36899
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #19956
    1) EDének abban semmi üzlet nincs, hogy megszab egy keretet. ha tetszik, ha nem ez az egész pénzről szól.
    2) Nem tetszik - egy dolgot tehetsz, nem veszed meg.
    Nem kötelező, nincs kényszer és még csak rádtukmálni sem akarják.
    Nekem sem tetszik egy csomó minden a DCS-ben, mégsem hisztizek. Hogy miért nem? Mert nem tudok jobbat.
    Sem készíteni jobb modult sem a DCS-nél jobb szimet.
    Ez van.

    Egyébként vannak hazánkban fasza programozók. Vannak akik értenek ezekhez a 3d tervező szoftverekhez.
    Ott van a Laci, neki tapasztalata is van. Neki kell állni és csinálni.

    Amúgy meg ha a DCS-t összességében nézzük, akkor az egész egy darab szar.
    Örömrepekdésen kívül sok mindenre nem lehet használni.
    Én két dolgot hiányolok csak.
    Nagyobb és változatosabb map (akár egy fantázia szülte) valamint dinamikus kampány (és hozzá valami véletlenszerű időjárás).
    Annyira vártuk ezt az új motort is- én nem vagyok hasra esve tőle.
  • VO101Tom
    #19955
    Értem én, de ha külsős cég, akkor gondolkoznia már nem is kell? Ugyanaz, mint csöveseknél. A külsős cégek találomra kiválasztott modulokat gyártanak, amik nem vagy csak alig illeszkednek a többi géphez, időszakhoz, térképhez. Csak mert nekik az tetszik, vagy ahhoz van anyaguk. Mint a három trainer egymás mellet, Alba, Hawk, meg a spanyolok C-101-ese. Kinek kell ez így? Ennek a Stukának sincs sem terület, sem játszópajtások, akikkel együtt lehetne történelmi bevetésekkel repülni. Majd mehet Shermanok ellen olyan gépekkel együtt, amiket nagy magasságú bevetésekre terveztek, egy olyan térképen ahol sosem járt. Nekem ez nem tetszik, ugyanaz a katyvasz lesz ebből, mint a későbbi korok gépeinél.
  • PhantomAss
    #19954
    Nemá, Stuka? De most komolyan, ez megint mire jó?
    Értem én hogy külsős cég meg mindenki csináljon amit akar, de könyörgöm, legalább az ED adjon egy keretet az egésznek és határozzon meg egy irányt ami összekapcsolja a modulokat.
    A sok felesleges hülyeség helyett csinálhatnának olyat is ami beleillik abba a környezetbe. Gazelle helyett pl. Mi 24, Stuka/Warhawk helyett pl. egy közepes bombázó vagy csatagép (B-25, P-38, mittomén), azt lehetne csapatni online.
    Nem értem ezt az egészet.
    Az elején nem erről volt szó, hanem hogy csinálnak egy DCS WW2 vonalat pár géppel és egy térképpel, ebből az van eddig hogy a térkép sehol, de van pár gép amik amúgy nem illenek össze, amúgy meg bárki fejleszthet bármit csak repüljön.
    Hülyeség.
  • LeonSilver
    #19953
    Tom. Ez egy külső "cég". Nekik valamiért ez tetszik, ezt tudják, ezt csinálják.
  • VO101Tom
    #19952
    G Stuka? A late '44-es korszakban már nem is repült, de előtte is csak a Keleti-fronton. Fasza lesz, ha a ww2-es vonalnál is elkezdik ezt, hogy az új modulok egy közös koncepció nélkül, időben és térképen véletlenszerűen lesznek keverve, ahogy épp a stúdiók eszébe jut :/ Már a P-40-esnek sincs sok értelme, erre itt van ez. El van ez qrva rendesen :/
  • repvez
    #19951
    ÉS aki a HAWK modult csinálta ök meg a Meteor modulon dolgoznak ,meg a typhon ww2es gépen.
  • LeonSilver
    #19950
    A Polychop-Simulations ugyan elfoglalt a gazellával, de továbbra is dolgoznak minden máson is.

    "Hey guys, Bryan here. While we are very busy with the Gazelle rest assured work continues on everything else. So without delay I would like to show the community what Sven and I have been at work on."




