36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Solt
    #20037
    Az AMD GPU részlege (ATI) kisebb volt mint az NV, de a teljes cég akkor még cirka egálban volt. Viszont a "küldünk valakit" sztori nem egészen így néz ki. Ahhoz, hogy ez így legyen kell egy partneri kapcsolat, ennek vannak különböző szintjei, különböző szolgáltatásokkal, elvárásokkal.

    Ettől függetlenül tudtommal az AMD "híresen" rossz viszonyban van az 1C-vel, szóval az, hogy 1C-s játékban gond van AMD-vel, igazából nem meglepő, mint ahogy az sem, hogy negatív kritikával illetik onnan őket. Bár ellen példa is van, mert például a RO2 alatt én soha semmilyen AMD specifikus hibával nem találkoztam. Ebben a kérdésben meglehetősen nehéz igazságot tenni, bár szerintem az elég beszédes, hogy a hibák mindig játék frissítéssel jöttek elő, vagy tűntek el, és nem a különböző driverek okozták, vagy oldották meg a gondot. Amikor megjelenésnél hiba van, az benne van a pakliban, na de amikor fél évvel, vagy éppen több évvel a megjelenés után még mindig grafikai hibák vannak, azt azért már nehéz egy gyártóra fogni, főleg annak a fényében, hogy a többi stúdió meg tudja oldani, hogy ilyen ne legyen tartósan.

    A teljesítmény különbségekhez annyit, hogy az AMD driver rutinja eltér az NV rutinjától, ennek következtében CPU limites szituációban (jellemzően szimek a sok egység, nagy latotáv miatt) kapásból volt/van egy 5-10%-s hátránya, ami gyengébb CPU-k mellett akár nagyobb is lehet. Nekem mindig erős CPU-m volt, én így ezekből szinte semmit nem érzékeltem, de nyilván akinek egy AMD CPU van a gépében, annál ez a különbség jobban kijön, így lehetnek nagyobb eltérések azonos kategórián belül. Addig ez nem volt gond, amíg az árral ez kompenzálva volt, mert jó volt az ár/érték arány, de mára ez már sajnos nem igaz... Ráadásul ez az alacsony árazás hozta ilyen helyzetbe a céget is.

    Hogy egy példát is hozzak... wolfhgb kolléga 7990-e DCS alatt minimum FPS-ben alig 20%-l maradt alul az én 980Ti-mel szemben, sőt ha W8-t használt én pedig W10-t, gyakorlatilag 10% körül volt a különbség. Ez nem éppen azt támasztja alá, hogy AMD alatt rosszabbul mennek a programok, igaz neki is erős CPU-ja van.


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.05.19. 11:43:59
  • Colos1357
    #20036
    A hangsúly a mondat elején van... "Ha nem tud". Azonban érdemes elgondolkodni valamin: a következő GPU -t az nV 2018 -ra tervezi, és két év alatt a DX12 azért jócskán elterjedhet. Esetleg "B" terv, ha nagyon elterjed a DX12 kiadnak egy Pascal V2 -t, ami már tudja a Tier 3 -at, és még egyszer lehúzzák az embereket.

    Amit az AMD driverjeiről írsz, az valós probléma, éppen ezért lesznek érdekesek azok a körülmények, amelyekben a driver már nem fog szerepelni.

    Még jó, hogy én nem vagyok érdekelt DX12 -ben, így csak hátradőlök, és élvezem a versenyt, amit lesz@arok hogy ki nyeri, mert mint írtam, egyiknek sem vagyok ellene :)

    ui.: Szerintem mostanában az nVidiások inkább hallgassanak arról, hogy az AMD -nek milyen vacak driverjei vannak... Én pl. már ha megjelenik egy új Geforce driver, nem merem felrakni, csak ha 1 hét után nem érkezik rá panasz. Hogy is volt a múltkor? Windows újratelepítés lett a driverfrissítés vége, ha több monitor volt a rendszeren...?! 2009 környékén mi is történt egy rakás referencia 9600GT -el? Leégtek mert a ventifordulat nem emelkedett meg, driverhiba miatt?!

