36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • z0ty4
    #36122
    jajj Molni
    már megint kezded?
    nem uncsi még a DCS vs BMS?
  • TomStorm
    #36121
    Köszi!
    Végülis Oculus S-t vettem.Jóval olcsóbban jutottam hozzá.3080 az felejtős 1080-al fogom használni.Holnap kiderül milyen lesz.
    CV1-el használtam anno az borzalmas volt remélem ez jobb lesz:)
  • militavia
    #36120
    Az igen. Pontosan ezen hatások azok, amire azt mondja az ember, hogy ez mi?
    Az ember összeraknak mondjuk bármit, ami CVN alapú és Hornet, ha már van.
    Majd az egész kukázódva, mert lényegében a BVR ezzel megszűnt.
    Az ember elgondolkozik azon, hogy mikor bugvadászik és mikor fog játszani.

    A F4.0 BMS vonalban is van tökéletlen ökörség, a múlt maradéka. Nem volt dual thrust az AIM-7F/M, rossz volt a tolóerő még az AIM-9L/M-nél és minden másnál. Ezekre szereztünk (tem...) adatot, megmutattam a valós tolóerővel mi jön ki és kb. mit kell átírni a légellenállásnál, hogy a valósággal kb. passzoljon. Ez ki lett javítva és úgy van. Nem az, hogy akkor hol 2x a DLZ, hol nem.
    Ez milyen fejlesztés...?

    Az IR rakéták modellezése a játék kiadása óta hülyeség volt, az AIM-9L/M és R-73 (80-as évek) immúniusak voltak a flare-e.
    Ez még játéktechnikaialg is hülyeség lenne, de a valósággal is ellentétes.
    Most, hogy a időjárás hat az IR rakétákra ezt is rendbe rakták. De nem lesz az, hogy akkor a köv patchben homlokegyenesen ellentétes lesz az egész.

    stb
  • Krokoliszk
    #36119
    Még a bétának a margójára. Szerintem az nem béta meg early access, hogy folyamatosan hónapról hónapra elromlanak a meglévő featurek. Adják ki bétában meg early accessben, legyen kevesebb feature (mint ahogy ez így is van), de legalább valami minőség legyen bakker azokban amiket már megcsináltak. Az valahogy nonszensz, hogy évekkel később, alapvető funkciók romlanak el, olyan patchekben, amiben egyébként elvileg nem nyúltak hozzá azokhoz.

    Bár önmagamnak ellentmondva - ennek a minőségnak sajnos csak az a garanciája, hogy a developer aki csinálja mennyire lelkiismeretes és van-e ideje a kellő minőséget szállítani. És ahogy látjuk pl. a Heatblurnél hiába vannak baromi lelkes developerek, ott is előfordulnak ilyen bugok.

    Ezek és a saját munka tapasztalatok alapján én lassan kezdem azt hinni, hogy ezek a problémák egyszűrűen elkerülhetetlenek. Maximum a léptéküket és a gyakoriságukat lehet minimalizálni.
  • Krokoliszk
    #36118
    Egyébként erre a legjobb példa a F-18/F-16 ECM. Valaki írt feltehetően kb. 100 sor kódot, amiben a 10+ éves 1 bites ECM implementációt belehackelte egy feltehető podba az F-16ra. Az egész egy fos, amikor a 18-hoz kiadták konkrétan nem lehetett senkit lelőni radar irányítású rakétával hónapokig, aki ECM-el repült, mert egyszűrűen nem követte le őket a rakéta. A versenyeken annyi lett a megoldás, hogy bannolták az ECM-et, de publikus szerveren gyakorlatilag aki ezt kihasználta azt kb. AIM-9-el meg gépágyúval lehetett lelőni és ennyi.

    A nagyközönség meg tapsol, hogy fúúúúúúúúúúúú, micsoda EW-t implementáltak, ez igen, 21. század. Én meg csak röhögök az egészen.
  • Krokoliszk
    #36117
    A DCS Viper fényévekkel jobb, mint a BMS? Hát lefordultam a székről..