    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2016.05.12. 21:17:50
  • feca1229
    #19949
    Üdv az Uraknak!
    Lenne egy kis problémám!
    A BF-109k mikor instan action- ban inditom akkor tudom használni, mikor viszont mission editorban akkor nem tudom betenni a térképre nem tudom beállítani playerre és még a gép ikonját sem mutatja, a többi gépet ami meg van azt igen az működik, de a messert azt akkor sem, és a messer után már egyiket sem. Sőt utánna kilépni sem tudok a mission editorból, csak a ha a feladat kezelővel (ctrl alt del) bezárom a DCS-t. A modul managerben meg van a messer tehát megvettem, mégis mintha nem lenne! most aktiváltam újra és mégsem működik. Az open betában ott működik tökéletesen a messer viszont ott pedig a mig-21 nincsen meg, azt írja vegyem meg újra, mikor már megvettem, még egy ilyen hülye szimet!
    Volt valakinek hasonló problémája?
  • repvez
    #19948
    Az, hogy ez egy ALIEN tiger az oldalán
  • VO101Tom
    #19947
    Mi köze az Aliennek a Tiger Meethez?
  • repvez
    #19946
    A lengyelek igy készülnek a tiger meetre
    Náluk nem akadály ha egy eseméynre le kell festeni a gépeket.
  • wolfhgb
    #19945
    Na ez is jol johet, mert kb a fele elfogadta a kulcsot, csak a masik felevel van gond.
  • gantus68
    #19944
    Erre is szükséged lehet, néhány modult (mig21 biztosan) nem lehet újraaktiválni, csak ha a registry-ből először törlöd.

    Problem with activation

  • wolfhgb
    #19943
    Koszi, ezt megprobalom majd meg!
  • sure
    #19942
    Szerintem egy deaktiválás/újraaktiválás szükséges lesz ilyen mértékű hardver változás esetén.

    C:\Program Files\Eagle Dynamics\DCS World OpenBeta\Mods\aircraft\

    itt mindegyik modul (repcsi/heli) könyvtárában, a bin alkönyvtárban vannak a modulneve_protect.exe fájlok, ezekkel manuálisan lehet aktiválni-deaktiválni a modulokat.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2016.05.11. 22:54:24
  • wolfhgb
    #19941
    Szevasztok, egy gyors kérdés, ma lapot procit és ramot cseréltem a gépben, a winem helyrerakta magát és müködik, viszont a dcs indulás elött bedobja az összes felrakott modulom regisztrácios hibáját, megadom neki a kulcsot, el is fogadja, mégis a következő inditásnál ujra kéri, mi lehet a gond? javitást már probáltam, semmi változás.
  • LeonSilver
    #19940
    Apache nincs ez meg van. Nekem is lenne ötletem meg kívánságlistám, de ez egyéni szoc probléma :)
    És azt is megjegyezném, hogy a modul (igaz nekem még nincs meg) nagyon igényesen van összerakva.
  • sakkay
    #19939
    Köszi..magam is erre jutottam.
  • bgabor911
    #19938
    Sokkal jobban örülnék ha azt a bizonyos Apacheot lehetne repülni a francia könnyűtojás helyett.
  • LeonSilver
    #19937
    Starfighter | Making-of Mackevision
  • LeonSilver
    #19936
    Hamarosan jön hozzá még cucc.

  • gantus68
    #19935
    Üdv, egy kis kedvcsináló :)

    Túl vagyok az első misszión a SA342 kampányban és frenetikus volt. Egy CH47-t kellett kísérni AH64-el, majd a sikeres transport után leválni és egy mozgó ellenséges menetoszlopot megsemmisíteni. 4 páncélost szedtem ki a HOT-okkal, az Apache-nak 2-t hagytam. A feeling megvolt, a nagytesó mellett nem éreztem magam annyira fegyvertelennek, de azért abból több kellene. Tudtommal gépágyút is ráraktak, meg MATRA-t is. A gép kezelése, mint a Mirage-é, más mint az eddigieké. Az auto-hover és a célzás nagyon jó lett, a flares is könnyen kezelhető,

