36810
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • bunny
    #35885
    Ezt csak úgy itt hagyom nektek, nekem adott egy csomó új infót az F-18-ról.
  • beci43
    #35884
    Sakkay: Szia! Reverb G2 vételét tervezem még Karácsony előtt. Neked már viszonylag régóta megvan, milyenek a tapasztalataid?
  • Frenky
    #35883
    DCS HUNAF SZERVEREK!


    Live Server Monitor
  • repvez
    #35882
  • Flanker27
    #35881
    Alakulgat a Gripen mod.

  • beci43
    #35880
    Steamen belül is előhívható a menü. A kontroller jőbbra-balra mozgató gombját középre-lefelé nyomod, akkor előjön a beállítás menü. Ott már kontrollerrel ki tudod választani a Windows MR menüjét és ott Motion Vectorra állítod. A beállítás elmentődik, többé nincs vele gondod.
  • bunny
    #35879
    Megosztanám saját szívásom, hátha másnak segít. Mióta a steam vagy a WMR for steam változtatott a kódon, a reprojection beállítása egy text fájl módosítással nem működött. Próbáltam minden, a steamVR-ben ahol lehetett beállítottam, még külön a programhoz is force-oltam, de semmi hatása, ugyanúgy felment az fps 50-60 környékére és ugrált, a reverb képe meg laggolt, miközben régen a fix 45fps-sel gyönyörű sima volt a mozgás. Na long story short: találtam fórumban megoldás.
    Alapértelmezett steam beállításokkal itt található egy program:
    "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\MixedRealityVRDriver\bin\win64\OpenVRSettingsUX.exe"

    Ezt elindítva, a grafikai beállításoknál be lehet állítani. Nekem itt alapban disabled-en volt a reprojection, nem értem miért, de én becsűrtem fixre, vagy átállítható a steam beállításra, a lényeg, hogy ITT bekapcsolva már működik szépen.

    Mindebben az a szép, hogy a programnak amúgy van beállítás menüje, ami hasonlóan néz ki, de ott nincs ez az opció. Idióták. Úgyhogy én ki is raktam shortcut-ba a fenti exe-t.


    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.11.16. 12:33:10
  • z0ty4
    #35878
    srácok sajnos lemaradtam a leárazásokról.
    következő mikor várható? karácsony ? szilveszter?
  • repvez
    #35877
  • flyinghigh
    #35876
    nvidiaProfileInspector adaptív v-sync be, akkor pl 60nál bekapcsol alatta elengedi, monitorozásra meg hwinfo vagy a mitec task managere.
  • Razor18
    #35875
    Én mielőtt emiatt CPU-t cserélnék, elindítanám a Feladatkezelőt a DCS előtt és az logolja neked, hogy az elmúlt X percben mennyi volt a kihasználtsága. Ha rákattintasz bal oldalon a kis CPU grafikonra, akkor jobbról ki is részletezi, mi mennyi. Valami intenzív DCS használat közben nyomsz egy Pause-t utána ki Alt-Tab-olsz a Feladatkezelőbe. Ha a CPU grafikonod nagyon fent volt utóbb folyamatosan, akkor kevés benne a tartalék. Szerintem egyébként a DCS inkább GPU korlátos, bármelyik kártyát fel tudja nyomni folyamatos 95-100%-ra, a kérdés csak a grafikai kompromisszumok mértéke.
  • repvez
    #35874
  • moho79
    #35873
    DCS mennyire támaszkodik a CPU-ra?
    Most azon gondolkodom, hogy i5-8600k helyett i7-8086K-ra cserélnék.
    Mennyire jelentene ez DCS szempontjából nagy ugrást?
  • domotec
    #35872
    Hali. Másnak sem akar működni multiplayer módban a mirage radarja? Egyszerűen nem scannel, ezáltal használhatatlan..
  • beci43
    #35871
    Nem a freetracked szaggat, hanem a monitorod. Ha beesik 60 hz alá, akkor sajnos ez van.
  • moho79
    #35870
    Sziasztok
    Nincs véletlenül ötletetek mitől lehet az, hogy a Freetrack.es fejkövetésem beszaggat ha kb 60 fps alá esik a játék?
    Hogy érthető is legyen felvázolom. :) A monitorom 75Hz-re van beállítva, 60 fps-ben maximalizáltam a játékot már kint az nvidia beállításában, a játékban nincs beállítva a vsync. Néha amikor leesik mondjuk 45 fps-re a játék akkor kb a gép mozgása még ok de a kamera mozgása szaggat.
  • repvez
    #35869
    lehet, hogy "csak" verzioszámugrás, de az akkor is legalább két nagy verzio különbséget jelent.Ha feltételezzuk, hogy maradnak a megszokott számozásnál.
    A 2.7es elég nagy változást hozott a látványba éss azota a kisebb javítások csak a utána lévö számokat növelték és most vagyunk a 2.77xxx nél.
    tehát a következő nagy verzió ugrásnak a 2.8asnak kéne lennie és a kisebb javitások a 2.8xxx
    és majd csak ezután jönne a 2.9es.
    DE mégha ki is marad a 2.8as akkor is lényegesen elörébb tartanak. Idénre igérték a din hadjárat kipróbálható kezdeti verzioját és az anyahajós ATC rádiozást és a dinamikus fények ujradolgozását.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2021.11.04. 17:49:22
  • beci43
    #35868
    A leap motion és glove beállítások már elég régóta ott vannak, főleg a VR menü alatt. Ez még nem a Vulkan, csak verziószám ugrás.
  • moho79
    #35867
    Most jött egy nagy frissítés stabilra, változott valami?
  • repvez
    #35866
    jo észrevétel és a setup menuben , meg ott vannak a leap motion és glove beállítások, hogy VR alatt kesztyűvel lehet majd kattintgatni nem csak a egérrel vagy a billentyűzettel.

