36783
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • militavia
    #36700
    1. Nem én hoztam fel a témát.
    2. Ez az "attól áll fel" nem értem miért volt szükséges.

    Az a rész simán arra vonatkozott, hogy nincs olyan, hogy "leülök DCS-ezni", mert statik küldetések vannak és játszani akarok és nem 10 órát mission csinálni, amiben meglepetés 0 és amúgy sem működik...

    MP-zni felnőtt élet mellett kb. lehetetlen még gyerek nélkül is.
    Ezért fontos SP élmény háttere.
    Ennyit írtam, semmi mást.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.11.09. 09:00:28
  • militavia
    #36698
    .
  • Boconadi
    #36698
    Tedd mar tul magad a falconon, neked ez olyan mint vmi gyerekkori elsö szerelem. Abszolut felesleges mercenek venni, a grafika szar meg most is, az egyik ebben jo a masik abban. Inkabb jatszatok vele arra hasznaljatok amire valo, gyertek multizni vagy repüljetek egyedül dinamikus kampanyt ha attol all fel. ED cigany marketingot csinal, a jatek sokszor egy fos de legalabb jol nez ki, ezt mindenki kivülröl belülröl ismeri mar, ez van, nem is lesz mas, de ha lesz is mar 100 evesek lesztek.
  • sure
    #36697
    Mindig felröhögök, ha eszembe juttatja egy új molni komment
    Varázsige 1
    Varázsige 2
  • militavia
    #36696
    Öööö, DCS wishlistem soha nem volt, mert a játék alapjai sajnos annyira el vannak cseszve, amennyire meg tudom ítélni, hogy amit én elvárnék az F4.0 alapján, azt kvázi soha nem fogja tudni. Mert, amikor maga az ED monjda azt, hogy az AI annyira gengyge, hogy a DC-hez kéne egy új, akkor miről beszélünk?

    A DCS fantasztikus mikromendezselési lehetőségekkel bír és elképesztő, ha mindenki benne ember és nem MI, csak az átlagembernek hol van ideje minderre? Sehol. Ergo tök látványos videók születnek, de azt, hogy neked ezt játékosként kiadja, az fantasy szintjén van.

    A használható JÁTÉK nekem SP módoon is élvezhető kell lenni és kvázi OCI = one click élmény. Ez a F4.0 DC hadjárata, ami már már gyorsan customizálható is lett. Néhány óra alatt egy '80s hadjárat megalkotható, ha valakinek az kell.

    Ez olyan DCS bevetés, ahol az MI egyáltalán azt csinálná, amit akarok, olyat soha nem tudtam még csibnálni.
    Látványos, szép, csak használhatatlanul komplex. De az F-4 trailere alapján lassan hollywoodi filmet lehetne vele csinánli.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.11.05. 12:27:18
  • repvez
    Szüli
    #36695
    szeretem az ilyen sokatmondo válaszokat. Ahol csak bedobnak valamit ,de nem fejtik ki , hogy mre gondolnak vagy mi lene a saját elgondolásuk rola.

    Csak ugy ahogy Molni szokott, Ö is csak ellenkezik, de sose mondja , hogy azt amit amugy annyire szeretne, azt hogy képzelné el megvalósitani a játékba.

    Egyébként ha jol megnézed az elsö beirásom, az egy megállapitás egy költöi kerdés volt, arról, hogy milyen kontraszt van a modulokban .
    Csak Molninak megint sikerült sajátosan kisarkitva értelmezni és olyan dolgot a számba addni amiről nem tud vagy nem ugy gondolja ahogy én .

    De ez már csak igy megy, hogy nem fontos a konstruktiv párbeszéd elég ha csak bedobni valami sallangot
  • beci43
    #36694
    Már bocs, de ezzel a hozzászólással most pont saját magadnak mondtál ellent.
  • repvez
    Szüli
    #36693
    ezt ne nekem mond, én ezt tudom, ezért említettem meg, ezt azoknak akik mindig az eröforrásra hivatkozva ellenkeznek valamire ami számukra nem fontos. De olyankor ez nem merul fel amikor nekik hiányzo dologra panaszkodnak.
  • sure
    #36692
    Szerintem most teljesen jól fut, még az én ősrégi konfigomon (Core i-5 3750 + Gefore GTX 1660Ti (6GB) + 24 GB DDR3) is 1920x1080-ban, 2xAA, majdnem minden fullon, évek óta nem lett kevesebb az FPS-em, sőt. A legutóbbi frissítéssel meg még a Sata3-as SSD-ről betöltés is sokkal gyorsabb lett.
  • beci43
    #36691
    Hűha, megint kezdődik a pénisz méregetés. Rég volt már ilyen parázs vita, én élvezettel olvasom, ne hagyjátok abba!
  • militavia
    #36690
    Egy generális, mindenre ható fejlesztés megtérülése óraszámban egészen más. Azt mindenki látja és élvezi. A másikra meg vonalvastagságnyi igény van. Nagy difi.

