36817
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • bunny
    #34007
    Hát nézd, mit lehet erre mondani, hogy szarvót? Nem volt az :) De már eleve ott lenni, egy hatalmas élmény. Pont úgy jött ki, hogy du 4-re volt a kilövési ablak nyitás írva, így szépen megnéztünk mindent, elmentünk az egyik extra túrára aminek a vége a Saturn V hangár, ahonnan a legjobb rálátás a kilövésre, itt van az ikonikus lépcsősor is az visszaszámlálóval. Úgyhogy nap végén beültünk, és négy után pár perccel ki is lőtték, nem kellett órákat ücsörögni sem. Az annyi volt amit látsz, nem tart sokáig. A hang faxa, a hangulat hatalmas, mindenki tapsol, kiabál, éljenez miegymás. Amerikás. Aztán még kolbászoltunk egy kicsit és be is zárt a bazár, szóval minden tök jól kijött. A dologhoz tartozik, hogy a rakétát előző nap lőtték volna fel, amikor még Washington DC-ben voltunk, és nagyon szomorú voltam, hogy egy nappal maradunk le. Aztán egy előzetes szimuláción valamit elfelejtettek alapállapotra rakni, hibát jelzett a cucc ezért előző nap leállították a kilövést. Hajnal 2-kor értünk Orlandóba, épp az autóra vártam és nyomkodtam a telót amikor láttam a NASA appon, hogy a kilövéshez a számláló újra ketyeg. Sejtheted mekkora volt az öröm. Úgyhogy nyitásra már ott toporogtunk a kapuban :) De az egész park nagyon jó, ott vannak a nagy dögök, rengeteg történelem, csak a Discoverynél vagy 2 órát bent voltunk, minden kipróbáltunk. A buszos túra is körbevitt, a kilövőállásokhoz nem mehettünk mert ugye kilövés volt, de ott álltál a hatalmas amerikai zászlós szerelőcsarnoknál meg miegymás, felsorolni se lehet annyi minden van ott. Olyan 2-3 napot simán el lehet tölteni.
  • molnibalage83
    #34006
    Csináltam topikot.
  • VO101Tom
    #34005
    A Microprose több lépcsőben épült le, először bezárt a játékfejlesztő része, majd a kiadó is megszűnt 2002-ben, a Microprose nevet vette meg Lagretti 2018-ban (gondolom jó pár licencjoggal együtt). Az egyik egykori tulajdonos is a cégben van, de rajta kívül senki nincs a régi csapatból. Nyilván a név reklámértéke elég nagy, itt sg-n is azokból amiket követek, három különböző topikban is téma, hogy "visszatértek".
  • molnibalage83
    #34004
    Kéne egy MP topik szerintem. Mi legyen a címe? Microprose visszatér?
    Számomra az nem világos, hogy ha kb. 20 éve nem léteznek, akkor eddig mit csináltak és most mitől lett pénz? Olyan játékokra, amik ma rétegnek számítanak?

    Bár aki anno azokat tolta, azok ma pénzes vásárló réteg...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.05. 17:04:15
  • VO101Tom
    #34003
    fb oldalukon ha lejjebb görgetsz, ott vannak képek a B-17 cockpitről, egész szépen néz ki. Valszeg B-17 The Mighty Eeight szerű bombázós játék lesz belőle. A komolyabb szimulátorokhoz és stratégiai játékokhoz sokkal hosszabb idő kell, elsősorban a rengeteg kontent bepakolása miatt. Azt a kezdetektől mondták, hogy egyszerűbb, árkád játékokkal fognak kezdeni.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2020.05.05. 17:02:11
  • molnibalage83
    #34002
    A Panzer klónnál butaságot írtam. Inkább egyfajta mix., mintha a PG találkozna a Wargame / Steel Division 2-vel.

