36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • sakkay
    #17363
    Az, hogy igaza van az már biztos. Az, hogy mennyire volt pontos a részletekben-na az meg meglátjuk ugye. Amúgy félelmetes olvasmány. Mindig az eszembe kellett juttatnom a tényt, hogy 2001 előtt írta. Hihetetlen. Persze, hogy sokáig kiröhögték. MInt sokakat aki előre láttak..
  • Capt Baloo
    #17362
    Kár, hogy azt már tudjuk, hogy neki nem volt igaza. Sajna Huntingtonnak még lehet, sőt, eddig eléggé ráhibázott a dolgokra... :)
  • Cancri55
    #17361
    Átemelő pöcök nélkül semmi értelme, hiszen nics egy olyan pont, ahol ütközik a gázkar. Anno szépen kiteszteltem, hogy mennyire kell kitolni a görbét, hogy az ütközőpöcöknél legyen a maximál, gí átemeléstől szépen adta a fáklyát.
  • sakkay
    #17360
    Ja a hülye gyökér. És múltkor láttam vele egy riportot, a fax azt mondja, hogy nem tévedett. Ja egy millió légy sem, együnk mi is szart. De komolyan normális az ilyen
    s ráadásul exével indítva is fagy a DCS.
  • Lysandus
    #17359
    Olvastam. :-) Meg Kamasukát is. Illetve nem, az Fukuyama volt. :-)
  • sakkay
    #17358
    Na ezt megpróbálom. De előtte még befejezem Huntingtont. MIndenkinek ajánlom.
  • f2d
    #17357
    Nálam is fagyott, de a bin könyvtárból indítva teljesen stabil, cserébe viszont kb 3-4 szer hosszabb ideig töltöget.
    Utoljára szerkesztette: f2d, 2015.10.05. 20:14:42
  • Colos1357
    #17356
    Nálam nem fagy, csak sokszor percekig tart, mire kilép a küldiből...
  • Ludowik
    #17355
    Bizony fagy rendesen nekem is elég bosszantó ez még ölég nyers dolog.
  • sakkay
    #17354
    Köszi
  • Borisz80
    #17353
    nálam is fagyogat, nagyon nagyon sűrűn.
  • gsg16
    #17352
    a DOF,az árnyékok,és a föld közelben repülésnél a felkavart por.persze csak kamovnál.
  • molnibalage83
    #17351
    Én játszottam az árnyékokkal. A flat shadow be/ki + low és high beállítás között nálam tudod mennyi difi volt? 100 FPS táján talán 5-8. Meglepődtem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.10.05. 17:17:32
  • Colos1357
    #17350
    Az árnyékok nagyon vissza tudják fogni, valamint a clutter/bushes és a Trees csúszka is, de azok nem olyan mértékben, mint az árnyékok.
  • sakkay
    #17349
    JA és ma folyamatosan fagynak a missionok. De 1 perc után azonnal.
  • sakkay
    #17348
    Mert maxon nyomom, stabil 60 fps. Aztán néha leesik 20-ra(de csak a legnagyobb eseményeknél) de nem vágom, hogy éppen mitől.
  • molnibalage83
    #17347
    DOF. Azon kívül én még semmi különöset nem tapasztaltam. Ha több objektum volt, akkor kisebb az FPS arányosan. Ennyi. CBU-s és nemirányított rakétákat még nem próbáltam.
  • sakkay
    #17346
    Mit figyeltetek meg, mi eszi legjobban az fps-t?
  • molnibalage83
    #17345
    Pontosabb gun killek. Itt is villan fent a bal felső sarokban a jel.
  • Borisz80
    #17344
    Valami scriptelt rádióüzenet mondjuk találatkor, hogy "Enfield11, knock it off, you are killed." Csak az Ai-nak is tudnia kellene hogy lelőtte a célt és ne üldözze tovább, vagy ha az AI-t eltaláltuk akkor nekünk legyen egy igazoló rádióüzenet "Enfield11, killed bandit", az ai meg egyenes vonalon forduljon a bázisreptérre xy magasságon, villogók ki, és szálljon le.
    Vagy valami ilyesmi :D

    video
    Látom a pilóta is kb annyira tudja rávinni a "szálkeresztet" a gépágyúhoz mint én. Az első gun kill még oké de a többi... Kíváncsi vagyok igazából is eltalálta e volna, mert én így nem nagyon találom el a szimulátorban.
  • molnibalage83
    #17343
    Már így is elérhető a beta.
  • molnibalage83
    #17342
    Erre lenne egy faramuci megoldás, de ahhoz adatbázis változtatás lenne.

    A Falconban ez megoldható úgy, hogy csinálsz olyan légiharc rakétát, aminek 0 a sebzése, de minden más tekintetben az élessel azonos modellező értéke van. Tehát a rakéta légellenállása és minden stimmel, csak ha talál, akkor nem történik semmi. Valódi 3D test ütközést rakétáknál gondolom nem modellezi a DCS, tehát ebből probléma nem lenne. Viszont a gond is ezzel lenne. Honnan tudja a megtámadott, hogy talált a rakéta?* A gun kill még nehezebb.