    Az, hogy a Szu-25T anno milyen törésmodellet kapott, annak sanszosan az ára is megvolt. Na, akkor kezd derengeni, hogy miről van szó, hogy mire szánnak időt és mire nem?

    Csak azt nem értem, hogy miért minket (is) oktatsz ki, menj és írd meg az ED-nek. Senki nem tart vissza. Csak amikor már szimfejlesztő is sokszor tágította horizontodat és mindig aktuális nagy ötleteddel mondod meg a tutit, akkor egyesek inkább mute-ják a threadet...
  • repvez
    Szüli
    #36689
    azért érdekes, hogy mindig az erőforrással jöttök ha valami ötletet mondok amin még lehetne javitani , miközbe a 15 évi fejlesztés alatt 3x váltottak grafmotort és kb 10x nagyobb lett a gépigénye a játéknak és vele egyutt a hardverek is nagyobb teljesitményuek lettek. biztos nem lett volna idő és erőforrás arra , hogy szintre hozzák egymással a dolgokat .

    És mintha azok nem számitanának eröforrás igényes dolgoknak amik benne vannak a játékban ,de a nagy többség a felét se használja ki belöle, de attül még fogyasztja a gépét.és mégcsak nem is látszanak közbe.

    miközben vannak olyan részei a játéknak amik még a lockon ota nem válltoztak érdemben vagy megragadtak azon a szinten amikor az elsö FC modul a szu25T bejött sérulés modell terén. vagy épp visszafejlödtek, mert még olyan sérülést se nagyon látok más modulokon mint azon .

    ahogy irtam is, hogy a legaprobb csavarig lemodelleznek egy gépet, de nem képesek legalább egy olyan állapotot modellezni ahol legalább nem csak 3 darabra esik szét a gép hanem mondjuk 10re.
    A WW2es gépeknél elvileg bevezettek valami uj hitboxos dolgot, de azopta se látom, hogy olyan nagy lenne a változás , mert mindegyik egyből ugy ég mint a rongy.
  • Klusi86
    #36688
    Én úgy látom már lehet kimenteni pilótát katapultálás után, dinamikus hadjáratban, enigma szerveren videó 5:50-től:
  • flyinghigh
    #36687
    Kezeld már helyén a dolgokat, pár hónapja még azon ment itt a sírás hogy nincs elég fps-esetek, pláne vr-ban. Azóta lett MT az engine alatt ami még elég gyerekcibőben jár. Azt is vedd már észre ez elsősorban nem a te érdekedben történt hanem hogy a következő fizetős tartalmakkal zökkenőmentesebben fusson a dcs world világa. Csak az új voip és a készülő DL nem két géptipust érint és ezek csak olyan változások aminek már rég kész kellet volna lenni a roadmap szerint és akkor még a fejlettebb rakétamodellezés, a fejlettebb AI és a radarokkal kapcsolatos 'egyéb apróságok' sehol nincsenek és igen ezek plusz számítások. Személy szerint én magasról teszek rá hogy a már lefelé zuhanó gép hány darabra hullik és a fizika törvényeinek mennyire helyesen teszi azt. Nyilván az is számít ki mennyire hatékonyan használja az adott géptipust lehet más kevesebb lelőtt saját gépet lát és ennyire nem ég az agyába a zuhanó fémdarabok egyszerűbb modellezése.
  • militavia
    #36686
    Képtelen vagy megérteni az erőforrás korlátokat, hogy mennyi pénz és idő költhető el egy modulra. Erre jössz a végén megint egy irreleváns dologgal. Írj a fejleszőtnek, oszt hajrá.

    A túlélhetőség eldöntéséhez nem kell animáció, az ejection paraméterek alapján egy egyenlet is kidobja az eredményt. Óccó, gyors.

    Megjegyzem attól, hogy a pilóta túléli a kattintást, abból hogyan vezeted le, hogy ki is lesz mentve? ---> Végtelenbe tartó fejlesztési spirál egy olyan játékban, ahol még körökre osztott DC sincs. Amit a Tornado 1993-as, vagy a Falcon 3.0 1991-es szintje lenne.