    - FM egy vicc, dogfightben bármilyen másik 4. gen gép ellen béna kacsa. Sarkított helyzetekben lehet nyerni, de egy neutral 1v1 gépágyú setupban egy F-18/F-14/F-15 hülyére veri. A M2K is és szerintem a MiG-29 is, de azokkal ritkábban találkozik az ember.
    - Radar/Datalink nevetségesen bugos. DTT-nek sok problémája van (az érzékeléssel illetve a rakéta rávezetéssel is), ezek a TWS-ben egyelőre nem jelentkeznek (szerintem a TWS-t még simán nem implementálták le rendesen.. majd ha jön annak az overhaulja akkor gondolom az is egy használhatatlan szar lesz.). A datalink jelenleg sokszor befagy és a radar módokat kell váltogatni, hogy reseteld, különben percekig mozdulatlan célokat mutat. Ami számomra értelmezhetetlen, hogy amikor egy célt unlockolsz, akkor reseteli az original Link-16 adatokra. ???? Azért ennyire nem lehet buta a rendszer, hogy a pontosabb adatot eldobja a pontatlanért..
    - A gép featüreinek igen nagy %-a egyszerűen nincs implementálva a DCS-ben.. leginkább ezért sem értem amit mondasz. az MFD menüből elérhető oldalak tömege még mindig csak placeholder és nem csinál semmit (vagy be van hazudva, mint pl. az FCR beállítások, amit be tudsz nyomkodni, de valójában semmit se csinál)
    - ... és itt még nincs vége a sornak
  • Krokoliszk
    #36116
    Végtelen dolog van ami folyamatosan bugos, vagy egyik hétről a másikra random elromlik, kommentár nélkül. Az userek 99%-a viszont nincs azon a szinten, hogy ezeket a bugokat észrevegye / megértse, hogy mi és miért nem úgy történik. Ezért nagyon sok problémára egyáltalán nem derül fény és mennek a süllyesztőbe.

    Az alapvető probléma, hogy szerintem nem kivitelezhető az, hogy "up-front" megcsináljanak mindent és minden működjön. Egy csomó minden még most sincs megcsinálva / befejezve, pl:
    - multiplayer architektúra a 1980 as évek szintjét tudja.. a kliens mondja meg a szervernek, hogy mikor lőtte le a másik klienst. Sok esetben olyan rakéták találnak el a te kliens oldaladon, amik a te nézőpontodból már rég a földbe csapódtak. Most akkor ez ellen mégis hogy a fenébe védekezz? (elárulom, sehogy)
    - rakéta rávezetési algoritmusok (az utóbbi 2 évben dolgoznak rajta.. na de az előtte lévő 10 évben meg gyakorlatilag semmi sem történt, ami szerintem abszolút nevetséges)
    - szenzor vs. környezet interakció: IR szenzorok gyakorlatilag nevetségesen túl vannak modellezve, a radar alapú szenzoroknak meg több nevetséges, indokolatlan hibája van. Az ARH rakétákban semmi range gating nincs, némelyik patchben még look-up is lehetett notcholni őket, de az az abszolút vicc kategória, hogy légvonalban 50 mérföldre van mögötted a földháttér de nyugodtan lehet notcholni, mert 2 fokos look-downban van a rakéta 5 mérföldre tőled..
    - AI taktikai színvonal a béka segge alatt van, nem ismerem az architektúrát de gondolom valami kézzel megalkotott szabályrendszer alapján dolgozik.. szerintem 2 hét alatt egy olyan ember, akinek valami fogalma van az A2A légiharcról jobb AI-t rakna össze, mint ami most van.

