36848
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Papa01 #19785

    Egyébként már megvásárolható, 49.99$ az ára...
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2016.04.29. 17:50:52
  • repvez
    #19784
    Ezzel úgy vagyok mint a székely ,aki először lát zsiráfot az állatkertbe: szépnek szép állat ,de otthonra nem kéne!
  • Papa01 #19783
    DCS: SA342 Gazelle Trailer:
  • molnibalage83
    #19782
    A Grúzia térképnek van már olyan frissítése a DCS 1.5-höz, ahol az MI nem lát át és lő át a fákon, ahogy a Nevada térképnél?
  • repvez
    #19781
    Kicsit visszakanyarodva a multkori témához.
    Akinek van ingerenciája saját kontroller (Pedál, Collektiv vagy csak a meglévő feljavitása) készitéséhez, annak itt van egy elég jónak tünő alternativa.
    mmjoy2 vagy oroszosoknak :itt
    Röviden egy párszáz forintos panel ami a legszügségesebb funkciókat tudja amire szügség van. Akár PnP modon is müködik driver nélkül windowson ha a firmware telepitve lett.
    DE akár a Hotas Cougar vagy bármely más joystick elektronikája is kiváltható vele.
    A TLE5010 vagy 5011-es chipet (hasonló a Hall-szenzorhoz) a potméter helyett használva pontosabb és stabilabb jelet ad.DE mivel ez digitális jelet ad, nem lehet egy az egyben az analóg potit kiváltani a régi palellal mivel 6 vezeték kell hozzá az analóg 3-hoz képest.
  • Lysandus
    #19780
    Igen, csak attól félek, hogy ez nem így működik. A nagyok már kijelölték a saját irányaikat, amelyek mások. Ez olyan, mint az autó: a 100 km/h-t először egy elektromos autó lépte át, mégis a belsőégésű motoré lett az elmúlt száz év. :-)

    Sok múlik a hardveres és szoftveres együttműködésen, és ebben a nagyoknak sokkal jobb az alkupozíciójuk. Másrészt ne legyenek illúziói az embernek: a befutó amcsi cég lesz, szabad piac ide vagy oda.
  • wolfhgb
    #19779
    Hat, szerintem is hasonlo a szitu veluk, de az irany mar kituzve, oculuseknak es a kartya gyartoknak mar csak meg kellene valositani a hozzavalokat, ha ennek a kis taskacegnek ment, talan nekik is mehetne! :)
  • repvez
    #19778
    én is néztem, de ezek a tulajdonságok a tul szép hogy igaz legyen kategóriába tartoznak.
    Amikor a nagy E3 volt sehol sem lehetett látni öket ,meg ha ekkora felbontást tudnak prezentálni akor az occolussal is megtették volna, ott volt pénz rendesen , és akkor még a kiszolgáló PC-t nem is számoltuk , ha egy Vive és egy OR-hez bika gép kell ilyen felbontáshoz, akkor azon, meg sem tudná mozditani egyetlen mostani gép sem.
    Max a tetrisz3d-t
  • Lysandus
    #19777
    Nyilván ez lenne a legjobb, de semmi hír róla. Én feliratkoztam hírlevélre náluk majdnem egy éve, de egyet sem kaptam még. Vagy hagytam kommentet, de azóta sem jelent meg (előzetesen moderálnának, de szerintem senki nem foglalkozik ezzel, úgyhogy a kommentek nem jelennek meg). Ha utána nézel, egy kis cég gyártja. Szerintem vagy el fogják adni valakinek - ha más el nem lopja -, vagy befektetőre várnak, aki soha nem érkezik meg...