    Az meg hogy egyes játékok jobban vagy rosszabbul futnak egyes drivereken azért van, mert - ahogy a #20008 hsz -ben már leírtam - az AMD -nek kell az optimalizálás.
  • wolfhgb
    #20035
    Akkor egy gyors kerdes a program hasznaloihoz, hatha valaki mar tapasztalta a dolgot. M.2 es alaplapi ssd rol futtatom a progit, egy nem kicsi nv kartyaval hajtom, magas az fps ertek, ram 16gb ddr4, win 10 alatt. Fut a progi es kb masodpercenkent villan egyet a hdd lampaja a gepen, ami ugye jelen esetben egy igen gyors ssd es ahanyszor villan, szinte utemesen, megriccen a jatek, nem kicsit. Kisse zavaro, mivel amugy meg 150fps kornyeken fut, probaltam mar a virtualis memoriaval jatszani, kikapcsoltam, autora raktam, fix ertekre, de kb semmi nem valtozott. Esetleg valakinek valami otlet? Es a szep az egeszben, h nem mindig produkalja a jelenseget a program.
  • PhantomAss
    #20034
    "Ha az nV nem tud Tier3 GPU -t készíteni, akkor gondban lesz, mert DX12 -nél a driver sokkal kevesebbet fog számítani - szinte semmit -, és akkor az AMD lesz az, akinek a kártyáin jobban fog menni minden."
    Ez elméleti probléma (mint évek óta minden amit az Nvidiával hoznak kapcsolatba, dx12, vr), mert csak a jelenlegi a gpu családra vonatkozik. Mire megjelennek a valódi dx 12-es játékok (vagy elterjed a vr) addigra lesznek új kártyák is.
    Az AMD driver problémái viszont nem elméleti problémák, 10éve is ugyen ez volt a gond amikor nekem is AMD-m volt, meg most is. Örülök neki ha valaki elégedett az AMD-vel, de ahogy olvasgatom az összes játék fóruma tele van a ' melyik drivert tegyem fel, mikor jön ki peccs hozzá, miért akad', stb. kérdésekkel.
    10 éve ugyanúgy. Szívesen visszamennék a vörös oldalra de nem akarom magam szivatni.
  • Papa01 #20033
    Sziasztok!
    Egy jó barátom szeretne VGA-t venni a következő konfighoz:
    i5 4670k+8GB Ram +120 SSD
    A Tom által írt 750OC 4GB kártyát preferálja. Ha 10-20 ezret rátesz, nem tudna egy időtállóbb kártyát vásárolni (NVIDIA)?
    Ti mit javasoltok? (Gtx 950?)
    Köszi a válaszokat! :)
  • Colos1357
    #20032
    De abból a 9000 -ből csak egy része dolgozik a VGA részlegen, tudtommal kevesebb, mint a fele.

    Ha az nV nem tud Tier3 GPU -t készíteni, akkor gondban lesz, mert DX12 -nél a driver sokkal kevesebbet fog számítani - szinte semmit -, és akkor az AMD lesz az, akinek a kártyáin jobban fog menni minden.

    Mellesleg mindkét gyártót egyformán preferálom / ítélem el, mindkettőnek meg vannak az előnyei és hátrányai. Jelenleg a DCS World miatt nV -m van, de februárig egy Radeon 7950 -em volt, amely akkor az örök játékmezőkre távozott.