    Lehet , hogy ez már Vulkánnal megy, vagy az majd a 3.0aval lesz elérhető ha majd egyszer oda ér a stabil vagy az open béta.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2021.11.03. 19:50:05
  • moho79
    #35865
    Nézzétek meg Matt videojában a verziószámot :) 2.99.0.xxxxx
  • Klusi86
    #35864
  • LeonSilver
    #35863
    Hála Istennek meg mindenki másnak én a 2080TI-vel elleszek még egy darabig :)
  • z0ty4
    #35862
    hardveraprón ott mozog
    árúkeresőt még nem néztem
  • Wampapa
    #35861
    Mennyi most a 3060 ? Két hónapja vettem, akkor ~240 volt akcióban(+egy golden 600w táp ajándékba)
  • bunny
    #35860
    Nem kéne, az csak a crypto bányászatot limitálja, és azt se túl nagy sikerrel :D Én is a 12GB-ra szavazok, mert a 8 nem elég, hogy a DCS vram igényét kiszolgálja. 9-10 között szokott mozogni nálam, de más térképeken lehet több is.
  • gantus68
    #35859
    12gb, nem, szerintem
  • z0ty4
    #35858
    srácok RTX 3060 TI 8gb vagy RTX 3060 12gb ?
    LHR az befolyásol valamit ?
  • repvez
    #35857
  • z0ty4
    #35856
    Combined Arms-on gondolkozom. Funnak elég jó lenne :)
  • bunny
    #35855
    Sajnos csak a régebbi cuccokra van keményebb kedvezmény, persze így is jobb, mint a teljes ár :)
  • Hiuuz #35854

    Utoljára szerkesztette: Hiuuz, 2021.10.22. 20:37:45
  • z0ty4
    #35853
    erre vártam
  • repvez
    #35852
    Lehet, hogy lesz még majd nagyobb akcio is, vagy ha van kuponkodod akkor azzal is lejjebb viheted az árat, én 35 ért vettem kb 1 éve ilyenkor
  • repvez
    #35850
  • bunny
    #35849
    Hehe, igyekszem! Szerencsére nekem a mostani is megfelel, 99% F18 / UH-1 repülök vagy FS2020-ban világjárok csak fun, mindkettő aránylag élvezhető VR alatt is, szóval nekem a 9 is páros :D
  • beci43
    #35848
    Új beta patch.
  • repvez
    #35847
    A Vulkan bevezetésérol már közel két éve lehetett hallani, szoval az az 1-2 év vagy mostanában jár le, vagy mostantol számolva kezdősik EDE-nél sose tudni.
    A megjelent roadmap alapján idén kellene a dinamikus hadjáratbol is egy kis izelitönek megjelenni external betatester cimszoval nyár és öszre josolták benne.
    Az AI javitást is.

    DE az alábbi videoban, amit bemutattak 2020 decemberében a legtöbb azért ha nem is teljesen ,de azért kiadásra került. (Felhők, moskito, mi24, apacs, Marina map)
    Talán idén decemberben is csinálnak egy 2022 and beyond videot.
  • beci43
    #35846
    Légy bizakodó, én is optimistán állok a kérdéshez már évek óta...
  • bunny
    #35845
    Leginkább azt, hogy majd egyszer lehet akár belőle valami :D
    Semmi konkrétum, őszintén szólva én nem látom nagy esélyét, hogy 1-2 éves távlatban ez bevezetésre kerüljön vagy ha be is hozzák, valami érdemi javulást okozzon. Iszonyú meló átírni egy grafikus engine-t az alapoktól, miközben a programozók világa sajnos irtózatosan hígul. És ha "kész" is lesz, mire abból egy elfogadhatóan hibamentes valami lesz, hát az ED sebességével ez évek.
    Meg aztán a megvalósításaik, ott van pl VR shader kiváltása, ami sz*rabb lett mint a rajongó által összerakott, eddig tök jól működő hobbi project - legalábbis nálam eddigi folyékony élmény eléggé darabos lett, mióta "gyárilag támogatott" funkció lett belőle. Attól, hogy vulcanAPI és multiprocesszor támogatás esetleg belekerül még nem biztos, hogy bármi javulni fog, azokat a LEHETŐSÉGEKET jól használni se árt, és nem vagyok biztos benne, hogy ezt megugorják.