36814
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • moho79
    #35406
    Nekem lejött kb 5 perc alatt
    Hát csak a felhőket néztem de ami eddig 60 fps volt az most néha 40 lett :(
  • LeonSilver
    #35405
    Szép, méretes pecccss ami lassan is jön. Nem lesz ebből ma jácccási.
  • repvez
    #35404
  • LeonSilver
    #35403
    Jön le 1000L a 2.7 - kíváncsi leszek rá..
  • moho79
    #35402
    Egyébként a ma induló 2.7 és open beta-ról van infótok? Megnézném, hogy az új felhők mennyire eszik meg a gépet.
  • moho79
    #35401
    Nálam 1070Ti van 8GB-al és Syria sztem gyötrelmes :(
    Egyébként belőttem 60fps-re a csatolt beállításokkal és most tök stabilan hozza Caucasus és Persian Golf térképeken.

  • gantus68
    #35400
    Egyetértek, 8gb vram esetén a terrain textures low-ra kapcsolása segít, különösen Syria map-on.

    Sokan szeretnék kimaxolni a grafikát, de a gépük nem bírja és jön a szaggatás. A folyamatos mozgáshoz érdemes csökkenteni a beállításokon mindaddig, amíg a gép képes viszonylag folyamatos fps-t pumpálni. Ez mindenkinél más beállítást jelent.
  • bunny
    #35399
    Így van, a 16Gb RAM és a 8GB VRAM az a két népszerű érték, ami pont NEM elég a DCS-nek. Nem sokkal, de mindig átlépi, és emiatt durván belaggol. Egy ideális világban erre odafigyelnének, gyk. meg legalább 10Gb VRAM és 24GB RAM kell alá.
  • gantus68
    #35398
    Ha nincs vsync, akkor limitálnod kell az fps-t, hogy 75 legyen, e nélkül ugrálni fog (hol >75 hol <75, amennyit a géped ki tud pumpálni). A cpu-d és gpu-d összeillik, ezért csak a megfelelő beállítást kell megtalálnod a folyamatossághoz. Ha ez 75-ön nem megy, akkor vissza kell venni 60-ra. Gondolom fullscreen-en használod.

    Nekem is 48-75hz freesync-es a monitorom, de a 60fps jött be, mert az rx570 nem tudta tartani a 75-öt 1080p-ben sem.
  • sure
    #35397
    A fullscreen módja bugos, próbálj meg ALT+ENTER-t adni neki a fülkébe beülés után (akkor is, ha az Optionsben a full screen be van pippantva), hogy átváltson "rendes" teljes képernyős módra.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.04.13. 18:02:20
  • moho79
    #35396
    Multiban nem játszom csak single. Nincs bekapcsolva a vsync csak a monitoron aktiváltam a freesync-et. A freetrack elvileg 75hz-es frissítéssel megy (PS EYE). 1080p-vel jobb természetesen de a 32-es 2K -s monitoron nézve az MFD-k feliratait alapból nem lehet elolvasni :)
    Utoljára szerkesztette: moho79, 2021.04.13. 16:27:35
  • gantus68
    #35395
    Elég sokat teszteltem a memória miatt. 16gb csak single player-re elég, ott is a kevésbé bonyolult térképeken. 24gb a minimum (még 20 gb-on is volt olyan multi térkép, ami elszállt) 32gb kell, ha zsúfolt térképen vagy multiban is akarsz játszani. És igen, leesik az fps, ha kevés a memória. PL. aerobatics server 24gb-al beesik 15-20%-ot, ugyanott 32gb-al tartja a 60fps-t (oda korlátoztam headtrack miatt) nálam.

    De! Nálad lehet, hogy nem ezért esik be az fps. Először próbáld meg a vsync-et a játékban és a driverben is kikapcsolni és 60 fps-re korlátozni a játékot. A freetrack-el is lehet gondod, ha nem tudja a 60fps-t. 1070Ti-nek illene tudni az 1440p-t, de azért próbáld ki 1080p-n is. Ha semmi sem ok, akkor high pre-setből indulva fű off, árnyékok off, stb., amíg nem lesz stabil 60.
  • Mozes
    #35394
    Szerintem alapból 90%-ban elég neki a 16Gb, főleg localban. Ha multizol, akkor ott jobb lehet a 32Gb memória. Nekem 16Gb volt 1 hónappal ezelőttig és semmi gond nem volt vele, most 64Gb van, de semmi különbséget nem érzek...
  • moho79
    #35393
    Szerintetek a DCS mennyire igényli a 32GB RAM-ot? Jelenleg 16Gb-on fut és néha rettentően visszaesik az fps. Alapvetően elmegy 75+ fps-el de van hogy durván 30-ra lezuhan úgy hogy mondjuk egy adott irányba nézek :) Minden más irányba tök jó :) Ez lehet MEM miatt? Néztem a CPU nincs fullra leterhelve, a GPU sem csak a memória van kb. 90-95%-on. Próbáltam úgy, hogy leveszem a beállításokat MID-re meg van amit kikapcsolok de akkor is. Nálatok mik a tapasztalatok?

