36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • beci43
    #35922
    Ja, Te is rég írtál már ide Papa! Boldog Karácsonyt mindenkinek!
  • beci43
    #35921
    Szia, már hiányoltam a kommentjeidet, lényeg hogy minden ok!
  • sakkay
    #35920
    Sziasztok fiúk , bocsi, hogy nem írtam, de nekem 444 hibát jelzett nagyon régóta minden!!!sg fórum. Most Leon Papa szólt és simán be tudtam lépni. Nem is értem:)))Szóval minden ok amúgy:))
  • LeonSilver
    #35919
    Megvan, csak nem posztolgat ide.. meg is értem. Leáldozóban van az ilyen típusú fórumoknak.
  • beci43
    #35918
    Gyerekek, mi van Sakkayal? Nagyon eltűnt...
  • beci43
    #35917
    Köszönjük és viszont!
  • HUN_ter #35916
  • HUN_ter #35915
  • beci43
    #35914
    Voice cheatet implementálják a játékba!
  • repvez
    #35913


    Jövö héten jön a 2.7.9es OB benne az uj voice chat funkcioval :
    manual hozzá
  • militavia
    #35912
  • András 12345
    #35911
    A Koreát annó a Tescoban vettem pár ezer Ft-ért mert már akkor is évek óta kifutott játék volt, most is éppen tegnap voltam a Tescoban, de semmi nekem valót nem találtam, csak helikopteres volt ami a legközelebb áll a repüléshez, de én meg nem azt kerestem :/
    Utoljára szerkesztette: András 12345, 2021.12.15. 03:09:15
  • András 12345
    #35910
    Egyébként nekem van egy FA-18 Koream amivel régen sokat játszottam (vagy 10-15 éve) és tökéletes lenne minden szempontból ha a grafikája nem lenne olyan gagyi, meg nem csak olyan kevés hely lenne benne (Korea és a Hawaii szigetek)
  • András 12345
    #35909
    Jól hangzik ez a BMS, viszont nem sikerült neten megtalálnom. (Az összes többit többé kevésbé igen.)
  • repvez
    #35908
    Ott van méh a BMS-is ha modern gép kell, és az nem is annyira gépigényes és azért el lehet lenni vele annélkül is, hogy valenki nagyon méllyen beleásná magát.
  • András 12345
    #35907
    A Cliffs of Dovernek is van ingyenes része?
  • sure
    #35906
    Az SSD-től baja nem lesz a gépnek, de önmagában a játékok ettől nem fognak jobban futni, csak gyorsabban fognak betölteni, hogy aztán hamarabb tudjanak az asztalra kidobni vagy játszhatatlan FPS-t produkálni.
    A processzor "erejének" kiszámolása meg nem úgy működik, hogy a 4 magos 1.5 GHz-es CPU az 6 GHz-esnek megfelelő teljesítményt ad. Egy 12 éves 3GHz-es proci meg egy mai 3GHz-es processzor között (kvázi mindegy, hány magos) ég és föld a különbség.

    A laptopodban levő VGA-tól kb. ezt a teljesítményt lehet várni játékokban (lap alja)
  • András 12345
    #35905
    Vagy kipróbálom mindegyiket (bár a DCS már bizonytalan, hogy ezeken a gépeken fog-e valahogy valaha is menni, de ez legyen a legnagyobb bajom). Viszont azt még nem tudom a két gépem közül melyiket érdemesebb fejleszteni?
  • PhantomAss
    #35904
    Ha mindenkéépen a modern gépek érdekelnek és igazi szimulátort akarsz akkor kb. a DCS marad. Ha 2. vh is jöhet akkor próbáld meg a Cliffs of Dovert, annak nem olyan nagy a gépigénye, régi játék, kicsit kopottas, de folyamatosan fejlesztik és igazi szimulátor.
    Ha mindegy csak repüljön akkor War Thunder.
  • András 12345
    #35903
    Nem, ennyire nem gondolom komolyan.
    Akkor milyen játékot válasszak?
    War Thunder?
    A másik kérdés, hogy melyik gépet fejlesszem az SSD-vel a lent említett asztalit, vagy a laptopot?
  • beci43
    #35902
    Ha a DCS-t komolyan gondolod és nem egy két hét, aztán sarokba vágom effektus, akkor bizony komolyabb gépfejlesztést kell eszközölnöd. Értem ez alatt proci+alaplap, ram, vga csere. Az SSD jó kezdet, de a többi nélkül semmit sem ér.
  • András 12345
    #35901
    Most megnéztem a laptopban is a videókártyát: AMD Radeon HD 8330
    Szerintetek melyiket fejlesszem SSD-vel, és milyen játékot válasszak?
    (Van még ezen kívül 2 másik laptop a családban, de azokat kilőném, csak böngészésre és hasonlókra használjuk, mert amiről most írok az pl. egy magos 2GHz-es 2GB RAM-mal, tehát az a másik két gép - laptop és asztali - ezekhez képest még mindig csúcs).
  • András 12345
    #35900
    A gépigénynél valami olyan van, hogy 2 magos proci (az enyém olyan), 2,8GHz (az enyém 3GHz) és 8GB RAM (az enyém pont annyi) a minimum. (Videókártyához végképp nem értek.
    Instant akciót próbáltam (korábban még sosem próbáltam a DCS, sőt a legutóbbi repülős játék amivel játszottam az FA-18 Korea, meg a Flight Gear valami 5 évvel ezelőtti változata - más repülőssel nem is játszottam, autóssal is csak régen).
    Mindenesetre most valami lövöldözős volt a cél.
    Belső nézettel indul, de már nem tudom megnézni, hogy pauseban-e, mert töröltem, és majd holnap SSD-re akarom feltenni.
    Holnap akarok venni egy SSD-t (még sosem volt SSD-s gépem) a laptopomba ami egy 4 magos, egyenként 1,5GHz-es gép, meg még 4BG RAM-ot a meglévő 4GB mellé, aztán azzal újrapróba (persze ez a gép is már vagy 6-7 éves), de akkor max War Thunder, vagy foggalmam sincs milyen játékok vannak, de a DCS tűnik a legszimpatikusabbnak azok közül a néhány játék közül amiről mostanában sikerült infót összegyüjtögettem (azért olyan nagyon sok időt nem szántam rá, nem főállásban tervezek játszani :) ). Igazából kicsit régebbi játék is jó lehetne ami egyszerűen beszerezhető, de a régi önmagammal ellentétben a jó grafika az az egyik cél és kevésbé fontos a valósághű irányítás, inkább a könnyebb vezethetőség (már nincs kedvem úgy "küzdeni" vele mint fiatalon, inkább csak kikapcsolódni).
    Vagy a másik ötlet, hogy az alább említett asztali gépbe az SSD-t megvenni, de érzésem szerint a játék kihasználja a 4 magot, és akkor talán a 4 magos laptop egyenként 1,5GHz-el jobb lehet a 3GHz-es két magos asztalinál (bár összesenjében mindkettő 6GHz-re jön ki), de nyilván annyira nem értek hozzá.
    Utoljára szerkesztette: András 12345, 2021.12.14. 00:09:05
  • sure
    #35899
    "Mindenesetre elvileg a gép konfigurációm éppen megfelel"
    Hááát, nem igazán, az a CPU 2009-ben jött ki, és a GT610-es is egy eléggé harmatos VGA (volt már akkor is, amikor megjelent)...