    REPVEZ: Nem hogy ott tud maradni, ha követted az elmúlt évek eseményeit, akkor tudhatod, hogy a DX12 -t gyakorlatilag az AMD -nek köszönhetjük :)

    Ha nem követted, röviden leírom a történetet. Az MS nem volt hajlandó hallgatni a fejlesztőkre, akik már évek óta kérik, hogy változtassák meg a DX -et, mert nem tudják kihasználni a hardver képességeit. Az MS leszarta. (Konkrétan megmondta valamelyik AAA kategóriás játék fejlesztőjének, hogy ne alkalmazzanak akkora látótávolságot...) AMD megcsinálta a Mantle -t, ami alacsony szintű API, készült pár benchmark, ami igazolta, hogy sokkal jobb a teljesítmény vele. A fejlesztők örvendeztek vala, és valaki meg is jegyezte, hogy akkor DX -re nem is fog írni. AMD csepegtette az infókat a Mantleről, hogy excluzív lesz. Később mégsem lesz excluzív, nV megkapja. Eleinte azt mondták, hogy Win8.1 -től lesz. Később közölték, hogy Win7 -re, de még XP -re is kiadják, meg Linuxra, OSX -re, Androidra, meg még pár olyat felsoroltak, amikről nem is tudtam hogy léteznek. Pár hétre rá MS bejelentette a DX12 -t... És ez az API készült el a leggyorsabban az MS történetében, úgyhogy itt üti fel a fejét a bundaszag...
  • VO101Tom
    #20031
    Sanszos, hogy Jasonék is a spéci grafikai engine (Digital Nature) miatt szívtak vele, amikor nulláról kell felépítened mindent, akkor sokat számít, hogy mennyire könnyű programozni, és mennyi segítséget kapsz hozzá.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.05.18. 19:44:26
  • VO101Tom
    #20030
    Mitől lesz jobb vagy okosabb, ha sokkal bonyolultabb programozni, és sokkal több a hibalehetőség? Csak azért mert a vas jobb? Ha az egyik foglalkozik a fejlesztőkkel is, hogy rendesen meg tudják írni a programjukat rá, az nekem nem "bunda". Kb az lenne az elvárt dolog. Az amd-nek sem tiltja meg senki, hogy jobb szoftvert írjon, vagy hogy jobb segítségnyújtást adjon, ha már szükség van rá.

