36808
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • beci43
    #35280
    Igazából a CPU erő majd akkor jön ki, ha végre megkapja a Vulkant. Remélem nem baxák el, ott nagyon sokat dobna. Nem várok attól sem csodákat, de azt mindenképpen hogy a teljesítmény egyenletes legyen, szépen elosztva a magok között. Ha még a szálkezelése is jó lenne, egy szavunk sem lehetne. Persze tudjuk, hogy nem így lesz...
  • Solt
    #35279
    Értem én, hogy gőzgép, csak ne akard elhitetni magaddal, hogy az új CPU csodát művel... ;)
  • sakkay
    #35278
  • bunny
    #35277
    VR nélkül a kutyát nem érdekli, a VR a lényeg :D
  • sakkay
    #35276
    csak jelzem vr nélkül dubai fölött helivel 150+fps is volt

    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2021.01.22. 21:57:50
  • sakkay
    #35275
    Jó ez akkor volt amikor eleve nagy fps ről beszélünk-mármint dcs hez képest. NA a nap végének megállapításai. Az előre beállított közepes és erős overnál a hűtő mindkettőt bírja ugyan , de nem kínoznám szívesen a nagyobbal. 4.7 el viszont nagyon jól elvan ezzel a kezdő vízhűtéssel is, tehát ha valaki nem akarja nagyon húzni a komolyabb prociját javaslom ezt. Én azonban azért vettem ,hogy húzva legyen, szóval ennyivel nem úsztam meg ennél komolyabb hűtő kell sajnos a tartós 5ghz eléréséhez. Most ezzel kb olyan 15-20% ot hozott, szénné hajtva meglenne a 30 is
  • Solt
    #35274
    Mennyi FPS-d volt neked amikor a havernak 30-l több volt?
  • sakkay
    #35273
    Nagy lófaszt. A játék játék egy dolog, Aztán a valóság meg az, hogy az ugyanolyan géppel repülő havernak 30 fps + van egy 10 generációs procival...minden más ugyanaz volt csak nekem i7 8700k. Szóval ennyit erről. JA és Tarkov dettó!
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2021.01.22. 15:12:10
  • sakkay
    #35272
    Na itt a gép. Most telepítem. A hang nálam nem érdekes, mindig valamelyik mellék venti csapágyas-szóval :)))) A leggyengébb láncszem pont a hűtés jelenleg-persze nem szar ez de tény, hogy gyenge. HA tényleg nem ok cserélem, de ha elmegy vele 5ghz alatt akkor marad, aztán cserélem majd később, ha rávetem magam a komoly tuningra. Jelenleg telepítek, letöltök(DCS) 31 fokos a proci :)) persze nem annyira releváns, de azért az nem rossz:))
  • Solt
    #35271
    Azt azért ne feledd, hogy ezen a DX12 ami idén jön hozzá, még változtathat... egyébéként pedig érdemes legalább az aktuális konzolok magszámához igazodni, tehát a 8 fizikai mag alap, ha újonnan vásárolunk.
  • Razor18
    #35270
    Az Arctic (saját tesztje szerint legalábbis) a 34-es jobb, mint a Be quiet Dark Rock 4. Tudom, hogy az nem a Pro 4, de nem gondolnám, hogy a Pro nagyságrendekkel tudna jobb lenni, mint a nem Pro... Max árban, de meglehetősen aránytalanul. De Te tudod...
  • bunny
    #35269
    Mondjuk egy BE QUIET! Dark Rock Pro 4 ami ezekre a 10600K vagy 10700K-ra nálam induló szint. Bár azt nézem iponnál talán lett készleten, utoljára még februárt írtak.