    ui: Ne valamilyen csodakommentre gondolj, csak azt kérdeztem tőlük, hogy áll a fejlesztés, és mikor tervezik a kereskedelmi megjelenést.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2016.04.27. 18:57:42
  • Solt
    #19776
    Tesztre teljesen jó az alap DCS, csak azért kérdeztem, mert nyilván csak azok a játékok érdekelnek, amivel itthon is játszanék.
  • wolfhgb
    #19775
    Starvr
  • wolfhgb
    #19774
    Nem is kell az oculus! Ez kell!
    http://www.starvr.com/ :)
  • wolfhgb
    #19773
    En anno mikor volt vr szemuvegem, meg a vfx korszakban, a cod ot a tridef progival probaltam, az szepen tette a dolgat.
  • repvez
    #19772
    Csak mert én próbáltam a cardboarddal a réggebbi COD verziót tridef progival és átalakitotta 3d-re a képet és a mobilra átküldve a képet a cardboarddal lehetett használni.
    Az már más kérdés, hogy az ilyen softveresen előállitott fake 3d képfolyammal mit kezd egy rift vagy egy vive.
    Mert a TrinusVR progi ha máshogy nem de 2D- verzióban de a 2 szemnek külön külön képet csinál szinte bármiből. Videok , játékok és még a win asztal is nézhető igy .
  • wolfhgb
    #19771
    Jah, pazar lenne, nagy latomezo es melle meg az elvezetes 3d is. :)
  • PhantomAss
    #19770
    Csak az alap steames dcs a 2 ingyenes géppel.
    De ha érdekelne és eljönnél tesztelni akkor oda tudom adni az én DCS accomat a srácnak és feltelepíti (mi8, dora, póni, bf109), csak le kell beszélni azzal aki csinálja ezt a Vive dolgot.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.04.27. 12:54:40
  • repvez
    #19769
    Mi van az olyan játékokkal programokkal amik régebbiek és nincs VR támogatásuk, azokat lehet valahogy használni ?
    Ha máshogy nem akkor 2D-ben de a 100 fokos FOV-al nagy méretben? Régebbi FPS-ek szimulátorok) ezek biztos , hogy mennének 90hz-en is igaz a grafika nem olyan pazar, de azért elég jó hatás lenne ujrajátszani akár igy is .
  • Solt
    #19768
    Vannak szimek is?
  • PhantomAss
    #19767
    A horror játékon én is majdnem bef*stam.
    Amúgy ki lehet próbálni a Vive-ot ha vkit érdekel:
    itt
  • wolfhgb
    #19766
    Igen, vannak teruletek, amikre mar igy is hibatlanul elvezheto a cucc!
  • Solt
    #19765
    Élmény repkedésre, autókázásra, horror játékokra jó lesz... Akinek van rá keret, plusz van egy jó gépe, annak már most is jó lesz ezekre, ha nem a tökéletes látványt keresi. Egyébként meg majd ki kell próbálni, mert annyira eltérőek az igények, plusz annyira új ez az egész, hogy a tesztek, más beszámolói félrevezetőek lehetnek. Van egy VR csatorna amit szoktam nézegetni... ott konkrétan a srác összeesett az ijedtségtől valamelyik horror játékot játszva... az alapján azonnal megvenném! :)))
  • wolfhgb
    #19764
    Hat, igazad van, lehet akkor pihizek meg egy kicsit, vagy rautok egyre olcso penzert, max megvalok tole, ha nem jon be, vagy autokazok vele azokban a progikban, ahol 200fps el hasit a karim, a jobb tamogatottsag miatt.
  • Solt
    #19763
    Én a DK2 megvételét nem javaslom, annyival nem lesz olcsóbb, mint amennyivel rosszabb. Felbontás, kényelem, súly, stb. A 90 Hz a folyamatosság, kisebb elmosódás miatt kellett. A hányingert az okozza, ha nincs meg a folyamatos 75/90 FPS, mert akkor akadozik a kép, és mivel itt nincs más viszonyítási pont mint monitor esetén, az agyunk behisztizik. Például fordulsz balra, kevés az FPS, ezért a fej követés nem pontos, a fejed már elfordult, de a kijelzőn még a korábbi állapotot látod, mert nem jött időben a következő képkocka. Monitor esetében ez nem gond, mert van körülötte fix pont... Itt viszont nincs, így ha sok ilyen van, akár nagyon kis mértékben is, akkor jön Vuk! :)

    A Vive / CV1 szerintem csak fanatikusoknak, illetve azoknak lesz jó, akik ilyen horror játékokat, vagy egyébb VR specifikus játékokat akarnak játszani... Ide a gyengébb gépek is elegek lesznek, de szimulátorokhoz kelleni fog a csúcs gép, plusz kompromisszumos lesz a felbontás is.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.04.26. 15:48:47
  • Solt
    #19762
    A mellékelt képeken is van gond bőven, de az a szint elérhető. Amennyiben az nincs meg, az az alkalmazás "hibája". Na most egy ilyen játékban ami a képeken is van, lehet "csalni" mert alapjaitól VR-ra lett fejlesztve... Eleve nincsenek benne olyan "kellékek" mint pl DCS-ben a műszerek, illetve zárt tér, nincs nagy látótáv, így a szufla sem fogy ki a gépből olyan hamar. Egy szó mint száz, a kifejezetten VR programok már most is élvezhetőek lesznek, de a szimulátorokban, ha fontos az eredményesség is, akkor várni kell még egy generációt. Élmény repkedésre, élmény autózásra már a CV1, Vive is jó lesz, de a műszerek leolvasásával, távoli objektumok érzékelésével lesznek még gondok.
  • wolfhgb
    #19761
    Három monitort használok már egy ideje, azóta nem igazán veszem igénybe a szolgálatait amúgy sem, ha meg beszerzek újra egy fejdíszt, gyanítom el is felejtem hová raktam el. :)
  • PhantomAss
    #19760
    ennyire megtetszett a vr? :)
  • wolfhgb
    #19759
    Ha valakit esetleg érdekel egy kiválóan működő trackir 5, érdeklődjön privátban.
  • wolfhgb
    #19758
    Te jartasabb vagy a temaban mint en, inkabb a dk2 vasarlasaval kezdek, jobb ottletnek tunik, nem sokkal kisebb a felbontasa mint a vegleges verzionak, viszont baratibb az ara ugy erzem, kisebb vas is eleg hozza, a kerdesem az lenne, h a 75 hz frissites miatt ez okoz fejfajast v hanyingert? Gondolom a veglegesnel nem veletlenul huztak 90 ig az erteket!
  • repvez
    #19757
    Nem biztos , hogy a DCS hibája, ha a mellékelt képen amire hivatkozol olyan élesen lehetne látni a dolgokat akkor sztem senki nem panaszkodna a további felbontás nővelésre, mert ott elég jol és részletesen le lejhet olvasni a feliratokat. és érdekes modon a fizikai pixeleket nem is lehet látni.

