36814
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #36009
    Az egész úgy szar, ahogy van. Hogy nem lehet kitörölni a valahogy duplikálódott sorokat, így baszik működni. Hogy nagyon ritka kivételtől eltekintve képtelen egy qrva, háromállású kapcsolót kezelni. Hogy a pedálhoz és minden máshoz minden szart hozzárendel (ha valamiért újra kell telepíteni vagy véletlenül beesik egy új modul).
  • Gundark 1 1
    #36008
    Alapból ugye usbn dugtam be. Most viszont közvetlenül a gázkarba. Igy annak a 2-es sliderének látja. Mindegy megy :)
  • bunny
    #36007
    Én úgy mondanám, hogy szinte mindig :D Roppant bosszantó tulajdonsága, mennyiszer szívtam már meg én is ...
  • PhantomAss
    #36006
    A DCS sokszor több eszközt is rendel ugyan ahhoz a tengelyhez alapból. Nézd meg a beállításokban, szerintem nálad is ez lehet, és töröld azt a tengelyt ami nem kell.
  • Gundark 1 1
    #36005
    Sziasztok! Először is Boldog új évet mindenkinek :) Van egy érdekes problémám. Kaptam karácsonyra a T16000-hez egy pedált. Most a teljes Thrustmaster szett megvan. Mindenhol tudom is használni rendesen, kivéve a DCS alatt. Felismeri mind a 3 eszközt (joy, gázkar, pedál) de a pedálnak és a gázkarnak a Z tengelyt adja meg. Vagyis pedállal IS adom a tolóerőt, ami azért nem szerencsés :) Il2ben vagy ez Elitben simán működik. Itt milyen trükk van erre hogy legyen még egy tengely? Firmware is meg a software is a legújabb. Köszönöm!
  • whiteskull
    #36004
    BUÉK mindenkinek! :)
  • LeonSilver
    #36003


    BUÉK neked is és mindenkinek!
  • macleody
    #36002
    Uraim, Boldog Új Évet mindenkinek!
  • LeonSilver
    #36001
    Kapcsold ki a kontrollert. Én kábé sose' használom. Mondjuk aki a G1 kontrollerét tervezte, az egy barom és nem mellesleg UFO...
    Megint csak az Oculust tudom példának hozni. Qrvára szerettem a kontrollerét. Magyon kényelmes volt használni, több száz órát beletoltam a No man's-ba az Oculusal. Subnautica, mit tudom én mi... A G1 kontrollere egy ótvaros szar. Utálom, kényelmetlen, nem áll kézre, csúszós, stb.. Nem is játszok a No man's-al :'( A Subnauticához meg vennem kellett egy xbox kontrollert.
  • macleody
    #36000
    Vesztemre sikerült elindítani a flight simet, repültem egy kicsit a H145-ös helivel. Hátööö, recés meg nem olyan mint az 50"-os tv, de hát na. Kurva jó :)
    Viszont még nem jöttem rá hogy tudom visszatenni egérre az irányítást, kicsit macerás volt a műszerfalon a kontrollerrel matatni.
  • LeonSilver
    #35999
    Sziuntén zenész és szintén hasonló okok miatt. Akkor hagytam az amd vonalat a 3.14csába, amikor a CloD-ban a tenger és a szárazföld talákozásánál egy fehér vonalat "rajzolt" a hóbelevanc. Váltottam Intelre és nVidiára - megszűnt a qródás.
  • PhantomAss
    #35998
    Nekem mindegy hogy proci v gpu, szívtam mindegyikkel.
    De emiatt mondom hogy tőlem mindenki azt vesz amit akar, ha nekd nem volt vele gondod örülj neki, használd sokáig egészséggel!

