36899
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • wolfhgb
    #19916
    Akkor megprobalom leirni megegyszer. Adott egy 22" os monitor, mondjuk a10 modulnal a lathato kep merete, a kabinteto zarodasi vonalanal van es mondjuk a monitor elott 80cm re ulok kb. Namost, ha viszont beulok 80cm re egy 55" os tv ele, a latott kepernyo mondjuk kb 3x akkora, tehat a latomezom is kb 3x nagyobb vizszintesen es fuggolegesen is, viszont a progiban csak a vizszintes erteket lehet azt hiszem csak allitani, a magassagit nem es ettol egy fos kep lesz az eredmeny, ami negyzet alaku a valosagban, az allo teglalap lesz. Ha viszont mindent hagyok alapban, akkor semmivel nem latok tobbet a programban mint a 22" os monitoron, csak minden nagyobb lesz, a kepernyo novekedesevel. Talan igy mar erthetobb, szoval en a horizontalis es vertikalis latomezot akarnam a jatekban novelni az alapertelmezetthez kepest, de csak horizontalist tudok!
  • VO101Tom
    #19915
    szerk.: Hmm, nemtom jól értettem-e, a valósághoz megfelelő "méretű" kabint akarsz? Ha igen, akkor:

    A FOV még nem elég infó ehhez, mert ha pontos értéket akarsz, akkor fontos az is, hogy milyen messze van a monitor.

    Az A módszer, hogy lemérned, hogy a szemedből kiindulva a monitor két függőleges szélét hány fokra látod. Asztalon egyszerűen szögmérővel megméred jobbra is, balra is. Ez megadja neked a FOV fok mértékét. Ha a kabinban a pilóta kameráját is a pilóta feje helyére tették, és a monitor olyan távol van tőled, mint amennyire a valóságban van a műszerfal, akkor így lesz olyan méretű a monitoron minden, mintha valóságban ülnél a kabinban.

    Vagy B megoldás (sufnituning) túrsz a neten valamilyen műszerleírást, megnézed, hogy hány mm volt valóságban az átmérője, és annyi FOV-ot állítasz be, hogy a monitoron megmérve is ugyanannyit kapj. Nekem ww2-es német gépekhez vannak ilyesmik, ha a mesza vagy fóka modul megvan, akkor ilyet tudok küldeni.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.05.10. 11:58:19
  • Death Rattle
    #19914
    Szerintem előbb-utóbb biztosan lesz Mi-24. Ugyanis akkora igény van rá hogy egyszerűen balgaság lenne kihagyni a repertoárból. Egyetlen Hind szimulátor játék létezik eddig, a "Take On : Hinds" de az meg az ArmA 2 motorjára épül, szóval olyan is. Nincs is igazi repülési modellje, a fegyverek kezelése is túl van egyszerűsítve. Már párezer Ft.-ért kapható a Steamen. Én csak azért nem próbáltam ki mert az ArmA miatt tudom hogy milyen, Steamet meg nem akarok használni.
  • wolfhgb
    #19913
    Es a virtualis szuperfelbontasnal sem valtozik a latoter merete, ha pl egy 4k monitort nezel v egy full hd t, a latott kep ugyanakkora, csak elesebb. Ezt is nezegettem mar a neten.
  • wolfhgb
    #19912
    A zoom view ot probaltam, de ott a latoter ugy novekszik, h tavolitja a muszerfalat, az nem epp ugyanaz, mint a nagyobb latomezo egy adott pontbol sajnos.
  • gantus68
    #19911
    Virtuális szuperfelbontás

    Nekem 1920x1080 képernyőn 2560x1440-en futhat így a játék. Ez a vga-t terheli jobban.