    Ami az nvidia kártyákat illeti, épp pár napja kellett újat vennem, gépet nem cseréltem, szóval nem is gondolkoztam high end kártyákon (PC-m ki sem hajtaná), 560Ti után cseréltem 750OC 4GB-osra, az egész kártya 90 Wattot fogyaszt (560-as 170W-os volt), akkora hűtő van rajta, hogy lelóg a panelről, 65 fok fölé sehol nem ment még, és minden játék jobban fut (valszeg a brutális memória miatt is). 43e ért egész jó úgy, hogy az 560 volt 5 éve 60e (vagy 70e?). High end vonalon nemtom mi a helyzet, de én pl meg vagyok elégedve ezzel az ár/teljesítménnyel.
  • Sidewinder
    #20029
    Valaki kérdezte,hogy van e az ED-nek vezérigazgatója?
    Igen, van, Igor Tishin a vezérigazgató(ő is alapította a céget).
  • Sidewinder
    #20028
    A Rise of Flight is szarabbul nézett ki,gyengébben futott ATI kártyán, mint Nvidián. Ez saját tapasztalat.
  • Sidewinder
    #20027
    Engem például érdekel a II.Vh- vonal. Sőt, az első is érdekelne, mert az is repül :D A második Vh vonallal az az egyetlen baj, hogy nincs hozzá térkép. Kéne már egy II. Vh-s hadszintér, (vagy akár több is), mert rossz nézni a 70-es évek toronyházai fölött, között száguldozó FW-ket, Mustangokat. A térképen kívül pedig legyen Jak-3-as is mindenféleképpen. Az általad említett gépek közül a Szu-24 még mindig kényes( sok helyen rendszerben van), a többi az kevésbé. Én egyébként annak is örülnék, ha megcsinálnák normálisan 6DOF,klikkelhető kabinnal a Szu-27-est és a MiG-29-est. Az is nagy előrelépés volna. A Mi-24-es is jöhetne végre.
  • repvez
    #20026
    Azt hittem, hogy jobban el van tolódva az arány létszám és költség terén a zöldek felé .Igy még érthetetlenebb, hogy miért nem tud nagyobb részesedést szerezni magának.
    Remélem, igy, hogy nem nekik kell a drivereket irni a vas alá talán más lesz a helyzet.
    Ha viszont a fejlesztők nem akarják kihasználni a jobb okosabb megoldást akkor ott meg a bunda szaga veti fel a fejét.
    Mintha egy kocsinál csak azért használsz egy régebbi benzin zabáló szörnyet mert valaki fizet azért, hogy azt használd és nem egy olyat amit olcsobban és könynebben de saját erőből tudnál használni.
  • VO101Tom
    #20025
    No igen, de amd-nél mindig vissza kell kanyarodni ahhoz, hogy technológiailag jobb, a vas erősebb, aztán amikor szoftvert kell rá írni, akkor szarban vannak. Akkor mi éri meg jobban? Nem véletlen, hogy a piac 75-80%-át az nvidia fedi le, mert az átlagjúzert nem igazán érdekli a motorház alatti technológia, ha neki vagy a játékoknak sokkal több problémája van vele, mint a konkurenciával.
    Ha a wikinek hinni lehet, akkor annyira azért nem is kicsi cég, 2015-ben több mint 9000-en dolgoztak amd-nél, és 8000-en nvidiánál, 2012-es adatokban amd bevétele 5.4 mrd dollár, nvidiáé 4 mrd (pont clod-os fejlesztési időszak volt ekkor). Azért ebből futhatna már néhány ügyfélszolgálatosra basszus...
  • repvez
    #20024
    ezt egy kicsit 22es csapdájának érzem, az AMD azért nem küld mérnököket egyszerre mindenkihez, mert kisebb költségvetésből kisebb létszámmal dolgozik. és azért van kisebb létszáma és kültségvetése, mert nem tud mindenkivel azonnal foglalkozni.

    ÉS mindezek ellenére , ott tud maradni közel azonos szinten a zöldekkel , sokkal nagyobb fejlesztéseket végrehajtva, csak épp a nagyobb cég erejénél és pénzénél fogva a fejlesztöket átcsábitja magához.
    Emiatt nem tud mit tenni az ipar sem változtatnak a szabványokon, hogy a töbségnek legyen igaza, mégha az az irány nem is olyan jó.
    A DX12 nél is látszótt ,hogy lejjebb vitték a követelmény szintet, mert még a high end VGA-k sem tudták volna teljesiteni a kivánt részeket, mikozben az AMD-nél szinte már a belépőszint rendelkezett vele.
  • VO101Tom
    #20023
    A második világháborús német gépeknél ez nem lehet ok, mert az összes főbb típusnak rendkívül részletes, és komplett dokumentációja maradt fent (http://www.luftfahrt-archiv-hafner.de/ hogy mást ne mondjak), amiket meg is lehet vásárolni. A korábban tárgyalt G stuka ezért hülyeség (szvsz), mivel rengeteg, late '44 mapra is illeszthető egyéb gépet is választhattak volna. Nem Keleti-front '43, amihez sem térkép, sem játszópajtások nincsenek.
  • PhantomAss
    #20022
  • wolfhgb
    #20021
    Na igen, en is amigan jatszogattam talan eloszor meg pelyhes koromban szimuval, c64 en nekem nem volt meg rep szimulatorom.
  • molnibalage83
    #20020
    Akkor egy kis nosztalgiázás. :)
  • wolfhgb
    #20019
    Mikor meg szoftveresen huledeztem 286 on a retal tol, aztan lepeteztem 486 on az eurofightertol! :)
  • molnibalage83
    #20018
    Az örömrepkedéssel egyetértek. És szomorú, hogy 10-15 év fejlesztés után is csak erre alkalmas kivéve, ha van egy nagy VFS közösség, amik legalább lokális many vs many bevetéseket képesek repülni, ahogy teszi ezt blaze a HTKA.hu-n.

