36782
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • bunny
    #35334
    Gratula! Akkor nálad 6 mag fog malmozni a DCS alatt és nem 4, mint nálam :D Bár állítólag az FS2020 használja a 8+8 magot, más meg azt mondja az is csak 4-et, én nem tudom. A taskbar szerint használja nálam mind a 12-t. Na, de csak szívom a véred, jó kis proci az.
  • beci43
    #35333
    Beléptem a tizesek klubjába. i7 10700K MSI Z490 társaságában. Alapfeszen megy 5.2 GHz-en. Bírják ezek, nagyon vadállatok!
  • bunny
    #35332
    Rontani biztos nem rontott :D Nem tudom, mert még az FS optimalizálással szívok, a DCS-t egyszer indítottam csak el mióta megvan az új gép, ment mint állat úgyhogy most majd azt fogom megnézni, mennyire tudom felhúzni a grafikát a 45fps-hez. De nem lesz összehasonlítási alap szóval passz. DE mivel 2xfullhd képernyőt (nálam) nem kell feleslegesen kihajtani, biztos számít.
  • LeonSilver
    #35331
    Paszmek... hogy én ezzel mit szoptam. Korábban írtam is róla, de nem volt ötlete senkinek.
  • Capt Baloo
    #35330
    Milyen verzió van telepítve? Szerverek döntő többsége mindig legfrissebb Open Beta.
  • beci43
    #35329
    És van hatása?
  • bunny
    #35328
    Találtam egy jó írást VR témában, már régóta baxta a csőröm hogy amikor átkapcsolok a képernyő mellett létrejön néhány virtuális is, screenshoot-on pl. jól látszik. Ez tuti zabálja az erőforrást valamennyire. Na van megoldás, registry matatás.

    mókolás itt

    Tisztább, szárazabb érzés :)
  • Boconadi
    #35327
    Köszönöm szepen, de jo latni hogy sokan nem hagytak abba :)

    Viszont amit nem ertek, h en egy szerverre sem tudok felmenni. Sem a keresöben nincsennek a listaban, sem IP cim alapjan. Azt irja h offline. Pedig a dcs honlapjan azt is latom hogy vannak rajta. Hol lehet a gond? a többi online szerverre siman felmegy.
    Utoljára szerkesztette: Boconadi, 2021.02.11. 12:47:31
  • Capt Baloo
    #35326
    Létezünk mi is.

    FB

    Discord
  • Frenky
    #35325
    Szia! Open Beta szervereink: DCS HUNAF szerverek!
    A FB csoportban 200+ fő van és szinte minden nap van repülés, + ott a Discord csati is, örülök, hogy segíthettem... HUNter
  • Boconadi
    #35324
    Szoktatok repülni valamilyen online szerveren? Emlekszem meg decemberben neztem, akkor volt legalabb 4-5 magyar szerver is, mara mar mind eltüntek, a DCS Hunaf honlapja nem nagyon frissül, esetleg van akinek van kedve repülni barmilyen online bevetest, vagy nincsen mar egy jo kis magyar közösseg mint regen a pl a VMH59, stb?
    Utoljára szerkesztette: Boconadi, 2021.02.10. 08:11:30
  • bunny
    #35323
    Nem tudja kihasználni az új gépek tudását, régi a program. Valamennyit persze profitál, de főleg abból hogy 2 magon minél erősebb legyen a géped. A GPU az passz, simán lehet malmozik - meg lehet nézni teszt programmal , pl. az asus tweak-kel amit kaptál, vagy sok más proggyval. Az az ideális ha a proci és a vga kb. egyformán van terhelve, esetünkben 90% felett :)
    Az számomra inkább a gáz, hogy a FS2020 ami ugye tavalyi program is DX11-et használ és qrvára nem aknázza ki a sokmagos procikat. Ott azt írják 4 magig tud, amivel az a gond, hogy a legsuttyóbb I3 szintje az, manapság a 6-8+ és ugyanennyi HT az általános a szimes prociknál. És akkor ne beszéljünk arról, hogy mennyire nem használják a vr optimalizálási lehetőségeket amiket a modern gpu-k tudnak.
    Én pont ezért nem váltottam sokáig gépet, mert minek - és sajnos a tények engem igazolnak, valamit persze hozott de lőtávolban sincs a kapott teljesítmény a ráköltött pénz nagyságával.
  • Boconadi
    #35322
    Bar lehet en nem ertek vmit, mert en is "beujitottam" kicsit, viszont nem tudom ehez a jatekhoz hany (100) ezer €-s gep kell...