    .. és még van bőven, csak azokat emeltem ki ami a versekenyen a legjobban kiütközik (az AI-t leszámítva, ami úgy általában full nevetséges)
    Utoljára szerkesztette: Krokoliszk, 2022.02.01. 11:30:55
  • Krokoliszk
    #36115
    Az a probléma ezzel a végtelen feljesztéssel, hogy hétről hétre hihetetlen nagy mértékben tud változni minden. Az user nem tud leülni, hogy megtanulja, hogy tessék, így kell repülni és harcolni, hanem folyamatosan követni kell patchet és mindig aktualizálni a tudást. Persze nyilván ebben is van egyfajta művészet és élvezet, de ez így valóban nem egy igazi szimulátor.

    Vegyünk pár egyszerű példát. Pár hónapja betették a G alapú sérüléseket a 15/16/18-asokra. Ennek hatására egyik napról a másikra a 18 pl. repülhetetlenné vált, mert olyan könnyen eltörted a szárnyakat. Majd 2 hétre rá patchelték, és most gyakorlatilag minimális taktikai változtatásokkal lehet hasonlóan repülni, mint korábban.

    Frissebb példa, hogy eltörték az AIM-54 család kinematikáját. Sok paraméter alatt minimum felezték a NEZ értékeket (!) a korábbi évekhez megszokotthoz képest. Most akkor ez így megint mi? Ne akarják már megmagyarázni, hogy egy hc szimben egy rakéta FM kétszeres hibahatárral dolgozik.

    Ezen felül gyakorlatilag az összes gép egy folyamatos bughalmaz. A 18-asban és a 16-osban is olyan kritikus avionika bugok vannak amik A2A feladatkörben elég vicces dolgokat tudnak eredményezni. A sisakcélzó mindkettőben kifejezetten szar, elég gyakran előfordul, hogy bár hiába fogtál be valakit, az indított rakéták kb. földkörüli pályára akarnak állni ahelyett, hogy a cél felé repüljenek. A 16-os DTT módja is gyakorlatilag nevetégséges, sok esetben folyamatosan unlockolni kell mindenkit, mert annyira lassú, hogy egyszerűen nem várhatod meg, amíg magától lereagálja. Szerinted az mennyire valósághű működés, hogy egy befogott célról pontosabb infót kapsz, ha unlockolod, mintha a befogást tartanád? És a DTT-vel is létezik ugyanaz a bug, hogy bizonyos feltételek esetén az indított rakéták megint földkörüli pályára akarnak állni..

    És akkor nem beszéltem arról, hogy a rakéták egymást akarják elkapni, ahelyett, hogy a célt követnék.. amikor az 5 mérföldre notcholó célról átvált a 1 mérföldre lévő M3-al repülő rakétára és ezért beleáll a földbe vagy eldobja az összes energia tartalékot.. ez is kb. pár hónapja van és abszolút nevetséges. Gyakorlatilag a rakéta indítás felér egy vontatott csalival.

    Szóval el lehet repülni vele, meg szórakoztató (én versenyeken is repülök), de nehéz szimulátorként értelmezni. Inkább valami alternatív valóság a katonai repülésre, saját evolúcióval.
  • Boconadi
    #36114
    A problema alapforrasa, h jelenleg nincs mas harci sim a piacon ami barmilyen uton-modon is konkurenst jelentene ED-nek. Igy ugy verik a f@szunkal a csalant ahogyan ök szeretnek.
    Teljesen függetlenül ettöl folyamatosan fejlesztik, hol igy hol ugy egy egesz fejlesztöirodaval a hatuk mögött. Bar ez bizonyara szamodra sem ujdonsag. Öket is kikell tutni fizetni, az erdeklödest fennt kell tudni tartani. Üzlet. Ez a mai vilag erröl szol. Elvileg lesz Strike Eagle is. Jön a fantom is. Uj palyak, uj dolgok, uj integralt fegyverek, kontenerek javitasok stb. Milyen tgp? A 18-ashoz kettö is van (atflir, ligtening, de sniper is lesz) Valamit felreertek? Böven hasznalhato az összes modul, es hogy ennyi különbözö, ilyen szinten modellezett repülö együtt tudjon repülni (a forgoszarnyasokrol, multicrew-rol nem is beszelve vagy a CA-rol) szerintem eleg nagy dolog.