    Milyen küldetést indítasz, Mission Editorban saját készítésűt? Próbáld esetleg az Instant Action-ből a Su-25T-vel a Free flightot vagy dusk landinget, azok elindulnak-e?

    Biztosan pause módban indul? Belső vagy külső nézettel? Az F2-vel pause módban is lehet nézetet váltani, a jobb alsó sarokban egy kis piros pucuka villog (két zárójel közt egy függőleges vonal, ez jelzi, ha pause módban van a játék):

    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.12.13. 20:46:14
  • András 12345
    #35898
    A legújabb DCS, most töltöttem le 2 napja, szerettem volna régebbi verziót, de nem találtam rá lehetőséget.
    Mindenesetre elvileg a gép konfigurációm éppen megfelel, minden beállítást visszavettem minimumra (nyilván főleg a grafikait).
    Most egy olyat csinált, hogy a pilóta kinézett jobbra, de utána abban az állásban maradt a feje megint egy fél órára :/
  • sure
    #35897
    Hanyas verziója a DCS-nek? Most megnéztem itthon, single player küldetésben sem pause-olt állapotban kezdi már a küldiket (egy időben ezt csinálta)

    De amit írsz, simán lehet, hogy még bőszen töltöget befelé, illetve hogy 0.2 FPS-el fut.
  • András 12345
    #35896
    AMD Athlon 2 X2 250 3GHz 2 magos proci, 8GB RAM, win10.
    Nvidia gforce GT610 videókártya.
    Most megint elnézett a pilóta jobbra,mintha rettentően akadna, és azért lenne olyan mintha állna a kép, pedig frissen telepített win10, ráadásul visszavettem a grafikai beállításokat a minimumra :/
  • András 12345
    #35895
    Csak feladatkezelővel tudom leállítani, de ott csak 20-30% proci, és 3,5Gb RAM használatot ír a 8GB ram-ból.
    (Egyszer elfordított a fejét a pilóta a gázkar felé mielőtt kiléptetett a feladatkezelő, de ez volt az egyetlen mozgás, egyébként fantasztikusan szép az állókép grafikája, még a minimumra vett grafikai beállítások mellett is :D
  • András 12345
    #35894
    Kipróbáltam, de ez a Pause/Brake sem oldott meg :( ugyan úgy ott áll a levegőben a gép egy helyben és meg se mozdul.
    Annyit kell tudni a gépemről, hogy éppen a minimum gépigényt teljesíti, de a játék is a minimumra van visszavéve, hogy bírja a gép.
  • András 12345
    #35893
    Ja értem, köszi.
    Érdekes, hogy rögtön pause-val indul a játék, de kipróbálom ez megoldja-e.
  • beci43
    #35892
    Megint nem működik a válasz gomb. A f@sszopó reklám miatt.
  • sure
    #35891


  • András 12345
    #35890
    A P betűt megnyomtam, emlékem is szerint elég sokszor próbálkoztam, de nem segített.
  • sure
    #35889
    Igen, nyomj neki Pause/Break gombot
  • András 12345
    #35888
    Tud abban valaki segíteni, hogy mi lehet az oka, ha úgy indul a játék a DCS-ben, hogy áll a levegőben a gép és meg sem mozdul? Nem reagál semmilyen billentyűre.
  • Frenky
    #35887
  • Frenky
    #35886
    II. DCS HUNAF - AIR RACE KUPA 2021!
    Utoljára szerkesztette: Frenky, 2021.12.09. 15:56:19
  • bunny
    #35885
    Ezt csak úgy itt hagyom nektek, nekem adott egy csomó új infót az F-18-ról.
  • beci43
    #35884
    Sakkay: Szia! Reverb G2 vételét tervezem még Karácsony előtt. Neked már viszonylag régóta megvan, milyenek a tapasztalataid?
  • Frenky
    #35883
    DCS HUNAF SZERVEREK!


    Live Server Monitor