    Jöhet a következő: Campaign mission 2

    Ellenben a Hawk hiába EFM, megint bugos, nincs brake, csak differential, nem lehet megállni vele.
  • beci43
    #19934
  • wolfhgb
    #19933
    Na ez egy szep kerdes! Az egyik ismerosom, hozzateszem nem hulye a dologhoz, kb egy eve sziv a win10 el a laptopjan, amikor a munkahelyen egy monitorhoz csatlakoztatja a notit, hozza teszem mindig ugyan ahhoz a monitorhoz, ami persze full hd, a noti kijelzoje nem az, hdmi vel koti es napi szinten ujraskalazza a gep a monitor felbontasat, hiaba allitja be normalisra mondjuk elozo nap, akkor is! Mar lassan eret vag magan emiatt, nem sikerult egy ev alatt sem megoldani a kerdest maradektalanul, neha egy ket napig megmarad a beallitott kepmeret, neha viszont kep sincs a monitoron! :) win10!!!!!!!
  • repvez
    #19932
    Ha már egy kicsit témába került a TV és a monitor, tudja valaki, hogy win 10en , hol tudom azt állitani, hogy ha különbözö felbontású a két kijelző és clone modban van megosztva a kép akkor a TV-n tudjam a képet nagyitani?Mint 7esnél az oversize?
    MErt a TV-m HD ready csak 1366x768 a monitor meg 1680x1050. a monitor felbontása van megadva,de ilyenkor a TV-n kétoldalt 3csm-s fekete sáv van és csak horizontálisan akarom széthuzni vagy ha igy nem megy akkor a teljes képet, hogy kitöltse a kijelzőt, mivel általában filmeket nézek igy a felső-alsó rész nem olyan zavaró mintha a széléből kisebb képet látok mint lehetne.
  • Solt
    #19931
    Előbb az 1070-t vedd meg, aztán ha kevés mellé a 3770, akkor cseréled azt...
  • wolfhgb
    #19930
    Csak 20% koruli gyorsulast irnak az 1080 nal a 980ti hez kepest, azert meg valltani szerintem nem erdemes, aki viszont vr ben gondolkodik, ott 2-3 szoros teljesitmenynovekedest allit az nvidia, amit azert fenntartassal kezelek, majd a fuggetlen tesztek talan meggyoznek! :)
  • sakkay
    #19929
    Érdemes a I5 3770k cserélnem szerintetek? 4200Mhz ketyeg..a kártyám egy gtx 770. Ahogyan nézem azt 1070-re cserélem majd. Mit javasoltok mit cseréljek előbb? Gondoltam megvárom a kiforrottabb hűtőket, aztán kártyacsere a nyáron. Aztán proci...vagy?
  • Solt
    #19928
    A 980Ti G1-nél szerintem nem lesz annyival gyorsabb, hogy megérje váltani... :)
  • beci43
    #19927
    Solt, GTX 1080-ra benevezel?
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2016.05.10. 19:01:02
  • VO101Tom
    #19926
    Szivesen. Hidd el, a pilóta (kamera) helye nem változik, te látsz többet a kabinból, ezért nagyobb a látómeződ. Ezt érzékeled úgy, hogy minden összemegy, de ez rendben van így. Ha oldalra nézel, a kamera helyzete ugyanúgy a pilóta válla vonalában van, mindegy, hogy hol áll a FOV.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.05.10. 18:22:57
  • wolfhgb
    #19925
    Ok, probalkozom, koszonom a sok sok infot es tanacsot mindenkinek.
  • Solt
    #19924
    Ja-ja... jogos! Kicsit már belekeveredtem... :)
  • wolfhgb
    #19923
    Az a baj a zoom al, h a latomezo novekedesevel aranyban, a pilota helyzete is megy hatrafele es tavolodik a muszerfal.
  • VO101Tom
    #19922
    Ha növeled a látómezőt, akkor persze, hogy távolodik tőled a tárgy. így működik a zoom, hello :) Eddig te nem tapasztaltad ezt, hogy ha zoomolsz, akkor "közelebb jön"? És a "kizoomolsz", akkor meg távolodik? :) Ha a 22 coloson látott képméretet akarod az 55-ösön is megkapni, akkor csináld úgy, ahogy írtam (régi FOV x 2.2).
    Ha más kell, akkor próbálkoznod kell, akkor senki nem fogja megmondani helyetted, hogy neked mi a tuti :)
  • VO101Tom
    #19921
    ...
    Mivel az arányok adottak (16:9), a látómező állítása csak úgy lehetséges, hogy a nézőpontod változik (közelít, vagy távolít)

    Amit te szeretnél, tehát, hogy a látómeződ nagyobb legyen úgy, hogy a nézőpont távolsága ne változzon, ahhoz vagy több monitoros (TV-s) rendszer kell, vagy más képarányú (pl 21:9-s) monitor.