    Lassan evtizedek utan is ezzel a dinamikus kampany dolgon lovagolsz, engedd mar el... Vannak online futo feldinamikus kampanyok (lasd blueflag), amik böven kimeritik az elvezetfaktort, de ha ez nem eleg csak siman repülni is jo vele, folyamatosan uj kihivasokat hoz magaval minden egyes fejlesztes. A hornet majdnem fullos, a Viper fenyevekkel jobb mint a bms-nel, a többi modellröl ne is beszeljünk.
    Ha 30v30-ban online repültök van aki combined arms-ban, van aki live awacs, van aki intercept, cas-t, forgoszarnyast repül es ez mind a masik oldalon is, elmentödik, folytatodik. mi legyen ennel dinamikusabb neked? Nagyon elfogult vagy ebben a temaban. Bar nem probaltad felesleges lenne magyarazni.

    Teny, hogy megvannak a hibai es sokak szerint nincs optimalizalva es a szokasos faszsagok, de jelenleg (es a jövöben sem ugy nez ki) nincs jobb es pont. Meg igy "beta" verzioban is messze-messze felülmul minden lehetseges konkurenst a piacon.

    Pont a fegyverzetvalaszto kepernyöt hozod fel mikor a bms-nek meg mindig a 90-es evelbeli dos-os menüje van? Felesleges összehasonlitani öket, de ugy egyebkent barmivel is, a kettö nem a pepsi es a coca-cola. Ha pedig nem ittal belöle, de masok azt mondjak nem mondod ra hogy szar. Ez elvi kerdes szerintem.

    Nagyon varom mar azt a cikket!
  • TakiPetya77
    #36113
    Én quest 2-vel használom, linkkábel nélkül, és tökéletes a minőség. Igaz...kell egy jó 5Ghz-es router, és a gép és a Quest2 közé, de úgy tökéletesen működik!
    Link kábellel nem próbáltam, ha már tud vezeték nélkül is működni!

    A minőség inkább a videókártyád korlátja! 3080-al tökéletesen olvashatóak a műszerek!
    Utoljára szerkesztette: TakiPetya77, 2022.01.29. 06:41:01
  • TomStorm
    #36112
    Műszereket lehetne normálisan látni?
  • TomStorm
    #36111
    Üdv.
    Quest 2+Link kábel milyen minőséget nyújtana?
  • repvez
    #36110
    olyanrol nem nagyon hallottam ,hogy amit beletetek az nem müködik, vagy a következö heti frissitéssel nem javitják, az, hogy valami még nincs kifejlesztve ,meg ezért early access ezt tudtad, amikor megveszed.
    DE ha belegondolsz akkor egy alapgépért fizetsz és késöbb meg ingyen kapod az extrákat bele és még órülni is kelene , hogy 4 év után még mindig jön hozzá .
    Pont emiatt voltam felháborodva az A10 és a KA50es kapcsán, hogy már a 3. rókabört huzzák le az emberről, mikor a többi tipusnál 4 éven keresztül tudják ingyen addni a friistéseket és a 3d model javitást , akkor ennél a két modulnál miért kell ujra megvennem teljes áron?

    ÉS mivel ez nem katonai vélokra lett fejlesztve igy ha a radar nem 100km-re csak 80 rol fogja be a célt az a kutyát nem érdekli, mert a funkcioját ugyan ugy betölti és képes elhitetni, hogy az ami a valóságban működik az itt is.

