36803
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • bunny
    #36239
    Hát akkor reménykedjünk, hogy az internet népe talál megoldást. Nekem most, hogy próbálgattam ahol nagyon kellemes előrelépés történt az az XP11, én ott eddig nem bírtam épelméjű fps-t elővarázsolni úgyhogy hónapok óta rá se néztem, most játszottam ezzel a speckó dll-lel, és most olyan szép fix 45 fps-t hozott, hogy öröm volt nézni éles kép mellett. De hogy ott a dll, a driver vagy csak a programon reszeltek - passz.

    Egy biztos, hogy továbbra sem egyszerű a VR-es élet :(
  • beci43
    #36238
    Persze. 1-es 2-es gombok.
  • macleody
    #36237
    Lehet váltogatni az ülést repülés közben az apacsban?
  • repvez
    #36236
    Nem maga a DCS graf motor
  • macleody
    #36235
    Mármint az openxr toolkit?
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2022.03.20. 18:45:25
  • repvez
    #36234
    nem lehet, hogy ez a probléma, hogy a DCS nem dx12es és csak az ilyen apival készult játékoknál müködik ? és azoknál a VGA-knál amik tudják kezelni a RT-t is?
    Egyébként a vilkán API-rol megint csend van, ha jol emlékszem akkor tavaly öszre igérték az első teszt verziot hozzá DCS alatt
  • HUN_ter #36233
    Sziasztok! Ma élőben látható a DCS HUNAF AIR RACING SERIES 2022 első versenye! Helyi idő szerint 17:00-tól. Ezen a csatornán:
    DCS HUNAF AIR RACING SERIES 2022 LIVE
  • macleody
    #36232
    Elvileg támogatja a 6000-es szériát de csak DX12-ben. Persze az nvidiát támogatja gtx 1600-tól. Ezt is baxhatom.
  • macleody
    #36231
    Nem működik fs2020-ban sem. Levettem 50%-ra a felbontást, olvashatatlan a műszerfal. Nekem egyedül ACC-ben működik ahogy látom, ott mintha szebb lenne a kép mint volt. Bár lehet már csak bebeszélem magamnak.
  • PhantomAss
    #36230
    A zöld pipát csak a monitoron látod, ez nem működik vr alatt úgy tudom. A vr teljesen más műfaj, a 2d beállítások nem vonatkoznak rá.
    Fs2020 alatt próbáld az Openxr toolkitet, működik az upscale/fixed forward rendering/sharpness/brihgtness/world scale/fov.
    Nagyon jól be lehet lőni mindent a gpu teljesítményhez, bár nem biztos hogy a kártyádat támogatja.
  • bunny
    #36229
    Úgy nézem igazából az fs2020 alatt se megy, lehet csak javítottak a skálázásán. Elvileg a driver help azt mondja, kéne látni egy zöld pipát és active szöveget upscale status jelzésnél ha működik, de nem látok ilyent. Konkrétan azt se találom, hogy hol kéne ezt látni.
    Szerintem ez leginkább a franc se tudja kategória lett, de erősen úgy érzem ez leginkább monitorra van, és a VR csak valami trükközés, mókolás módján amit meg lehet fel se ismer a driver. Nem tudom, de hiába van ez a szuper funkció nekem meg a 6800XT-t, valahogy nem sikerült még hasznát látni. A monitoron meg nincs rá szükség, mert eddig bármi játék ultra-ultrán is simán hozta a 60fps-t amit a monitorom tud, szóval ennyi.
  • Klusi86
    #36228
    Lehet csak egyszerűen nem kompatibilis a dcs-sel
  • bunny
    #36227
    Én se bírom ott beüzemelni, de pl. a FS2020-ban nagyon úgy néz ki, hogy működik, mert levettem 74%-ra és tök élesek a műszerfal feliratok ugyanúgy. Szerintem (!) az a baj, hogy az egész automatikus, ahogy a driverben is írja. Ha azt érzékeli, hogy kisebb felbontással jön a kép mint a natív akkor dolgozik. De a steamben eleve a VR felbontás teljesen idióta, pl. a reverbnél a 100% 3160x3096 amin nem a reverb windows felbontás. Videóban magyarázták, hogy ez állítólag a TFT valós felbontása amivel még trükköznek, cropolódik és úgy lesz belőle végül a 2160px. Nekem ez eléggé sántít, baromi nagy a különbség, de ha mondjuk a win azt mondja 2060 a natív akkor hiába veszem vissza a steamben, vagy még mindig nagyobb lesz vagy nem jól méretez fel. Na a lényeg, steam alatt nekem se vette.
    Próbáltam a mókolt openvr.dll -t, amivel valóban lejjebb vette a felbontást de azt se észlelte a driver, mert a minőség ugyanaz marad.
    Szóval még dolgozni kell ezen , valószínűleg a steam és amd oldalán egyaránt. DE az fs2020-ban ahogy mondtam szerintem(!) megy, mert a szaggatás csökkent a kép szép, még megnézem extrémebb beállítással (50%), csak tegnap a steam-mel baxakodtam egy csomót és elment vele az idő.
