36893
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Hecker007
    #18971
    Használja valaki a Barthek féle talajtextúrát?
    Most próbáltam betenni a játékba, de vagy én szúrok el valamit, vagy a modnak kéne egy frissítés.. az a hibajelenség, hogy hiányoznak textúrák, pl a tengerparton, reptereken. Aki használja 1.5.2-vel annál működik rendesen?
  • zoltang
    #18970
    Igen. A Mustang-ban ami tetszik a "nagy lapu elegáns szárny", kis f. terhelés jó fordulás és a remek kilátás. (Jó a célzórendszer is.) Más nem nagyon ...

    A Spit. IX kicsit (majd a XIV meg nagyon) felborítja a "harcok" menetét. Csak a sebességben lesz lemaradva. (Mondjuk a K-4 kezelni tudja.)

    Én örülnék, ha már a Spit. XIV-et (később a See Fury-t) behozzák majd az éven, egy Ta 152 H-0 -nak (esetleg H-1 is, titokban D-13-nak is). Na itt meg is állok, mert ...
  • PhantomAss
    #18969
    Szegény, próbált volna mást mondani :D
  • jimcat
    #18968
    Sziasztok!
    Szokott lenni valami állandó időpont amikor repülés folyik nagyobb létszámban ? Modern gépekre gondolok . Hátha elesnék egy, két kezelést , érintő fogást másoktól :-)
  • VO101Tom
    #18967
    Kozsedub is megmondta, amikor interjút készítettek vele, hogy szerinte melyik gép volt a második világháború legjobb vadászgépe?
    - "A La-7. Remélem nem kérdezi meg, hogy miért"

    ...És Oleg megcsinálta
  • PhantomAss
    #18966
    Én szoktam vele repkedni online néha, és elég ütős gép tud lenni a németek ellen.
    Ha okosan használod az ívelőlapot akkor le is tudod fordulni őket.
    De van sok hátránya is, az érzékeny motor ahogy írod te is, vagy a nagy tömegből adódó lomhaság.
    Csak vigyázni kell a sebességre és akkor nincs gond.
    Nekem megvan mind a 3 ww2 modul, és talán a messzer a kedvencem de szerintem elég nehéz jól repülni.
    Na meg nincs is olyan kifinomult célzórendszere mint a másik kettőnek.
    Egyébként én eddig meg vagyok elégedve a ww2 gépekkel, nincs közöttük kimagaslóan jó vagy rossz, mindegyiknek vannak előnyei és hártányai, ki kell tapasztalni őket.
    Az il2-ben én úgy láttam hogy volt pár szövetséges gép amely köszönő viszonyban sem volt a valósággal (la5, 7, spitek pl.)
    Kiváncsi leszek a Spitre is, hamarosan megjelenik. Remélem nem rontják el.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.02.11. 08:40:05
  • zoltang
    #18965
    Igazad van. Rossz szám jutott eszembe. 67"Hg, 3000 ford.-nál a max. és a 61" a "normál." Nekem nem a kedvenc gépem (2500Ft. volt) és még nem tanultam ki eléggé, de a motor a nagy hajtás nem sokáig bírja nálam.
  • PhantomAss
    #18964
    A Póninál a 71MP nyomást hogyan érted el? Kiiktattad a gázkar határolóját?
    Mert a WEP az 65 és 5 percig engedélyezett.
    Vagy azt sem nagyon bírja?
  • beci43
    #18963
    De jó!3 évig nyúztam,ezek még békebeli darabok!
  • Solt
    #18962
    Ha steam-n vásárolsz, az aktiválható a hivatalos oldalon is, de fordítva ez nem működik!
  • moho
    #18961
    szuper, köszi
  • gantus68
    #18960
    Mindkét helyről tudsz modult vásárolni, a standalone telepítés elfogadja a steam-es kódokat is.

    Célszerű a weblapon a nevedhez kötni a serialt, utána saját magától felteszi a modult, így repülhetsz az összes moduloddal.
  • zoltang
    #18959
    Köszi.
    Főbb adatok:
    A hely Vaziani (461 méter), +23°C. Az üzemanyag a felszállásnál 100% (fel.sú.: 4175kg) és nyilván fogyott minél magasabbra értem. Egy felszállásnál egyszerre 2 magasságot mértem alacsonyabb régiókban. Ha magasabbra kellett menni akkor 1 felszállás 1 mérés, hogy a üz. szint ne legyen nagyon befolyásoló. Fegyv. 100%. Hűtőzsaluk "normál" állásban, nem állítottam, hagytam, hogy szabályozzon.

