36819
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • repvez
    #34409

    És hogy hol érnek össze a szálak
  • Solt
    #34408
    Azért használtam a töredezettségmentesítés szót mert a cikk és a kolléga is ezt használta, de arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a töredezettségmenetsítés és az SSD nem fér meg egy mondatban, mert töredezettségmentesíteni csak HDD-t lehet.

    A W10 SSD esetében optimalizálást csinál, ez a hivatalos kifejezés rá. Ez ugyanaz a művelet mint amit pl a Samsung SSD Magician is csinál. Alapértelmezetten a W10 hetente teszi ezt, de minden figyelmeztetés vagy figyelem felhívás nélkül ezt át lehet állítani napi rutinra, vagyis ez a művelet semmi olyat nem csinál ami drasztikusan csökkentené az SSD élettartamát.

    Az én Samsung SSD meghajtómra 5 év vagy 600 TB írásig van garancia. Ez minden egyes nap 5 éven keresztül napi 328 GB írást jelent és ez csak az a szám amire a garancia vonatkozik, ennél jóval többet bírnak. LINK

    Ezért írtam, hogy akár torrentezni is lehet rajtuk, egyáltalán nem kell félteni őket, főleg nem attól, hogy a heti optimalizálás helyett napi optimalizálás történik rajtuk, tehát emiatt nem érdemes a frissítést halogatni.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2020.06.19. 09:35:19
  • LeonSilver
    #34407
    A blog 2014-es a 2004-es javítás meg egy hetes. De ahogy mondtam - mindenki azt csinál, amit akar. Teljesen felesleges itt vitázni rajta.
    Egyébként pedig ITT is lehet olvasgatni, aztán mindenki döntsön a legjobb belátása szerint.
  • Razor18
    #34406
    Ugyanannak a cikknek a vége viszont:
    "Conclusion

    No, Windows is not foolishly or blindly running a defrag on your SSD every night, and no, Windows defrag isn't shortening the life of your SSD unnecessarily. Modern SSDs don't work the same way that we are used to with traditional hard drives.

    Yes, your SSD's file system sometimes needs a kind of defragmentation and that's handled by Windows, monthly by default, when appropriate. The intent is to maximize performance and a long life. If you disable defragmentation completely, you are taking a risk that your filesystem metadata could reach maximum fragmentation and get you potentially in trouble."
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.06.18. 23:20:09
  • LeonSilver
    #34405
    EZ egy 2014-es cikk a témával kapcsolatban. El lehet olvasni és a bug tükrében (jelenleg a windóz nem jegyzi meg az utolsó akciót) mindenki döntse el maga, hogy kikapcsolja ideiglenesen vagy nem.

    Egy rövidebb részletet kiemelnék belőle, hátha nem akar valaki sokat olvasgatni ;)


    ""WHAT'S THE DEAL WITH SSDS, WINDOWS AND DEFRAG, AND MORE IMPORTANTLY, IS WINDOWS DOING THE RIGHT THING?"

    It turns out that the answer is more nuanced than just yes or no, as is common with technical questions.

    The short answer is, yes, Windows does sometimes defragment SSDs, yes, it's important to intelligently and appropriately defrag SSDs, and yes, Windows is smart about how it treats your SSD."
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2020.06.18. 22:56:29
  • repvez
    #34404
    nem az a jo kifejezés hogy töredezett mentesit, hanem mint a TRIM, ujrappakolja az egész meghajtót és ez véges számu egy SSD esetében, igy ha napőonta megcsinálja akkor hamarabb elhasználodik, mint normál esetben.
    Amugy juliusban ujra visszatér a patchkedd igy hamarabb jönnek a javvitások , csak a virus miatt megszunt ez a havi javitás , de most visszajön.
  • Solt
    #34403
    SSD-t nem lehet töredezettségmentesíteni, ez nem HDD. Csak optimalizálni lehet, amit a W10 szépen meg is csinál. Attól, hogy elcseszték az utolsó futásnak a tárolását, nem fog tragédia történni, max naponta egyszer optimalizálja... ma már gyakorlatilag torrentezni is lehet SSD-n, nem kell ezt túllihegni.

    Más kérdés, hogy lehet erre clickbait cikkeket írni amit nyilván ki is használnak.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2020.06.18. 22:43:28
  • bunny
    #34402
    Éppen azt baxták el az említett frissítéssel, hogy de igen megpróbálja töredezetségmentesíteni, és folyamatosan, mert nem jól tárolja az utolsó futtatást, így kinyírja az SSD-t.
  • repvez
    #34401
    ÉÉ most már látom a szisztémát, szóval csak azok a modulok vannak a füoldalon amit EDE csinált a többiek meg a studio név alatt vannak elrejtve. Ez zavart meg.
  • Solt
    #34400
    W10 alatt semmit nem kell csinálni az SSD-l csak telepíteni rá és használni. ;)
  • Razor18
    #34399
    Akkor most mi legyen? Ki vagy be?
  • beci43
    #34398
    Parancsolj!
  • Solt
    #34397
    A W10 nem csinál töredezettség mentesítést SSD-n, az optimalizálást pedig nagy hiba kikapcsolni.
  • bunny
    #34396
    Ki kell kapcsolni a töredezettmentesítést az SSD-n, egyébként azt meg már eddig is ki kellett volna.
  • bunny
    #34395
    Ezt csak úgy itt hagyom, hátha valaki nem látta még. Supercarrier russian edition :D

