36783
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • bunny
    #35135
    Arra céloztam, hogy a DCS térképek minden csak nem részletdús és főleg változatos térképek, amik megmagyaráznák ezeket a méreteket.
    Ha megnézed a Caucasis 17, Normandy 16. Nevada, Pezsa öböl már 36, aztán most őszintén, két sivatagos térkép minimális domborozattal meg 1-1 csicsás várossal aminek azért nem kéne ennyi helyet elfoglalni. Egyik sem az alpok , vagy új-zéland, a településeket is erős jóindulattal lehet azonosítani, kaptak pár jellegzetes épületet nem túl részletesen és ennyi.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.12.25. 22:04:38
  • Razor18
    #35134
    Nem teljesen értelek, ha kicsi a térkép, de kevés a részlet, az a baj, ha sok, és emiatt értelemszerűen nagy a térkép, akkor meg az a baj?
  • bunny
    #35133
    Szent sz*r, gondoltam megnézem a syria és channel területet amik nincsenek meg, megérné-e megvenni. Beállítom, hogy töltse le, restart update indul ... több, mint 70 giga a 2 térkép. Ezek nem normálisak. Cancel, hagyjuk. Jó lesz nekem az ami van, úgyis vagy Caucasus vagy Perzsa öböl, a többi így járt. Eszem megáll, azért ez a térkép minőség amit a DCS használ ne legyen már ekkora banyek, se orthofoto se spec épületek, vicc.
  • whiteskull
    #35132
    Az nekem is hamarba volt. Aztán a gázkarnál már nem volt akkora szerencsém, mert a raktárfeltöltésre kellett két hónapot várnom, és csak akkor lehetett megrendelni. Bár most rendszert váltottak, és akkor is tudsz rendelni, ha nincs raktáron, és előrendelésnek veszik.
  • LeonSilver
    #35131
    Hát... nekem elég hamar mejött tőlük a base.. Talán két hét sem volt.
  • whiteskull
    #35130
    Azóta csorog rá a nyálam, mióta Leon tegnap megmutatta.
    Az az egy baj van vele, hogy elég macerás a hozzájutás. Simán eltarthat egy fél évbe megjelenés után, míg megkapod.
  • Sidewinder
    #35129
    A fehérorosz Virpil cég végre az űrszimulátorok után a helikopteres vonal felé is elmozdul. Kettő féle kollektívkart vagy más néven EVK-t mutattak be kezdésként. Az egyik a Ka-50-es harci helikopteré, a másik pedig az UH-60 Black Hawk szállítóhelikopteré.
    Egy klassz közeli kép a Ka-50-es kollektívről:
  • Razor18
    #35128
    Options / Controls képernyőn kiválasztod a bal oldalon, melyik típushoz akarod beállítani. Utána kiválasztod eggyel jobbra a legördülő menüből az "Axis commands"-ot (minden analóg tengelyt itt kell hozzárendelni), és alatta megkeresed a Rudder tengelyt. A fejlécben a pedálod nevét tartalmazó oszlopban és a Rudder sorban lévő mezőbe belekattintasz JOBB egérgombbal, és "Add combo"-ra kattintasz, majd megmozgatod kopptól-koppig a pedált. Ha mozog jobbra balra a kis fehér vonal a mező alján, akkor érzékelte, és leokézhatod.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.12.24. 02:02:15
  • repvez
    Szüli
    #35127
    rudder a pedál angolban a függőleges vezérik kormányfelületét mozgatod vele. ami a gép függőleges tengelyén fordítja el a gépet
    A YAW +- értéket állítod vele.
  • attila46
    #35126
    Üdv mindenkinek!!A pedál beállitáshoz kérnék egy kis s.o.s-t.Mit állít a pedál ,,mi az angol megfelelője?
  • LeonSilver
    #35125
  • whiteskull
    #35124
    Már megijedtem, hogy megjelent. :)))
    Most legalább elkezdhetek gyűjteni rá. :)
  • PhantomAss
    #35123
    Az igen, minőségi cuccnak néz ki. Aki sokat helikopterezik annak nagy segítség lehet.
  • LeonSilver
    #35122

