36782
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Solt
    #33532
    Steam -> fpsVR
  • sure
    #33531
    A RivaTunerStatistics Serveren az Application detection levelt emelve (esetleg csökkentve...) se tesz ki semmit?
    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.02.10. 22:19:11
  • bunny
    #33530
    Szereték oculus rift + DCS alatt adatokat látni VR alatt. Tudom, hogy a DCS-nek van sajátja de ott csomó minden nincs. Az MSI Afterburner-t monitoron jól lehet használni, és a google szerint mennie kéne VR-ben de nem nagyon sikerül kitenni az adatokat. 

    Esetleg valakinek tapasztalata, ötlete más app? CPU szálak használatát, memória használatot , ventiket stb szeretnék látni.
  • beci43
    #33529
    Az baromi jó volt.Meg az A-10 Tank Killer is.Később meg a TFX.
  • bunny
    #33528
    Szerintem a 45fps egyébként duplázással teljesen vállalható, szóval én arra fogok rámenni hogy azt stabilan, röccenés mentesen hozza. A 90-et nem hiszem, hogy tudná tartani, 2x FHD 90hz-en szimulátor számításokkal? Szerintem esélytelen, kár is rágörcsölni.
  • Caterpillar
    #33527
    Nekem több let az fps tőle 2d-ben, viszont pl a menü feliratok hányadék rosszak, persze repülés közben nem látszik, de ettől még így van...
    Földi célokat tök jól látni, igazából nem csúnya, bár nem top-top grafika, ami ha nagyon akarom látszik...
  • bunny
    #33526
    Beállítgattam egyelőre csak amit ajánl, a speckó renderes mod-ot nem raktam fel, meg kicseráltem a 2060-at 1080ti-re, kiváncsi vagyok mit hoz a konyhára, most nincs itt a VR nem tudom tesztelni.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.02.07. 11:17:36
  • Micsu
    #33525
    persze küld át
  • Gundark 1 1
    #33524
    A Vörös Báró volt az első VGA-s játékom :) Hónapokat toltam vele :)
  • molnibalage83
    #33523
    Persze, hogy meglevő játékon próbálnám ki.
  • molnibalage83
    #33522
    Lenne kedved egyrövid összefoglalót olvasni róla és véleményezni, hogy mennyire korrekt? Nem lesz időm mindent kipróbálni benne, de egy dolog miatt betenném egy ciksorozatba.
  • repvez
    Szüli
    #33521
    60 percig ingyenes a használata havi 1800ft ért meg 6 óra ha jól tudom, de csak azokkal a játékokkal amik amúgy is fenn vannak a gépeden csak nem a te géped fogja számolni, hanem a központi szerver, igy meglesz az 1080p/60hz high beállitáson, ha neted is elbirja.
    Szóval nem változtat sokat a helyzeten ha nincs meg a játék akkor nem tudod kipróbálni, a DCS meg amúgy sincs a játszható programok között
  • Micsu
    #33520
    b-17el anno sokat játszottam suhanc koromban de az nem most volt
    Utoljára szerkesztette: Micsu, 2020.02.06. 16:38:30
  • sakkay
    #33519
    Persze. Mindhárommal. Semmire nem emlékszem-ha ezért kérdeznéd
    De tényleg..
  • molnibalage83
    #33518
    Az Nvidia új erőforrás bérlési szolgáltatását tervezni valaki kipróbálni?
  • molnibalage83
    #33517
    OFF

    Van olyan ember, aki játszott a következők közül bármelyikkel néhány óránál többet?

    Red Baron (1990)
    B-17 Flying Fortress (1992)
    Overlord (1994)

    OFF
  • PhantomAss
    #33516
    Jó lett, érdekes infók vannak benne.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2020.02.06. 14:42:28
  • Caterpillar
    #33515
    Lefty megtanít 29-el felszállni...

  • repvez
    Szüli
    #33514
    ismét el szép video, benne a még ki nem adott modulokkal , nem csak képen
  • Caterpillar
    #33513
    Nem, az történt, hogy eddig a VRSS csak az nVidia által validált játékokban volt elérhető, mostantól pedig ahogy ők írják:
    VRSS
    This feature is available only for applications which meet below criterion and are profiled by NVIDIA:

    DirectX 11 VR applications
    Forward Rendered with MSAA


    Most jön a csavar, a DCS egészen tavalyig Forward Renderinget használt de ezt módosították, az oka pedig elég egyszerű:
    - A Deferred rendering a jelenlegi effektekkel sokkal meggyőzőbb vizuálisan
    - Nincs elég emberük az engine-ben tartani egyszerre a forward és deferred rendering-et

    És aki a Vulkan-ban reménykedik, hát én nem tenném, az is csak egy rendering api, amit egy rossz engine-re téve, akár még rosszabb is lehet az eredmény mint volt - Lásd még Dota2, CSGO átállás Source2-re...

    Röviden, nem, nem megy és nem is fog.