    OFF
    A Falcon talán ezért olyan népszerű kora ellenére, mert minden egyéb hiányossága ellenére a dinamikus hadjárat megadja a random környezetet úgy, hogy neked egy dolgod van, rányomni a start campaigng gombra...
    ON
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.05.18. 15:45:10
  • wolfhgb
    #20017
    Latjatok, ilyen jellegu dontesi nehezsegek nem voltak az s3 trio korszakban! :)
  • LeonSilver
    #20016
    Asszem nagyjából ugyan ezt próbáltam elővezetni én is.
  • LeonSilver
    #20015
    Linuxos drivereknél kábé ugyan ez volt a helyzet.
  • VO101Tom
    #20014
    Teljesen jól látod. Nem vita tárgya, hogy az nVidia az architektúra fejlettségét tekintve le van maradva az AMD mögött. Az AMD kártyái hiába jobbak, alapoznak mind a driveres, mind a szoftver oldali optimalizáltságra. Ha ezek közül az egyik nem teljesül, akkor hiába fejlettebb, rosszabbul fog futni mint egy nV kártyán, mert az nV -t nem érdekli mennyire optimizált, elintézi erőből.


    Még a Cliffs of Dover fejlesztés idejéről van erről egy sztori, a fejlesztőket a fórumon folyamatosan nyaggatták, miért fut jobban az nv kártyákon a játék, miért okoz olyan hibákat az amd-ken, amiket (szétcsúszó textúrák, extra vonalak a horizonton, stb). Mint ismeretes a clod alapoktól épített fel teljesen új grafikai engine-t, nem megvette valami jól bejáratott udk, cryengine, unity, satöbbi cuccot, ezét több problémájuk is volt vele. Luther azt mondta, ég és föld a különbség a két cég hozzáállásában. Amikor amd kártyával volt gondjuk, talán kaptak válasz e-mailt egy héten belül. Amikor nv kártyán futott valami szarul, és szóltak a cégnek, másnap már kint volt náluk az nv mérnöke (!), hogy tegyék rendbe a dolgot. És ez qrva nagy különbség. Ehhez képest, ha a dx12 tényleg annyira mélyebb programozói hozzáférést enged a kártyához, még inkább a játékgyártókra lesz tolva minden felelősség a programozás, optimalizálás terén, akkor el lehet képzelni, hogy ugyanez a hozzáállás melyiknél fog jobb végeredményt adni. Világos, hogy az amd kártyái, az alá tolt "vas" papíron mindig is erősebb volt, mint az nvidia, de sajnos ez az ipar sokkal összetettebb, hogy a benchmark pontok alapján lehetne megmondani, hogy végfelhasználói szempontból melyik a jobb kártya. Nekem az a fontos, hogy a kártyát beteszem, fölinstallálom a driverét, akkor onnantól hiba nélkül fusson. Ha pár fps-el szarabb, én ezt elviselem, minthogy a driverrel kelljen állandóan pöcsölni, vagy azon rugózni, hogy a grafikai hibák, széteső modellek most a kártyá gyártó hibája vagy a játék programozóié. Ez egyszerűen nem érdekel.
  • molnibalage83
    #20013
    Az a ki nem adott 2.0 motor a Grúzia térképpel? A fák mintha nem így néznének ki most.
  • molnibalage83
    #20012
    Ez viszont a másik fele. Panaszodhatnak, hogy drága és nem veszi a kutya sem őket. Miért? Mert elnézést, de a ki a tökömet érdekli a II. vh vonal? Mert engem biztosan nem... Ahogy a Gazelle sem, még ha repkednék helivel is...