    AMD Ryzen 7 5800x
    32GB Hyperx DDR4
    ASUS TUF Gaming RTX3070 OC
    + a DCS m2 ssd-röl megy

    De van ahol igy is siman beesik 40 fps ala, föleg nagyobb varosok felett, es nekem csak 1080p-ben fut, bar semmi nincs overclock-olva.
  • bunny
    #35321
    Nem néztem még, K-s proci úgyhogy lehet kergetni, de egyelőre még semmi se mondta, hogy kevés lenne neki a proci :)
  • beci43
    #35320
    Feljebb nem megy? Bírnia kéne az 5 GHz-et is.
  • beci43
    #35319
    Itt van hozzá a DCS leírás.

    Egyébként mindent szoftveresen végez el, nem kavar be a beállításaidba.
  • bunny
    #35318
    Ezt a proggyt nem ismerem, de nem tudom van-e értelme kavarni, mert all core fixen megy a max turbo 4.8Ghz.
  • beci43
    #35317
    DDR3-DDR4 ugrás sokat hoz, 10600K gondolom meg van rángatva, az is sokat számít. A HT kikapcsolása is, mivel a DCS 0-1 procimagokat használja. Vagy bekapcsolt HT esetén javaslom a Process Lasso nevezetű kis progi használatát, azzal a HT-t ki tudod kapcsolni és az affinitást emelni.
  • bunny
    #35316
    Na végre kipróbáltam az új vasat. FS-ben 2D gyorsult, VR semmi előrelépés. Erről ott.
    Viszont DCS-ben érezhető, ugyanaz a GPU és F18+ free flight batumi felett folyamatos 80+ sűrűn 90fps ugyanazzal a beállítással, amivel eddig mentem és 50-60-akat hozott. A supercarrier-en is ritkán esik be az fps 45 alá, úgyhogy most visszaraktam a reprojectiont , mert a 45 fps nekem kiváló viszont elkezdtem tolni felfele a minőséget. I7-4771 -ről álltam át 10600K-ra, DDR3-DDR4 és sata ssd-ről m2-re.
  • repvez
    Szüli
    #35315
    azért itt se csunya, lassan már simán lehet moziba felhasználni vágóképnek belöle.

  • LeonSilver
    #35314
    Ez a rész baromira tetszik:

  • repvez
    Szüli
    #35313


    Márciusban jönnek a felhők és úgy néz ki még valami amiről eddig nem szóltak
  • Papa01 #35312
    Ok, köszi! Most van külön hangkártya is a gépedben?
  • LeonSilver
    #35311
    Igen, egy időben használtam én is.
  • Papa01 #35310
    Most látom, február 15-ig minden modul kipróbálható...
  • Papa01 #35309
    Sziasztok!
    Bocsi ha hülye kérdés, de 2 hangkimenet 1 gépen hogy lehetséges? Mert a gépemen csak egy mikrofon bemenet illetve egy kimenetem van. Így vagy hangszóró, vagy a füles szól, amelyiket épp bedugtam.
    Ezeken kívül, egy világos kék, analóg vonalszintű audio bemenet található még a lapon.

    A régi gépen több kimentem volt, így mindkettőt be tudtam dugni.

    Egy ilyet kéne vennem?: LINK

    Köszi a válaszokat! :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.02.05. 16:57:40
  • Boconadi
    #35308
    Hat ezt rohadtul kiprobalom, köszi szepen!
  • Razor18
    #35307
    Van egy (vagy két) üres "írható CD (hengeres) műanyag dobozod"?