    Ha megnézel igazi videót, akkor F-16C-nél kb. 0,5 másodpercig a gun aiming ponjának rajta tartásga után villan fel a "kill" a balf felső sarokban. Ezt gőzöm sincs, hogy hogyan lehetne modellezni. Lila gőzöm sincs a DCS adatbázisának felépítéséről...**

    *Az F4-ben a gép akkor is megbillen, mintha robbanás lenne, csak nincs sebzése a rakétának.
    **Ez sajnos légiharc rakétás, de mikor felvillan a négyzet a sarokban, az kill vagy legalábbis indítási feltétel megvan..
  • Borisz80
    #17341
    Tudom esélyem sincs, meg nincs CorelDraw 5000-rem, hogy sz@arrá efekt/dizájnoljam.... de postoltam egy képet
    A részvétel a fontos
  • Borisz80
    #17340
    Játék szempontjából igazad van, de mint szimuláció téren szerintem feelinges ha le lehet szimulálni egy Red Flag kiképzést (AI ellenfelekkel), úgy mint igazából. Mindenféle lövöldözés nélkül. Mert még ember ember ellen gyakorlatozik úgy megfelel a SIM master arm kapcsolás de ha AI ellen akar gyakorolni az úgy is lőni fog. Így a játékban is el lehet különíteni a harci bevetéseket a kiképzésektől.
    Én drukkolok hogy valami értelmes dolog süljön ki ezekből a Pod-okból. Amúgy akinek még nem tűnt fel, az országok között már van Aggressor sqd-is! Végre lehet nyomni F-5 aggressorok ellen USA F-15-el is :D
    Na meg ha már Nevada map akkor ilyen újításokat el is várok.
    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2015.10.05. 12:46:52
  • molnibalage83
    #17339
    Van pár igen szép kép.
  • krisztian005
    #17338
    Nyereményjáték!

    Eső dij Nevada térkép.
    Második dij a nyertes által választott modul.
    Harmadik dij a nyertes által választott fizetős kampány.

    Red Flag campaign
  • molnibalage83
    #17337
    Egy szimulátorban mi értelme egy szimulátort betenni...? A kinti BMS4 fórumon volt erről vita és a többség a "nem" választ találta megfelelőnek. A rakéta kinemaikát nem tudom, hogy a rendszer hogyan modellezi és a valóságban a chaff/flare és ECM tevékenységben sem tudom, hogy mi megy. A rakéta használathoz és lockhoz meg a jenki gépeken van "SIM" állása a master arm-nak, legalábbis F-16C-n van.
  • Borisz80
    #17336
    A nyugati gépekre függeszthető ACMI pod-nak lesz majd valami reális funkciója? Mondjuk Red Flag-en lehetne rendeltetés szerűen használni gyakorló légiharcokhoz?
  • Borisz80
    #17335
    Még egy kis segítség kellene warthog konfigolásban.
    A gázkar tengelyén hogy tudom állítani hogy hol kezdődjön az utánégető fokozat? Jelenleg nincs berakva az "átemelő" pöcök, mert nem tudom hová lecsavarozni a gázkart, különben felemelném az egészet.
  • sakkay
    #17334
    Rakjál minden hangot maxra, indítsad újra és nézd meg úgy. Csak akkor jegyzi meg a beállítást ha újraindítod.
  • macleody
    #17333
    Nálam bent nincs hangja.
  • sirpalee
    #17332
    Evvan, lehet novelni a hangero csuszkat, de egy adott ertek felett meg hirtelen nagyon hangos lesz. Elboktek valamit.
  • 77pxdumbo
    #17331
    A10c nincs hajtómű hangja (1.5) Csak belső nézetben. Tapasztalt vki hasonlót? Esetleg megoldást tudtok?
    Utoljára szerkesztette: 77pxdumbo, 2015.10.04. 22:23:04
  • Solt
    #17330
    Nem az FPS szám a probléma, mert abban például a 980Ti nagyon is jól áll, hanem az a gond, hogy ebbe a 11 ms-be bele kell férnie például a fejpozíció kiszámításának is, a sakkay által linkelt cikkben kivan fejtve bővebben. LINK

    A GeForce-nál viszont a timewarp számítása komoly probléma lehet, mert nem minden rajzolás egységes, vagyis lehetnek olyan feladatok, amelyek az ezredmásodperc tört része alatt lefutnak, de olyanok is, amelyek akár 4-7 ezredmásodpercig is eltartanak. Utóbbi jelenti a problémát, mert a timewarp számítására nagyjából 10 ezredmásodpercnyi idő van az Oculus Rift esetében, és nagyon nem jó, ha ebből úgy telik el például 7 ezredmásodperc, hogy a számításhoz a grafikus vezérlő még hozzá sem fogott. A fennmaradt 3 ezredmásodpercben gyakorlatilag kizárt, hogy elkészül a timewarp, ami azt jelenti, hogy újra ki kell rakni az előző képkockát, és ez egy akadásban nyilvánul meg.