  • bunny
    #33512
    De ha belerakták, csak tudja már használni gondolom. Hát én ma reggel adtam fel az rtx-2060-at és váltottam a 1080ti-re, pont nem láttam az új drivert hogy már benne van. Akkor most már csak remélem, hogy a plusz memória többet hoz a konyhára.
    Leonsilver: könnyen megállapítható, megnézed az fps-t :)
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.02.05. 13:20:06
  • Caterpillar
    #33511
    Az a mondás, hogy bekapcsolhatod ugyan, de a DCS engine miatt nem működik és nem is fog, hacsak nem 0-ról újraírják a grafikus motort, nos az nem fog megtörténni... :D
  • LeonSilver
    #33510
    Működik és a mostani driverben már nem kell mókolni, alapból benne van. És bár csak ma reggel vizuáltam meg, úgy tűnik, hogy fasza!

    Persze simán lehet placebó...
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2020.02.05. 12:27:14
  • VO101Tom
    #33509
  • bunny
    #33508
    Arról volt szó, hogy a DCS nem támogatja ezt a trükköt, az nvidia driverbe is úgy kell átnevezegetéssel behackelni hogy egyáltalán megjelenjen az opció. Én amikor kijött néztem, de nem működött, most meg már el is adtam az rtx-emet, úgyhogy ajánlom nekik hogy ne működjön :D
  • LeonSilver
    #33507
  • Capt Baloo
    #33506
    Hát, ha ezt csak onnan tudod, hogy tőlem hallottad, akkor van egy rossz hírem :D
  • sakkay
    #33505
  • Caterpillar
    #33504
    Mondjuk 2080ti... Balut tudnám idézni, majd kijavít ha tévedek:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jó fasszal könnyű baszni
  • LeonSilver
    #33503
    Ja, várj. Nem is a sarkokat láttam levágva, hanem 3:33-nál ha megállítod van az a gyűrű. Na azt, nem ilyen vastagon - nafgyon keskeny volt és csak akkor jött elő, amikor megmozdítottam a fejem. Lehet majd kipróbálom megint, de én nem voltamn hanyadtesve tőle... Lehet más vga kártyákon sokat hoz.
  • Caterpillar
    #33502
    Akkor állítani kell az egyik file-on, azt a gyűrűt nem szabadna látnod:


    Ha látod a gyűrűt ki kell húzni a shader-t, a funkciója annyi kéne legyen, hogy ha monitoron nézed egy téglalapot látsz VR-ban meg egy ovális-t a kettő közötti különbséget / sarkokat levágja, úgyse látod alapon...
  • LeonSilver
    #33501
    Én próbáltam ezt, nem lett több az fps (legalább is érezhetően nem), ráadásul ez a "levágás" vagy "lekerekítés" ENGEM qrvára zavart!
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2020.02.04. 17:38:39
  • repvez
    Szüli
    #33500
  • repvez
    Szüli
    #33499

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Meg egy képet is kitettek , hogy a megfiatalított Val Kilmer is benne lesz.Szóval a hir igaz volt, és sztem így már meg is van , hogy kinek a temetését láthatjuk.Csak mert tudjuk , hogy milyen állapotban van jelenleg , nem hiszem, hogy sok szerepet adtak neki.
  • LeonSilver
    #33498
    Kössz, ezt este kipróbálom
  • repvez
    Szüli
    #33497
    Variable resolution super sampling. Rtx és kártyákon driverben lehet bekapcsolni és a megfelelö játéknál a kép közepét akár 8xos super samplinget használ a perifériák körül meg hagyja normalon. Így a kép közepe sokkal élesebb képet mutat. De a teljesitmény sokkal jobb mintha 4x sima super samplingot használnál az egész képre.
    Akár 10-20fps is lehet a különbség szebb kép mellett.
  • LeonSilver
    #33496
    Ez mi ez?
  • sakkay
    #33495
    Nv vrss dcs-ben van valakinek híre erről?!
  • bunny
    #33494
    Ha esetleg valakit érdekel egy kicsit régi alapokon (i7-4771 + DDR3) mit tud a egy rog 2060 oc egy rog 1080ti oc ellen ...
    https://www.3dmark.com/compare/vrpor/393987/vrpor/391502
    https://www.3dmark.com/compare/vrpcr/41314/vrpcr/40867
    https://www.3dmark.com/compare/vrpbr/72712/vrpbr/72217

    A DCS miatt a 1080ti marad a 11Gb ram miatt, de azért nagyon durva mennyire ott van a 2060. És remélem, a DCS tényleg nem tudja a VRSS-t mert ha behozzák tökönszúrom magam :D
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.02.03. 16:17:43
  • VO101Tom
    #33493
    Menu - SUPT - FCS.

    Chuck's guide megvan? Ha nincs, akkor tenyerelj a downloadra:
    https://drive.google.com/file/d/1Q2vH0WLm5mdu2U3GX8AkB1z6iIP-I_sF/view