    X-52 weak spring hack

    Nyilván nem fogja megduplázni a rugóerőt, de érezhetően rátesz. Nyugodtan kivághatsz többet a kerületből, hogy könnyebb legyen betolni, úgyis csak tengely irányú terhelést kap, ha már bent van.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2021.02.03. 15:12:43
  • Boconadi
    #35306
    F@szom... :D akkor majd megszokom. Köszi nektek ismet! :)
  • LeonSilver
    #35305
    Hát pajtás, x52 nem cserélhetős rugós cucc.
  • macleody
    #35304
    Úgy tudom csak az X56-oshoz voltak cserélhető rugók.
  • Boconadi
    #35303
    Sziasztok ismet! :) nagyobb valtozasok közepette, csalodasbol remenyen at es hosszu varakozasok utjan egy vadonat uj x52 pro került tulajdonomba. Biztosan van sokatoknak vele tapasztalata. Viszont nem talalom azt a honlapot sehol ahol rugot lehet hozza venni. Lehet esetleg meg kapni vhol? Vagy en vagyok a bena, vagy nemtudom normalis-e, viszont nekem ezzel a gyari rugoval ugy kalimpal mint katiban a gyerek. Löttyedt, semmi stabilitasa (szvsz). Vannak hozza erösebb rugok? Ti csereltetek mar? Mintha ugy emlekeznek h vki mar itt irta korabban.

    Köszönöm elöre is a valaszt! :)
    Utoljára szerkesztette: Boconadi, 2021.02.02. 23:21:05
  • krisztian005
    #35302
    Azt sajnos nem birná a gépem.
  • ToMy_
    #35301
    DK2-ért egy fillért ne adj ki. Nézelődj inkább tovább, a CV1-ek ára is már eléggé lement, azzal lesz élmény.
  • krisztian005
    #35300
    Sziasztok, most olcsón hozzájuthatnék egy Oculus DK2-höz, eddig még nem volt vr szemüvegem, és a gépem meg a zsebem se hiszem hogy birná az újabbakat, de ezt talán még igen, és szeretném is megvenni, külföldön árulják, egy barátom ott lakik, ő megnézte és win7-esen más játékkal ment, de azt nem tudom kipróbálni hogy windows 10 el és a legújabb DCS-el müködik. Valaki még használja? Főleg DCS hez venném ezért érdekel hogy érdemes vagy nem.
  • beci43
    #35299
    Nekem nem sürgős, nem égeti a kezem a pénz, meg az asztal körül se kergetnek hogy vegyem 'má meg... Az új kártyámmal bőven elvagyok, de úgy érzem a procim a szűk keresztmetszet. Majd nyár vége ősz eleje - addig el leszek még a 7700K-val.
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2021.01.29. 20:45:58
  • repvez
    Szüli
    #35298
  • bunny
    #35297
    Szerintem az első kérdés az, hogy MIKOR. Mert papíron már jóideje van egy rakat 3xxx nvidia meg a megfelelő AMD, gyakorlatilag meg nincs azóta se a boltokban, vagy egy kövér szorzóval. A 11gen sincs, sőt én úgy tudom az asztali I7 / I5 be sincs jelentve csak az I9 meg a laptop CPU. Mire lesz, már bejelentik a 12gen-t. Ezért mondtam, amit. Én berendeltem a 10600K-t, kedden jön remélem. Aztán a kívülállók nyugalmával nézem az őrületet, a 1080TI-re meg vigyázok mint a szemem fényére :D
  • beci43
    #35296
    Igen, megfontolandó amit írtál. Annak tükrében , hogy új CPU, alaplap páros is mindenképpen kell, vagy így, vagy úgy. Nyárra terveztem az upgradet, az az 1-2 hónap már nem oszt, nem szoroz. Azért a teljesítményére kíváncsi vagyok, főleg az árára. Nem utolsó szempont, hogy ott már ram csere is kell, a DDR 5 memóriáknak vajon mennyi lesz az induló ára? Jelenleg 32 gigám van, annál lejjebb nem adom és ugye ez is csak növeli a költségeket.
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2021.01.28. 13:17:03
  • repvez
    Szüli
    #35295

    mindegyik kampány kapott egy kis videot is ugyan itt .