  • PhantomAss
    #33419
    A Pimax 8kx megjelenését is elcsúsztatták vagy fél évet, jó ha őszre lesz belőle valami. Ha tényleg tudni fogja azt amit beharangoztak róla akkor bitang lesz, de én egyelőre szkeptikus vagyok. Persze szeretném ha jó cucc lenne, akkor cserélném is le a reverbet.
  • VO101Tom
    #33418
    A Pimax 8KX-nek dual display port bemenete lesz, lehet, hogy itt lesz igazán érdekes a Vulkan és a multi GPU támogatás :) És igen, a "már ha tudni fogja amit ígérnek" az a Pimax-nál különösen kényes kérdés, de amit látószögben és felbontásban már az 5K is tud, attól a többi elég messze van. Nem mondom, hogy biztosan jó lesz, vagy hogy egyáltalán nekünk készül, de sokan várják, hogy mit hoznak ki belőle.
  • Caterpillar
    #33417
    Pimax nálam default drop... Félrevezették a jónépet és mitől változtak volna meg? Másrészt Melyik az az interface ami ki bír hajtani magából 2x4k@90Hz-et? Nem is hogy számítási teljesítményre, de sávszélességre? Ha nem csal az emlékezetem a DisplayPort 1.4 szabvány is max 4k@120Hz-et tud vagy 8k@60Hz... Namost a 2x4k@90Hz az sehogy se jön ki egy kábellel, ráadásul a 90Hz is már "upscale" natívan csak 75Hz-et tud.... Persze tud alacsonyabb felbontásról upscale-t, de az meg olyan lesz amilyen, de nem igazán jó... És akkor mindennek tetjébe az official oldal requirementnek DP 1.2-t ír... Valami itt megint sántít nah... :D
  • VO101Tom
    #33416
    Tibi szombaton a Pimax 8K-t mondta, hogy az rohadt jó lesz, neki most Reverb van, de arra lecserélné, ha kijön - már ha tudni fogja azt amit ígérnek.
  • Caterpillar
    #33415
    Pont erre jutottam én is, köszönöm mindenkinek az input!

    Asszony kap egy quest azzal én is el tudok marhulni néha-néha, aztán később majd egy Reverb hacsak addigra ki nem jön valami újabb cucc
  • VO101Tom
    #33414
    Akkor végképp nem értem, ha mindenre jó az S akkor miért tartasz az ötödik VR-nél és a Reverb-nél, mikor S-ed már volt kettővel ezelőtt is? Miért cserélte le a haverod ott helyben a Vive Pro-t Reverbre, ha neki is pont elég lenne az S, gondolom jóval olcsóbban ma már. Tényleg nem értem, hogy mi most itt miről is beszélünk . Ha arról győzködsz, hogy a Odyssey+-al nem tudom elolvasni a kijelzőket, de az S-el az tökéletesen menne (a kb 75% natív felbontáson), mert Wags is azt mondta, azt ne haragudj, de egyszerűen nem hiszem el.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2020.01.20. 22:10:07
  • LeonSilver
    #33413
    Ja, értem. Én ezeket nem játszom, de utálom is a reverb kontrollerét. Szerintem qrva szar... valami élien kezéhez tervezhették.
  • sakkay
    #33412
    Részemről ez még mindig kukacoskodás Bármikor kiállok egy track ir es csávóval mfd olvasásra-még ha jobb is a nagyítás funkció neki. Hopp már reverbem van a fene..így még inkább Viccet félretéve az "s" már tényleg jó, elég sokat repültem multiban(kibaxott sokat) és általában én győztem...
  • Solt
    #33411
    Nem a HMD veszti el a követést, hanem a kontroller... a merev kábel és a többihez képest szar kontroller követés miatt a Reverb a szimulátorosoknak javasolt, akik egy helyben ülnek vele. Ha valakit érdekelnek a klasszikus VR játékok is, amikben ugrálni, hadonászni kell, vagy éppen hátra kell nyúlni a nyílvesszőért, akkor arra a Reverb nem javasolt, mert nem nyújtja azt az élményt amit a többi tud...

    @Caterpillar: Szerintem akkor jársz a legjobban, ha magadnak DCS-re veszel egy Reverb-t, az asszonynak meg egy Quest-t... árban kicsivel több ez a kettő mint az Index, viszont mindketten boldog lesztek teljesen! :) Ja és nem mellékesen ez a kettő még talán kapható is...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2020.01.20. 21:20:33
  • VO101Tom
    #33410
    Hornet középső lenti MFD az nem mellék kijelző, de VR zoom nélkül nem olvasható, főleg ha vannak áthúzott gombok. Az SA page-en belül is melyik ikonban milyen betű van, ahhoz is folyamatosan zoomolni kellett, pedig ott már olyan trükköt is használtunk, hogy a DCS vektoros szövegkészletét írtuk át ini fájlból, hogy olvashatóbb legyen (BIZTOS hogy ilyen tippekkel is csak azért szórakoznak a fórumon repülés helyett, mert semmi más dolguk nincs ). A VR zoom ráadásul animált, qrva sokáig tart, nem lehetett normálisan használni.
    Azt viszont elhiszem, hogy ha már fejből ismersz minden kapcsolót, akkor olvasható akkor is amikor csak egy maszatot látsz. Ülj be egy ismeretlen kabinba (nekem a Tomcat és a Hornet az volt), és megérted mire gondolok (főleg a Tomcat, a retkes, kopott kabinnal).
  • sakkay
    #33409
    Egyrészt oled vs lcd nem ugyanaz a felbontási arány az alpixelek miatt. Másrészt az eldugott mellék kijelzők(de tényleg) kívül valóban minden olvasható. Az a helyzet Tomi, hogy ez már nem nagy dolog-csak le vagy maradva
  • sakkay
    #33408
    https://www.youtube.com/watch?v=p3CQEdqOKb8
    Na pl. itt van ez a leány, ismert arc, a bestbe' berakja a sima HTC-t!!!!!! Reverb bent sincsen..szerinted mennyire mérvadó?!
  • VO101Tom
    #33407
    Hogy jön ide az ár érték arány? Wagsnál szó sem volt ilyenről, azt mondta, hogy az Oculus S-el MINDENT el tud olvasni a kabinban és "annál jobb nem is kell". Amikor az Oculus S megjelent, már réges rég volt Vive Pro és Odyssey+ is, másfélszer nagyobb felbontással, de még azok sem tökéletesek (tudom, mert akkor én már Odessy+t használtam), lásd a Reverb mennyivel jobb még azoknál is, és akkor a Pimax8K-t még nem is láttuk.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2020.01.20. 20:36:09
  • sakkay
    #33406
    Nézd lehet fikázódni-de amikor megjelent ár érték arányban-a legjobb volt. Az ocolus s még most is vállalható szimhez, ha valakinek csak ez fér bele. Minden másra meg egészen kiváló. Főleg ha azt nézzük mennyi az ára ma már..
  • VO101Tom
    #33405
    Pedig Wags aszonta' Oculus S-nél jobb egyszerűen nem is kell
  • sakkay
    #33404
    Volt nálam egy jó haverom az ünnepek alatt HTC vive pro-ja van-és győzködtem cserélje le, nem akarta. Eljött. 2perc. És bejelentette a feleségének(aki ott volt), hogy hp reverbet akar szülinapjára Szó szerint így volt. Az álla is leesett DCS alatt.
  • sakkay
    #33403
    Ahogyan Leon írta