    Igazából akartam a P-51-et is, de annak a motorja nagyon kényesnek tűnik. Sokszor meghal, hamar melegedik a "vészüzemben", pláne a 71"Hg nyomásnál max. fordulaton. Pedig meg kellene... :)
    K-4-em meg nincs.
  • Lysandus
    #18958
    Gratula!

    Nem tudom mennyi üzemanyaggal csináltad, ha tele tankkal, akkor lehet, hogy ezért van egy kis elmaradás?

    Csak, hogy nehezítsük: Mustangra is megcsinálod? :-)
  • wittman
    #18957
    Sziasztok!

    Egy nagyon megkímélt állapotban lévő Saitek X45-ös HOTAS eladó vált egy minyó pilóta ismerősömnek.
    Akit érdekel, privátban keressen.






    Utoljára szerkesztette: wittman, 2016.02.09. 22:31:08
  • moho
    #18956
    Ha minden modulom + world-öm steamen van de szeretnék vásárolni a digitalcombatsimulator oldalról akkor mi van? Mert ha jól tudom nem lehet steam-re aktiválni. Uj world-öt kell telepitenem és ott csak a digitalcombatsimulator-ról vásárolt modulom lesz? Vagy hogy van ez?
  • zoltang
    #18955
    Lehet valakit érdekel a Fw 190 D-9 sebességgörbéje milyen lehet a DCS-ben. Engem érdekelt, hogy ED milyen munkát végzett, megérte-e kiadni az „akciós árat” a modulért. :)
    Bizonyosan van benne némi pontatlanság. A ki-trimmelt gépet az „olcsó, gagyi” Logitech botkormánnyal nem egyszerű vízszintesen repülni.

    Az igazira jellegükben valamelyest hasonlítanak. A váltó munkája „szépen” látszik a 2,5-3 km-en. A jellemző magasságok kicsit magasabban vannak. Max. értékek kissé elmaradnak. Persze ha jók az átszámítások az IAS-ból. A cirka 10 km nem csúcsmagasság, csak én addig mértem.
    Majd lehet végigmegyek a mérési pontokon a Dreieckrechner 3-al is kíváncsiságból. :)


  • wolfhgb
    #18954
    Ez , a kozvetlenul mellette levo jobb oldali ertekre vonatkozik, nem a jobb also ferdetavolsagra!
  • wolfhgb
    #18953
    Szevasztok a TGP kijelzon a szalkeresz jobb felen kiirt adatnak a meghatarozasarol kene egy forditas, mellekelem a hivatkozo szoveget.

    "Immediately to the right of the crosshairs is the Yardstick, which indicates the ground distance covered by the right half of the crosshair."

    koszi!
  • wolfhgb
    #18952
    Egy kerdes! Az alap gombkiosztasban a hotas warthog joy nal melyik gombokhoz nincs randelve funkcio az a10 nel? Koszi elore is!
  • Solt
    #18951
    DX11-re váltás javított a helyzeten, kevesebb a CPU limites szituáció. :)
  • wolfhgb
    #18950
    kep
  • wolfhgb
    #18949
    Talan most :)

  • wolfhgb
    #18948
    Nem tette be.

  • wolfhgb
    #18947
    dobok rgy kepet erdekesseg gyanant, a cpu hasznalatot rosszul saccoltam az elobb, meg a 10% sem eri el mikozben a kartya 1 gpu val csucson jart. Erdekes. :)

