36836
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • wolfhgb
    #19213
    Ertem, koszonom a valaszod!
  • Borisz80
    #19212
    A hajó nem cirkál autómatikusan a vizeken.
    A küldetés szerkesztőben te magadnak kell leraknod vízfelületre.
    Hajók, Kuznyecov.... állíthatsz útvonalat mi egymást mint bármelyik egységnél.

    Nem kell hozzá FC3.
  • wolfhgb
    #19211
    A kuznetsov mindig a terkepen van a world ben, vagy csak akkor, ha fc3 megvásároltam? Ha fellelhető más modul használatakor is, merre találhato tobbnyire? Most persze offline mod használatára gondolok.
  • krisztian005
    #19210
    Eladnám két modulom, DCS: Bf 109 K-4 Kurfurst és DCS: Fw 190 D-9 Dora-t, mindkettőt akciókor vettem, de most szükségem van pénzre külön 25-25 dollár együtt 40 dollárért adom, akit érdekel irjon privátba.
  • repvez
    #19209
    ebben nem vagyok tisztában én sem ,de az biztos,hogy ha igy ki van cserélve a poti akkor semmi átalakitásra nincs szűgség elektronikusan működni fog,csak arra kell figyeli,hogy a hall szenzor lábkiosztása másmilyen a potiénál fel kell cserélni a két lábat ahogy a képen is látni az előző hsz ben.

    én nekem is már minden alkatrészt beszereztem,márcsak meg kéne csinálnom,de nem tudom,hogy házilag hogyan a legegyszerübb a mágnest és a szenzort összeilleszteni,hogy az könnyen szerelhető és megvalósitható legyen.
    hengermágnest akarok használni nek kockamágnest,de annak meg máshogy van a polaritása.
  • 77pxdumbo
    #19208
    Én is azt mondom az érzékenység fix és kész. De szvsz, ha 10 cm elmozdulás alatt van 16 milla jeled, akkor 5 cm alatt 8milla lesz. Ebben az esetben NEM változik a felbontásod vagyis az érzékenységed, tehát fix. A fullHD monitoron is 1920*1080 képpontot látsz. Ha letakarod a képernyő felét akkor már csak pl 1920*540 pontot látsz vagyis már nem fullHD-t, mégis a maradék kép ugyanolyan éles lesz, mert a képpontok közötti távolság nem változik.
  • repvez
    #19207
    volt a warthognál erről egy cikk,nem tudom már hol,de ott is ezt boncolgatták és én ugy emlékszem,hogy az érzékenység fix fuggetlenűl az elmozdulástól,tehát ha 20 fokokat mozgatod a botot ahogy a warthognál akkor is 16 bites felbontást ad le ,meg ha 90fokon akkornis csak az elmozdulás nagysága lesz nagyobb a 2 érték között.
    tehát mig az egyiknél 0,2mmt kell mozditani egy egység változáshoz a másiknál 0,6mm példáil
  • 77pxdumbo
    #19206
    Az a10-nél én sem, de pl a minyónál, huey-nél bizony sokat számít. Vagy ha VVII gépekkel kötelékezel, ott is jól jön. Én CLoD-dal is repülök, és a légcsavaros gépeknél érezni az előnyét fordulóharc közben.
  • 77pxdumbo
    #19205
    Én úgy gondolom, hogy szoftveresen csak az érzékelési határt módosítod. Ha 360 fok elmozdulás alatt 16 mill jelet tud és azt mondjuk 180 fok elmozdulás alatt is érzékelné, gyakorlatilag megdupláznád a felbontását. Márpedig a hardver annyit tud és pont. Ha beszűkíted a határt akkor az azon kívül eső jelet egyszerűen nem veszi figyelembe és kész. Tehát 180 fok alatt csak 8 mill pontot jelez valójában, amit a szoftver eloszt a teljes bot elmozdulásra.
  • repvez
    #19204
    windows kalibrácios menűbe ugyan ugy mintha potis lenne, a joy panelja majd áthidalja a dolgot,mert ez is csak ugy mint a sima poti 0-5 volt közötti értéket ad át a panelnak lényegtelen,hogy analóg vagy digitálisan állitod elő.