    Ezért is szoltam akkor is amikor a mig 29eshez még mindig nincs klikkelhető kabin, mert semmivel sem lenen másabb ha egy fiktiven kitalált algoritmus futna le akkor amikor egy kapcsolot elkapcsolok a kabinba amiről rudjuk, hogy a szivattyukat kapcsolja. ez nem lenne titkos ,de a funkcioját betöltené.
  • LeonSilver
    #36109
    Balázs. Ne vedd meg. Kábé ennyi a történet. Tök feleslegesen rugózol ezen.
    Én megveszem. A pénzt én kerestem meg rá, ha úgy tartja úri kedvem, akkor felgyújtom a szombathelyi Főtéren baszki.
    Az, hogy mi-hogy működik, hát meg ne haragudj, de leszarom. Ez egy kibaszott játék, aminek az a feladata a vevő felé, hogy szórakoztassa. Engem szórakoztat és csak ez érdekel nem pedig az, hogy a Hornet AG radarja 3, 4 vagy 5 év után kész úgy ahogy.
  • militavia
    #36108
    Jól fogalmaztál, funkció bővítést/fejlesztést.
    De, hogy megveszel valamit és a gép alap szenzora képes időnként nem működni vagy nincs kész.
    Azért ez szezon és fazon. Az nem bővítés és fejlesztés hogy a Hornet AG radarja valami 3 év után lett végre úgy ahogy elérhető.
  • militavia
    #36107
    Nézzük az én szemszögemet.

    Számomra a harci repkedés a szuperszonikus multirole gép, mert a múltam által ezt szoktam meg. De egy befejezett géppel. Na, ilyen kéremszépen nincs. Az F-16C sincs befejezve és amennyire tudom a Hornet sem.

    Kérdem én, akkor miért vegyek meg egy olyan terméket, ami beta?
    Amiről pont itt olvastam tőletek, hogy hol ez, hol az nem megy, vagy éppen el sem indult az adott modul.

    A régebbi gépek nem egészen multirole szinten vannak, de mondjuk az F-5E és Viggen jók, csak hát ezekkel nincs mi ellen repkedni, mert a korszakukba eső helyszín és légvédelem nincs nagyon.

    Szerintem az is egy valid álláspont, hogy nem veszek olyan terméket, amin beta címke van.
    Főleg úgy, hogy tudom, hogy az eddig mit jelentett.

    (A WARNO-t bevallom megvettem, mert userként amennyire lehet bele szeretnék szólni a fejlesztésbe. De a Long Dark kapcsán nálam a tanulság örök. Soha többet nem veszek semmit, ami nem final release. A story mód miatt vettem meg és 3 agy 4 év alatt sem sikerült befejezniük...)

    Nagyon sok tartalom van bizonyos optikán nézve a DCS-ben.
    Csak az nem áll össze koherens egésszé. Ezt is ti írtátok, nem én.
    De, ha én írom le, akkor egyből patás ördög vagyok.

    Amúgy nem értem, hogy miért nem lehet ítéletet mondani valamiről, amit nem használsz, vagy azért, mert már user élménye alapján is "NOGO" meg a saját többszöri próbálkozásod alapján is.

    (A sportautókat is átlagembertől látom fikázni.
    Garantált, hogy legfeljebb csak fotón látott olyat.)

    Én legalább megpróbáltam a DCS-t. És már a legalapabb dolgokon is elhasalt sajnos (az MI).
    De a fegyverzetválasztó képernyője is olyan vicces, hogy a 90-es évej játékai agyonverik. Mi a frászért olyan körülményes...?

    Szóval a DCSerényeit elismerem, a hátrányait nem hallgatom el.

    Amúgy ez "keményen megdolgoztál érte" is elég érdekes módi, mert ennyi erővel nekem is legalább annyi okom lenne haragot tartani pár emberrel szemben, mégsem teszem. De ez, hogy egyeseknek ennyire becsípődése van velem szemben nem gondolod, hogy esetleg rájuk is bizonyos fényt vet?