  • repvez
    Szüli
    #35121


    EF-2000 WIP kép
  • bunny
    #35120
    FC3-ban nem kattintható és egyszerűbb a repülési modell, cserébe egyszerűbb a kezelése is, én a SU-33-mal igen jókat repkedtem mielőtt meglett az F-18. Az egérhez hozzá se kellett nyúlni, mindent tud a hotas, F-18-ban ez felejtős ami VR-ben okozhat nyűgöket de nem megoldhatatlan. Summa-summárum az FC3 szerintem bőven megéri a pénzt.
  • Razor18
    #35119
    Jól tetted, a kettő közül még mindig az van előrehaladottabb állapotban. Én is azt tanácsoltam volna, ha hamarabb ránézek ma a topikra.

    Ja, és tudtommal (de lehet tévedek), a FC3-ban a kabinok nem kattinthatóak egérrel, tehát a valósághűség még annyira sincs meg...

    Sok türelmet az anyahajós leszálláshoz...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.12.22. 14:54:21
  • Mozes
    #35118
    Bocs, a privátért, de te Boconádról vagy valósi, onnan jön a név?
  • Boconadi
    #35117
    Nem birtam magammal, megvettem a 18-ast, istenem de regen örültem mar ennyire magamnak :D
  • repvez
    Szüli
    #35116


    A nem steames shopban 56 dollár a modul ára a viperé, de jan 5ig, meg ingyen kiprobálhatod bármelyik modult igy megtudod ,hogy hogy megy a gépeden vagy melyik tetszik jobban anélkül, hogy megvennéd .
    Az FC3as modulban javitott külsö 3D modell és kabin valamint FM az ami különbség az FC2 höz képes nagyvonalakban.

    A BMS tegnap adta ki a 4.35 ös verziót immár dx11 támogatással
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2020.12.22. 10:28:00
  • Boconadi
    #35115
    Sziasztok! Az utobbi idöben ujra lehetösegem nyilt beülni a gep ele, aztan elsö lepesben arra gondoltam feltelepitem a DCS-t. Hébe-hóban raneztem a forumra, nagyjabol követtem a fejlemenyeket, viszont mondhatni egy jo 5-8 év kimaradt nalam ami a fejleszteseket jelenti.

    Letöltve Steam-en, kicsit elkepedtem az árakon, finoman szolva is dragaknak talalom a modulokat, bar ez egy szemelyes velemeny, nem mervado.
    Azon tünödök belevagnek szivesen vmelyik modulnak az elsajatitasaba, ebböl 2 tipus ami hihetetlenül vonz. Az egyik az F-18C, a masik a Viper. Biztosan van megalapozott tapasztalata azoknak akik a DCS alatt az F-16-ot repülik, es egyben a BMS-t is hasznaljak/hasznaltak. Nagyon vonz a 16-os, viszont 80€-ert felteszem magamnak a kerdest, hogy sokkal jobb-e, mas-e mint a BMS Vipera? Ebböl a szemszögböl nezve ha egetverö különbseg nincsen, batrabban valasztanam a Hornet-et, de egyszerre a kettö sajnos most nem megy.

    A masik kerdesem a Config-al kapcsolatos, a jatekot csak magam szorakoztatasara hasznalnam, viszont ismet felteszem a kerdest megeri-e beruhazni barmelyik modulba.
    64bit Win10
    AMD Ryzen 5 3600
    TUF Gaming Geforce GTX 1660
    16GB RAM

    Persze nem egy csucsgep, nem is igenylem a 4k-t, VR-t nem hasznalok, csak ha megvennem a modult egyaltalan futna rajta "normalisan"? Vagy inkabb uj PC-be invesztaljak es ne eröltessem ezt a DCS-s dolgot? :D

    Es egy bonuszkerdes: Az FC-t miert erdemes megvenni jelenleg? Mit hoz? Mint a regebbi FC2? Van ertelme megvasarolni?