    és igen vagy áttételt is tehetsz bele,hogy nagyobb elmozdulása legyen a szenzornak vagy hagyod egy az egyben.
    értelem szerüen a felbontásod javul az áttétellel,mivel például 1mm re 5mm elmozdulás lesz a szenzoron igy a több pont kerül egy egységre
  • wolfhgb
    #19203
    Oszinten szolva, sosem akartam 1% kon kent szabajozni a toloerot a warthogon az a10 nel.
  • wolfhgb
    #19202
    Nezd a kormanyok generacioit, jol mutatjak a kuzdelmet a fogas okozta problemaval.
  • 77pxdumbo
    #19201
    Ebben igazad van. Nekem hál istennek eddig még nem volt vele ilyen gondom. A gázt szépen 1%-onként tudom adagolni egyenlőre. Inkább a bot tűnik ilyen szempontból gyengébbnek.
  • wolfhgb
    #19200
    Ez igaz, csak ezek a megoldasok mind hibalehetosegek is, mert a fogaskerek is kopik, ahogy a poti, holtjateka lesz, akkor meg amit nyersz a hall al elbukod a fogassal es meg bonyolitod es dragitod is a dolgot feleslegesen.
  • 77pxdumbo
    #19199
    Ezt egy áttétellel egyszerűen lehet orvosolni. Mert ugye csak a kollektív karja mozdul 30 fokot, -a saját forgáspontja körül- de a poti akár körbe is fordulhat kétszer ez alatt, ha akarom.
  • wolfhgb
    #19198
    Es ez hogy allitod be akkor neki, ha egy potis joy ba kerul?
  • wolfhgb
    #19197
    Egyebkent azt vettem eszre, h a warthog nal is a kostrukcio a gyenge lsncszem, hiaba a nagy felbontasu erzekenyseg, ha a yoj nem olajban siklik, hanem egy picit is tapad, ami bizony nala is eszreveheto konstrukcios hibakent, modoljak is jonehanyan, baszhatja az ember a csucserzekeny hall senzort, ha huzod neki es picit megugrik a yoj a tapadasa miatt, mar bukta is az ember az erzekenyseg nyujtotta elonyoket.
  • repvez
    #19196
    a kalibrácionál pont ezt adod meg neki ,hogy mettől meddig vannak a végállások és azt veszi egésznek nem a 360at.
    tehát csak ha 20 fokot mozgatod a kalibrácionál akkor csak ott fog jelet generálni.
  • wolfhgb
    #19195
    Azt egy teljes koriven tudja nem? Jelen esetben a kor 360 fokos reszebol 30 al dolgozik az ember. Az epp a 12 e, vagyis 1 bites resz fog dolgozni belole.
  • repvez
    #19194
    bőven ha azt számolod, hogy a kollektiv kar mozduljon 50cm-t a 12 bites felbontással egy egység 0,12mm elmozdulás pontosságot eredményez .

    Wolfhgb: 8bit az alap már sztem mindenhol,azt nem tudom, hogy viselkedik,de akik átalakitottak már gyári potis joyt ilyenre azoknak rendesen muxik,nem riceg
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2016.02.25. 22:15:44
  • wolfhgb
    #19193
    Mondjuk ha szelben repulsz, ami altalaban fuj a programban, elfelejtheto a lehhelet finom iranyitas, mas okozza ott akkor a meglepetest nem a poti! :)
  • wolfhgb
    #19192
    Na de vajon egy analog joy panelje mennyire? :) ott nem igazan osztogat semmit, hisz ezert analog, ebben viszont mar gyarilag benne van az analog alakito, mivel a hall alapbol digitalis raid rele, tehat tudni kene, h a benne levo atalakito mennyire osztja mondjuk 30 fokon, nehogy ricegos legyen! :)
  • 77pxdumbo
    #19191
    Csak a bot 16 bites, ha jól emlékszem. A gázkar csak 12 vagy 14 bit, de az is elég.
  • repvez
    #19190
    az a vezérlópanelon mulik, hogy milyen érzékeny külön progival be lehet állitani, hogy mekkora a fizikai elmozdulásra számolja a 100% os mozgásteret.