    Ja, nálam olyan nincs, hogy "alig van hangja". Nálam az van, hogy "nincs hangja" :D Plusz mivel az órajel emelés hőfok függő, ha nincs erős hűtésed, megveheted a drága procit de az életbe nem fogja kifutni magát, mert ahogy felrakja magát turbó frekire le is fog szabályozni.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.01.22. 10:34:19
  • Razor18
    #35268
    Mit takar az "értelmes hűtő" kifejezés? Az Arctic féle CPU léghűtőknek pl. alig van hangja, ami van, az azért messze van a porszívótól. Nekem Freezer 33-as van, de mostanában az újabb 34-esek ára is 10e alatt van...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2021.01.22. 10:28:45
  • bunny
    #35267
    Baszki ez a videó elég beszédes. Gyk. a 8-9-10 gen között valós, mérhető előrelépés alig történt? Azért ez elég szégyen az intel-re. Jó, persze, berakták a HT-t a 10gen-be meg picit pimpeltek a frekin cserébe turbó módban (amit ki tudja meddig bír tartani ugye) meg télen kifűtesz egy lakótelepet vele.

    I5 vs I7. Na ezért veszek szerintem I5-öt.

    https://youtu.be/_k_zon5qNgc?t=228
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.01.22. 09:00:22
  • beci43
    #35266
    Gondolom kompakt vízhűtést.
  • bunny
    #35265
    És milyen hűtőt raksz rá? Vagy nem gond a porszívó hang? Én is váltás előtt állok (csak 4771-ről) de a nagykerekben nincs értelmes hűtő csak februári szállítással.
  • sakkay
    #35264
  • repvez
    #35263


    VR-ben egész érdekes lehet majd.
  • Solt
    #35262
    Innen nézve adom, így van benne ráció... :)
  • sakkay
    #35261
    VAn egy mániám, ha valami drága, és már nincs gari-de amúgy tökéletesen működik-cserélem.
    1.még jó ára van
    2.nem szarik bele Murphy, mert mint tudjuk Murphy mindig dolgozik
  • LeonSilver
    #35260
    Egyelőre jegülve.
  • LeonSilver
    #35259
    Fiúk-lányok.
    Van egy felesleges, így eladó warthog base-em.
    Rendesen működik, csak már egy ideje van másik, ezért nem használom.
    Esetleg valakit érdekel?
  • Solt
    #35258
    Azzal, hogy a 8700K-t lecseréled egy 10700K-ra most... lekaptad volna a 8700K kupakját, normális paszta alá és megy is 5GHz-n, amivel kényelmesen kihajtod még a 3080-t is... simán kibírtad volna így amíg jön az új széria és ha nem tetszik még akkor is vehettél volna 10700K-t.

    Én biztos nem váltottam volna, de te tudod...
  • sakkay
    #35257
    Mármint melyikkel a sok közül?
  • Solt
    #35256
    Szerintem öngólt lösz, de te tudod! ;)
  • sakkay
    #35255
    i7 10700k lett a végén asus z490 alaplappal. A mostani procim 1.5 éve tuningmentes, nem volt kupakolva, igen jó állapotban van, egy igen faxa hűtővel. Most rakom fel ph ra, elvileg pénteken jön a minden:))) most nézem milyen áron rakjam fel.
  • Solt
    #35254
    Az újabb generációk azonos órajelen is gyorsabbak pár százalékkal, plusz ehhez jön hozzá, hogy magasabb órajelre képesek. Ha van egy 6/12-s 8700K-d ami képes mondjuk all core 4.8GHz-re, akkor ha veszel egy 8/16-s 10700K-t ami képes mondjuk all core 5.2 GHz-re akkor van plusz 2 mag 4 szál, 400 Mhz-l nagyobb órajel és az újabb fejlesztéseknek köszönhető pár százalák, ami ideális esetben jelenthet mondjuk 10-15%-l több FPS-t, de ha megnézed az alábbi tesztet MS2020 alatt akkor láthatod, hogy azonos órajelen gyakorlatilag nincs különbség a 8700K, a 9700K és a 10700K között: LINK

    A most tavasszal érkező új Intel széria esetén rebesgetnek jelentősebb egyszálas teljesítmény növekedést, de ez meg már annyira a 14 nm-s csíkszélesség vége, hogy brutális lesz a fogyasztása, ami nem is a villanyszámlán lesz majd érezhető, hanem az alá való alaplap árában, mert izmos VRM kell majd hozzá.

