36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • molnibalage83
    #20438
    Részben az alapkoncepció hibája. A DCS minden máz ellenére Lomac alapon van, ami meg Flanker 2.0 alapon. Nagyo részletes dolgokat lehet vele megcsinálni, egyesével pozícionálhatsz minden, szkripttel lehet dolgozni. Csak a komplexitás / funkcionalitás aránya pocsék az egésznek.

    A másik, hogy 2D/3D világ modellezés és átmenet nélkül nem megy. Nincs olyan asztali számítógép, ami képes lenne több száz vagy ezer egységnél a távolság/irány/RWR és egyéb geometriai és más szímást és összehasonlítást elvégezni, a számítási teljesítmény egy idő után elszáll a végtelenbe.

    Részben az alapoktól kellene újraépíteni a DCS-t, amit nem fognak megtenni. A Falcon alapegysége a battalion. Abban a DB szerkesztésével lehet 1 db, de akár 16x3 db jármű, de megkötött egymáshoz képesti pozícióval.

    Mivel a nagyléptékű hadviselés alapján a zl. szintű egység, ezért nagyon helyesen látták azt, hogy ez alá felesleges menni. Igen, a DCS motorja tud olyat is, hogy nem standard méretű egységeket pakolsz le, de valójában külső toollal - mission commander - ezt tudja a Falcon is már asszem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.22. 14:02:48
  • PhantomAss
    #20437
    Értem így már mire gondolsz.
    És ez szerinted a programozók hibája vagy szimplán rossz az egész engine úgy ahogy van, ebből nem is lehetne többet kihozni?
  • molnibalage83
    #20436
    Pedig elég durva korlátai vannak a Falconnak is. A battalion és századok keződpontja fix, a nagyságuk térhet el. A légvédelem viselkedésének modellezésének is elég komoly határai vannak. És ennek ellenére ennyire fasza. Moddolással elég durván lehet még ezen is dobni. A játék szenzor modellező értékei sajnos elég szarok. Az AIM-9M és R-73 is gyakorlatilag immúnis a flare-ra, mikor az AIM-7F/M és R-27R szanaszét chaffelhető, beaingelhető és zavarható. Az ARH-k meg nem DB, hanem kód alapon immúnisak mindenre jelenleg...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.22. 12:50:58
  • Hecker007
    #20435
    Pedig tényleg nem lenne rossz. Nem régóta repkedek és nem is túl sokat mostanában a Falconnal (mással se), de sokkal izgalmasabb hogy nem tudom előre, pontosan mi és mennyi fog megtámadni. Arról nem beszélve hogy nem kell szerkesztgetnem semmit, mindent megcsinál helyettem és még változatos is. DCS-ben a single részt is 1x végigtoltam, de többször már nem tudott lekötni.. multihoz is vagy keresni kellett valami küldit aminél mondjuk az 5. alkalomnál már fejből tudta az ember mikor mi hol van, nem túl izgalmas egy idő után :/ mondjuk a 104th-n nem unalmas a repkedés hál a pvp-nek.
  • molnibalage83
    #20434
    Még egy komplexebb single mission összerakása is mission impossible és semmiféle random hatás nincs, ha saját magadnak csinálod. A taktikai szimulátorok lényege a váratlan és random taktikai helyzetek modellezése és szolgáltása lenne úgy, hogy ne a játékos izzadjon érte. A maga keretein belül a Falcon 1998 óta képes erre, a DCS meg sajnos még mindig nem.
  • PhantomAss
    #20433
    Én nem is akarok komplex szimet, nekem speciel most jó így. Az il2-ben is csak dogoltam...
    Vagy ezt mire írtad pontosan?
  • molnibalage83
    #20432
    És elvileg lehetne is csinálni. A DCS-ben lehet elmenteni fix egységeket, csoportokat. Ezekből kell összerakni a DCS képességeitől függően zl. szintű egységeket skálázott mérettel (absztakció és modellezés mennyiségi arányossága) és ezeket lehetne mozgatni valamiféle kód által, ahogy a Falcon is teszi. Apró hiba, hogy mekkora mennyiségű egységnél adja meg magát a DCS. A Falconban nem véletlenül van 2D/3D világ... Anélkül szuperszámítógép kell...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.22. 10:05:36
  • molnibalage83
    #20431
    Csak semmi értelme egy DCS komplexitású taktikai szimulátornak, ha 3x4 gép kötelék és két zászlóaljnyi egység mozgatása mellett szétesik az egész vagy diavetítés...

