36820
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #34610
    Hát... még semmi sem 100%, de talán az év vége felé lesz annyi gempa, hogy a mostani, ócskavas :D gépemet lecserélem valamivel jobbra.
    És szerintem nekiadom ezt a Daninak. Az unokámnak. Most voltak itthon, és qrvára élvezte a helikopterezést. Olyan 1-1.5 óra után már tök jól ment neki. Szóval ha összejön, akkor azt hiszem megörökli tőlem a gépet is meg a Reverbet is. Amúgy nem tudom mi történt, de 1-2 hete mintha sokkal jobban futna a gém... persze lehet csak placebo :D
  • sakkay
    #34609
    Á még nem, annyi mindent költöttem mostanában a sportjaimra-meg a tengerre-hogy mínuszban vagyok, nem is kicsit. De Szeptember, okt. körül megveszem, ha lesz fix vásárló a reverbemre. Tesztek alapján nagyon jó..
  • LeonSilver
    #34608
    Te már megrendelted a G2-t tezsvírem? Ha igen, akkor honnan? Megint a hollnadusoktól?
  • molnibalage83
    #34607
    A kép sokat sejtet az egész léptékéről. A funkciókra leszek kíváncsi, hogy mit lőnek be hozzá.
  • sakkay
    #34606
    Időt mondtak rá? És a mi-24? Még mindig idén jön?
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2020.08.09. 19:45:03
  • molnibalage83
    #34605
    Köszi.
  • repvez
    #34604
    igen az elején azt hiszem a második kérdés, az első az , hogy a legfontosabb dolguk most a Vulkan motorra való áttérés és minden bevételt abba forgatnak vissza
  • LeonSilver
    #34603
    Dynamic Campaign Engine
  • molnibalage83
    #34602
    A videóban is szó esik majd erről, amit linkeltél?
    Hol tették ezt közzé? Nagyon kíváncsi leszek erre a live demóra.
  • repvez
    #34601
  • repvez
    #34600
    The DCS World Dynamic Campaign Engine combines a Real-Time Strategy (RTS) engine
    with military forces and economics layers (production, logistics, use and transfer of resources)
    that pitch two opposing sides aided by advanced strategic and tactical AI.

    We have now completed the core RTS logic and have connected it to DCS World. We are
    currently finalising the basics of the in-game economic models. We will be working on the
    combat tasking logic and certain win-win situations in the near future. The last stage will
    be the Client - Server architecture needed to support large campaigns with on-going
    online sessions.

    We are certain that you will have many detailed questions and look forward to revealing
    more information on this module as and when we are in position to demonstrate some
    of the features live.
  • repvez
    #34599


    Én arra számitok ,hogy legalább egy ilyen half dome 3 szintű fejlesztést fognak bemutatni, ha már egy éve volt belőle prototipus, akkor idénre már csak van valami elörelépés .

    Igen ez eléggé rossz, hogy sok köztes programot el kell inditani, mert ez mind elhasznál egy kis teljesitményt a géptől és ha nincs meg köztük az összhang akkor az is okozhat akadást.
  • bunny
    #34598
    Az a baj, a riftnél olyan halovány pletykák vannak hogy én arra nem alapoznék. Szemkövetés, napersze szép lenne. Látva mekkora előrelépés volt a riftS a CV1-hez képest, hát én nagy csodát nem várok.
    Az valóban szuper, hogy elég csak az oculus szoftvert indítani, de őszintén szólva nem értem akkor mi a tököm a windows mixed reality ha mindenhez kell a steamVR amihez meg kell egy külsős cucc hogy menjen a MR, ja és ha oculus szoftver akarsz akkor meg kell a revive + oculus szóval egy Vader Immortal alatt 6 program fut, szóval az egész egy katyvasz.
    De a G2-nál azt írják, hogy natív steamVR szóval remélhetőleg -3 alkalmazás ...
  • LeonSilver
    #34597
    Reverbhez lehet rendelni ilyen ráaplikálható cuccot, de ugye nem tudom kipróbálni... lehet elég lenne az 1.5-ös lencse, de lehet az is, hogy 2.5-ös kellene, mert az egy dolog, hogy olvasáshoz 2-es kell. Még..
  • repvez
    #34596
    igen a régi szemüvegeket lehetett állitani , még a legolcsobb kinai szarokat is lehetett külön külön +- diopriára állitani, az occulushoz, meg lehetett rendelni külön rátehető dioprtiás lencséket.
    Nem tudom, hogy ezek miért szűntek meg,mert sztem ez sokkal jobban befolyásolja a látott képet mint hogy az IDP nem pont megfelelő távolságra van.
    És igen sok szemüegesnek kényelmesebb lenne ezzel.
  • LeonSilver
    #34595
    Én próbáltam, hogy a szemüvegre a VR-t - hát... nekem kurva kényelmetlen volt, nem is használom így. Olvasáshoz kell +2-es szemüveg, és egyforma mind a két szemre, szóval én még szerencsés helyzetben vagyok, de sokak szerntem a szemüveg miatt nem evsznek VR-t.