    Szumma szummárum, akkor érdemes cserén gondolkoznod, ha nagyon szarul megy a 8700K-d és nagyon égeti a pénz a zsebedet... ebben az esetben érdemes kivárni mit hoz az új széria aztán eldönteni, hogy maradsz a seggeden a 8700K-l, veszel drága alaplapot a 11700K alá, vagy veszel egy 10700K-t amivel jól jön majd a plusz 2 mag 2 szál ha végre lesz Vulkan a DCS alatt.

    Azt kell még körbejárni, hogy mennyit tud a 8700K-d és milyen potenciál van még benne... mennyin járatod most? Kupakolva volt?
  • sakkay
    #35253
    10700K? De a dcs nem használ több magot, az óra meg ugyanaz. Vagy mi a turpisság?
    Aha közben megnéztem..most ez a turbo boost 5.1 ghz , ez tunning nélkül tudja?
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2021.01.18. 22:38:46
  • sakkay
    #35252
    Amit Solt ír+nézd meg egy működő reptéren. Aztán már látod is, hogy összefossa magát a proci :))
  • Solt
    #35251
    Nem csak akkor van CPU limit, ha 100%-n teker... 20-30%-s kihasználtság mellett is lehet limitáló tényező a CPU. Nagyon leegyszerűsítve gyakorlatilag amikor a GPU-d nem teker 99%-n akkor CPU limited van, ami lehet szoftveres, vagy hardveres. Tipikus jele, ha húzod a GPU-t és arányaiban nem követi FPS emelkedés.
  • Razor18
    #35250
    Nekem nem K-s van, de a Feladatkezelő szerint legalábbis nálam DCS közben még a közelében sem jár a plafonnak a 8700. Biztos, hogy a proci feszül Nálad ? (A GPU-m 1080Ti, Oculus Rift-tel, lehet, hogy ezért nem)
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2021.01.18. 22:00:18
  • Solt
    #35249
    Nem jó ötlet... a 8700K és a 9700K csontra ugyanazt tudja, semmi értelme arra váltani. Vagy 9900K és akkor nem kell lapot cserélned, már ha bírja a lapod, vagy pedig 10700K ami előrrelépés lehet, de tavasszl jön az új széria, érdemes lenne kivárni.
  • bunny
    #35248
    Akkó nem megyek :D
    Proci ügyben én ezek között vacillálok. intel
    Ugye jön az új gen, plusz ott az AMD is, de persze egyik sem kapható. Én most hajlok a 10600K-ra, ha nagyon jó lesz az új gen ezt tudom eladni a legkisebb bukóval, teljesítményben meg nem sokkal kevesebb mint egy I7-es. I9 az nekem árban már túl durva a 10gen-ben.
  • whiteskull
    #35247
    Nálam az van. Egy 2080 superral. Bár még FPS-t sose mértem, de a CV1-hez bőven elég. :)
  • PhantomAss
    #35246
    9700K -val nem jársz rosszul sztem, főleg a mai árakat elnézve, legalábbis én 5 ghz -re húzva járatom és elég volt eddig mindenhez.
  • sakkay
    #35245
    9700k ra gondoltam első körben amúgy..
  • sakkay
    #35244
    Na elfogyott a 8700k öreg korára meg nem akarom a szart is kihajtani belőle-szóval cserélem mert DCS igen kéri. A vid kari 2080 ti. Kérdés:mit vegyek helyette? A 10900k majd 40 fps hoz barátomnál ugyanazon konfigal-de azt azért nem akarnék venni. Szóval ötlet?
  • sakkay
    #35243
    Srácok most akkor 27 és jön a felhő???
  • sakkay
    #35242
    Márpedig ha eljössz, eladod
  • sakkay
    #35241
    Logikus-de nem tudom mi az igazság. Jobb híján elfogadom