    Tehát egy olyan dologhoz álmodsz egy feature-t, ami nincs is. 3 vagy 4 éve dobták be, hogy "készül". Azóta 0 screenshot vagy bármi, hogy hogyan nézne ki egy DCS DC. Kb. úgy tűnt el az egész, mint ahogy az arcade változatának a trailerét is eltüntették, aminek anno megjelenési dátuma is volt asszem.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.10.31. 21:52:25
  • repvez
    Szüli
    #36685
    látom megint sikerült a lényegre rátapintanod és értelmezni azt amit irtam.
    DE leirom a gyengébbek kedvéért is.
    Az egyik oldalrol egy szinte tökéletes 3d modell és még a gép kezelése FM-je is , a másik oldalon meg kb a 20 évvel ezelötti szintet képviseli .
    NEkem ez egy kicsit fura, ezek a részek épp ugy hozzátartoznak a géphez mint a szimulátorhoz.

    Egyáltalán nem mindegy a szimulátornál sem, hogy egy egy találatot tuléled e vagy nem mennyire tudod kezelni a gépet sérült helyzetben is illetve bizonyos paraméterek között a valoságban simán tulél a pilota a katapultálással miközben a mostani DCS-ben meg nem, mert csak egy nagyon egyszerüsitett modellezés van. lényegében a pilota azzal a lendulettel megy elöre ahogy kijön a gépböl és alacsony magasságon ez nem épp hasznos.

    És az sem mindegy, ha majd a dinamikus hadjáratnál egy pilota tuléli e a lelövést, mert akkor nem KIA hanem max hadifogoly vagy kimentendö lesz amire egy ujabb küldetést lehet generálni, hogy visszahozzák és uj bevetésre tudjon menni ahelyett, hogy egyre csak fogyna a piloták száma.

    De ugye Te majd jönni fogsz majd valami nuansznyi adatbázis eltéréssel ami anynira hiányzik , hogy nélküle aztán létezni se lehetne , az űltalad amugy se játszott DCS-ből.
  • militavia
    #36684
    El kell dönteni, hogy flight + combat vagy damage + ejection szimulátor fejlesztése a cél...
  • repvez
    Szüli
    #36683
    nem tudom, hogy még milyen géppel vagy milyen utomunkát végeznek rajta, de nem minden esetben látom ilyennek a játékot mint amiket a trailerekben a EDE produkál.
    Nem azt mondom, hogy nem tetszik , már már össze lehet téveszteni a valodi videokkal.

    Az ami nekem nagy sziv fájdalmam, hogy itt vannak ezek a modulok, szinte a legaprobb csavarig lemodellezve és az egész gép muködése leprogramozva és a játékban meg nincs hozzájuk normális sérulés modell .A találat után mindegyik modul ugyan ugy egy törzs és két szárnyvégre esik szét ahol a szárnyvégek jobban és hosszabban lángolnak .
    A katapultálást is ide vehetném, hogy nem nagyon van az se megcsinálva a különbözö paramétereknek megfelelöen , mikor hogy müködjön az ülés.