    Állítólag még az cv1 előtti riftben volt fókusz állítási lehetőség.
  • repvez
    #34594
    A fokusznál nem a diopriára gondoltam, bár az is fontos lenne, föleg szemenként,mert a legtöbb esetben nem egyforma a két szem romlása.
    És jó lenne ha szemüveg nélkül lehetne használni öket, mert az egy dolog, hogy befér a szemüveg alá a normál szemüveg, de a két lencse attól még összeérhet vagy rányomja az orrodra illetve a kijelző fénye is bezavarhat az extra lencsén.

    Ami fokuszra én gondoltam az az, hogy a különbözö távolságokra változtatná hogy mi legyen éles és mi nem. most ha jól tudom akkor ez olyan 1,5m-re van belöve ami ennél közelebb van az egy kicsit homályosabb lesz illetve a távolabbi dolgok is. Meg csak a középpont éles, még akkor is amikor a kép szélére néznél .
    Elvileg ezt tudnák megoldani a szemkövetés és a fovrender kombóval vagy ha fizikailag a lencserendszer tudná változtatni a fokusztávolságot a kijelző elött.
  • LeonSilver
    #34593
    #34591 A G1 kontrollerje egy ótvar! Aki azt kitalálta illetve megalkotta az vagy genetikailag sérült, vagy UFO... A Riftel sokat játszottam a Subnauticát is és a No man's-t is. A G1 kontrollerjével képtelen avgyok - utálom! Direkt ezért vettem egy xbox wireless kontrollert. A Subnauticához jó, de a másikhoz nem. :/


    #34592 Kíváncsi leszek rá, hogy mit mondanak. Ami fényévekkel jobb az Oculusnál, az a szoftver. Nem kell ez a hülye windózos bizbasz meg külön a sztímes. Van a saját szoftvere, oszt' jó napot.

    És igen, ami rohadtul hiányzik, az az, hogy lehessen állítani a fókuszt... szemüvegesként nekem fontos lenne.
  • repvez
    #34592
    Eddig ami bemutatót láttam a G2ről ott eléggé jó képe volt a többihez képest, viszont szeptemberben vagy októberben az occulus is tesz bejelentést. a questnek is már leakeltek egy uj verzióját, ami vagy egy javitott vagy egy light verzió lesz a mostanihoz képest.