    (i5-8600k, 16gb ram, 1070Ti és freesync (75hz) 2560x1440 és SSD-n fut a játék)
    (Próbáltam FHD-n akkor olyan 40-50fps-ig esik le, a gép mozgásával nincs is gond de a freetrack-es fejmozgás nagyon beszaggat)
    Utoljára szerkesztette: moho79, 2021.04.13. 14:42:13
  • bunny
    #35392
    Te magasságos ... ebben csak nyers alkatrészként iszonyú pénz van, meg gyanítom a srácnak van némi hozzáférése CNC gépekhez. Ez már tényleg brutál fanatizmus, én részemről maradok a VR-nél :) És persze megemelem a kalapom, bírom a szent őrülteket!
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.04.08. 07:30:47
  • repvez
    #35391
    Láttam ezt a gépet a brüsseli muzeumban, jo hely, csak egy kicsit zsufolt ,de jó időtöltés mindenkor, még rossz idöben is mivel szinte minden fedett helyen van .
  • sakkay
    #35390
    Nagyon komoly!
  • sakkay
    #35389
  • whiteskull
    #35388
    Itt látszik csak, hogy mekkora munka volt. :)
  • sure
    #35387
    Igen, akkora
  • VO101Tom
    #35386
    Hind
  • sakkay
    #35385
    Bakker...ok-és hol van olyan mi-24 szim, amihez ilyen kell? Így már érthető? Vagy akkora állat, hogy előre megcsinálta?
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2021.04.07. 12:36:59
  • Razor18
    #35384
    Kis segítség: a video címe SimPit Mi-24P.
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2021.04.06. 11:26:29
  • sakkay
    #35383
    De mit repül?
  • Sidewinder
    #35382
  • sakkay
    #35381
  • VO101Tom
    #35380
    A videót a gyárban vették fel, itt csak tesztelik, hogy minden működik-e.
  • bunny
    #35379
    Baxott jó, de az a 3 zsebmonitor odahányva a távolban ... az elég illúzió romboló.

    Sakkay: Nem néztem az adatlapját ez igaz, csak az eddigi évek tapasztalata mondatja velem, és örülnék ha neked lenne igazad :)
  • repvez
    #35378
    húsvétra valakinek ?
  • sakkay
    #35377
    Ha megnézed mit írnak a béta kijövetelekor, akkor speciel rájössz, hogy nincs igazad. Jóval jobb formában kezd neki a repülésnek ez a gép, mint a 18. Mondjuk eleve nagyon analóg, és a minyó komoly alapot ad neki. Meg vagy 6 éve készülget. Szóval nyugodtan vedd meg.
  • beci43
    #35376
    Igen, én is vaciláltam, de annyira szeretem hogy annak idején muszáj volt megvenni. Lacit nagyon sajnálom, nem tudom hogy olvassa-e még a fórumot. FC2-höz nekem is megvolt (van) ez a mod, nagyon szuper.
  • LeonSilver
    #35375
    Hát a 21-es modul egy másik történet :D Tipikus állatorvosi ló.
    Sajnálom, hogy ilyen mostohagyerek lett, sajnálom, ahogy elbántak a Lacival - de így utólag azt mondom, lehet jobban járt Laci.

    Nem tudom ismeritek e.. 10 éves a felvétel :) Még FC2-höz készült 21-es mod, Laci kezemunkáját dícséri!


    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2021.03.27. 08:19:02
  • beci43
    #35374
    Igen Papa, ezzel egyetértek. Nem kevés munkaórát feccölnek egy ilyen modulba, nekem ezzel kapcsolatban nincsenek negatív tapasztalataim. Illetve igen, a Mig-21-et nagyon elhanyagolták, kevés fejlesztést kap, ott csak az ígéretek vannak. A Mi-24 amúgyis az a modul amit már évek óta várok. Már csak az Apache kell és teljes a lista.
  • LeonSilver
    #35373
    Nem kötelező előre megvenni, mint tudjuk ;) Én ezt egyfajta támogatásként könyvelem el a fejlesztők felé. Ráadásul azonkívül, hogy olcsóbban kapom meg, semmiféle előny nem származik abból, hogy valaki így megveszi. Nem lesz több, nagyobb puska a gépen, nem lesz más a repmodell, semmi.. így aztán miért ne?
    Stukkert sem tartanak a fejemhez, hogy fizessek. Sőt! Ez az olcsóság is viszonylagos, mert majd tuti lesz akció, amikor még ennél is olcsóbb lesz.
    Nekem ez az egyik vagy egyetlen(?) hobbim. Mármint a DCS a LockOn óta. A f*sznak verjem a fogamhoz a garast?
    Holnap után meg a fejemre esikegy qrva tégla és baszhatom.. :D :D

    Mondjuk annyit megtehetne ED, hogy a pre-orderesek már így, félkész állapotban megkaphatnák a modult :)
  • bunny
    #35372
    Jó ez a mi24 csak az a baj vele, mint a legtöbb EDe cuccal, hogy megveszed előre aztán vársz egy csomót mire megjelenik valahogy és még onnan hónapot, esetleg év mire valóban eljut egy értelmes szintre. Mindezt annyiért árulva modulonként, mint egy komplett játék. Ez komkrétan kb. jövő ilyenkorra tehető, szóval most egy évre előre lehet fizetni. Persze ahogy romlik a forint, ez még beruházásként is tekinthető :(

    Részemről megmaradok annál ami van, ezt meg majd kipróbálom évvégén a szokásos free week keretében ha stabilba valaha átkerül.
  • beci43
    #35371
    Megvettem. Illetve megvettek. Kilóra.
  • LeonSilver
    #35370
    Na, mindegy. A Kiowa talán már hamarosan kint lesz és azért az is egy fasza kis gép!

  • LeonSilver
    #35369
    Fakk..
  • PhantomAss
    #35368
    Azt írják release date late q2..
    Akkor talán őszre jön. Azt hittem előbb :(
  • LeonSilver
    #35367
    Azért én qrva kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet például az AH-1 Cobrával... mert azt is belengették néhány éve.