    (A repszim töri következő része talán márciusban jöhet. Talán.)
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.01.27. 20:54:29
  • repvez
    #36106
    Én is szoktam ekézni edét, mert nem ugy fejleszti ahogy én elgondolom, de az nem azt jelenti, hogy rossz amit ök csinálnak, csak nem tudunk semmit sem az ö elgondolásukrol a random géptipusok és területek fejelsztési irányokról.
    Az én elképzelésem szerint egyszerübb lenne ugy fejleszteniuk, hogy az egyforma funkciokat (gázturbina , radar, FM stb..) egy közös modul tartalmazná és a géptipusánál csak az adott gépre jellemzo adatokat tennék bele. igy ha fejlesztik a hajtómu leszimulásának modulját akkor mindegyik géptipusnál javiulna , nem kellene egyesével mindegyiket külön külön.
    DE az évek alatt azért kezd összeállni ahogy növekszik a gépállomány és a terület, bár a keleti tipusok még mindig nagyon kevés az azonos kategóriában. ha megjön a Phantom , mig23 intruder, azzal már elég jo 70-80-as évek jön össze a meglévö F5 ,MIG15/19/21-el, .
    Azt meg végképp nem lehet a szemükre hányni, hogy rossz munkát végeznének, mert nem csak a szimulátor kategóriában, de ugy általában véve nem tudsz megegy olyan programot mutatni ahol ekkora polygonszámu modellek és táj viszonylag nagy felbontáson és képfrissitéssel elmegy, ugy, hogy kb minden usernek más más modulja lehet és egy helyre csatlakoznak.Mindezt olyan látvány mellett, hogy lassan filmet lehet forgatni vele és nem tunik fel a különbség a valósággal.

    Az meg , hogy béta vagy early access , az edénél valoban mást jelent mint a többi fejlesztőnél . hiszen ahogy irták is nálunk nem azt jelenti, hogy lépten nyomon összeomlik és grafikai hibákkal van tele a modul hanem azt , hogy ugy tudod használni stabil keretek között, hogy nincs minen funkcio kifejlesztve hozzá.és ráadásul heti rendszerességgel javitva már több éven keresztül

    Vagy akkor a mi gripenjeink is béta és early access, mert még mindig kapnak frissitést és funkciobövitést 10 év használat után?
  • bunny
    #36105
    Szerintem azt kéne tisztázni a fejben, mit jelent a beta állapot edénél. Ez nem azt jelenti, hogy kilóg a lábad a gép alján és átesik a kifutópályán, hanem hogy nem minden rendszere van kész. És egy harci repcsinél szerintem kb. sose jutnak el oda, hogy tökéletesen minden készen legyen. Aztán hogy ez a félkész állapot mit takar, az gépenként változik. Én pl. stabilon megyek főleg F-18, az nekem eleget tud, biztos van ami hiányzik belőle de belőlem meg az a néhány éves NAVY kiképzés , ami kellene az F-18 korrekt ismeretéhez, úgyhogy 1:1 :)
  • LeonSilver
    #36104
    Azért, mert én repülök vele és mert én fizetek érte (tudod ez pont olyan, mint a windows - azok szídják a legjobban, akik warezolják, holott semmi "joguk" nincs kritizálni egy oylan szoftvert, amit gyakorlatiolag loptak).
    Egyébként pedig én bírlak, mert nem vagy te rossz ember, de az is igaz, hogy keményen megharcoltál azért, hogy teljesen mindegy legyen mit mondasz.

    Amúgy pedig nem tudsz nekem mutatni egy olyan embert sem, akinek a fejéhez puskát tartottak volna, hogy vegyen EA modult.
    Sőt! Az sincs kőbe vésve, hogy csak a béta DCS-vel lehet játszani. Ott a stabil és a kész modulok, oszt' jó napot.

    Az sem különösebben nem érdekes, hogy a Hornet vagy bármi más x év után is béta, mert bizony használhatóak, nem is rosszul. De mivel nincs benne átverés (EDe kifejezetten hangsúlyozza, hogy béta cuccokról van szó) nincs miért háborogni.
    Én az apacs miatt például azért háborgok, mert január végére ígérték - viszont baromira elvagyok az UH-60L moddal, amit egy lelkes amatőr csapat készített és kibaszottul jó lett.