    Kis túlzással a DCS mai napig egy igen drága techdemó örömrepkedéshez és videókészítéshez.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.22. 10:03:05
  • wolfhgb
    #20430
    Hat, nem epp az a favagoknak valo konstrukcio valoban! :)
  • LeonSilver
    #20429
    Egyébként nem rossz a cucc, csak rábasztak a joyra 3 HAT szviccset, amiből kettő csak kényelmetlenül használható. És van ott még egy gomb is, azt is alig lehet normálisan elérni.
  • priluki
    #20428
    jaaa vágom :) Mjadnem azt vettem anno.. tök véletlenül akadtam közbe ebbe a cougarba jofogáson bagóért :)
  • LeonSilver
    #20427
    Egyébként aki a rhino-t tervezte az vagy valami genetikai hulladék volt csernobilból vagy ufo..
  • LeonSilver
    #20426
    A joy markolata leszedhető, de a csatlakozó része eléggé spec.
  • priluki
    #20425
    milyen csati? lassu vagyok lehet ma :D
  • LeonSilver
    #20424
    úú, jó lenne ilyesmi a rinocéroszhoz is, de a csati miatt körülményes lenne megcsinálni :(
  • Borisz80
    #20423
    földhöz mért sebesség
  • priluki
    #20422
    én úgy voltam legyen hosszú aztán majd vágok belőle kitapasztalom ,hogy adja vissza legjobban,mostanába nem nagyon foglalkoztam vele mert nincs időm pedig itt a rift is hozzá
  • PhantomAss
    #20421
    Szép. Én csak egy 10 centiset csináltatok egyelőre...
  • priluki
    #20420
    Azt mondanám élethűbb :) Én még ebből fogok levágni mert túl hosszú :)Elsőre furcsa volt de hamar ráéreztem :) Ö lenne Azóta bevontam szivaccsal ,jobban néz ki mint itt :)
    Utoljára szerkesztette: priluki, 2016.06.21. 15:05:27
  • PhantomAss
    #20419
    Köszi, akkor én is 6 pinesből csinálom. Nekem sem lesz drágább, annyit megér :)
    És amúgy mi a véleményed róla? Precízebb lett? Milyen hosszúra csináltad?
  • priluki
    #20418
    hi, nekem cougar van extensiont én gyártottam hozzá,sima csőből,hajtást is tettem én bele, és ebay-rol rendeltem 6 dines kábelt és ahogy mondod ki kelett törni a lábakat :) Szerintem nem érdemes annyi lovét kiadni érte,nekem meg volt 3 ezer forintból !
  • PhantomAss
    #20417
    Köszi a tippeket, beszéltem egy helyi esztergályossal és a héten megnézi. A kábel neccesebb mert csak 5 pines mini din és sehol sem találok, de állítólag a 6 dines ps2 is jó csak ki kell törni a plusz lábat.
    Na majd meglátjuk...
  • repvez
    #20416
    Ha jól tudom akkor M36x2es menet kell a hollanderekre ami a toldohoz kell. Elvileg a locsoloslag menete is ekkora, páran egy sima műanyag csövet vágnak és 2 ilyen csatlakozót és kész az extension
  • wolfhgb
    #20415
    Igen, egy esztergályos ahhoz is ért, vidd el neki, mond el mit szeretnél, ő pedig majd megméri, amire szüksége van, addig esetleg már a kábelt készítsd el, h lássa a ps2 csatik méretét, az atmenő furat nagysága vegett. Ami fontos, h a kábel legyen néhány centivel hosszabb a csőnél, különben nem fogod tudni a helyére dugni az összerakáskor.
    Utoljára szerkesztette: wolfhgb, 2016.06.20. 18:04:51
  • PhantomAss
    #20414
    Köszi a tippet
    Viszont az esztergályosnak kellene vmi tervrajz gondolom hogy mit akarok...
    Vagy szerinted elég ha elviszem a joyt és ő meg tudja mérni hogy pontosan milyen menet kell?
  • Pongor
    #20413
    Orosz gépeknél kérem segítsem valaki, mit jelent a HUD scan módjában a bal felső szám+'I'? Hasonló helyen a navigation HUD képernyőn az IAS világos, de a scan módban nem találom a manualban mit jelent.
  • wolfhgb
    #20412
    Aluminiumbol javasolnam, 2-3mm es falvastagsaggal, persze a hossz meghatarozza a vastagsagot, 10cm nel eleg a 2mm es is velemenyem szerint, persze ha 3 akkor is elfer benne a ps2 es dugo minden bizonnyal.
  • wolfhgb
    #20411
    Szilikon zsirral mindenkepp, sajnos ketlem, h 10cm es ps2 toldokabelt kapsz, de hosszabbat biztos, abbol meg rovidebbet sepercalatt keszithetsz, a toldot pedig, fehervaron a budai ut fiskalis keresztezodese utan picivel a pest fele vezeto oldalon Nott Miklos esztergalyos par ezer forintert szerintem megcsinalja neked olyan hosszban ahogy szeretned.
  • Hecker007
    #20410
    Ez egy darab cső 2 darab menettel, ha van megfelelő szerszám hozzá akkor simán megcsinálható házilag. A kábel pedig egy PS/2 toldókábel amit PC boltokban biztos lehet kapni. Ez 85€ viszont sehogy se ér, még akkor se ha rozsdamentes acélból van az a toldalék...
  • PhantomAss
    #20409
    Urak,
    akinek van warthogja, két kérdésem lenne:
    -milyen zsírral lehetne újrakenni
    -extension modot próbált-e már valaki? Gondolkodom rajta de elég drága,
    viszont csak egy 10 centis cső az egész. nem tudom nem lehetne-e legyártatni valahogy.
    extension
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.06.20. 10:18:39
  • hrundibaksi
    #20408


  • LeonSilver
    #20407
    Persze, az. Még évekig szerintem.
  • VO101Tom
    #20406
    Ja, még alfa? Az még jobb :)
  • beci43
    #20405
  • LeonSilver
    #20404
    Jövő ilyenkor is az lesz.
  • beci43
    #20403
    Egyébként még mindig publikus ALFA.
  • VO101Tom
    #20402
    Ami fél éve kint van, az a 2.0 beta. Nem hiszem, hogy Steamre kitennék, amíg beta patch (hiába vannak early access game-ek ott, kapásból leszednek 30 vagy 33%-ot a játék árából. Az azért elég húzos ahhoz, hogy az ED amíg lehet, az ED Shop-ot erőltesse)...
  • bgabor911
    #20401
    Nincs még hír a steames Nevadáról így hogy már fél éve kint van? Valahogy minden valamirevaló youtuber nevadán repül azóta, senki se vágyik vissza az orosz panelházak közé. :D
  • wolfhgb
    #20400
    Hát, én nem lesem közben ennyit a műszerfalat! :) éjjeli bevetésnél gyanítom bajban is lennék!
  • gantus68
    #20399
    Na tessék, most ülhetek be a frogfoot-ba!