36899
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #20076
    Ebben minden benne van :D
  • Solt
    #20075
    Ennyi! :D
  • VO101Tom
    #20074
  • wolfhgb
    #20073
    Nem az a kunszt, ha fiatal, marmint egy bizonyos kor utan, hanem az, ha tud nokellit szaggatni egy jo paprikascsirke melle! :)
  • sakkay
    #20072
    És még a barátnő is új-meg 9 évvel fiatalabb
    Innen már csak lefele van.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2016.05.20. 19:01:13
  • sakkay
    #20071
    Ja Peti majd holnap kereslek..valami fennforgás van..alig alig indul valami..
  • feca1229
    #20070
    irigylem a problémáidat, a te nyomoruságod másnak a vágyálma! :-)
  • sakkay
    #20069
    Mert már most annyit ittam , hogy nem merem
  • VO101Tom
    #20068
    Miért nem viszed magaddal? :)
  • sakkay
    #20067
    Megint nálam van egy oculus dk2..de sajnos el kell mennem inni
    megígértem..
  • Papa01 #20066
  • LeonSilver
    #20065
    tutttttam :)
  • sakkay
    #20064
    ja ja...
  • Solt
    #20063
    Ez a teszt vérzik pár sebből, de azért köszi az infót! :)
  • Solt
    #20062
    Ha jól értelmezem, ez valami live stream volt anno, lehet azért akad, de lehet a videó, vagy esetleg hdd miatt...
  • LeonSilver
    #20061
    Megy 1.5 alatt is... (tudom, a bokrok ;) )

    Ami fasza lenne és még nem tudtam rájönni, hogy ven e ilyen az az, hogy ha az auto hover alatt lehetne változtatni a magasságot.
    Kurva jól ki lehetne használni a domborzatot.
  • sakkay
    #20060
    Na ha kijön a steamre a dcs2.0 lehet...
  • LeonSilver
    #20059
    Jó lenne egy fotóboltos temp a gazelláról, hogy az ember kedvére festegethesse :)
  • LeonSilver
    #20058
    Ja. Nagyon állat, csak kicsit rakoncátlan. nem úgy, mint a többiek :)
    van beállítva a joynak kurvatúra, de mégis nagyon érzékeny a lelkem.

    Amúgy tegnap posztolta a fészbúkon a policsop, hogy kész a Mistral is, szóval gondolom valami peccsben majd jön az is.
  • sakkay
    #20057
    Megvetted? Hogy tetszik?
  • LeonSilver
    #20056
    Hinnye... kicsit érdekes repülni ezt a Gazellát... rászolgált a nevére asszem :D
  • gantus68
    #20055
    +1, ha valakinek kicsi a minimum fps, akkor a civ traffic-t érdemes kikapcsolni és a shadows értékét csökkenteni.

  • gantus68
    #20054
    "It is safe to say GTX 960 is currently the price/performance king for playing DCS at WQHD (2560x1440) while GTX 970 is the P/P king for playing FCS in 4K. For playing DCS at FHD resolution an AMD Radeon R7 370 (basically only about 10-15% slower than R9 270X) or NVIDIA GeForce GTX 950 will be great. If money is tight consider higher-end last gen GPUs."

    Az alábbi linken találtok friss adatokat az ajánlott hardverekről: DCS hardware benchmark 2016

    FHD-ra nem kell erőmű, a minimum vga-ból 750Ti vagy r7 265/370.

    A 2gb-ba belefér a FHD, csak a DOF-t kell kikapcsolni (fps killer) és az MSAA-t kell lejjebb venni (2x/4x), a többi minden high, 16xAF.

    DCS 1.5-n, DX11 óta az AMD is ugyanolyan jó, CF és SLI is működik szépen.
  • VO101Tom
    #20053
    Nemtom, hogy csak a felvétel miatt-e, de ebben qrva nagy akadások vannak...
  • Solt
    #20052
    Akkor ezzel a látvánnyal elégedett lesz! :)
  • Papa01 #20051
    Szerintem medium-on is boldog lenne, most alaplapi VGA-t használ. :)
  • Solt
    #20050
    Na azért ránéztem, médium beállításon, 1080p-n olyan 1600 mb körüli vramot evett meg a DCS... (meglepett)