    N+1-szer elmondatm már, hogy minek lenne értelme. F-4E, F-16A Block 1-15, F-14A/B, F/A-18A/B, F-111F (esetleg D vagy E, de ugyebár F volt A nagybetűs csapásmérő...) nyugati oldalon, esetleg Tornado IDS/Gr1 meg a Jaguar. Ezekről van anyag, mert már régen nem repülnek, ellenben az első két gépen n+1 ország üzemeltette, ezért n+1 user érezné a magáénak a gépet. A Tornado és Jaguárnál az átfedés már kisebb. Az F-14 a variaszárny miatt bajosabb, de az első kettő géppel semmi baj nincs. F-16 HFM-hez bőven van anyag.

    Keleti oldalon van már MiG-21bisz, ennél öregebb gépnek nincs értelme, ezzel is elképzelem, hogy micsoda szopás lehet még csak AIM-7 + AIM-9-es F-15C ellen menni... So marad a MiG-23MF, ML vagy MLD, Szu-17 és Szu-24.

    Ehelyett kapunk olyan ökörségeket, hogy elolvasom a hír és kb. el is felejtem a gépet kb. annyira érdekes számomra egy L-39 vagy Hawk modul...
  • molnibalage83
    #20011
    Egy új gép elkészíténések kb. 5%-a a 3D modell és a skin. A többi az a rendszer modellezése és az FM. Na ezért van az, hogy sanszosan minden csapat azt csinálja, amit szeret és amihez van anyag is....
  • wolfhgb
    #20010
    Ahogy szoktak mondani, mindig lesz aki irigyli es lesz aki lenezi. Az elet ilyen. Akinek jobb van leszolja, akinek meg szarabb az vagyik ra, az a fontos, h a gazdaja meg legyen vele elegedve. :)
  • PhantomAss
    #20009
    Ez igaz, viszont minden éremnem két oldala van: a gpu piacon 1-2 évente jön az új architektúra, ezért nincs ' hosszú távú' tervezés. Ha a mostani nem lesz jó pl. a vr-re vagy a dx 12-re, akkor majd a következő generáció jobb lesz jövőre.
    Már persze akinek az a fontos.
    Az átlagjánosnak meg nyilván jó a brute force is.

    Engem teljesen hidegen hagy az architektúra meg a fejletlenség, azt is leírták ezerszer hogy mennyire sz@r kiherélt kártya a 970-es, én mégis tök jól elvagyok vele, és még egy-két évig biztosan nem cserélem le.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.05.18. 13:44:55
  • Colos1357
    #20008
    Teljesen jól látod. Nem vita tárgya, hogy az nVidia az architektúra fejlettségét tekintve le van maradva az AMD mögött. Az AMD kártyái hiába jobbak, alapoznak mind a driveres, mind a szoftver oldali optimalizáltságra. Ha ezek közül az egyik nem teljesül, akkor hiába fejlettebb, rosszabbul fog futni mint egy nV kártyán, mert az nV -t nem érdekli mennyire optimizált, elintézi erőből.