    A leo bodnar panel 12bites vagyis 4096 egységre osztja fel a mozgásteret, a warthog 16 bites tehát az kb 16millióra.
  • 77pxdumbo
    #19189
    Ott a pont
    Viszont a warthoggal még leszállni is sikerül, nem csak kis magasságból földhözcsapni...
  • 77pxdumbo
    #19188
    Én is úgy értettem. X52-t szétszedve úgy gondoltam, hogy egyenes úton mozog a szenzor a mágneshez képest. Az indukció elvileg így is működik...
  • wolfhgb
    #19187
    Most warthog joyom van, elotte saitek volt, utobbi hall os, elobbi potis volt, mindeggyikkel le tudtam zuhanni!!!!!
  • 77pxdumbo
    #19186
    Hát sima potis cuccal soha nem tudtam olyan lehelet finom és folyamatos vezérlést elérni mint a hall szenzorral. Lehet én vok béna
    Végül is akinek megfelel a trabant is az ne költsön mercire
  • wolfhgb
    #19185
    A felbontasa egyebkent milyen? Probaltad mar? Mert egy kollektor kar utja kb 20fok, kello erzekenysege van ekkora uton is?
  • wolfhgb
    #19184
    Ah, azt hittem ez az a fajta, ami elott huzogatni kell a magnest, mert azok is igy neznek ki, akkor viszont egyszerubb a sztori! :)
  • wolfhgb
    #19183
    Es azert lassuk be, amig egy poti jol mukodik, nagy kulombseg nincs a hall es kozte!
  • repvez
    #19182
    de hogy értitek a lineáris mozgást? egyáltalán minek, ennek az érzékelőnek csak annyi kell, hogy egy márges elött forogjon vagy a márnes forogjon az érzékelő elött.
    Ahogy a linkemen az ábrákon látható a mágneses terek szögeltése okoz feszültség változást .

    attól, hogy egyenes vonalba mozgatod az érzékelő felett nem lesz jó.
  • wolfhgb
    #19181
    Uj potikat dobtam a cuccba, akkor van 6 ev intenziv hasznalati ideje, utana 400 ft bol cserelheto a poti benne 10 perc alatt. :)
  • 77pxdumbo
    #19180
    Pontosan erről beszélek
  • 77pxdumbo
    #19179
    Nekem is vagy hat év után kezdett az X52 gázkar jele ugrálni. Akkor még szinte minden este órákat repültem, szal volt nyúzva rendesen. Az első jele csak annyi volt, hogy erős fordulóban, amikor határon húztam a gépet egyszer csak mintha kirúgták volna alólam. Ugrott egy picit a poti jele és már ennyi elég is volt. Sima repülésnél még észrevehetetlen volt, aztán persze egyre erősebbé vált a jelenség. Helikopterrel meg a finom talajfogást nehezítette meg. El lehetett vele játszani, de nem olyan volt mint azt elképzeltem. A Warthog teljesen más élménnyé tette a forgószárnyas repülést...
  • wolfhgb
    #19178
    Vegulis, egyszeruen atalakithato a collector kar mozgasa linearis iranyu mozgassa es osszedobhato vele a cucc akkor egy sima lapmagnessel is.
  • 77pxdumbo
    #19177
    A markolatra megfelel, mert az csak a motor fordulatot szabályozza, ami helikopter esetében nem annyira érzékeny rész, mivel a motort többnyire állandó fordulaton használod. Felszállás előtt feltekered, leszállás után meg le.
    A vertikális mozgás vezérlésére a rotorlapátok állásszögét változtatod. Na ide kell a hall szenzor. Ide viszont egyszerű a megoldás, amit az előbb is írtam.
  • 77pxdumbo
    #19176
    Végül is eléggé egyszerű a forgó mozgásból alternáló mozgást csinálni, ahhoz pedig tökéletes az alap szenzor is.
  • Solt
    #19175
    De egy ilyen nem lenne jó a markolatra? Nekem közel 10 éve megvan a G25, és még semmi gond ezekkel a potikkal... :)
  • 77pxdumbo
    #19174
    Ez sima érintkezős poti. A forgórészen az a kis fésűszerű rész az érintkező, ami a talp fekete grafit részén csúszik oda, vissza. Ez a fésű kopik vagy hajlik el egy idő után (ez még könnyen helyrehozható) amitől a jel elkezd ugrálni. Ha a talpra felvitt grafitréteg kopik el akkor vlsz kuka a cucc.