    amúgy BÚÉK!
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2021.12.31. 23:07:15
  • bunny
    #35997
    A kolléga ha jól értem alaplapról tehát AMD prociról beszél, a GPU szóba se került.
    Mellesleg nekem intel + amd gpu párosítás van, előtte időtlen idők óta nvidia volt. Az égvilágon semmi bajom nincs, mióta a amd 9800xt van a gépben, pont ugyanúgy hibátlan mint előtte az nvidia-k voltak. Én is tartottam tőle, hogy szar a driver stb de lekopogom tökéletesen stabil. Soha egyetlen crash nem volt mióta megvan.
  • PhantomAss
    #35996
    Nah az ilyenek miatt nem veszek vagy 10 éve AMD-t. Tudom, ez hitvita, nem is akarok belemenni, nvidia is szar, de nekem megér némi plusz pénzt a nyugalom. Intel+nvidia azt viszonlátás.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2021.12.31. 18:29:10
  • macleody
    #35995
    Olvasgattam AMD+G2 kompatibilitási hibákról, hát mit mondjak, bekaphatja a HP is. Egy fickónak állítólag azt írta a HP, hogy az USB átalakító meg a kábel nem kompatibilis az AMD alaplapokkal. Nálam szinte mindig lefagy a gép ha kilövöm a Mixed Reality Portalt. A változatosság kedvéért pár napja cseréltem procit, meg RAM-okat, a proci miatt BIOS-t kellett frissítenem, lehet ezek közül is bekavar valami.
    Most megint jött egy frissítés SteamVR-ra.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2021.12.31. 17:13:52
  • bunny
    #35994
    Van új stabil, gondolom idénre még ki akartak adni valamit, mert már most ott a végén az ismert hibák listája.
    De komolyan, kiadni egy frissítést javításokkal úgy, hogy tudod vannak benne hibák ...
  • LeonSilver
    #35993
    Ne add fel :) Az élmény kárpótol, tudod. Egyébként a kijelző védelme miatt kapcsol ki.


  • macleody
    #35992
    Már az agyvérzés kerülget, Elite Dangerousban kikapcsol a fejes. Ha leveszem és visszaveszem akkor visszakapcsol. Ez megint mi franc? Öreg vagyok én már ehhez :)
  • LeonSilver
    #35991
    Először el kell indítanod a mikroszoftos Mixed Reality portal-t, aztán a Windows Mixed Reality for SteamVR-t. Amikor futnak mehet a DCS. Ha a DCS sztímes, szerintem akkor is ez a sorrend. De ha elindítod a DCS-t és a DCS-ben be van állítva a VR használat, akkor ő maga is elindítja ezeket. Én külön szoktam, de ez egyéni szoc problémám :)
  • macleody
    #35990
    Hogy kell indítani steamvr-ból a dcs-t? A vr-en keresztül desktop és dcs? Mert nem steames a játék.
  • beci43
    #35989
    Persze, 100%-ig igazad van, nem lehet kibúvót keresni.
  • PhantomAss
    #35988
    Igen 2160x2160 a lencse felbontása mint a régebbi verziónak, dehát valamivel el kellett ezt is adni, úgyhogy szépen felskálázták 3000 felettire a steamvr-ben hogy azt mondhassák szebb a képe.
    Szerintem semmit sem vesztesz ha visszaveszed a natívra, de nem értek hozzá, nekem a régi változat van. Próbáld ki.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2021.12.30. 18:02:14
  • LeonSilver
    #35987
  • bunny
    #35986
    Hát igen, az oculusnál szívtam a fogam, hogy mindig el kellett indítani, mióta reverbem van, visszasírom :D Igazából azt nem értem, hogy a DCS miért nem képes OpenXR-en keresztül VR-t kezelni, mert akkor esetleg egyszerűbb lenne mindenki élete, dehát nem ez a legelső ilyen whynot kérdés velük kapcsolatban :D Szerencsére úgy tűnik a steamVR lépcső nem igazán lassít.
  • macleody
    #35985
    Köszönöm uraim, ma nekifekszem a témának, remélem jó lesz, mert tegnap már elment a kedvem a vacakolástól.
    Ugye a G2-nek 2160x2160 a felbontása szemenként, a steam vr-ben a 100% nálam háromezer valamennyi /szem. Ez mi a tök?
  • LeonSilver
    #35984
    Én ezt elhiszem. A mi király postásunk is elhagyta a céget 20-25 év után és helyette egy agyhalottat vettek fel (tényleg nem százas a pali).
    De.. és ezt most nem neked címezem, nem téged próbállak basztatni,. remélem érted! Szóval az, hogy a postának gondjai vannak, az engem baromira nem érdekel. ÉN becsülettel kifizetem a díjakat, joggal várom el, hogy a posta tegye a dolgát és egy qrva levél ne egy hét alatt jusson el a címzetthez. ;)
  • LeonSilver
    #35983
    Én kérem elindítom a Mixed Reality Portal-t (ez a mikoszoftos cucc), azán a Windows Mixed Reality for SteamVR-t, majd a végén a DCS-t.
    A Windows Mixed Reality for SteamVR-ben van néhány dolog, amit be kell állítani. ITT van némi infó, de alapvetően azt mondom, hogy próbálgasd és ahogy neked a legjobb úgy használd.