    Valami B-17-es játékról is pusmogtak úgy 1 éve, de VO101Tom tette be ezt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.05. 16:55:06
  • LeonSilver
    #34001
    Kíváncsi leszek én is, hogy mi lesz belőle. A Microprose egy patinás cég, bár mára kissé megkopott ez a patina...
  • molnibalage83
    #34000
    Bevallom örülök a visszatérésnek, de nem értem.
    A játék leírásában van, hogy a Sea Power az egy Sea Control klón lesz. Kíváncsi leszek, hogy mitől lesz több és miért érné meg az a másik helyett.

    A másik hexás egy Panzer klón, csak kisebb a megcélzott modellezési szint, mint front, ha jól látom.
  • LeonSilver
    #33999
  • molnibalage83
    #33998
    A rakéta indításra. Repnapon gondolom sokan voltál, abban nagy újdonság nem lehetett.
    Számomra ott Ostrava a csúcs. A reptéren kívül a mezőn a gépek olyan alacsonyan jönnek, hogy szinte pacsit adhatnál a pilótának. A druva az, hogy a 2018-as repnapon látszott, hogy annak a kemény magnak repültek, akik a kerítésen kívül voltak.
  • bunny
    #33997
    Itt most a légiparádéra gondolsz vagy a kilövésre?
    Egyébként a Tampa Air Show-ról is van videó, de nem az enyém.
    https://www.youtube.com/watch?v=YORAtuF-JYw
    https://www.facebook.com/benitocafelive/videos/296376984233512/
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.05.05. 00:30:37
  • molnibalage83
    #33996
    Köszi.
  • molnibalage83
    #33995
    Milyen érzés volt egyébként látni valamit élőben, amit eddig csak videón?
    Úgy értem az ember sok minden lát videón, de valahogy mégis látni egy gépet valóban működni közelről...
    Egy vadászgép hangját sem tudja semmilyen hangrendszer visszaadni számomra.
  • bunny
    #33994
    Szerintem halkabb volt, nem kellett befogni a füled vagy ilyesmi. De azért a jó kis repedt fazék hangja elég frankó volt. A távolság se volt közel, ha figyeled mikorra ér oda hozzánk a hang, ki lehet számolni ha nagyon akarja az ember. De ugye nem kapod telibe a hangot, repnapon is akkor hangos igazából amikor a hajtómű feléd fordul, itt meg lefele állt, amikor meg már "belenézhettél" már jó magasan volt.

