36805
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Razor18
    #34435
    Kóstolgatom most az ingyenes teszt időszakban az F-14-et, de csak megerősít abban, hogy ez tényleg nagyon co-op playre lett kitalálva. Egyrészt mindkét fülke mintha külön modul lehetne bonyolultság/tanulnivaló szempontjából, másrészt szingliben lehetetlenség 100%-ig ott lenni mindkét ülésben, oda-vissza ugrálva, amúgy meg ha pilóta vagy, akkor Jester (az AI RIO) "félkezű óriás", ha meg RIO vagy, akkor az AI pilóta eléggé egybites.
    És hát ez még ugye nem FBW, úgyhogy ráadásul kicsit mintha helikoptert vezetne az ember, folyamatosan jár minden végtagja + a trimm, ha egyenes vonalú egyenletes mozgást akar végrehajtani. Kis sebességnél olyan, mint a kelt tészta... Biztos van, akinek ez jön be, vagy csak én vagyok hozzá "lusta". De a modell az kívül belül tényleg gyönyörű.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.06.24. 14:21:19
  • sakkay
    #34434
    Győrbe jöhetsz-tudod.
  • bunny
    #34433
    Én is ebben reménykedek, hogy nem hibás. vsync DCs-ben jó gondolat, de ugye nem csak DCS-ben van hiba hanem mindenhol. Tényleg, ha valaki van a környéken egy combos géppel esetleg Reverb-bel, írjon már rám! Ki kéne próbálni máshol, de a haverjaim akik szóbajöhetnek olyan 150km-re vannak, esetleg Győr de az sincs közel. Ki szeretném szűrni, hogy a reverb a hibás és akkor gari vagy a gépem, és akkor úgyis már cserélni kéne.
    Szóval Csepel szigeti vagy környéki kolléga kerestetik.
  • beci43
    #34432
    Ha esetleg a DCS beállításain belül a grafikus résznél pipa van a Vsync előtt, azt vedd ki.A WMR a headset natív felbontását adja, tehát az független attól, ami a DCS-ben be van állítva.
    Szerintem nem hibás, csak valamit be kéne állítanod még.
  • bunny
    #34431
    Még küzdök egyet úgy, hogy friss windows. Meg azon agyalok, nem lehet, hogy valami a monitorral veszik össze? Gyanús az a 60Hz, a monitorom is annyi, és van egy programom ami a háttérképet cseréli és azzal kiíratom a képernyő felbontást, ami 1920x1200 nálam, de ha megy a VR akkor 1920x4440! Tehát olyan, mintha valahogy nyújtott képernyőként bejönne a Reverb is, de az nvidia pl nem mutatja. Fura az egész. És persze lehet, hogy tényleg hibás. Lehet el kéne autóznom Győrbe ...
    Vagy esetleg nincs valaki Tökölhöz közelebb, ideális esetben Reverb tulaj? Hátha valami nálam gixer, VGA, USB3 stb.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.06.23. 22:33:36
  • LeonSilver
    #34430
    Cseréltesd ki! Mivel ez prémium termék, ezért először elküldik a cseredarabot és utánna kell visszaküldened a rosszat.
  • bunny
    #34429
    Itt látszik a DCS, az előtérben a Reverb, látszik hogy elsötétedik majd visszajön, a képernyőn meg látható, hogy se a proci se a vga nincs terhelve. Ez most lockolt 45FPS. És a bosszantó, hogy van amikor egész sokáig elrepül villogás nélkül, van amikor meg kb. 5mp-enként elmegy a kép. És finoman a színes hangyák háborúja is megy a tévén.
  • repvez
    #34428


    hátha itt találsz valami hasznosat benne.
  • bunny
    #34427
    GPU 60, CPU 25 a sima WMR házban, és ott is kapcsolgat időnként.
  • Razor18
    #34426
    A processzor mennyire van leterhelve (pl. Feladatkezelőt ha nézel) "blinkelés" közben? (Bár bocs, nem vagyok Reverb tulaj).
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.06.23. 20:27:37
  • bunny
    #34425
    Reverb tulajokat kérdezném, van-e valaki aki esetleg hasonló vason hasít, mint én?
    I7 4771, 1080TI, 32GB RAM, SSD sötöbö.
    Mondom mi van, és jó lenne tudni, hogy software vagy hardware hiba, és ha utóbbi akkor Reverb vagy más.
    90hz-en blinkel a kép, DCS alatt kb. 2 másodpercenként, steamVR alatt mondjuk bármit nézve 3-5mp-enként, plusz előfordul hogy színes hangyák háborúja (képzaj). Windows Mixed Reality házban viszont aránylag stabil, bár ott is időnként elfeketedik de mondjuk fél percenként.
    HA átváltom 60hz-re, akkor a hibák megszűnnek, a hangyákháborújának vége (tehát nem kontakt hiba), a blinkelés megszűnik.