    A 980Ti nyilván nem jó viszonyítási alapnak, ezért akinek kevesebb memóriás, gyengébb GPU-s VGA-ja van ránézhetne, hogy nála mennyi vram fogy, illetve a 960 környékén milyen beállítások a reálisak a normális FPS értékekhez. :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.05.19. 20:57:00
  • Papa01 #20049
    :D
    DCS. :) Kizárólag... :))
  • Solt
    #20048
    Mester... ma már megérte felkelnem! :D Igazán nincs mit Uram! ;)

    Azt azért tedd hozzá, hogy ez szubjektív vélemény, a saját érdekében pedig azoknak a játékoknak a topikjában is kérdezzen rá amikkel a legtöbbet játszik... biztos ami tuti alapon! :)
  • Papa01 #20047
    Solt mester, köszi szépen a választ, továbbítom! :)
  • Solt
    #20046
    Az gondolom 750Ti akar lenni, de mindegy is, mert arra a kártyára szerintem felesleges a 4GB memória, ergo költeni is felesleges rá. :) Ha időtálló kártyát akar, akkor vegyen AMD-t! :D Na jó, szóval ha időtálló kártya kell, akkor várjon őszig, akkor jönnek ebbe a kategóriába a Pascalok.

    Ha nem bír várni, akkor szerintem használt GTX780, vagy új GTX960, (cirka 58K) de ebből is elég a 2GB, 1080p-n hamarabb fogy el a GPU ereje mint a memória. Ha nagyon spórolni akar, de a teljesítmény is kéne, akkor használt de még garanciás 960, ezekből már 4GB-s (ha ragaszkodik hozzá) van olyan 50K körül. Például

  • Papa01 #20045
    Urak, erre: #20033 valaki esetleg? :) Köszi! :)
  • Solt
    #20044
    W10-n többektől hallottam ezt, de jellemzően Intel GPU-val.

    A mikrolag jellemzően akkor jelentkezik, amikor sok idő telik el két képkocka közt, ennek pedig általában a túl magas beállítás az oka... egy pillanatra elfogy a vram, memória, stb. FPS számban ezt észre sem veszed, látszólag jó minden, de mégsem. :) Ilyenkor érdemes lejjebb venni a beállításokat, és kipróbálni úgy. (Akkor is, ha sok az FPS)

    Én egyebek mellett ezért játszom csak vsync-l... bár ott is előfordulhat ez, de jóval kisebb rá az esély, plusz az FPS fixállásával megodlható a dolog. Amikor a TrackIr akadással küzdöttem, akkor kimértem Clod alatt ezeket... elég fura ábrák jöttek ki! :)
  • PhantomAss
    #20043
    Pl azzal sokat szenvedett hogy kikapcsolt a monitor amikor a kártya visszaállt alapra ( netezés pl).
    A másik a mikrolag, amit ő nem vesz észre de én igen, engem nagyon idegesít. Fura mert az fps bőven megvan, de mégis akad.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.05.19. 14:41:18
  • Solt
    #20042
    Én tervezem, mert szeretnék egy FreeSync monitort, de csak akkor, ha megjön az eszük, és nem adják drágábban a lassabb VGA-t. FuryX vs 980Ti

    Mi a gondja?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.05.19. 13:58:03
  • PhantomAss
    #20041
    De én nem a ph fórumokról beszélek, hanem mindenféle fórumokról a neten.
    Pl. sg-s játék fórumokat többet olvasok, a ph-n csak nemrég fedeztem fel hogy vannak játékfórumok is.
    Nem értem félre amúgy, meg tudom azt is hogy te képben vagy a dolgokkal, sokkal jobban mint én.
    Engem is érdekel hogy mit hoznak ki a veresek, de nem hiszem hogy mostanában váltani fogok...
    Minden évben előjön bennem is hogy vegyek egy AMD kártyát, de most pl. az egyik kollégám esete tántorított el, ő rengeteget szív a 280x-el, nekem ez nem hiányzik egyáltalán.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.05.19. 13:49:42
  • Solt
    #20040
    Fórumokon soha nem fogsz javulást látni, pont arra próbáltam rávilágítani, hogy az így kirajzolódó kép hamis, főleg mondjuk egy olyan helyen, ahol legalább kétszer annyi AMD tulaj van... nyilván többségben lesz a károgásuk is. :)

    Azért ne érts félre, nem akarlak győzködni, csak próbálom árnyalni a képet, mert bassza az igazságérzetem! :) Mondjuk, ha soha többet nem vennék olyan terméket amivel már volt rossz tapasztalatom, akkor hamar bezárulna a kör! :))