    Miért kellene neki másik monitor? Ha az oldalarány ugyanaz, akkor csak zoomot (FOV-ot) kell átállítania. Amit az előző hsz-ben írtam, ha azt megcsinálja, akkor az 55 colos képernyő közepén pontosan azt a képet kapja meg, amit egy 22-esen is látna, kiegészítve annyival több képpel, amennyivel nagyobb az 55-ös. És wolfghb-nak pont ez kellett... ugye?

    Armában néz ki ez nagyon jól, amikor tankban ülsz és felülre kirajzolja az aktív FOV-ot is. Amikor ráközelítesz valamilyen objektumra, akkor az a fok jelzés elég gyorsan szűkülni kezd, nagy zoomnál egész vékony csíkká is akár. Ekkor azt a szűk részt húzza ki neked monitor szélességbe - egy gyakorlatilag a kapcsolat a FOV és a Zoom között. De ilyenkor a nézőpontod nem közelít a célhoz, mert a forgáspontja az ugyanott marad, egyszerűen csak zoomolsz.

    Nagy monitornál az jelenthet problémát (elsősorban erre jó megoldás a 3 monitoros rendszer), hogy a kép szélét nem tudja perifériába hajlítani, ugyanúgy csak síkban látja. Mivel fel-le sokkal kevesebb látómezőt igényel az ember mint vízszintesen, ezért szoktak egy nagy monitor helyett három kisebbet használni, amit legalább be lehet forgatni (ha van hozzá elég erős vas persze).
  • wolfhgb
    #19920
    A tv is fullhd es 16:9 es pont annyi rajta a latott kep mint a monitoron, csak persze minden nagyobban. A negativ zoom nal pedig minden tavolodik a latomezo novekedesevel egyutt. De probalgatom meg! :) koszonom.
  • VO101Tom
    #19919
    Neem, a FOV a vízszintes látómezőre vonatkozó fok érték, de a vertikális is vele együtt változik az oldalarány függvényében. Ha nem így lenne, akkor zoomoláskor (= FOV váltás) vízszintesen torzulna a kép.

    Ha így van, akkor egyszerűbb a dolog, ha 80 centiméterről nézed, akkor a 22 colos monitor neked 33 fokos FOV-ot takar ki, az 55 colos (Az is 16:9-es képaránnyal?) 74 fokos FOV-ot. Vagyis a 22 coloson használt megszokott FOV-ot (ezt csak te tudod mennyin játszottál) megszorzod 2.20-al, akkor megkapod ugyanazokat a beállításokat a 2.5x nagyobb képátlójú TV-re.
  • wolfhgb
    #19918
    Hat ettol feltem, pedig kiprobaltam volna, megha ertelem szeruen pixelesebb is a kep! :)
  • Solt
    #19917
    Teljesen mindegy mekkora képernyőt nézel, a függőleges és a vízszintes pixelek száma a natív felbontástól függően fizikailag adott! A méretbéli eltérés abból jön ki, hogy csökken vagy nő a pixelek közti távolság, ezért van az, hogy ugyanazt látod csak nagyobban. Tehát egy 55"-s 1080p-s TV-n ugyanazt a képet fogod látni mint egy 24"-s 1080p-s monitoron, csak nagyobban. Mivel az arányok adottak (16:9), a látómező állítása csak úgy lehetséges, hogy a nézőpontod változik (közelít, vagy távolít)

    Amit te szeretnél, tehát, hogy a látómeződ nagyobb legyen úgy, hogy a nézőpont távolsága ne változzon, ahhoz vagy több monitoros (TV-s) rendszer kell, vagy más képarányú (pl 21:9-s) monitor.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.05.10. 17:19:01