36805
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • repvez
    #36361
  • repvez
    #36360
  • repvez
    #36359
    Én nem nyilatkozok addig rola, mig nem látom részletesebben, de van benne valami amit irsz, viszont bizonyos magasság felett azért elég jol néz ki.
    Illetve ami még pozitivum , hogy változatos, nem csak sivatag vagy nem csak zöld terület, hanem szinte minden féle rész megtalálhato egy térképen.
    A tengertöl a havas heygekig egyszere, és az is pozitiv, hogy nem csak a falkland szigetek lettek benne hanem egy jóval nagyobb terület.

    Igaz, hoyg ugyan ugy magányosan lehet majd repkedni rajta, mert csak azon a területen lesz valami akcio ahol a küldetés készitöje meghatározta,a többi részeken mehet a sétarepülés.
  • LeonSilver
    #36358
    ÉN nem találom rondának, persze nem vagyunk egyformák és ez így van jól


  • LeonSilver
    #36357
    Én megvettem (ezt is :D :D ) és nekem baromira tetszik.
  • Boconadi
    #36356
    Nekem meg mindig "gagyinak" tünik. Mindenki isteniti, ilyen szep olyan szep, de szerintem nem. Miert nem? Vmi nem okes, furcsa a rendereles is, a hazak tü elesek, a taj homalyos, az utak nincsenek szinkronizalva a müholdfelvetelekhez, vmi nincs rendben. En ertem hogy 4 ev kemeny munkaja van benne, hogy majd jön meg update, stb stb, de nekem abszolut nem jön at. Vagy mindenki jol latja hogy milyen high detail ill. gorgeous, es irassak magamnak uj dioptriat? Ertem h early acces, de ez nagyon messze van a szeptöl meg. Szerintem.
    A grim reapers-esek mondtak asszem, hogy forgoszarnyasok voltak a legföbb elöterben, mert razbam-ek mennyire szeretik a heliket, ezert a highdetailed textures, de ez csak FL20-tol nez ki szepen, 2022-t irunk. Bar megjegyzem ujra ez abszolut csak a sajat velemenyem.
  • repvez
    #36355
  • repvez
    #36354
  • repvez
    #36353
  • repvez
    #36352
    Csak a hétvégén az F18,F14 és az anyahajo egybe akcios, 35%os kedvezmény a TOP GUN miatt. ha valakit érdekel.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2022.05.28. 12:56:59
  • repvez
    #36351


    Utoljára szerkesztette: repvez, 2022.05.27. 23:24:34
  • repvez
    #36350
    Nincs meg az F-15E modulhoz tartozó Fileok és dokumentácio, hogy átpakoljam az F15C alá
  • Boconadi
    #36349
    Miert nem vagsz bele? :)
  • repvez
    #36348
    Csak arra lennék kiváncsi, hogy az F-15C és az E verzio nagyban azonos rendszereket használ, tehát miért nem lehet akkor a már meglévo FC3as F-15C-t is felhozni erre a szintre kapcsolható fülkével és minden rendszerrel ?
    A küldö 3d modell kész, a kabinba a kapcsolokat kell aktiválni és mögéjük tenni az E verziohoz létrehozott rendszereket és mooditani rajtuk egy kicsit .
    Kevesebb munka lenne mintha a nullárol állnának neki.
  • z0ty4
    #36347
  • flyinghigh
    #36346
    kb 2 hete futottam bele de ez a legjobb állapotában is csak félmegoldás lesz, mert aminek a cockpitben nincs külön kapcsolója-gombja azért szintén a klavin kell matatni. Akkor már érdemesebb a Matric (vagy ahhoz hasonló) cuccal egy eszközön rendszerezve kezelni az alapból hiányzókat kapcsolókat. Nyilván ez ront az élményfaktoron de a moddal se tökéletes.
  • z0ty4
    #36345
    DCS: Flaming Cliffs 3 Clickable Mod - Release Trailer