  • Capt Baloo
    #18946
    Tudtommal igen. Mivel az ECM rendszerek képességei az abszolút top secret kategóriába tartoznak, ezért a DCS csak nagyon lebutítva szimulálja őket. A két konténer manual szerint ugyan azt tudja.
  • wolfhgb
    #18945
    Az ALQ-184 csak a kissebb sulyaval ubereli a 131-et?
  • wolfhgb
    #18944
    En csak 6-8 jatekot hasznalok, azoknal ezt tapasztalom, amit irtam, elhiszek en mindent mindenkinek, de ezt latom a kepernyon! :)
  • beci43
    #18943
    Én csak azt írtam,amik a tények.Nézd meg újból a teszteket amit linkeltél,majd mérd össze a relatív teljesítménnyel.Vannak persze kiugró esetek,de a legtöbb játéknál nem ez a helyzet.
  • wolfhgb
    #18942
    kit zavart az a 30% meg ha igaz is volt, mikor mondjuk cf ben 110 fps t produkalt? :)
  • wolfhgb
    #18941
    Koszi az infokat, csakany!
  • Solt
    #18940
    A 30%-t túlzónak tartom, bár nekem mindig erős CPU-m volt, így esetleg valami gyenge AMD CPU mellett még akár ezt is el tudom képzelni.

    Most viszont rohannom kell, hagyjatok... :D
  • Solt
    #18939
    [i]Hogy hogyan lehet megállapítani, hogy ideális a cpu és a vga teljesítménye egymáshoz viszonyítva arra következők javasoltak:
    1. a kérdéses játékban / játékokban készíteni kell egy mérést a megcélzott beállításokkal (felbontás, minőségi beállítások, CPU és rendszermemória órajel, VGA órajelek)
    2. ezután ugyanezt a mérést el kell végezeni úgy, hogy a VGA-n mind a core, mind a memória-órajel 10%-kal alacsonyabb (pl. 1000 MHz core és 1500 MHz memória esetén le kell menni 900 MHz-re és 1350 MHz-re)
    3. ha az eredményként kapott FPS-értékek között 9-10% körül van a különbség, akkor a CPU sebessége elég a VGA-hoz (pl. 70 FPS helyett 63.5 FPS)
    4. ha ennél kevesebb (pl. 70 FPS helyett 68 FPS), akkor a CPU (vagy ritka esetben a platform valamelyik másik eleme) korlátoz - minél kisebb a különbség, annál jobban (fenti példában már nagyon)[i]

    Fontos kiemelni, hogy ez nem azt jelenti, hogy a CPU gyenge, hanem azt, hogy a szoftveres környezet ennyire limitál, így a CPU nyers ereje nem tud megmutatkozni.

    i7 vagy nem i7, gyakorlatilag nincs olyan CPU ma forgalomban, amit egy DX9/11-s szimben, például FSX, ArmA3 ne lehetne megfektetni... ennyit számít a szoftveres környezet! :)
  • bgabor911
    #18938
    Érdekes, pont ebben a topikban olvastam hogy a régi DCS motor alatt egyes AMD kártyák jó 30%-al kevesebb FPS-t teljesítettek, mint nvidia társaik.
  • wolfhgb
    #18937
    I7 4.2 on muszikalva! hova kell meg neki tobb? :)
  • wolfhgb
    #18936
    Es honnan tudja az ember, h mikor eri el a cpu limitet, ha az csak 80 an on muszikal?
  • wolfhgb
    #18935
    Ez azert erdekes, mert mondjuk nezzunk egy szimut, masikat. i Racing! Nem egy hervadt fos! Lassuk be! :) egy gpu hasznalat 30-40 fps es ennyit produkal vele egy 7970 is, ami epp a fele a karimnak. Bekapcsolom a cf et, semmilyen beallitason nem valtoztatok, 70-75 fps. ez azert nem 20-25 % sztem. se ezt tapasztalom meg az uj cod ban is bf 4 ben, project cars ban, stb
  • Solt
    #18934
    A GPU-t hiába húzod, ha CPU limit van! :) A processzort kellett volna húzni... ;)
  • Solt
    #18933
    Őőő... nem! :) A 295X 16 játékot átlagolva a 100%, a 7990 ennek a 64%-t tudja, vagyis a 295X átlagban tud 100 FPS-t, a 7990 64 FPS-t. Na most a 64-nek a 100 hány százaléka? 156%-a, vagyis a 295X 56%-l gyorsabb mint a 7990.

    4K-ban már tuti kevés a 3GB ramod, szóval az is okozhatja az alacsony FPS-t.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.02.08. 17:20:02
  • wolfhgb
    #18932
    Honnan nezzuk! :) ha valami 100% es valami hozza kepest 66% akkor annal 33% al lassabb, a 66% os nal pedig 50% al gyorsabb a 100!! igy a helyes