    Erről még nem tudtak pontos infót beszerezni,mert ha egy javitott akkor az lehet, hogy átveszi a helyét a rift S-nek és a mostani quest megszünik a rift S meg kap egy modernebb minden szempontból erősebb hardvert októberben.Ami akár szemmozgás követést és aktiv fokuszos lencséket is kaphat.
  • whiteskull
    #34591
    Érdemes rá várni? Igazából a kontrollerjei jobban tetszenek mint a G1-nek.
  • LeonSilver
    #34590
  • PhantomAss
    #34589
    A 45-öt nekem is, csak én jobban szeretem a fix 60 fps-t. Ahhoz meg nagyon kompromisszumos.
  • bunny
    #34588
    Nekem stabilan hozza a 45fps-t, roppant ritkán esik le alá a reverb, azt pedig szépen felduplázza 90-re és öröm-bódottá'. I7 4771 + 1080ti
  • LeonSilver
    #34587
    Az ára tuti az egekben lesz.
  • PhantomAss
    #34586
    Nagyon kiváncsi leszek, a 1080ti már nyűglődik vr alatt sajnos. Gondolom lesz vagy 400e boltból garival alphangon, főleg ilyen jó erős forint mellett.
  • bunny
    #34585
    3080 ha tényleg kap 10 giga ramot az jó vétel lehet, már persze ha valami olyasmi áron lesz mint most a 2080. Mert ha a 2080ti-re pozícionálják, akkor szívás.
  • LeonSilver
    #34584
    RTX 3080TI
  • Razor18
    #34583
    Duna TV most: Végső visszaszámlálás...
  • LeonSilver
    #34582
    Ezt mind értem, csak éppen nem érdekel. Egyébként marha csalóka, mert VR-ben abszolut nem így néz ki, nem ilyen "messze" van a műszerfal. :p
  • repvez
    #34581
    Tudom, hogy nem VR, ezért irtam, hogy ott nem tudom mennyire változik a helyzet. Viszont igy az arányok nagyon eltorzulnak és köszönő viszonyban sincsenek ahhoz mint egy igazi fülkében látnál.A legtöbb helyen pedig, pont hogy ezt érezni, hogy egy szűk helyen vagy és minden szó szerint karnyujtásnyira sincs, itt meg olyan mintha 2m-+re lenne és esélyed sincs azokat elérni.
  • LeonSilver
    #34580
    Egyrészt ez nem VR :p másrészt meg kinek mi - én utálom, amikor az agyam 5 centire van a szélvédőtől.
  • repvez
    #34579
    Nem néz ki rosszul, de ezzel a FOV-al elég furcsa , ahogy a legtöbb gépé a monitoron , nem tudom, hogy a VR-ben mennyivel mutat mást a valósághoz , de itt nem tetszik .
  • LeonSilver
    #34578
    És ilyen messzirÜl..

  • LeonSilver
    #34577
    Így csináltam.


    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2020.08.02. 19:35:16
  • LeonSilver
    #34576
    Áhhh.. nem. Én csináltam egy kis trigger zónát, megadtam, hogy ha a vehicle group1 halott, akkor füst és/vagy tűz legyik.
    Ahogy elindul a map, egyből füstöl és ég.
  • VO101Tom
    #34575
    Ezt csináltad?
    Static objects > Category - effects > Big smoke, majd miután leraktad, a presetnél kiválasztod, hogy milyen legyen a láng és a füst.
    Ahogy indul a mission ezek ott lsznek. Trigger zónák akkor kellenek, ha ezeket mission közben akarod beindítani, vagy pl jelzésre használsz színes füstöt, stb. A statikus "ég azt' jóvan" típusú objectnek semmi ilyesmi nem kell.
    A srác itt teszteli ezeket:
  • LeonSilver
    #34574
    Kipróbáltam és hát ez így nem az igazi.. illetve eléggé molyolós.

    Ha leteszek 10 kilőtt járművet, akkor mind a 10-nek külön trigger zóna kell.
    Némileg egyszerűbb lenne, ha a statik objektumál lenne egy olyan bizbasz, mint a "death", amit ha kipipálok, akkor füstöl és/vagy ég is a roncs.

    Ha mégis van egyszerűbb megoldás, ne tartsátok magatokba ;) áruljátok el!
  • LeonSilver
    #34573
    Nyilván hatalmas eladásokat fog produkálni és ha lesz belőle EA, már akkor qrva sokan megveszik. Engem viszont kicsit zavar, hogy kis különbséggel szinte minden gépnek ugyan oylan a hangja..
    Az kefejezetten jó, hogy a P változat kerül a játékba, mert azért a 30mm nem hazudik :)
  • Wampapa
    #34572
    ~9:09-nél mi az a Star Wars bevágás ? :) (Vörös vezér az árokban)
  • beci43
    #34571
    +1