    Más. Nagyon úgy néz ki, hogy forgószárnyasból a Huey lesz a nyerő, elég primitív ahoz hogy vezetni kelljen, de kevésbé rezonál a fülke így nem lesz tengeribeteg benne az ember mint a kisebb jószágban. Bár a legjobb az lenne, ha kikapcsolható lenne a rezonálás grafikailag. Meg hát ölég ikonikus is. Egyelőre tanulgatom, asszem el kell kezdeni nézni pár videót, mert -számomra- teljesen váratlan módon tűnik el sokszor a felhajtóerő, kezd sivítani a vészjelzés meg ilyenek. Esküszöm a Harrier-rel ezekszer könnyebb az élet, ott tényleg pár próba után simán lebegtem, jöttem-mentem, leszálltam hajóra is akár. A helivel meg megy a harc. Dehát így kihívás :)
  • VO101Tom
    #33993
    HB nem egyedül csinálna bármit is. Ez 2019-es topik ED fórumról: "Heatblur Simulations is becoming a part of MetaSimulations, which is a part of the Meta Aerospace group"
    Nem nagyon ismerem ezt a Meta Aerospace Group-ot, de fórumos hsz-ek szerint ez nagy dolog, és sok lehetőséget ad HB-nek, DCS-től függetlenül is.
  • sakkay
    #33992
    Nézd ha a DCS a téma vr-ben, akkor arra minden kevés ha minden maxra raksz. De ha 2080 (1080 ti), vagy egy 2080 ti(az pláne) azért már megfelelően fut.
  • LeonSilver
    #33991
    Ja, valami zavar támadt az erőben. Nem konkrétan Neked akartam címezni, hanem általánosan. Hogy igen is van jó példa, mert Razbam egy fasza cég.
  • litlebubu
    #33990
    Igen, SSD NVM-es. Lehet, hogy akkor nézek 1080Ti-t 11GB-al. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor a VGA a gyengébb láncszem.
  • Papa01 #33989
    Köszi szépen, otthon kipróbálom.. :)
  • Razor18
    #33988
    Igen, a nozzle angle-t a nozzle angle control lever-rel állítod (más néven nozzle position lever). Annak a helyzetét meg az STO STOP lever-rel. És amit függőleges felszálláshoz nem 70-75, hanem 82 fokra kell állítani hivatalosan. Short takoff-hoz meg 60°-ra. 70° a rolling vertical takeoff-hoz kell, ha már a betűhöz ennyire ragaszkodunk...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.05.04. 15:43:16
  • Razor18
    #33987
    Hát az még elég kevés a valóban függőleges felszálláshoz. Még 82 fokkal is kicsit farokra kell ültetni a horizonthelyzethez képest, ha nem akarsz előre menni egy centit sem. Ami a felszállásnál kicsit megbonyolítja a dolgokat, ugyanúgy, ahogy a forgószárnyúaknál az oldalirányú lejtőre le- és felszállás (slope landing). De még a sima felszálláshoz is kicsit meg kell emelni a heli orrát, ha függőlegesen akarsz elemelkedni...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.05.04. 15:34:49
  • sure
    #33986
    Látod Molnibalage, a #33926-ban felhoztad a vontatott csali témáját. Nos, a DCS-be a #33973-ban leírtak szerint van beépítve!
    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.05.04. 15:31:34
  • Papa01 #33985
    A Nozzle controll lever-re gondolsz, ugye? :) 70-75
  • Razor18
    #33984
    Persze. Akár elindulhatsz rögtön hátrafelé is. Hány fokra állítod a nozzle angle-t?
  • Razor18
    #33983
    Én?...
  • LeonSilver
    #33982
    Van igazság abban, amit írsz - de ne általánosíts ;)
    A Razbam rendszeresen frissíti és fejleszti! a moduljait, miközben dolgozik újon is.
  • Razor18
    #33981
    Főleg a grafikára nagyon éhes a DCS, tudomásom szerint még a 2080 Ti-t is ki tudja maxolni.

    Lehet hogy mások megcáfolnak majd, de én inkább vennék egy használt 1080 Ti-t (11 GB grafikus memóriával), mint egy új 2060-ast 6 GB-al, az előbbi ui. többet tud. Az áruk ha jól néztem, kb. ugyanaz. A többi rendben lévőnek tűnik, majd ha később masszív MP-küldetéseket csinálsz, lehet még 16 GB RAM elfér majd.

    És SSD gondolom NVMe lesz, nem SATÁ-s (5x-ös a sebességkülönbség ui.). Szerintem...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.05.04. 15:15:34
  • molnibalage83
    #33980
    Az FS2020-ban nem lesz VR kezdetben.
    Az még a mai konzolokon is futtatni lehet, ebből nekem az jön le, hogy nem kell kétségbe esned a lenti konfiggal.
  • litlebubu
    #33979
    Köszönöm. És, ha esetleg később szeretnék VR szemüveget? Bár néztem, a komolyabbak 3-400ezer körül vannak, na meg a csillagos ég. Tudom, hogy ez off itt, de esetleg P3D egy kis ORBX kiegészítőkkel , hogy futna ezen a konfigon? Gondolom a hamarosan megjelenő FS2020-hoz ez már nagyon kevés lesz. Oda kell majd egy 2080 ti kártya, meg I9 proci.
  • sakkay
    #33978
    Ha nem VR akkor teljesen jó.
  • repvez
    #33977
    Nem voltam benne biztos, de azt tudtam, hogy volt valami gond a steam és a DCS modoluk körül az EA miatt. valamelyik modul talán ezért is késett a kaidással. Na mindegy a lényeg, hogy ez egy kicsit nem optimális senki számára.