    Pedig ha csak simán lefényképezel egy kijelzőt is látni, nem hogy egy nagyitó lencsén keresztül.A fényképezőgép, gondolom nem pontosan a fokuszpontban volt mégis éles a kép. volt valahol egy cikk a dk1 és dk2 valós képeiről, mert ott is amikor promozták oket akkor a sztereo képet a monitorrol mentették ki nem pedig a valós eszköz kijelzőkéről és ezért volt csalóka a dolog.

    Meg ami még furcsa ,hogy itt nem látni comatikus aberrációt a képeket az occulusos képek tele vannak ilyennel , amit a 2 kép kompenzál, hogy ne legyen zavaró.


    Mindamellett biztos, hogy nagy élmény lehet még igy is a dolog,de azért még messze van attól a szinttől, hogy olyan minőség legyen ami egy kicsit is megközeliti a moszani monitoros képet
  • wolfhgb
    #19756
    Köszi, a track jónak tűnik, megprószálom akkor a leírtakat.
  • macleody
    #19755
    Elindítod a track-et a játékban és felveszed valami külső videórögzítő progival. Már ha nem bugos még mindig a visszajátszás. Sokszor volt, hogy nem úgy történtek az események a replayben mint játék közben. Pl.: indítás után 5 perccel lezuhantam, holott a játékban majdnem egy órát repültem :)
  • wolfhgb
    #19754
    Egy gyors kérdés, hogyan lehet a rögzített track ből videot készíteni?
  • wolfhgb
    #19753
    Mondjuk olyen kozelrol nem neztem a muszerfalat a progiban, mint ahogy a kepen latszik, de normal fejpozicional, full grafikai beallitasok mellett, a kabin muszereinek a 90% a latomezodben van, ez a szu 27 nel nem keves muszer es olyankor mar igencsak pixelhaboru a sok kis meretu muszer!
  • wolfhgb
    #19752
    Hat, en pedig nem szoftveres pixeleket lattam, hanem hardvereseket! Mint amikor az ember kozelrol nezi a kijelzot a tv nel es latja a pici megjelenito pixeleket rajta.
  • Solt
    #19751
    Azok a képek úgy készültek, hogy belefényképeztek a Vive lencséjébe, ergo nem monitor kérdése, hogy milyennek látod! :) Amikor nem így néz ki egy alkalmazás mint a linkelt képeken, akkor az az alkalmazás "hibája". Például azzal "csalnak", hogy nem a natív felbontáson megy, hogy minél kevesebb kiszámolandó pixel legyen.
  • wolfhgb
    #19750
    Amit lattam, az a hardver megjelenitojenek a palcikai, az tuti nem dcs hiba, ha egy szamjegy mondjuk 2-3 palcikanyi, sosem fog ugy kinezni mint a linkelt kepen egy full hd monitorral nezve a kepet.
  • Solt
    #19749
    Akkor viszont a DCS "hibája"... optimális esetben azt lehet kihozni belőle ami a linkelt képeken van.
  • wolfhgb
    #19748
    Szerintem akkor sem nez ki igy, ha kozel hajol az ember, az utolso kep a linkelt oldalon, ami egy muszerfalat abrazol, nincs ilyen eles a kep az eszkozben.
  • Solt
    #19747
  • wolfhgb
    #19746
    Latja az ember a palcikakat a kepernyon, alap ulo helyzetben a muszerfal analog muszerei leolvashatatlanok, kozelebb hajolva hozzajuk mar jobban kivehetok, ha egy szam nem 2 palcikanyi meretu, a hud nagyobb szamjegyei sebesseg magassag 27 es nel olvashato volt alap ulo helyzetben, ha pontosan arra forditja az ember a fejet, h a kep kozepen legyenek, a kozeppontol 10-20 foknyira, mar minden dolog arnykepesen latszodik, ahogy ez a linkelt kepeiden is tapasztalhato.