36804
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • repvez
    #36320
  • Boconadi
    #36319
    Ez tök jo, kiprobaltuk, kicsit meg belekell nyulni az editorban, de szerintem amugy kiraly, ha vki gyorsan szeretne vmit.
    A DCS Liberation Campaign generatort probaltatok mar?
  • flyinghigh
    #36318
    RotorOps
  • PhantomAss
    #36317
    Itt minden infót megtalálsz a témában, nézd át az összefoglalót először és ha még lesz kérdésed felteheted a fórumban.
    VR topik
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.04.12. 07:31:20
  • repvez
    #36316
    minden VR headsetnek más más a felbontása és a képfrissitése és még a monitor felbontástol is különbözik, de nagy közelitéssek azt szokták mondani, hogy kb a monitor felbontásának a 2xesével lehet számolni , ha a teljesitményt nézed.
    TEhát ha mondjuk 1080Ps monitoron megy stabil 60at akkor a 4k felbontásu monitoron kapott FPS-t tudná VR ben . ezen kell addig állitgatni, hogy a stabil képfrissités meglegyen.

    A rosszullét meg egyén függő mivel a szemed elött minden mozog ,de a füledben levő egyensúlyi szervek meg nem igy az agy összezavarodik, hogy most akor mi van és ezt valaki jobban valaki rosszabbul tolerálja, főleg ha nincs meg a stabil minimum 60 ,de inkább a 90FPS
  • Boconadi
    #36315
    Mi az az igeny, ami az egyik jobb lehet a masiknal, vagy az egyik ebben jobb a masik abban? Mit ertetek azalatt h korlatozni kellene a felbontast? Gondolom azert nem 800x600-ban megy. Pontosabban fogalmam sincs, sosem volt meg rajtam, azt olvastam h vki szedül töle nem birja, stb. De en mint emlitettem abszolut fogalmatlan vagyok a temaban.
  • bunny
    #36314
    1080ti is elbírta, max korlátozni kell itt-ott a minőséget, felbontást, fps-t. De korlátozás nélkül jelenleg nincs a piacon kártya, ami tudná futtatni, úgyhogy tökmindegy. Szimulátorra a HP Reverb (g2) ami leginkább javasolt, de lehet mást is használni akár oculus guest 2-t is, minden igény kérdése.
  • Boconadi
    #36313
    Szevasztok! Szerintetek a TUF gaming 3070ti kartyam elbirna a VR szemüveget? Ha igen, mit ajanlanatok mostansag? Sajnos nagyon nem vagyok kepben ebben a temaban. Elöször csak szeretnek "kikölcsönözni" egyet kiprobalasra.
  • macleody
    #36312
    Néztem már teszteket, de nem vr-t, sima játék tesztek voltak. Ott kb. a 3080Ti-vel van pariban, játéktól függ. Szintetikus benchmarkok nem érdekelnek, nem azokkal játszok. 570-ért lehet kapni 6900xt-t, a 3090 - es azért majdnem a duplája. Hardveraprón volt 480-ért Gianninál, de elfogyott.
    Mondjuk nem tudom, hogy a Ryzen 7 3800xt megbirkózik-e egy 6900xt-vel.
    Elcsesztem egyébként, még akkor kellett volna megszabadulni az 5700xt-től, mikor 300-350-ért ment.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2022.04.04. 14:05:45
  • bunny
    #36311
    Egy 3080 12GB / 3080TI, vagy AMD 6800XT már elég jó, és a csúcskártyák nagyon kicsivel tolnak többet ellenben nagyon sokkal drágábbak. Vegyél inkább egy ilyesmit a maradék pénz meg bőven kiadja a G2 árát. A 6900XT / 3090(TI) azoknak való akiknek nem számít a pénz és a csúcsot akarják. Eleve egyébként kell proci is, ami kiszolgálja meg ram meg gyors ssd pl. Egy elem nem csinál nyarat. Aztán persze azt csinálsz amit akarsz :)
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2022.04.04. 09:02:56
  • PhantomAss
    #36310
    Bizony, az egyetlen oka annak hogy még mindig szimezek a vr. Ha nem lenne már rég abbahagytam volna. Amikor tönkrement a reverbem két hétig bírtam monitorral, de aztán gyorsan vettem egy másik Reverbet.
    Bárcsak mindenki kipróbálhatná.
  • beci43
    #36309
    Sok helyen, Youtubon is vannak összehasonlító videók, keress utána. Annyira nem durva, sok tesztben fej-fej melllett teljesít.