    A HB-os plegykához meg talán annyit lehetne, hozáfüzni, hogy lehet nem volt véletlen a cenzurázás az FS2020 as interjuben amikor arrol irtak, hogy akár mások is licencelhetik és csinálhat katonai részt hozzá. ha ez igy lenne akkor nem kellene a nullárol kezdeniuk, mert az SDK meg lenne hozzá. és azért a Tomcat modulbol látszik, hogy ha akarnak akkor tudnak dolgokat késziteni .
  • litlebubu
    #33976
    Szép napot, sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Anno 15 éve játszottam a DCS elődjével, még egy régebbi gépem van ami nem tud csak DX9-et.
    Egy Core 2 DUO, GT9800 VGA-val. Eddig elvoltam vele, FS9-FSX-el, utóbbival kiegészítők nélkül sok kompromisszummal. Most lehetőségem adódott egy új gép vásárlására és ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket. Mennyire lenne jó a kiszemelt konfiguráció a DCS futtatására nem alap grafikán. A kiszemelt konfiguráció : I7 9700k, 16GB DDR4, 500GB SSD, GTX 2060 6GB VGA. Szerintetek ezzel szépen futna a játék? Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Papa01 #33975
    sziasztok,
    Ti fel tudtok szállni függőlegesen úgy a Harrier-el, hogy a gép előrefelé semennyit ne mozduljon el?
    Köszönöm a válaszokat!
  • molnibalage83
    #33974
    A HB-nek van olyan háttere, hogy 0-ról fejlesszen szimet? Meg erőforrása is?
    A DCS 10+ év után hogy néz ki...
    A BMS4.34-ből még mennyi minden hiányzik úgy, hogy micsoda alapjai vannak.

    0-ról fejleszteni ma egy szimet szerintem öngyilkos húzás. Mert, ha egy típusosnak csinálod, akkor is a környezet megteremtése eszméletlen melót ad.

    Ellenkezni természetesen nem ellenkeznék. :)
  • VO101Tom
    #33973
    Nincs e.a. időlimit Steamen, viszont van olyan megkötés, hogy feature-complete -nek kell lennie, ha ki akarják szedni belőle, és itt épp ezzel van a gond, mert az e.a. státuszból való kiszedés (szándéka) mellé egy szép hosszú listát mellékeltek is ED-ék, hogy milyen fícsörök jönnének majd utána, 2021-ben. Ez már sokaknak nem tetszik, egyrészt becsapás azokkal szemben akik később vennének "kész" modult, hogy hopp, mégsincs kész, de attól is tök jogosan félnek, hogy ezek prioritása menne a béka segge alá, és kb sosem lennének készen. Ennél jóval kisebb, de szintén anyázás van abból, hogy a 16-os fejlesztéssel gyakorlatilag leálltak 2020-ban, pedig Viper e.a. kezdetén nem erről volt szó (párhuzamos fejlesztés külön programozókkal, sokkal gyorsabban haladnak majd mint a Hornet, sok rendszer csereszabatos, stb). A supercarrier modullal is sok a gond, elővétel már (természetesen) megy, a kiadási dátumot viszont skippelték, a PR-os csaj azt írta, hogy a multiplayer miatt nem adják ki, mert ott laggol és csúszkálnak a gépek a fedélzeten, de ez eléggé kamu, mert offline is ezt csinálja, ráadásul ez is egy qrva régi bug, aminek nem a tervezett kiadás előtti napon kellett volna kiderülnie. Úgyhogy SC bizonytalan időre elhalasztva. Mindezeket tetézi, hogy sem Nick, sem Wags nem tud felelősen nyilatkozni, pl Nick "2020-ban minden e.a. kijön beta-ból" posztja biztos sok lájkot kapott ott helyben, de ez qrvára visszaüt, ha utána kiderül, hogy gyakorlatilag egyetlen e.a. modul sem fog kijönni 2020-ban, nem hogy az összes, sőt újabb e.a. modulok jönnek a meglévők mellé.