    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.05.19. 13:41:58
  • PhantomAss
    #20039
    Erre megint csak azt tudom mondani hogy a saját tapasztalataim rosszak, és továbbra sem látuk javulást a fórumok alapján.
    Ha neked /másoknak jó minden, annak szívből örülök!
  • Solt
    #20038
    Sokszor említettem már, én gyakorlatilag a 3870 óta felváltva használom a két cég kártyáit, driveresen semmi különbség nincs! Az egyik itt szar, a másik ott, persze nyilván mindenkinek az fáj amit tapasztal, de ettől még teljesen torz kép, hogy az AMD driverek ennyivel rosszabbak lennének. A 780 mikrolaggolt egy NV cím alatt (far cry 2), amikor megemlítettem, azt mondták szarul lett programozva a vsync, balfasz a készítő. Előtte 7970-m volt, arra azt mondták szar az AMD driver. Szintén a 780-l két Dell monitor is nem adott képet DP porton, AMD kártyával semmi gond nem volt. Vagy 5x leírtam ezt a topikjaban, egy árva hang nem volt arról, hogy az NV driver szar, mindenki a Dell-t szidja, és azt emlegeti, hogy tobbet nem vesz Dell monitort. Nemrég volt egy NV driver, ami miatt nem egy júzernek újra kellett húznia a wint, alig volt valami visszhang... Azzal jöttek, hogy előfordul, meg hamar levették, javították, stb. Hogy ezt a kettős mércét mi szülte azt nem tudom, de, hogy igazságtalan az fix.

    Egyébként PH-n tavaly volt egy felmérés, hogy milyen árnyban vannak az NV illetve AMD GPU-k a PH fórumozók közt. Valami 70-30 árnyban voltak többségben az AMD tulajok! Ezek után csoda, hogy ott több panaszt olvasol? :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.05.19. 11:59:48
  • Solt
    #20037
    Az AMD GPU részlege (ATI) kisebb volt mint az NV, de a teljes cég akkor még cirka egálban volt. Viszont a "küldünk valakit" sztori nem egészen így néz ki. Ahhoz, hogy ez így legyen kell egy partneri kapcsolat, ennek vannak különböző szintjei, különböző szolgáltatásokkal, elvárásokkal.

    Ettől függetlenül tudtommal az AMD "híresen" rossz viszonyban van az 1C-vel, szóval az, hogy 1C-s játékban gond van AMD-vel, igazából nem meglepő, mint ahogy az sem, hogy negatív kritikával illetik onnan őket. Bár ellen példa is van, mert például a RO2 alatt én soha semmilyen AMD specifikus hibával nem találkoztam. Ebben a kérdésben meglehetősen nehéz igazságot tenni, bár szerintem az elég beszédes, hogy a hibák mindig játék frissítéssel jöttek elő, vagy tűntek el, és nem a különböző driverek okozták, vagy oldották meg a gondot. Amikor megjelenésnél hiba van, az benne van a pakliban, na de amikor fél évvel, vagy éppen több évvel a megjelenés után még mindig grafikai hibák vannak, azt azért már nehéz egy gyártóra fogni, főleg annak a fényében, hogy a többi stúdió meg tudja oldani, hogy ilyen ne legyen tartósan.

    A teljesítmény különbségekhez annyit, hogy az AMD driver rutinja eltér az NV rutinjától, ennek következtében CPU limites szituációban (jellemzően szimek a sok egység, nagy latotáv miatt) kapásból volt/van egy 5-10%-s hátránya, ami gyengébb CPU-k mellett akár nagyobb is lehet. Nekem mindig erős CPU-m volt, én így ezekből szinte semmit nem érzékeltem, de nyilván akinek egy AMD CPU van a gépében, annál ez a különbség jobban kijön, így lehetnek nagyobb eltérések azonos kategórián belül. Addig ez nem volt gond, amíg az árral ez kompenzálva volt, mert jó volt az ár/érték arány, de mára ez már sajnos nem igaz... Ráadásul ez az alacsony árazás hozta ilyen helyzetbe a céget is.

    Hogy egy példát is hozzak... wolfhgb kolléga 7990-e DCS alatt minimum FPS-ben alig 20%-l maradt alul az én 980Ti-mel szemben, sőt ha W8-t használt én pedig W10-t, gyakorlatilag 10% körül volt a különbség. Ez nem éppen azt támasztja alá, hogy AMD alatt rosszabbul mennek a programok, igaz neki is erős CPU-ja van.


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.05.19. 11:43:59