  • macleody
    #36308
    Ezt hol olvastad? Az azért durva lenne.
  • beci43
    #36307
    6900xt állítólag VR-ban 3090 szint.
  • beci43
    #36306
    Ahogy mondod Papa! A legnagyobb ugrás, mióta simezek.
  • LeonSilver
    #36305
    Mostanában olvastam valahol - vagy egy videó alatt vagy fórumon - egy pilóta monológját.
    Ő azt mondta (joggal), hogy lehet akármekkora moniotorja az embernek, játszhat 1000K felbontásban, a 2D a nyomába nem ér a VR-nek a valódi repülés tekintetében. Igaza van és ezt elmagyarázni nem is lehet olyannak, aki még nem próbálta.
  • macleody
    #36304
    Az a kurva nagy baj, hogy kipróbáltam a vr-t és nem akarom elengedni :) Most repültem az apaccsal meg az f16-ossal, annyira más élmény mint a monitor, hogy bexarás. Már azon gondolkodom, hogy eladom az 5700-ast, meg a 480-ast, meg persza a G2-t is és veszek egy 6900xt-t. Aztán majd összekaparok megint egy G2-re valót :)
    Tegnap meg flight simmel repültem, a H145-ös helivel, megnéztem Kijev környékét. Marha jó az a gép.
  • beci43
    #36303
  • beci43
    #36302
    Igen, én is olvastam, azért is ódzkodtam tőle, de eddig csak nyertem rajta.
  • macleody
    #36301
    Gondolom a te vga-dat támogatja az openxr toolkit. Az 5700-at nem annyira :)
  • LeonSilver
    #36300
    Pedig sokan panaszkodnak a fórumon is, igaz ha jól emlékszem ez független az openvr-től
  • beci43
    #36299
    Tegnap folyamatosan játszottam vele 3 órát, egyszer sem léptem ki. Több modullal, trénig, egyéni misszó, gyors misszió is volt. Én nem találkoztam semmilyen anomáliával.
  • macleody
    #36298
    Sikerült egyébként belőni 30 fps-re a cuccot ezzel a toolkittel de... valamiért kb. fél óra repülés után lecsökken az fps 15-re. Nem tudom az okát, de csak az újraindtás segít, így viszont használhatatlan a cucc. Toolkit, meg a 3 fájl bemásolása nélkül nem csinálja ezt az fps esést.
  • Boconadi
    #36297
    A multicrew-ot optimalizaltak a legjobban, ott voltak hibak, nem lötte a laser-t, voltak szinkronizacios gondok (rotorlapat, futomü, stb), azok most müködnek mar, eddig egyszer repültünk ketten vele ujra, es nem volt problema.
  • beci43
    #36296
    De, mindkettőt. Sőt, tegnap jöttem rá, ha a WMR kezdőlapon OpenXR módban indítod (fix it) a headsetet, onnantól működik a Motion reprojection! A toolkitben be is tudod állítani hogy 45,30,22,2(!) fps legyen, ha magasabban elfogy a szusz. Kipróbáltam, mindegyik folyamatos képet ad.
    Én részemről maradok ezen a platformon, sokkal szebb és élesebb a kép mint Steamen.
  • macleody
    #36295
    Openxr toolkitet nem használod csak a developer tools-t?
  • beci43
    #36294
    Nekem sem volt bajom a sebességgel, de OpenXR alatt mégis minden jobb. Nekem túl nagy falat egyelöre az Epecs...keveslem a training küldiket is.
  • LeonSilver
    #36293
    Olvasom a fórumon is, hogy vannak problémáik az FPS-el. Nekem semmi bajom vele, pedig szinte minden fullra van húzva.
    Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy akkor ők tuti hazudnak ;) Szó sincs erről, gondolom, hogy nem hobbiból írnak ilyeneket :D :D

    Nekem a Dzsordzs gyerekkel sincs semmi bajom, mindig pontosan azt csinálja, amit kérek tőle legyen ő a pilóta vagy a puskásember.
  • LeonSilver
    #36292
    Én a következőt csináltam tegnap este, amikor ránéztem.
    Az 1-es motor simán elindul. A 2-es viszont amikor megy la a fordulat szépen le is áll. Na nem baj, rátoltam fullra a teljesítményt, majd megint indítottam a kettes motort és így már simán ment, nem állt le.