    Az utolsó két bekezdéssel meg egyetértek, nekem sem a kedvenceim, de az erősebb kutya baszik elve belátható időn belül kétlem, hogy változna. Már ezzel a low-level API sztorival is kurva nagy mákja van az AMD-nek, hogy ezt így át tudták verni az iparágon, a VR lehet a következő, és egyben utolsó lehetőségük.
  • zoltang
    #17329
  • repvez
    #17328
    ezt egy kicsit ellentmondásosnak érzem, ha az NV miatt növelik a válaszidőt, mert az azt jelenti, hogy nem lesz képes a rendszer a 90FPS-re.
    MErt a 90FPS az 11ms-ot jelent, ha ezt nem tudja tartani akkor bukik a képfrissités .

    Itt is ugylátom forditva ülnek a lovon, hogy nem azt mondják, hogyha képes lesz az NV a kritériumoka hozni akkor megkapja a matricát, inkább feladják a követelményeket, hogy az NV is kitehesse , hogy megfelelt, miközbe meg közelében sincs.

    EZ a fajta dolog miatt vagyok én ellene az NV és az Intel dolgoknak, mert pénzzel érik el azzt amit a kisebb gyártók fejlesztéssel és agymunkával sokszor jobban.
  • sakkay
    #17327
    Köszi srácok!
  • Solt
    #17326
    Az AMD szerint az az optimális, ha 10 ms alatt elkészül az új képkocka, mert így biztosított a jó élmény, illetve az, hogy nem leszel rosszul. Az Oculus Ready matrica ehhez képest annak dukál, aki 20 ms alatt tudja tartani ezt az értéket. Nyilván azért lett 20 ms, mert így beleférnek az NV hardverek is, a kérdés az, hogy a valóságban ez mit fog jelenteni.

    A cikk érdekes, elvben létező dolgokról ír, de ugye mi köszön majd ebből vissza a valóságban? Ezt most max az tudja, aki közel van a tűzhöz, az mindenesetre elég beszédes, hogy a nagy OR bemutatókon AMD VGA-ról mennek a demók, még NV-s címek esetében is. Hogy ennek az oka a LiquidVR környezet, vagy a hardver tudása, illetve a kettő együtt, passz.

    NV-n állítólag azzal próbálnak majd kompenzálni, hogy a kép széle felé elmossák a képet, hogy gyorsabban fussanak a játékok, de ugye ezzel az a gond, hogy retina követés még nincs, ergo, ha így lesz, nem lesz túl épületes látvány kinézni oldalra fej mozgás nélkül. És még ugye ott van ez a fix 90 FPS történet... ha tényleg csak a 20 ms határt képesek tartani az NV kártyák, akkor bizony lesz képkocka ismétlés, ami azt eredményezi, hogy adott pillanatban a fejed már fizikailag máshol lesz, mint ami képet a szemed lát, ergo jöhet a rosszul lét.

    De ez jelenleg mind feltételezés a rendelkezésre álló infókból, ami közel sem jelenti azt, hogy szoftveresen az NV nem talál ki valamit a megjelenésig.

    Az szerintem ismert már, hogy nekem az AMD sokkal szimpatikusabb, azonos ár, teljesítmény, minimális teljesítmény különbség esetében én inkább AMD VGA-t veszek, de jelenleg azok az AMD hardverek amik teljesítményben is jók, és elvben mindent tudnak ami a VR-hez kell, iszonyatosan túlárazottak. Egy Fury X, ami 1080P-n 20-30%-l lassabb egy costum 980Ti-nél, árban egálban van vele...

    Én, ha minden igaz és úgy alakul, akkor a jövőhéten veszek egy 980Ti-t, majd amint elérhető lesz, akkor egy OR-t is. Tesztelem, kipróbálom, hogy milyen és ha tényleg szarabb vele az OR akkor eladom, és veszek egy Fury-t, aminek remélem addigra lejjebb megy az ára.

    970-t én biztos nem vennék a helyedben, már csak elvből sem, de ezt már kifejtettem! :)
  • PhantomAss
    #17325
    Én vettem egy 970-est. Ha nem lesz jó az Oculushoz még mindig el tudom adni j áron.
    Azt azért figyelembe kell venni hogy papíron jelenleg az AMD jobb VR-re, és a PH elég elfogult a vörös oldal felé, másrészt nehéz megmondani mi lesz mivel még nincsenek tesztek a megvásárolható OR-el. A papírforma csak egy dolog.
    Halkan jegyzem meg hogy nem hinném hogy az Nvidia hagyná magát és egy vállrándítással elintézné a vr témát.
    A tapasztalatom az hogy az innováció évek óta a vörös oldalon van, de gyakorlati hasznot nem tudnak belőle kovácsolni, a pénz pedig a zöldeknél, és az lehet hogy többet számít.
    Mindenesetre én nem írnám le az Nvidiát még.
  • sakkay
    #17324
    Igen volt nálam párszor. Jól futott minden-tényleg-de ugye meg sem közelíti a végső verzió felbontását. Ergo nem sok mindenre lehet következtetni. Egy biztos, akkora élmény vele repülni, hogy ha kijön-na nem is egyből-de hacsak nem lesz dráma akkor az elsők között fogom megvenni.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.10.04. 17:21:13