    Köszönöm a valaszokat elöre is!
  • Razor18
    #35114
    Az külön öröm lesz, ha ahhoz is kiadnak egy csomó új modult (csak hogy legyen), amit megint nulláról kell majd kigyomlálniuk úgy, hogy közben már amúgy is van egy rahedli bug-os illetve feature-hiányos modul, 2-3 éve húzódó "Early Access!" alibivel. Tovább forgácsolják a már amúgy is szanaszét szóródott erőforrásaikat, amitől csak az elégedetlen ügyfelek száma nő még tovább. Bár ha 3rd party modulok jönnek, az kicsit könnyebbé teszi, mert a külsős cégek sztem jobban rá vannak kényszerítve, és szerintem csinálják is sokkal rendesebben, mint amire EDe képes a saját moduljaival...
  • VO101Tom
    #35113
    Hordozókkal érdekes lehet, és állítólag készül a ww2-es változata is, kell majd a Corsair alá. Hogy az mik ellen fog repkedni, az jó kérdés.
  • Razor18
    #35112
    Ja, emlékszem már. Mondjuk azt azóta sem tudtam belőni, ki lesz annak a célközönsége?

    Vagy ha ingyen van, akkor megiszom, ha kihányom is?...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.12.20. 18:49:27
  • VO101Tom
    #35111
    Mariana-Szk.
  • Razor18
    #35110
    Melyik térképet ígérték ingyen?
  • beci43
    #35109
    Olyan nincs hozzá.
  • attila46
    #35108
    Üdv mindenkinek

    Újra leporoltam a játékot..Esetleg valaki tudna adni egy magyarnyelvű bill .kiosztást...?

    Köszi
  • repvez
    Szüli
    #35107
    Köszi, ezt nem vettem addig észre mikor irtam.
    De, jo lett a video, a felhők különösen jöt tesznek a látványnak ami már nagyon hiányzott.
    A free to play és a karácsonyi akciorol vártam videot azt kerestem, de igy sem rossz.
  • bunny
    #35106
    Én csak annyit szeretnék, hogy megkapjuk azt az ingyenes térképet amit idénre ígértek, és oldják már meg végre, hogy kb. 20 béna grafikás scriptelt figura ne döntse már be az FPS-t a Supercarrier-en.
  • beci43
    #35105
    A felhők baromi szépek.
  • beci43
    #35104
    Igen, tudom ott motionvector, csak Oculusos időből ez az ASW megragadt bennem.
  • Razor18
    #35103
    Kíváncsi vagyok, lesz-e hozzá már elsőre multi-crew, ill. hogy a két ülést úgy oldják-e meg majd (nagyon másképp szerintem nem is tudják), mint az F-14-ben a RIO-t..
  • LeonSilver
    #35102
    Két hét..
  • VO101Tom
    #35101
    És az is biztos (Bignewy megerősítette discordon), hogy az Apache lett az a régen várt repülőgép (sic) aminek a bejelentését egész évben húzták.
  • VO101Tom
    #35100
    Pörgess 06:00-hoz (ez mai)
  • repvez
    Szüli
    #35099
    sztem csak arra céloz, hogy a UH-1es multi crew képességet kapott és , hogy ez a későbbiekben is hasznos lesz.
    De sztem elöbb a Mihuban lesz, meg talán még a AH-1es is elöbb jön mint az apacs
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2020.12.18. 20:30:18
  • Razor18
    #35098
    Forrás?
  • Mozes
    #35097
    akkor most már "hivatalos", hogy jön az AH64 Apache :) király!
  • LeonSilver
    #35096
    Hát... valami hasonlón gondolkodtam én is. Még a reverbet sem biztos (sőt..), hogy lecserélem. Kezdek beleunni EDe idiotizmusába.