  • beci43
    #36291
    Akinek megvan az Apacs, javaslom ezt a cockpitet használni. Nem veszed észre a különbséget, és sokkal több fps-ed lesz!
  • beci43
    #36290
    Nah' szóval leírnám tapasztalataimat az OpenXR használatával kapcsolatban. Letöltöttem ezt a csodát, ami mindössze 3 fájl. Ezt be kell illeszteni a \bin mappába. A DCS fórumon azt írták, hogy repair/újratelepítés/metashader törlés kell hozzá. Nos én egyiket sem alkalmaztam, mindent úgy hagytam ahogy van, tekintve a sok beállítást, MOD használatot, stb. Úgy voltam vele, ha így nem indul, hát nem indul, hagyom a francba. Láss csodát, tökéletesen működik, egyedüli feltétel az ipd 1,0-ás beállítása a játékban, e felett ugyanis anomáliák jelentkeznek a képalkotásban. Se baj, az OpenXR Toolsban minden beállítható. A custom render scale elé be kell tenni a pipát és a csúszkával tudod szabályozni a rendert. Ott a lehetőség a Motion reprojectionra is, bár ezt nem ajánlom egyelőre, szétesik tőle a kép, nagyon zavaró.
    A Motion repr. később javítani fogják.
    Végül úgy értem el a tökéletes használatot, hogy a csúszkát 70%-ra állítottam be, a játékban meg a 2xmsaa használatát.
    Így szinte mindenhol megvan a 90 fps, ha kicsit visszaesik sem porobléma, nem annyira zavaró a kép töredezettsége mint a SteamVR használatakor.
    Élesebb a kép! Ne kérdezzétek hogyan, a technikai részleteket én sem tudom, aki akar utánaolvas.
    Sokkal jobban olvashatók a müszerek, jobb a követés és úgy általában jobb az egész mozgás közben.
    És a betöltő képernyő nem remeg, már ezért is megérte váltani!
    Valószínűleg az ED programozói is rámozdulnak, állítólag már folynak az egyeztetések, szóval jó lenne ha natívan bekerülne a játékba a támogatás, már csak azért is mert a VR felhasználók többsége a WMR vonalon játszik. (Reverb G1-G2)
    Én maradok ezen, a Steam nyűgjei feledés homályába vesznek.
  • sakkay
    #36289
    Valamelyik küldiben működik, valamelyikben nem. Nem jöttem rá mi az ok.

  • macleody
    #36288
    Köszi.
  • repvez
    #36287
  • LeonSilver
    #36286
    Valami gebasz van, mert ha jól rémlik olvastam a fórumon
  • macleody
    #36285
    Változott valami az ápdét óta az apacsnál? A kettes motor felpörög, aztán leáll, kézi indítással is meg win-home-mal is.
  • militavia
    #36284
    Még a ZENE is remake, amitől szarabb lett.
    Semmiféle eredetiség nincs gyak már az amerikai filmgyártásban. Nagyítóval kell keresni a nem szemetet.
  • PhantomAss
    #36283
    Tökre egyetértek, én is így látom.
  • repvez
    #36282
    nekem csak az a bajom vele , hogy ez is egy copy paste film lesz mely oly sok más is mostanában. Az előzetesek alapján tisztán beazonosithatoak az azonos jelenetek és a karakterek.
    Ami pozitívum, hogy a mai technologiának is köszönhetően valós gépeket látunk mind kívülről mint a kabinból és nem egy kamu nappali méretű helyet ahogy lenni szokott vagy egy pontatlan CGI verziót . és az előzetesből ha jól láttam akkor talán a mig28as se amerikai típus hanem egy Szu57esnek látszó gép lesz.
    A cikk alá még annyit írtam ide az SG-n , hogy az eredetihez képest megjelenik az erős női karakter a mai kor igényének megfelelően és emiatt gondolom a szólásszabadság és vélemény nyilvánítás teljes támogatásával cenzúráztak is a hozzászólást :P
  • PhantomAss
    #36281
    Ez nekem is nagy kedvenc filmem, ahogy mondod, a fényképezés mindent visz! A sztori itt is gagyi de azok a felvételek...
    Nekem viszont nagy kedvencem Cruise. Bár a scientológiát én is rühellem, de elválasztom a filmeket az embertől, nekem teljesen mindegy hogy a magánéletben mi a vallása.
    Szinte az összes filmje nálam ott van a topban, az Utolsó szamurájtól a Valkűrig.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.03.30. 20:17:20