    Vegyél egy fasza gépet, vegyél néhány modult és gyere játszani. Hála Istennek meg a közösségnek vagy egy nagyon jó kis magyar szerver is.
  • militavia
    #36103
    A cikksorozat is erről fog szólni.
    Pro és kontra.

    Amúgy nem, nem repülök vele.
    (Még a BMS-sel se,n+1 új dolgot abban sem tanultam meg.)

    De ettől még nyomon követem kb,, hogy mit hoz a jövő, mert pusztán műszaki / evolúciós szempontból érdekel.
    Pl. nagyon kíváncsi voltam, hogy majd mekkora léptéket, mire és mit értenek majd DC alatt.
    Egymás utáni semi random single bevetések sorozata, amit előző eredményéből generál, kisebb léptékű folyamatos stb.
    Sajnos 2+ év után a nagy semmit tudni erről is.

    Amúgy nem értem, hogy mi a provokálás abban, ha én írom le és akkor Leon kommentje meg miért nem az...
    Mert pontosan azt érzem, hogy a személyemmel van a baj. Teljesen mindegy mit mondok én.

    Számomra DCS kiváló eszköz arra, hogy szemléktető eszköz legyen cikkekhez egyes dologhoz, mint illusztráció, ha nincs fotó.
    Legyen az kabin vagy 3D modell. Ezt speciel szeretem benne.
  • beci43
    #36102
    A kérdésem az lenne Balázs: játszol Te egyáltalán a DCS-vel? Ha igen, melyik modult részesíted előnyben? Én jól elvagyok vele, a hibái ellenére. A 21-essel rendszeresen repülök. Valóban volt egy időszak, amikor nagyon elhanyagolták, de ez nem EdE hibája, hanem az alkotóké. Mára nagyon rendbekapták a modult, nem nagyon lehet belekötni. Avionika, hangok, pilótafülke felturbózása, fegyverrendszer problémái, VR gondok mind helyre lettek téve. És itt nem a személyeddel van probléma, hanem arról hogy ha ide írsz, úgy érzem szándékosan provokálod az itteni közösséget. Szerintem próbáld végre úgy felfogni a dolgot, hogy ennek a játéknak (és hangsúlyozom hogy továbbra is JÁTÉK) vannak erényei és vannak hibái, de ennek ellenére önfeledten tud szórakoztatni.
  • militavia
    #36101
    A történt arról szólt, ha mondjuk én tettem szóvá, akkor fuj fuj, de ha más, akkor érdekes módon az teljesen OK.
    A probléma meg az, ami ki lett fejve. Így a user kvázi soha nem jut használható termékhez, mert még utólagosan is képesek szétbarmolni dolgokat. (Lásd MiG-21BISz.)

    Mert ameddig csak bepromóznak dolgokat és aztán semmibe sem kerül, ha nem jön, az max vicces. Lásd dinamikus hadjárat. 2+ éve dobták be, de még egy kép / feature list sincs, de az már cikibb, hogy a arcade online vagy mit, ami más címmel jön évekkel ezelőtt kitették trailerbe és azóta is csend és hullaszag. Sajátos egy viselkedés no. :)