  • Razor18
    #34394
    Change log-ok visszamenőleg

    Hát ha rákattintasz a tegnapi update-et megelőző három update-re, a MiG-21 lista elég hosszú.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.06.18. 10:14:02
  • repvez
    #34393
    Egyébként csak most tünt fel , hogy a hivatalos forumon, szinte minden modulnak van saját topicja, csak a MIG-21esnek nincs.
    Ez hogy lehet, ennyire nem érdekli az embereket vagy ennyire nincs gond vele, hogy nem kell neki egy dedikált hely ahol összegyujtik az infókat hozzá?
  • PhantomAss
    #34392
    Hogy érted hogy rendberakták a 21-est?
    Vmi gond volt vele eddig?
  • beci43
    #34391
    Felajánlotta, csak aztán olvastam fórumokon itt-ott hogy rengeteg nyűgje van, úgyhogy egyelőre elhalasztva.

    Más: A Mig-21-est nagyon rendbe tették, új, átdolgozott fülkét is kapott.
  • repvez
    #34390
  • Solt
    #34389
    Ha megvárod amíg magától ajánlja fel a frissítést akkor semmi gond nincs vele... nálam legalábbis működik rendesen.
  • beci43
    #34388
    Na, én többek között ezért nem hagytam frissülni.Ez már a kismilliomodik hiba, mióta kijött.
  • LeonSilver
    #34387
    Akinek SSD van a gépében és fent van a májusi frissítés.
  • bunny
    #34386
    Stabil se jobb, most repültem az éjszakai huey instant-ot, a végén szépen becrashelt a DCS.
  • Razor18
    #34385
    Azért a múlt heti update fiaskó után több javítást vártam a Hornethez...
    ...
    DCS F/A-18C Hornet by ED:
    Possible fix for crash in CLC.
    Laser Maverick does not see Laser spot on a building - fixed.
    ...
    Ennyi a mai. Az F-14 jóval többet kapott, mondjuk az jóval bonyolultabb is, csak a Chuck féle Guide hozzá valami 500 oldal, már az elrettentett anno, nem tudom a hivatalos DCS manualja mekkora lehet...
  • sakkay
    #34384
    Csak egy ideig volt átfedés.
  • bunny
    #34383
    Tegnap úgy jártam supercarrier, hogy ellazáztam a rádió kommunikációt CASE III-ban, leszálltam ugye éjszaka rendben. Kaptam is az értékelésben, hogy gyenge kommunikáció. Majd hiába kértem felszállást ATC plusz szóltam a földieknek is, hogy felszállnék de nem vonult ki a csapat. A fényeket felkapcsolták az anyahajón, csak épp a szobában döglött az egész bagázs. Pedig nem is esett. Ez bug vagy feature? :D

    Más. Azt jól gondolom, ugye, hogy beta és stabil verzió nem tud együtt játszani?
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.06.17. 08:30:18
  • LeonSilver
    #34382
    Király!!
  • sakkay
    #34381
  • Solt
    #34380
    Legalább vesszük valami hasznodat is...
  • sakkay
    #34379
    Így van
  • VO101Tom
    #34378
    Kipróbálom majd én is, köszi a tippet.
    A játék ettől nem lesz gyorsabb, de legalább nem dobál ki és be a VR előszobába, az is valami.
  • sakkay
    #34377
    Megvan!!!!!!!!!!!!!
    Alkalmazás fagyáskor ráccsá halványulás:ki
    Ez okozta, mivel a 2 vel ezelőtti patch óriás laggokat hozott, a steam fagyásnak vette és kilépett-majd vissza. És ez még rontott is rajta.
    Erre ment a délutánom
  • sakkay
    #34376
    Az van, de kipróbáltam a simát is. Egyik sem jó.
  • beci43
    #34375
    SteamVR és Windows M.R. Steam bétát használtok?Ha nem, érdemes áttérni arra.
  • LeonSilver
    #34374
    Akartam csinálni erről szkrínshotot, de a monitoron nem látni (a szkrínshoton sem)...
  • sakkay
    #34373
    Igen.
  • LeonSilver
    #34372
    Próbáltam. Ha le vagy ha felnézek, akkor is ez van. ja, és nem eltűnik a töltőképernyő, hanem amennyire elfordítom annyira halványul el.
  • Solt
    #34371
    Gondolom azért, mert nem mozog a HMD... próbáld ki, hogy nem oldalra, ha nem le vagy fel nézel. De egyébként szerintem ez mindegy is, a lényeg, hogy ez nem a DCS nyűgje. :)
  • LeonSilver
    #34370
    Értem. Csak azt nem, hogy ha nem fordítom el a fejem, akkor miért nem hiszi azt, hogy kiléptem.