    Ez elég nagy kontraszt , föleg ,hogy azok a részek amiket aprolékosan leprogramoznak a nagy többség szinte nem is tudja vagy akarja használni , mig ezeket a részeket meg mindenki látja használja találkozik vele amikor játszik.
  • bunny
    #36682
    Jó lett a trailer, vicces kis gegekkel és hangzatos ígéretekkel :)
  • repvez
    Szüli
    #36681
  • Wampapa
    #36680
    Ok, köszi.
    Én se találtam semmit, de ez is nagy segítség ha tudom, nálam lehet a hiba.
  • beci43
    #36679
    Nem találtam rá megoldást, rágugliztam, úgyhogy egyedi lehet a problémád. Állítsd alaphelyzetbe a simet repairral (DCS updater GUI utilityvel a legkönnyebb).
    Vagy csak a modult töröld ki és telepítsd újra, más ötletem nincs.
  • Wampapa
    #36678
    Hali. Valaki repked Nevadában Apache-al?
    A nagy frissítés előtti frissítés óta (Beta) nem tudom beindítani ott a hajtóműveket.
    Az alapon meg az Öbölben nincs gond. Battery mód, APU bekapcsolva, nyomom az engine startot és semmi.
    Elég idegesítő mert Nevadában szeretek repkedni.
    Másnál is volt ilyen, vagy én vagyok ldick?
  • PhantomAss
    #36677
    Én nem használom már egy ideje a DCS-t, letöröltem a gépről vagy egy éve. De annak örülök hogy haladnak ők is a korral és elérhető a DLSS. Amit írtam az az MSFS-re vonatkozik, kicsit félreérthető volt :)
  • beci43
    #36676
    DLSS Quality módban használd, alig észrevehető a különbség, viszont sebességben 20 % a DLSS javára. Érdemes használni, főleg ha nem használsz felezőt. Nálam a Pico 4 72 Hz, nem is megy alá, nagyon élvezhető.
  • repvez
    Szüli
    #36675
  • PhantomAss
    #36674
    Úgy látom a yt videókban hogy beletették a dlss-t, de nem hoz nagy változást, cserébe elég elmosottak a műszerek a fülkében. Ezek szerint itt is az van mint MSFS-ben, bár ott azért hozott némi javulást, de én pl kikapcsoltam mert fontos hogy jól látszódjanak a műszerek. Gyengébb kártyával hozhat javulást.
  • repvez
    Szüli
    #36673
  • repvez
    Szüli
    #36672
    aki helikopterezik
  • beci43
    #36671
    Köszi, az előzetes leírásában nincs benne, a héten jön a 2.9, akkor többet tudunk majd.
  • PhantomAss
    #36670
    Ez sztem a fejlesztőktől függ, FS-ben bekapcsolható vr-ban is és elég sok fps-t hoz. De nemrég rakták bele ők is.
  • beci43
    #36669
    A következő openbeta elvileg tartalmazza az nVidia dlss-t is. Vajon VR-ban is bekapcsolható lesz?
  • militavia
    #36668
    11. rész
  • gantus68
    #36667
    Feleslegessé vált standalone user account a következő modulokkal:

    aircraft: A-10C, A-10C_2, AJS37, AV8BNA, Bf-109K-4, C-101, Christen Eagle II, F-5E, F14, F-16C, F-86, FA-18C, Flaming Cliffs, FW-190A8, FW-190D9, I-16, Ka-50, Ka-50_3, L-39C, M-2000C, Mi-8MTV2, MiG-15bis, MiG-19P, MIG-21bis, P-47D-30, P-51D, SA342, SpitfireLFMkIX, Uh-1H, Yak-52

    tech: WWII Units

    terrains: Normandy, Syria

    Ha érdekel valakit, akkor keressen privátban, Ár megegyezés szerint.
    Utoljára szerkesztette: gantus68, 2023.09.14. 14:10:22
  • flyinghigh
    #36666
    Parancssoros kiegészétéssel futtatod az updatert és visszaállsz az előző jó verzióra ha még a szerveren van az adott verzió
    és legközelebb nem az alapértelmezett indítást használod hanem az adott dcs.exe-t, úgy kimarad a frissítést ellenörző procedúra
    https://forum.dcs.world/topic/94816-guide-info-dcs-updater-usage-version-numbers-module-ids/

    esetleg a Skate Zilla Updater-ét használod egyszer beállítod aztán csak kattintgatni kell a kívánt opciókra
  • repvez
    Szüli
    #36665
  • militavia
    #36662
    .
  • falcon66
    #36663
    Sziasztok
    Azzal kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket,hogy nemrég frissített a dcs a játék elindulása
    előtt, és az F 14 modulnál a lantrin nem vált át. 1 kép és így nem tudom használni a lézervezérlésü bombát korábban kB 3 hónapjajó volt, de most a frissítés miatt csesződött e el nem tudom. Hogyan tudnám ezt visszaálitani. Illetve a cockpit a a Rio nál nincsenek meg a baloldalt azok a kapcsoló amelyek a lantrin ill a lézert bekapcsolják. Segítségeteket előre is köszönöm
  • falcon66
    #36662
    Sziasztok
    Azzal kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket,hogy nemrég frissített a dcs a játék elindulása
    előtt, és az F 14 modulnál a lantrin nem vált át. 1 kép és így nem tudom használni a lézervezérlésü bombát korábban kB 3 hónapjajó volt, de most a frissítés miatt csesződött e el nem tudom. Hogyan tudnám ezt visszaálitani. Illetve a cockpit a a Rio nál nincsenek meg a baloldalt azok a kapcsoló amelyek a lantrin ill a lézert bekapcsolják. Segítségeteket előre is köszönöm
  • militavia
    #36661
    10. rész