    De az, hogy kitesznek egy modult, előrendelés, fizetés, meg EA és aztán még csak nem is azt teszik bele (TGP), ami eredetileg vállaltak és ~ 4 év után is nincs kész? Igen érdekes üzletpolitika és viselkedés a vásárlók felé. Úgy tűnik ez sokaknak belefér, de én azért odaírnám ezt a történet margójára. Nézzük a jó oldalát, lootbox legalább még nincs a DCS-ben. :)
  • Gundark 1 1
    #36100
    Én nagyon jól szórakozom a Hornettel. Persze van még mit csinálni, de becsületükre legyen mondva csinálják is.
  • beci43
    #36099
    És attól még nem élvezhető? Ha béta akkor béta. Még mindig jobb, mintha kiadták volna mint végleges verziót és amiatt kéne magyarázkodniuk. Egyébként pedig folyamatosan fejlesztik, szinte nincs hét mikor ne jönne ki rá vmi javítás.
  • beci43
    #36098
    Igen.
  • LeonSilver
    #36097
  • Solt
    #36096
    Balázs, te vagy az?
  • flyinghigh
    #36095
    steam id szerint 2018. jún. 1. a 4ik éve előtt nem várj finalt, sőt...
  • militavia
    #36094
    Nagyon kíváncsi leszek majd a reakciókra az olvasóktól, amikor odaérek majd a DCS-hez, amikor az n+1-dik eset után "lesz képem" felhozni, hogy talán nem így kéne fejleszteni...

    A Hornet hány éve van betában? 3?
  • beci43
    #36093
    Innen. Nagyon korrekt a faszi.
  • repvez
    #36092
  • PhantomAss
    #36091
    Melyik widescreen cuccot rendelted?
  • beci43
    #36090
    A 3800x-el semmi problem, jól teljesít. Inkább a VGA szorulna nálad fejlesztésre.
  • beci43
    #36089
    A G2-höz már egész kellemesek a vezérlők. Leginkább az Oculus CV1-hez hasonlítanám. Itt-ott írnak követési problémáról. Nos én a HL Alyxet végignyomtam még1x. Kb. mint az Oculus, semmi problémám nem volt vele, minden helyzetben jól működött. Az Odyssey+ vezérlői...na az katasztrófa volt. De nem csak ott volt tetten érhető, extra világítás kellett hozzá, hogy ne veszítse el a követést. A Reverb G2-vel még az asztal alá is bemászhatok, ahol ugye kevesebb a bejutó fény, mégsincs követési problémám. Egy percig sem bántam meg, ráadásul rendeltem hozzá widescreen gasketet, amivel nagyobb FOV érhető el. A képminőség meg...szerintem ez most a legjobb a piacon. Szóval aki venni akar, abszolút ajánlott, szimulátorokhoz nincs párja.
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2022.01.26. 13:20:48
  • flyinghigh
    #36088
    két hete az asrock x370es sorozat kapott 5000es supportot, lehet az asus is megerőlteti magát.
  • macleody
    #36087
    Nincs, pár hete cseréltem a 2700x-et 3800xt-re, ez még egy x370-es lap. Asus Crosshair 6 Hero.
  • flyinghigh
    #36086
    nézd meg az újra a bios listát mert nemrég olyan deszkák is kaptak támogatást amik eredetileg tervben se voltak
  • macleody
    #36085
    Néztem valami videót amiben a csávó arról beszélt, hogy felhívta a HP supportot és megkérdezte miért mutat más felbontási értékeket a SteamVR. Azt mondták hibásan mutatja, a 100% a valós natív felbontás. Én 50%-on használom, gondolom azért nem olyan szép a kép mintha tv-n nézném, meg a nagyító lencsék is belerondítanak szerintem. Gondolkodtam, hogy ha eladom a cuccaimat, vehetnék egy 6900xt-t, de akkor megint ott tartanék, hogy a proci nem lenne elég és kellene egy új alaplap is, mert ez már nem támogatja az 5000-es szériát.
    Kipróbáltam a VorpX-et, Arma3, Cyberpunk 2077, F1 2021, hát a közelében sincs a látvány annak, amit amit egy VR támogatott játék tud nyújtani. Asszem kár volt pénzt kiadni rá.
  • bunny
    #36084
    Nincs :) Én arra céloztam, hogy ha nem tartod jónak a VR-ben a grafikát, akkor lehet kevés a géped, nekem egy 6800XT van egy 10600K-val, és a 45FPS limittel szinte ugyanaz a beállítás mint a monitoron, tehát nincs gondom a grafikával.
  • repvez
    #36083