    Utoljára szerkesztette: z0ty4, 2022.05.12. 18:45:40
  • repvez
    #36344
  • bunny
    #36343
    Lehet a videó ezt sugallja, de amit mond az alapján jó lesz ez. Argentína, Chile, Falkland, városok szép hegyek tenger, nekem tetszik. Nekem jobban bejön, mint a közkedvelt sivatagi térképek. De ha más nem, arra mindenképp jó, hogy a többi friss térkép jobb akcióba kerülhet :)
  • Boconadi
    #36342
    Nemtudom miert, engem g*cire nem vonz ez a terkep. Hideg, rideg, nincs semmi csak hegyek, szürkeseg meg viz. Abszolut elettelen. Bar a videok/kepek többsege vagy nap felkelteben vagy lementeben keszült, es ez lehet nekem jön csak igy at. Inkabb csinalnak mar azt a strike eagle-t.
  • repvez
    #36341
  • militavia
    #36340
    Kérdezd a CloD fejlesztőit.
    De megint csak sikerült irritálónak lenned.
  • bunny
    #36339
    Én a Vulcantól nem sokat várok, ez pont olyan, mint a választás. A jobb élet lehetősége ott van, de élni is tudni kell vele :D
    Attól, hogy rengetek extra lehetőséget biztosít még semmi se garantálja, hogy azt te viszontlátod a décsében. A többmag használat pl. nem annyi, hogy egy checkbox a fordításkor és onnantól 12 magot használ nem 1-et. A GPU-k már régóta képesek olyan dolgokra mint pl. egyszer kiszámolni a scene-t és utána a két szemnek eltolva renderelni (VR) ami nem használnak ki. Ezek mind lehetőségek, ahogy a vulcan is csak az. Emellett nem tudom, hogy állnak egyáltalán ezzel, de egy core átírás minden, csak nem pikkpakk meló plusz roppant bonyi. HA mondom HA valamikor megjelenik a vulcan core még akkor is bátran rászámolhatsz fél-egy évet mire használhatóvá kezd válni a bughegyektől.
  • repvez
    #36338
    köszönöm a szokásos épitö jellegu hozzászolást, eszembe sem jutott ez, hogy most nem tudja, talán ezért is kérdezem, hogy miért nem ha elvileg megoldhato lenne ha akarnák.

    A automata részhez meg sztem félreértettétek amit mondtam, Ahogy irtam az F18/14-es rendelkezik ilyennel, már most is mind a valosáégban mind a DCS-ben amit most javitottak is az utolso patchben . DE hogy a valoságban miért nem terjedt el jobban a többi digitális vezurlésu tipusnál ez a fajta segitség.

    Egy kicsit más téma, a Vulkán APirol, hogy mire lehet számitani ha esetleg jol alakulnak a dolgok ED-knél vele.
  • Wampapa
    #36337
    ATC engage/disengage. cruise/approache. Én szeretem, hasznos.
    Egy civilizáltabb kor fegyvere, mikor még nem egy imbolygó rocsóval repkedtem, ami ide oda pörög és a hülye operátorom mindenre lő, ami mozog :)
  • bunny
    #36336
    Amikor még su-33-mal repültem, a légitankolásnál pl. autothrottle-t használtam. Meglepne, ha nem lenne az F-18-ason hasonló rendszer, bár soha nem vettem a fáradtságot, hogy utánaolvassak. Nekem pont az a "poén", hogy kézivezérléssel mókolok.
  • militavia
    #36335
    Hogy a motor nem tudja.
  • Boconadi
    #36334
    A pilotak csak szimplan szeretnek maguk leszallni. Ennyi. De egy case III-at szerintem mar kevesen vallalnak be. A legi utantölte is rutin müvelet, mint ha kinyitod a szad eveskor. Felesleges hozza az autopilot. Szerintem.
  • repvez
    #36333


    Ez csak ugy szembejött és elgondolkodtam, hogyha a DCS ilyen szinten van leanimálva és lemodellezve akkor miért nem lehet a sérüléseket megoldani, hogy csak azok a részegységek és funkciok hibásodjanak meg amiket találat ért és csak azon az oldalon vagy amire hatással volt? ÉS ne ilyen random vagy jobban mondva mindig ugyan olyan tüzgomb legyen a vége a sérülésnek , ráadásul ugy ,hogy mindig a 2 szárnyvég leszakad majd tovább és erösebben ég mint a törzs amiben az üzemanyag nagyrésze van vagy a WW2es gépek nagyrészében csak ott van.,

    A másik egy kicsit más téma, de a következő vagy a mostani OB-ban javitották az automata leszállito rendszert az F18/14-esnek.
    És csak ugy kiványcsivá tett, hogy a mai modern gépek már mind digitális vezérlésuek akkor miért kell a pilotának még mindig "fürészelnie" a gázkarral leszállás légitankolás és más precizios manövereknél és miért nem a számitogép végzi.