    Vagy FOV változtatása, pl. zoom view-t az egyik axis-ra rakod, a curvature-t megnöveled. Ez torzít.
  • wolfhgb
    #19910
    Szevasztok, ismer valaki olyan lehetoseget, h ha pl egy 55" os tv n tolja az ember a gamet kozel ulve hozza, nagyobb legyen az alapertelmezettnel a latomezo horizontalisan es vertikalisan is es ne a kepet nagyitsa fel es ugyanannyit lasson az ember rajta mint egy 22" os monitoron? Persze tudom, h pixelesebb lesz a kep, mivel az is csak fullhd, es nem 4k mondjuk, de azert kiprobalnam a dolgot. Koszi a segitseget elore is a hozzaertoknek!
  • Sidewinder
    #19909
    Igen, a Kamov esetében azért az javít az élményen, ha kikapcsolod az elektronikus stabilizálást( robot). A Minyónál ez biztos még többet dob az élményen,mert azt alapból nehezebb vezetni.
  • beci43
    #19908
    Nincs még,mert alfa.Csak DCS oldaláról tudod beszerezni.
  • sakkay
    #19907
    Jut eszembe steamos nevadáról tud valaki valami infót?
  • sakkay
    #19906
    Minden heli megvan. A kamovot is repülöm, csak az a bajom vele, hogy nagyon könnyű repülni..olyan mint egy dodzsem. A harc egész élvezetes vele, de a fák hiánya...nem is folytatom. Ezért várnék egy 24est, mert azzal olyan autentikus a repülés mint a minyóval, de komolyan lehetne vele harcolni is.
  • Sidewinder
    #19905
    Told végig a single kampányt kezdetnek :) Egyébként örömrepülni a Kamovval is nagyszerű, lehet vele gyártani az mg standard fordulókat, ha pedig elméri az ember a magasságot, akkor a becsapódás előtt imádkozva használni a katapultot
  • Sidewinder
    #19904
    A warthogról írtam amit írtam,és bizony megtörtént dolgok ezek. A VMH 59 fb oldalán lehetett pár igen érdekes képes beszámolót olvasni arról, hogy adott esetekben mennyire hulladék minőség tud lenni a csillagászati árához képest. Az egyik probléma ott megoldódott, a másikról nem tudom( neveket nem írok úgy, hogy nem kértem előtte az engedélyüket) sikerült-e megoldani. Hozzáteszem máshol is olvastam a nem épp tökéletes minőségükről. Számomra minimum érdekes, hogy 100k feletti pénzt kiadsz egy joy-ra, ami utána többször meghibásodik végül pedig a gépészmérnök századtag által hetekig végzett átalakítás után lesz belőle az ami eleve kellett volna legyen (főleg ennyiért),vagyis egy használható joystick. Annak viszont örülök,hogy te nem szenvedsz a TM termékének hála. Nekem lényegében azért az a véleményem ami mert az árukhoz képest(nem a hotas-x-re gondolok) semmi pluszt nem adnak(pl.FFB),azon kívül, hogy egy igazi bot replikái. Azért említettem ellenpéldának a VKB Defender Cobra-t mert az is tudja ezt(ott a Szu-34 bot volt a minta) csak éppen töredéke áron,sőt lehet,hogy kevesebb meghibásodással.
  • sakkay
    #19903
    De ha megtanulok repülni vele...aztán ezt is....mi a faxra használnám?
  • sakkay
    #19902
    Hmm.. lehet mégis meg kellene vennem?!
  • sakkay
    #19901
    Csak olyan bénán szállnak le vele, hogy elkezdett érdekelni. Amúgy szó szerint használhatatlan a jelenlegi dcs-be, az öröm repkedésből meg elegem van. arra ott a minyó meg az Uh.
  • sakkay
    #19900
    Ja nem
  • Papa01 #19899
    Már repülöd Sakkay mester?? Ha Te is azt mondod, hogy nehéz vele repülni... :)
  • gantus68
    #19898
    Nem nehezebb, mint a minyo, mas mert elindul oldalra gazelvetelkor es lecsuszik, de nincs razkodas. Uh-hoz hasonlitanam, de konnyebb nala. Heliseknek kotelezo darab.
  • Hecker007
    #19897
    A legnagyobb bajom nekem a pedáljával van, szerintem túl közel vannak egymáshoz. A gázkarja viszont nem rossz szerintem, nekem A10-hez is nagyon kézre áll meg BMS-hez is, egyedül azt a nyamvadt kábelt kell benne kicserélni.
  • sakkay
    #19896
    Mondjuk az baxa a csőröm, hogy ilyen nehéz lehet e vele a leszállás, vagy eddig csak bénák repülték...
  • PhantomAss
    #19895
    G940-nek számomra az a legnagyobb problémája hogy csak a csomagban levő gázkar/pedál használható hozzá.
    Ha áulnák külön is a botot akkor elgondolkodnék rajta.
  • gantus68
    #19894
    Gazelle már openbeta-n is megy.
  • Hecker007
    #19893
    Gondolom ezek a modok is kis darabszámban gyártott darabok azért húzós az áruk :/ Én a G940 belső részét szerettem volna megcsináltatni fémből, de horror ára van még úgy is hogyha a rajzokat én megcsinálom hozzá, pedig ez is egy nagyon jól megkreált szerkezet, azt az egy bizonyos kábelt kivéve ami elszakad benne.
  • repvez
    #19892
    Gyári TM- verzió nincs, de modok elérhetők hozzá. az FSSB3 illetve az összes Cougarhoz tervezett és gyártott mechanika mód.
    Az első erőszenzoros, tehát, ott a bot nem mozog csak a rá ható erő irányát és nagyságát érzékeli.És a VKB-hoz tervezett mechanika is kompatibilis tudtommal hozzá
    De mindegyik módnak elég borsos az ára,nem a mi pénztárcánkra szabták.
  • PhantomAss
    #19891
    Ők is előrendelték ( a Vive-val együtt), és már megkapták mindkettőt az elsők között.