    A blinkelés szerintem a 90-60hz kapcsolgatás lehetett, de nem értem pl. miért jön elő a színes képzaj 90hz-en és miért nincs 60hz-en.
    Aztán próbáltam bekapcsolni a WMR for steamVR-ban a motionReprojectionMode -ot, de az se segített, pedig itt elvileg kényszeríti hogy 45fps legyen számolva ahogy az oculus is tudja az AWR vagy mi a tökömmel. Ezt nem tudom, lehet-e valahol máshol máshogy kapcsolni.

    Szóval az érdekel, hogy járt-e más is így, hogy 90hz-en katasztrófa, 60hz-en oké. És ha igen, volt-e valami megoldás (már azon felül, hogy cseréljek komplett gépet :D)
  • sakkay
    #34424
    Na a többit a win újrarakás oldotta meg.
  • bunny
    #34423
    Nálad lesz szerintem valami :) Írok privátot, más ügyben.
  • sakkay
    #34422
    Most láttam csak mit írtál
  • sakkay
    #34421
    Trójai volt a letöltésnél a Harrier mapban! Most ez mi már megint bakker??
  • VO101Tom
    #34420
    Na, látod, még szerencse, hogy szóltam
  • sakkay
    #34419
    Na szóval az egyik ram nem volt jól a helyén-nem értem talán az utsó takarításnál elmozdult-a másik gond meg amit lentebb már írtam. 1-3 slotban vannak(ott is voltak), a probléma megoldva :)
  • VO101Tom
    #34418
    Hogy én is adjak egy jó tanácsot, az a fényes rézszínű csíkok a foglalat felé álljanak, mert igaz, hogy fordítva kicsit nehezebben megy be, de ki tudja mennyire erősen akarod te azt
  • Razor18
    #34417
    Azért ezt az AIDA vagy a hardwerinfo megmondja bontás nélkül is...
  • Solt
    #34416
    Arra is figyelj, hogy a megfelelő foglalatban legyenek, nem egymás mellé kell tenni őket... :)
  • sakkay
    #34415
    Ja, amúgy 2x8 van, csak nem láttam a hűtő miatt
  • bunny
    #34414
    Rakj bele mégegyet, az a tuti :D Amúgy is párosával az igazi.
  • sakkay
    #34413
    Már megtettem 1 db 16 Gb..de szerintem ez lesz a ludas, amit írtam
  • Razor18
    #34412
    Lehet ki kellene venni a modulokat, kitakarítani a foglalatokat (esetleg egy kis kontakt spray), és visszatenni bele párosával, vagy áttenni a párokat másik két modulba. Hacsak nem egyforma minden RAM modulod. Mindenesetre kivenni visszatenni mindenképp megér egy misét.
  • sakkay
    #34411
    windows gomb + R

    msconfig

    rendszerindítás fül

    speciális beállítások

    maximális memória írd át : 16384

    gép újraindítás...

    ---

    erőforrás-figyelőben mennyit mutat? (memória fül)

    vagy a feladatkezelőben?

    az alaplapon melyik ram slot helyen van a 2 ram?
    És nekem tényleg 8 volt beállítva...pár hete elállítódott magától?! Mi a faxomok történnek itt mostanában?
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2020.06.19. 22:05:10
  • sakkay
    #34410
    BAKKER!!!!!!!
    8 giga ramot ír a gép....amikor 16 van benne! EzMIEZ????
    SZarul megy a DCS pár hete, már mindent nézek-de ezt most látom csak.
  • repvez
    #34409

    És hogy hol érnek össze a szálak
  • Solt
    #34408
    Azért használtam a töredezettségmentesítés szót mert a cikk és a kolléga is ezt használta, de arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a töredezettségmenetsítés és az SSD nem fér meg egy mondatban, mert töredezettségmentesíteni csak HDD-t lehet.

    A W10 SSD esetében optimalizálást csinál, ez a hivatalos kifejezés rá. Ez ugyanaz a művelet mint amit pl a Samsung SSD Magician is csinál. Alapértelmezetten a W10 hetente teszi ezt, de minden figyelmeztetés vagy figyelem felhívás nélkül ezt át lehet állítani napi rutinra, vagyis ez a művelet semmi olyat nem csinál ami drasztikusan csökkentené az SSD élettartamát.