    Nem tudom, hogy ennek mennyi alapja van, redditen olvastam olyan pletykát, hogy Heatblur kezd saját szimulátor fejlesztésbe, amit Cobra annyival intézett el, hogy vannak hullámvölgyek, de alapvetően ők nagyon jól megvannak ED-vel, majd ha befejezik a Tomcatot és a Viggent, akkor kezdjünk kérdezősködni ilyesmikről. Hoppá. Plusz később írta valaki, hogy HB az amerikai légierővel kötött valamilyen Milsimes szerződést, amit épp ED elől happoltak el. Ebben persze rengeteg spekuláció és változó lehet, de érdemes lesz odafigyelni, hogy hova fejlődik a dolog.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2020.05.04. 13:28:50
  • molnibalage83
    #33972
    Ó, vannak játékok 7 éve is ilyen státuszban vagy "under development meg EA".
    Ez 2013 óta van fent a Steamen. És most is early access...
    És 2015-ben bohóckodtam vele.

    Nem látok időbeli korlátozást erre, csak ajánlásokat.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.04. 11:50:49
  • repvez
    #33971
    Teljesen egyetértek , már régebben is valami hasonlót mondtam én is, hogy elöbb utobb be fognak sokalni az EA miatt és elönti öket az ár.
    Mert vagy leállnak a fejlesztéssel addig mig minden eddigi modult nem véglegesitenek, de akkor ugye nem lesz nekik bevétel, vagy folytatják ezt az utat és idövel már anyni EA lesz náluk, hogy nem lesznek képesek patchelni , mert nem lesz annyi ember aki oda tudna mindegyikre figyelni.

    Mert az F18-as is szinte napra pontosan 2 éve adták ki EA-ban, de azóta sincs hozzá foldi radar és még sok egyéb és még mindig EA statusban van, persze a steam miatt már le kellett venni ezt a megjelölést, mert ha jol tudom, nem lehet egy program sem 1 vagy 2 évnél tovább a steamen EA ben.
  • molnibalage83
    #33970
    A arcade-osított változatnak még mindig nincs megjelenési dátuma? Már a címére sem emlékszem, mert a saját csatornájuk még a videót is leszedték.

    A 2.5.6. mit művelt az MP-vel?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.04. 10:49:23
  • Razor18
    #33969
    Nem tudom, melyik század, mert később sem azt firtatta senki, hanem mindenki beállt szidni az ED-t.

    Tényleg egyre látványosabban kezd átmenni a DCS egyfajta piramis-játékba, ahol a bevétel növelése céljából szarják az újabbnál újabb modulokat, (amit sok hülye ráadásul meg is vesz, max. fél készen). Viszont ettől aztán folyamatosan nő az Early Accessben megragadt modulok száma, és értelemszerűen azoknak a javítani valóknak is a száma, amitől majd az Early Access-ek át tudnának menni "véglegesbe". Viszont a fejlesztők száma nem igen nő a modulok számának növekedésével együtt. Mert ha nőne, akkor több lenne a bérköltség, több bevétel kellene, azaz GOTO 10. Így aztán Bármely modul véglegesítése helyett az Early Access státusz csontosodik be egyre több modellhez. És ezzel épp azokat szívatják, akik eredetileg a szimulátor szint elérését remélték és várták, mert az arcade szinttel megelégedőknek pont elég az Early Access, úgyis minimum lusta (ha egyáltalán képes) leásni a részletekig, inkább jöjjön már a következő modul. És úgy látszik az ED üzleti modelljéből, hogy sajnos még mindig ezek vannak többen.

    Ráadásul a 2.5.6 eléggé odab@szott a játszhatóságnak, az MP-t gyakorlatilag élvezhetetlenné tette, pedig nagyon sokat nyom a latban.

    Szinte az összes népszerű modul beígért feature listájának nem kis része olyan cucc, amit per pillanat még ígérni is majd csak 2021-re mernek. Az elégedetleneket meg mindig leszerelik az "Early Access" címkével, kvázi "ne dumálj, mondtam anno, hogy csak félkész terméket kapsz". Ez igaz, csak azt sem mondták meg, hogy mikorra vállalják komplettírozni a modult.

    Az egyetlen versenyelőnye a VR...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.05.04. 09:59:08
  • molnibalage83
    #33968
    Egy repülőnap szuperszonikus vadászgép zajával összemérve mennyire volt hangos a rakéta, ahol álltál?