  • Hecker007
    #19890
    A warthoghoz nem lehet kapni amúgy fém belső alkatrészeket?
  • repvez
    #19889
    Van aki már itthon is nyomja a végleges OR-el, ezekszerint az előrendelés is müködik párhuzamosan?Vagy itt egy külön beszerzésről lehet szó
  • repvez
    #19888
    ÉS ahogy nézem a VKB az nem analog potikat használ hanem digitális kontaktmentes senzorokat, amik soha nem kopnak el és pontosabbak mint a potik. Az áruk ugyan ugy fillérekbe kerül.
    DE valamiért a TM-nek nem érdeke, hogy legalább ha tudja, hogy hosszu ideig nem fog gyártani uj eszközt legalább addig kihuzza beavatkozás nélkül a terméke.
    Az is elég érdekes, hogy a mechanikát müanyagból készitette el ráadásul elég sorjásan , mig a cougar esetében meg a fém anyaga nem volt a legjobb.
  • Death Rattle
    #19887
    Én is TM Hotas X-et használok. Most 3 éves. Meg vagyok elégedve vele mert olcsó volt és nagyon sokat nyúzom, de voltak vele problémák. Az egyik hogy a gázkaron az egyik gomb paneljét tartó fül letört, gondolom a vékony anyag nem bírta a terhelést. A másik pedig hogy a joy oldalkormány tengelyén van egy kis kontakthiba-féleség mert nagy ritkán (csak a War Thunderben !) egy kissé elkezdi rázni magát minden gép. Felszállás előtt vettem észre hogy magától kimozdulgat az oldalkormány... Viszont egy minimális technikai érzékkel javítható mindkét hiba, meg is oldottam, jól működik.
  • Sidewinder
    #19886
    Az a baj a TM-el, hogy a joystickjaik méreg drágán olyan meghibásodásokat produkálnak, amiket a 8-10 000ft-os gagyik esetén sem tapsol meg az ember. Az egyetlen ami naggyá teszi a dolgaikat, hogy eredeti botkormányok replikáit gyártják. Ennyi. FFB nyema, és ahogy több magyar tulajtól is olvasom látom a képeken, a minőséggel is némileg hadilábon állnak. Az orosz VKB cég ugyanúgy ráállt replika joytickok fejlesztésére gyártására. A Defender Cobra a Szu-34-es bot másolata. Ugyanúgy nem FFB-s mint pl a Warthog, csak éppen a Defender Cobra bot ára 48 euro, a Warthog pedig( csak maga a bot, gázkarok nélkül) 300 euro. Ahhoz a 300 eurohoz képest pedig olyan meghibásodásokat produkál,ami nekem nem fér bele egy ilyen árkategóriájú joysticknál.
  • Sidewinder
    #19885
    Igen, nem egy DCS szint,semmi nem DCS Kamov szint, csak maga a DCS Kamov. Egyedül ennyire jutott vele, mások még eddig sem. Én is örülnék egy DCS Ka-26-nak vagy 226T-nek, persze teljesen klikkelhető 3d kabinnal és profin felvett hanggal, ahogy a Minyónál is van :)
  • wolfhgb
    #19884
    Nincs mit! :)
  • bootsector
    #19883
    Pffff.....Az volt... Köszi.
  • wolfhgb
    #19882
    Nem ures, de elofordul freefly nal, h erdemes ranezni a tankra a mission editorban indulasnal, multkor en a su 25 el jartam ugy, h folyton 20% nyi naftaval rakott be, az pedig csutka gaznal egy ket perc alatt kinullazodott, ezert gondoltam, h nezz ra indulasnal azert.
  • bootsector
    #19881
    Nem mondod, hogy üzemanyag nincs....Multival szoktam játszani, de az alapból berakott gép üres lenne? Bakker...
  • wolfhgb
    #19880
    Uzi van? :)
    Mennyivel startolsz?
  • bootsector
    #19879
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki az okát, hogy a Mig-21-esnek miért áll le folyton a hajtóműve?
    Alighogy felszállok, 2-3 perc és leáll. Eddig mintha azt vettem volna észre, hogy extrémebb manőverek esetén, de már az sem kell neki.
    Gondol egyet, és annyi.
  • repvez
    #19878
    Nem értek egyett ezzel, Mert ha kiad több kompatibilis markolatot olcsóbban és megvesz belöle valaki 1-2 darabot az a késöbb kiadott komplett rendszert nagyobb valószinüséggel fogja megvenni, hogy a régebbi markolatokat használni tudja hozzá.

    Példáil, ha a Cougar kiadása után csinálnak egy F15-ös markolatot és a warthognál tudta volna használni akkor több ember lecserélte volna a pontosabb elektronikával rendelkező warthogra, mert 3 gépet tudna egyből használni vele, most meg választhat, hogy az F16-os markolatot vagy az F16-os markolatot kisebb módosítással használja. vagy egyszerüen egy másik gyártó termékét használja, mert nincs kötödése a TM-hez semmi miatt sem.
  • wolfhgb
    #19877
    Uzletpolitikailag nem bolt nekik a dolog, sokkal jobb, ha kiadsz egy masik joy ert ujra 100000 et, mintha markolatokat veszel 20000 ek ert. Ennyi.