    Teszem fel, a leszálláshoz az optimális sebesség a 180, most érzésre tologatja a pilota ide oda a gázkart, hogy fenntartsa ezt, nem lenne egyszerübb, ha a gázkarral csak a kivánt sebességet állitaná a pilota és a többit elvégzi a háttérben a komputer, a bejövö adatoknak megfelelöen ad gázt vagy elvesz , hogy fennmaradjon a sebesség. DE idevehetnénk akár a megfelelo siklöszög fenntartását is leszállásnál
    Légitankolásnál meg akár a tankertől is vehetné a jeleket, hogy mennyivel megy és ahhoz igazodna,
  • LeonSilver
    #36332
  • Wampapa
    #36331
    Köszi, ez lesz az V mint Vengeance :) Mindjárt vissza is nézek, meglátogatom a szír komákat.
  • LeonSilver
    #36330
    Ja. A lsaer az oolyan, hogy nem be és kikapcsolod. Folyamatosan nyomni kell a gombot, amire rárakod, mert csak addig üzemel.
  • LeonSilver
    #36329
    Consent to Fire - George AI Helper csoportban van.
  • Wampapa
    #36328
    Itt lesz a gondom, nem találom mivel utasitom, hogy lőjjön. Az alap WSAD van beállítva, mikor kiválasztom a célt a D-re jelenti hogy laser on. Azóta kilőttem egy 55-öst, magától lőtt, de aztán "megőrült" és a következőre meg kilőtte az összes HF-t. Mondjuk elkezdtem süllyedni, lehet hogy nem találtak, azért nyomta a többit. Valahogy amúgy egyszer ki tudtam lőni pilótaként két Hellfire-t.
    Van gondom a trimmeléssel is, lehet hogy billentyűzet nem az igazi pedál helyett, néha nagyon szépen repülök, máskor billeg mindenfelé a gép.
    A fel/leszállás meg...de ez már egy másik történet (copyrights by Conan :) )

    Hozzáteszem, még így is hogy alig találok el valamit, az A-10 óta nem éltem igy semmit :) Imádom ezt a gépágyút.
    Utoljára szerkesztette: Wampapa, 2022.05.01. 17:01:10
  • LeonSilver
    #36327
    Tehát te vagy a pilóta és a lövész nem durrant oda? Nem elég kijelölni, "mondani" is kell neki, hogy tüzeljen. Pilótaként meg tudtommal nem tudsz Hellfire-t indítani. Az ágyút és a nemitrányítottat tudod csak használni.
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2022.05.01. 15:30:59
  • Wampapa
    #36326
    Uraim, kis segítség kellene Apache téren.
    Csak pilóta vagyok, az operátort fel se konfiguráltam még, annyi gomb van.
    Odáig jutottam Hellfire inditásnál, hogy ki van választva a Hell. unslaved, LOBL és zöld.
    Kiválasztok egy T 55-öt pld. és megjelöltetem G.-al. És nem lő. És én se tudok.
    Bár egyszer kilőttem egyet, mármint missile-t, nem harckocsit, de az se talált el semmit.
    És ez megőrjít :)
    Létezik hogy a pacifista verziót vettem meg ?

    Ja, régen akartam már írni, de most megint aktuális, mert egy csomó öntömjénező "oktató"videót néztem meg a you tube-on, hogy szerintem Lefty 59th kis videói messze a legjobbak. Rövidek, lényegre törőek és még a hangja is rokonszenves a srácnak. (Nem úgy mint a külföldiek többsége, akik 4,5 órás videójukban, úgy mutatják be hogy kell a Hornet-et beindítani, mintha Viperek lennének a Top Gunból.) Kár, hogy viszonylag keveset csinált. De akkor Zoly-t is megemlítem, tőle is sokat ellestem az évek során és mindig jó nézni ahogy a közösségetek multizik.

    Úgyhogy ha olvasod/olvassátok, egy rajongód/rajongótok mindig lesz a tube-on.


  • moho79
    #36325
    Nem tudom mi történt de mára megjavult, magától :)
    Egyébként nem tudom mennyire CPU függő a game mert a GPU fullon jár a CPU meg alig 10-20% és nem veszek észre érdemi javulást az I5-höz képest.
  • moho79
    #36324
    Az opentrack megoldva, valamiért a korábbi verzióval volt csak hajlandó működni.
    Viszont i5-8600-ról most frissítettem i9-10900k-ra (3070ti oc) és szarabbul fut :) Fut fixen 60fps-el de tök darabos a kép.
    Mintha nem lenne bekapcsolva a vsync (megszorozva 3-al)
    Találkozott valaki ilyennel?
    i5 alatt szép fluid volt minden (persze egy supercarrier így is 35fps volt a torony irányába)
  • gantus68
    #36323
    Output jól van beállítva? Nekem Win11, mind freetrack, mind trackir interface-el megy. DCS-en belül a options/control/axis-ben van megjelenik a hozzárendelés?
  • moho79
    #36322
    Szerintetek mi lehet a gond? W11 az OS. Fent van a legfrissebb opentrack és a CL-Eye driver (PS3 cam). Opentrackben szépen követi a fejem de a DCS-ben meg sem mozdul a nézet.