  • macleody
    #36226
    Nálam nem működik az rsr, hiába állítgattam a felbontást steamvr-ban.
  • bunny
    #36225
    Majd foglalkozom vele, most húztam le hozzá a drivert. De hogy VR-ben üzemel-e az egy jó kérdés, a driver azt írja, hogy a kisebb felbontást automatikusan felskálázza a monitor felbontásra. De ha a steamVR-ben állítok 70% felbontást azt vajon minek veszi, ez egy jó kérdés. Majd mesélek, ha lesz miről :)
  • Flanker27
    #36224
    Igen, nagyon hasznos kis kütyü, de mig csak a monitorokkal ismerkedek és azok müködésével addig zavaró tud lenni.
  • Flanker27
    #36223
    Köszi.
  • LeonSilver
    #36222
    Nem hinném, hogy különösebben sok időt vett volna igénybe lemodellezni. Én azt is el tudom képzelni, hogy valamelyik programozó brahiból, otthon csinálta meg. Egyébként a fórumon az emberek zömének kifejezetten tetszik, jó poénnak tartják - én is.

    Épp mondtam Sakkay kollégának, hogy EDének meg van bocsátva a késés. Természetesen nincs kész a modul, vannak hibák, vannak bugok. De olyan szinten élvezhető a cucc, hogy valami fantasztuikus. Így, utólag már azt mondom, hogy jól tették, hogy nem adták ki kari előtt.
    Elég nehéz lesz ezt a modult űberelni.
  • majonur
    #36221
    imádom a kampókat, többnyire úgy mozognak ahogy a tehetetlenség törvénye szerint kéne, viszont hogy, ennek a lemodellezese hány napot vett el a megjelenési dátumból..., mar nem derül ki, de hat az ilyen finomságoktól is lesz valami szimulátor, a részletekre is figyelni kell :)
  • repvez
    #36220
    Azért van prioritás fontossági sorrend , hogy mi az ami egy EA modulnál elengedhetetlen az elso kiadáskor megcsinálni. csak ugy mint a húskampo
    :P
  • majonur
    #36219
    igen, szerintem is a both eyes a legjobb beallitas, szerintem amugy nagyon hasznos, meg kell szokni. nalam a Horneten is igy van beallitva
  • LeonSilver
    #36218
    A spec beállításoknál rá lehet tenni mindkét szemre, és akkor ulyan lesz majdnem, mint egy HUD.
    És igen, ki is lehet kapcsolni, bár azért néha szükség van rá.
  • LeonSilver
    #36217
    Á, nem. Szarul aludtam és sajnos ha felébredek, méh ha csak 1-2 órát aludtam is, nem tudok visszacsicsikálni... öreg Sam na.
  • majonur
    #36216
    I betu
  • Flanker27
    #36215
    Sziasztok, én is most próbálgatom az apacsot, még nincs vr-om, és az apacs képernyőit nézve engem nagyon zavar a szem előtti kijelző, nem lehet azt félrehajtani, vagy kikapcsolni kicsit? Kerestem, de eddig nem találtam megoldást.
  • beci43
    #36214
    Fél 4-kor írtad az üzit Papa...biztos nem a 64-el nyomultál...
  • beci43
    #36213
    Nekem most jön le, asszem megvan a mai program.
  • majonur
    #36212
    jaja, nagyon jo. van mit megtanulni, a control setupot allitgatom 2 napja :)
  • LeonSilver
    #36211
    Szerintem el vannak foglalva :) Baromi jó a cucc. De tényleg
  • macleody
    #36210
    Uraim, nem pörög a topik. Vagy nem sikerült beröffenteni a zapacsot?
  • repvez
    #36209
    Érdekes lenne ezzel majd egy tesztet látni mondjuk DCS alatt, hogy menynit javul az FPS és a VR
  • LeonSilver
    #36208
    Már jön le.. még úgy 1 óra 15 perc..
  • repvez
    #36207
  • macleody
    #36206
    56-ról felment 64 dodóra az ára.
    És ápdét is jött.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2022.03.17. 19:13:02
  • LeonSilver
    #36205
    Oké, ITT már írják.
  • LeonSilver
    #36204
    Azért nagyon ne éled bele. Én nem láttam leírva EDe által sehol, hogy ma jön.
    Annyit írtak, hogy március 31 előtt jön, reményeik szerint.
    Ráadásul kábé 30 perce ezt rakták ki "This is your last chance to catch the 30% pre-order discount for the DCS: AH-64D! " Márpedig ha jön, akkor vége a 30%-os kedfvezménynek. Szóval ne igyunk előre a medve nőjére..
  • majonur
    #36203
    koszi a megerositest, akkor mar kezdek hinni benne en is
  • LeonSilver
    #36202
    Ma jön - állítólag. 17-18 óra körül, de az tuti, hogy csak csordogálni fog annyian szabadulnak rá.
  • majonur
    #36201
    udv! egyre tobb forumon olvasni, hogy ma megerkezik az Apache az open betara. Ti nem tudtok valamit?
  • repvez
    #36200