    Az én Samsung SSD meghajtómra 5 év vagy 600 TB írásig van garancia. Ez minden egyes nap 5 éven keresztül napi 328 GB írást jelent és ez csak az a szám amire a garancia vonatkozik, ennél jóval többet bírnak. LINK

    Ezért írtam, hogy akár torrentezni is lehet rajtuk, egyáltalán nem kell félteni őket, főleg nem attól, hogy a heti optimalizálás helyett napi optimalizálás történik rajtuk, tehát emiatt nem érdemes a frissítést halogatni.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2020.06.19. 09:35:19
  • LeonSilver
    #34407
    A blog 2014-es a 2004-es javítás meg egy hetes. De ahogy mondtam - mindenki azt csinál, amit akar. Teljesen felesleges itt vitázni rajta.
    Egyébként pedig ITT is lehet olvasgatni, aztán mindenki döntsön a legjobb belátása szerint.
  • Razor18
    #34406
    Ugyanannak a cikknek a vége viszont:
    "Conclusion

    No, Windows is not foolishly or blindly running a defrag on your SSD every night, and no, Windows defrag isn't shortening the life of your SSD unnecessarily. Modern SSDs don't work the same way that we are used to with traditional hard drives.

    Yes, your SSD's file system sometimes needs a kind of defragmentation and that's handled by Windows, monthly by default, when appropriate. The intent is to maximize performance and a long life. If you disable defragmentation completely, you are taking a risk that your filesystem metadata could reach maximum fragmentation and get you potentially in trouble."
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.06.18. 23:20:09
  • LeonSilver
    #34405
    EZ egy 2014-es cikk a témával kapcsolatban. El lehet olvasni és a bug tükrében (jelenleg a windóz nem jegyzi meg az utolsó akciót) mindenki döntse el maga, hogy kikapcsolja ideiglenesen vagy nem.

    Egy rövidebb részletet kiemelnék belőle, hátha nem akar valaki sokat olvasgatni ;)


    ""WHAT'S THE DEAL WITH SSDS, WINDOWS AND DEFRAG, AND MORE IMPORTANTLY, IS WINDOWS DOING THE RIGHT THING?"

    It turns out that the answer is more nuanced than just yes or no, as is common with technical questions.

    The short answer is, yes, Windows does sometimes defragment SSDs, yes, it's important to intelligently and appropriately defrag SSDs, and yes, Windows is smart about how it treats your SSD."
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2020.06.18. 22:56:29
  • repvez
    #34404
    nem az a jo kifejezés hogy töredezett mentesit, hanem mint a TRIM, ujrappakolja az egész meghajtót és ez véges számu egy SSD esetében, igy ha napőonta megcsinálja akkor hamarabb elhasználodik, mint normál esetben.
    Amugy juliusban ujra visszatér a patchkedd igy hamarabb jönnek a javvitások , csak a virus miatt megszunt ez a havi javitás , de most visszajön.
  • Solt
    #34403
    SSD-t nem lehet töredezettségmentesíteni, ez nem HDD. Csak optimalizálni lehet, amit a W10 szépen meg is csinál. Attól, hogy elcseszték az utolsó futásnak a tárolását, nem fog tragédia történni, max naponta egyszer optimalizálja... ma már gyakorlatilag torrentezni is lehet SSD-n, nem kell ezt túllihegni.

    Más kérdés, hogy lehet erre clickbait cikkeket írni amit nyilván ki is használnak.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2020.06.18. 22:43:28
  • bunny
    #34402
    Éppen azt baxták el az említett frissítéssel, hogy de igen megpróbálja töredezetségmentesíteni, és folyamatosan, mert nem jól tárolja az utolsó futtatást, így kinyírja az SSD-t.
  • repvez
    #34401
    ÉÉ most már látom a szisztémát, szóval csak azok a modulok vannak a füoldalon amit EDE csinált a többiek meg a studio név alatt vannak elrejtve. Ez zavart meg.
  • Solt
    #34400
    W10 alatt semmit nem kell csinálni az SSD-l csak telepíteni rá és használni. ;)
  • Razor18
    #34399
    Akkor most mi legyen? Ki vagy be?
  • beci43
    #34398
    Parancsolj!
  • Solt
    #34397
    A W10 nem csinál töredezettség mentesítést SSD-n, az optimalizálást pedig nagy hiba kikapcsolni.
  • bunny
    #34396
    Ki kell kapcsolni a töredezettmentesítést az SSD-n, egyébként azt meg már eddig is ki kellett volna.