    Ami probléma lehet hosszútávon az nV részére, az az, hogy a DX12 teljesítménye az architektúrától fog függeni, és nem biztos, hogy a "Brute Force" stratégia működni fog. Hiába csinál mittudomén hány GHZ -es GPU -t akárhánymilliárd tranzisztorral, ha csak Tier2 -es a bekötési modellje, akkor közösülni lehet vele. Vagy az lesz, ami a DX10 -es időkben volt, hogy akkora GPU -t kell csinálniuk, amit nem fognak tudni versenyképes áron eladni...
    Utoljára szerkesztette: Colos1357, 2016.05.18. 08:32:37
  • repvez
    #20007
    Aki egy kicist érti , hogy miről irnak annak talán mond valamit , hogy mit fog tudni a zöldek kártyája.Sámomra még mindig csak anyni jön le, hogy ez nem egy uj fejlesztés lesz hanem 2 régebbi egybegyurása a hibák kijavitása és a dx 12 -ből még ez sem fogja tudni a tier 3 at csak a 2-t.
    Ha csak ezt nézzük az pirosak már a pár évvel ezelötti 7850essel tudták , hozni ezt a szintet..
    ÉS ha jól tudom, ök most egy teljesen egyedi és uj chipet gyártanak kisebb csikszélességgel .Valahogy ugy érzem, megint, hogy a zöldek erőből probálják a hátrányukat ledolgozni és nem fejlesztéssel.
    geforce felépitése
  • wolfhgb
    #20006
    Regota keszen allnak sztem a gyartasra, de amig kb csak a nasa gepei tudjak az eszkozt normalisan kihajtani, nem sok ertelme a picra dobasanak, ha az acer megpenzeli oket, a kovetkezo lepcsofokon 2-3 ev mulva, mar siman ringbe szalhatnak a nagyokkal, mondjuk nekik addigra mar eleg nagy elonyuk lesz veluk szemben.
  • Lysandus
    #20005
    Az egy nagyon jó hír, hogy a Acer beszállt a starvr-ba. Talán így lesz belőle valami!
  • Solt
    #20004
    Háááát meglepne ha menne az Oculus SDK-val, de ha megoldották akkor egy gonddal kevesebb! :))

    Ha már VR... mostanában nagy csend volt a StarVR körül, íme egy friss hír: LINK Elég impesszív paraméterei vannak, 1-2 év múlva jó cucc lehet belőle! :)
  • Lysandus
    #20003
    Ha jól vettem ki, azt meg egy az egyben "átvették" az OR-től. :-) Legalábbis úgy hivatkoznak rá, hogy OR kompatibilis. :-) Szóval nincs minden veszve, bízzunk Kínában. :-D
  • Solt
    #20002
    Amíg nincs VR szabvány, addig ezek a megoldások elég nagy hátrányban lesznek a nagyokkal szemben, mert ennek az egész VR őrületnek kulcs momentuma a szoftveres rész.
  • Lysandus
    #20001
    Van neki. 360 fokos. És elmenne az én gépemmel is. :-) Találtam egy fórumot, az egyik srác az alábbi konfiggal próbálta:

    amd fx 8350, radeon 7970 3gb, 12gb ddr2, sandisk extreme2 ssd

    Nekem is ilyen videókarim van, az az OR-hez, vagy a Valvéhoz már nem elég. Lehet bízni a kínaiakban, ezek szerint. :-)
  • PhantomAss
    #20000
    Hát én nem akarok vitát nyitni, de inkább fizetek egy kicsit többet hosszabb távra.
    És mivel sokat szívtam régebben a pirosakkal (hadd ne írjam le hogy mi volt a gond, kezdve az első kétmagos amd fx prociktól kezdve a a gtx 1800 gto káryával folytatva, és több generáción keresztül, egészen pár évvel ezelőttig), ezért maradok az intel + nvidia vonalon továbbra is.
    Nagyon durva dolgot kellene mutatniuk a pirosaknak berakjam a gépembe megint.
    DE még egyszer, ez nem piros / zöld vita akar lenni hanem a saját személyes nyomorom.
    Mindenki azt vesz amit akar, nekem megér a nyugalom és a teljesítmény egy kis plusz pénzt.
  • wolfhgb
    #19999
    Ahogy sztem mindenki gondolja, mondjuk nekem még nem sikerült 2-3 évnél tovább bírnom, mindig bezsongok. :)
  • repvez
    #19998
    Ezért kell egy jó adag kompromisszüm készség és idővel lejjebb addni az igényekből. Igaz nekem könnyebb mert amenyit mostanában játszok arra bőven elég a 2009ben vett HD4850es is. és ezt várom el a váltótipusátol is, hogy minimum 4-5 évet kiszolgáljon