    Egyébként én most is azt mondom,hogy az Oculus szoftvere fényéveket ver erre a mixed szarra.
    Utálom, hogy képtelenség egy normális videót vagy shotot csinálni, mert vagy torz lesz a kép ( a méret miatt) vagy a két lencsés lóf***t veszi fel. Nem hiszem el, hogy képtelenek megcsinálni normálisan, holott a DCS is simán kezel két monitort (vagy többet) gond nélkül és alapvetően a VR is egy külön mnitor.
  • bunny
    #35982
    Az alábbiakhoz plusz, hogy MINDENKÉPP legyen motion reprojection, de van, hogy nem hajlandó a steamVR bekapcsolni.
    Ezesetben ezt a programot kell elővenni (ha nem ott van, keress rá).
    "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\MixedRealityVRDriver\bin\win64\OpenVRSettingsUX.exe"
  • beci43
    #35981
    És a DCS-t ne asztalról indítsd, hanem a SteamVR-ból. Másképp nem veszi figyelembe a beállításaid Steamen belül. Vmint a Steamen belül telepítsd fel a Windows mixed reality for SteamVR alkalmazást is. Azon belül pedig a bétát telepítsd, mint ahogy a SteamVR-ból is. A WMR for SteamVR-on belül a graphics fül alatt a motion reprojectiont pedig állítsd motion vectorra, mert ahogy írtad nem túl erős a videókarid, esélytelen hogy 90 fps-el menjenek a játékok, pláne a DCS.
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2021.12.29. 19:20:51
  • PhantomAss
    #35980
    Sztem ha wmr-ed van akkor mindenképpen menni fog két ablakban a dcs, mert csak a steamvr-t támogatja, az openxr-t nem. Az asztalon rakd ki ablakban, kis felbontásban, a mixed reality portalon meg ki lehet kapcsolni az előnézetet a stop preview gombbal.
    De nagyon sok fps növekedést ne várj tőle. A stemvr-ben nézd meg a beállításokat hogy nem lőtte-e be túl nagyra a felbontást, vedd vissza 100%-ra ha kell.
  • macleody
    #35979
    Na akkor azt mondja meg valaki hogy lehet kikapcsolni, hogy a desktopon is menjen a game. Kipróbáltam a DCS-t, de megy az asztalon két ablakban is, plusz a szemcsin. 17 fps-em van a banyahajón.
  • PhantomAss
    #35978
    Az openxr az sztem nem jó a DCS-hez. Az MSFS faszán működik vele, sőt már van dlss szerű felskálázó progi is amivel lejjebb lehet venni a felbontást vr-ban és az utána felskálázza+élesíti. Sokat segít a 1080ti-nak.
    A DCS az sztem simán a steamvr-al működik .
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2021.12.29. 17:41:37
  • macleody
    #35977
    Megvan a cucc, de eddig csak idegesített. A flight simben mikor átváltok vr-ra egyszerűen kilép a játék.
  • macleody
    #35976
    Tényleg, azt se tudom mi kell hozzá. Valami openxr-t vagy mi a túrót láttam, hogy Flight Sim-hez használják.
  • beci43
    #35975
    Hát ma már csak megkapod! Más. Beélesítettem a Reverbet, hát nem semmi...hajnali 2-ig nyomtam Petrovicsot, aztán egy óra HL Alyx, egyszerűen nem tudok vele betelni! Könnyű, kényelmes és borotvaéles képe van! Viseletre olyan mint a CV1 volt, bár szerintem annál is könnyebb. Mától szabin vagyok, úgyhogy kiélvezem...
  • beci43
    #35974
    Papa az a levél már ott volt másnap, csak a posta eltitkolja hogy kurva nagy gáz van a háza táján. Kevés ember, túlfeszített munkatempó, van olyan kézbesítő aki egyszerre 3 járást is visz egy nap. Sajnos tudom hogy így van, majdnem 30 évet lehúztam a cégnél, de 'hál Istennek három éve sikerült megszabadulnom tőlük.
  • macleody
    #35973
    Hova a csába lett amit fél órával ezelőtt írtam?
    Futár lett bejelölve a honlapon, gondolom az is hozta be az országba. De itt meg úgy látszik a Postával állnak szerződésben.
  • LeonSilver
    #35972
    A retkes Királyi Magyar Posta...

    Feladtam egy levelet. Szombathelyről Pécsre. Egy hétfőn délelőtt (még a kanyarban sem volt a karácsonyi őrület). EGY HÉT alatt ért oda! Szombathely - Pécs. Levél. Gyalog előbb odaértem volna...

    A Bori lányom felad valamit Svájcban, hétfőn. Azt csütörtökön átveszem... nc
  • beci43
    #35971
    Ott lett elqrva, hogy a posta kézbesíti...futárcéggel jobb lett volna.
  • macleody
    #35970
    "A küldeményt a feladó előrejelezte, az átadást követően megkezdjük a feldolgozást"
    Ezt a Posta küldte, ennyit tudok. Magyarul sehol semmi.