23621
  • SirDannyL
    #23339
    Nekem már tölti a frissítést-javítást,116MB.
  • eta32 #23338
    Akkor majd letöltöm ezt vagy a következő javítást.....ha jó lesz egyáltalán és le is tudom valamikor tölteni...
    Nagyon nem fogok kapkodni időm kedvem amúgy sincs játszani,de miért is lenne egy bugos játékkal a megjelenés után fél évvel...
    Vicc kategória amit a Giants leművel minden fronton
    De hát így is veszi vette a nép dupla áron....
  • FrezeR
    #23337
    Szerintem várd meg a hotfixet, hátha rendbe rakja az egérgondodat.
  • FrezeR
    #23336
    Jön már a javítás javítása :D

  • aZsandar
    #23335
    Nincs esetleg valamilyen olyan beállítás, amivel ki lehetett kapcsolni az egér-mozgatást? Se kamerát, se eszközt nem vezérel, ugyan akkor a funkció gombok a régi beállítások szerint működnek (korábbi mentésből)
  • aZsandar
    #23334
    1.4-es patch nincs valakinek a 19-hez?
  • FrezeR
    #23333
    Az elég tré akkor, nekem kétszer állt meg egy kicsit, de utána pikk-pakk lekapta az egészet.
  • eta32 #23332
    200 MB-ot szed le majd mindig újra kell indítanom a letöltést így töltögeti már reggel óta...
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.04.20. 16:31:03
  • FrezeR
    #23331
    Tegnap este próbáltam rá, elsőre leszedte nekem. Érdemes későbbi időpontban próbálni, amikor talán nincs olyan terheltség.
  • eta32 #23330
    Most ez komoly megint ez a szarakodás a letöltéssel....
    Már vagy 5x futok neki elmegy kb 8-900 MB-ig azt megszakad...
    És így töltsek le 13 GB-ot...
    Mondjuk a javítási lista meg az a pár gép nem tudom hol van ennyi...
  • FrezeR
    #23329
    Vannak gondok a javítással, ezt amit írsz speciel nem olvastam, de változatos a lista szóval beleférhet.
  • aZsandar
    #23328
    Üdv!

    Új gép, FS19 újrahúz, 1.7 patch.
    Azóta nem lehet az egérrel irányítani semmit, a kamerát sem.

    Találkoztatok már ezzel?
  • FrezeR
    #23327
    Új DLC, új javítás. De valaki már panaszkodott a patchre, hogy hibákat generált, tapasztaltatok ilyesmit?

    Precision Farming Free DLC now available for Farming Simulator 22


    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.04.19. 15:12:17
  • SirDannyL
    #23326
    Mostmár jó lesz.. Letöltöttem újra, ott a AL ikon is.
  • SirDannyL
    #23325
    Nah,több videót is néztem erről az autoload-ról,és a pótkocsi vásárlás nézetben a jobb felső sarokban kékkel látható egy AL felirat. (autoload) Nekem nincs ott. Lehet ezért nem akar nálam működni? Az okát nem tudom,nálam miért nincs ott,de úgy érzem ennyire béna nem lehetek,úgyhogy nem tudom mi okozza a problémát. Természetesen telepítve van az autoload mod is. Hisz ugye először azzal kezdtem,azt hittem az elég.... Utána jött a pót mod.
    Utoljára szerkesztette: SirDannyL, 2022.04.15. 16:25:07
  • eta32 #23324
    Ja Ja nekem is ez jutott elsőre eszembe a szántással kapcsolatban.
    Majd kiderül kedd után merre is az arra...
  • SirDannyL
    #23323
    Hát nem tudom,nálam ez az autoload nem működik. Bár mondjuk eleve a pót felcsatolása után akármit nyomok,semmi. Úgy értem,a menü ablakban sincs semmi lehetőség. Semmi aminek köze lehet a modhoz. (mondjuk a "kirakás itt" elég érdekesnek tűnik. üres pótkocsival mögöttem)
  • FrezeR
    #23322
    Végre kicsit feldobják a dolgot :) Ha jól értem a pontrendszer számítása a termésátlagra fog hatni, amiből nyilván következik a bevételed alakulása is? Tehát minél több pontot érsz el annál jobban jársz anyagilag is.

    Látom a szántás az mínusz pont, de ugye a játékon belül beállítható a kötelező szántás mint olyan, akkor ez most így üti egymást :) Jó, nyilván nem lehet kihagyni teljesen a szántást, de ez ha beállítod, akkor kötelező tökönlövés is lesz egyben :D
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.04.14. 12:18:46
  • eta32 #23321
    Precision Farming: Introducing The Environmental Score System
    Így azért elég komplex lesz a gazdálkodás ...mindenre kell figyelni ha ki akarja maxolni az ember a termelést és a hozamot....

  • RoboKutya78
    #23320
    :)
  • SirDannyL
    #23319
    Meg kell adni, mit akarok felszedni? Azt hogy? Nyomkodtam a ctrl+u-t, de nyilván azért nem történt semmi mert nem volt megadva hogy mit.... Jó lesz ez, ha működésre tudom bírni
  • RoboKutya78
    #23318
    ha ez nem jön be akkor itt van pár jól használható
    1
    ez ha jól rémlik csak bálákat szed
    2

  • RoboKutya78
    #23317
    az autolad modnál meg kell addni hogy mit szeretnél felszedni a mód megmutatja hogy hány dolog van a körzetében amit fel tud szedni ha megnyomod a r-t felszedi. ctrl u ra megmutatja melyik oldalra pakolja a dolgokat illetve azt is hogy hogyan fér fel a raklap a kocsira
  • SirDannyL
    #23316
    Oké megvan,azt senki nem mondta hogy maga a pót is mod,és telepíteni kell. Megvan. De továbbra sem működik. Tehát megvan a Strautmann SEK 802 pót is. Ha mellé állok a raklapok (eper) mellé,akkor meg sem jelenik az R mint funkció bal oldalt. Sajnos holnap korán kelek,így hát mennem kell. Holnapután leszek megint itthon,hátha addig ír valaki többi infót,mit rontok el....?!
  • SirDannyL
    #23315
    Felraktam a autoload modot. Természetesen nem működik. Vagy én vagyok a hülye. Jelen esetben 4 palettát akarok felrakni,semmi. bár a képeken 1 tengelyes pót van,videókon több fajta pótkocsival is működik. Én az alap zsámolyos pótot béreltem ki,sík rakfelülettel,de semmi. Se R gombra,semmire.
  • SirDannyL
    #23314
    Ez oké,de honnan tudnám hogy mekkora az a bála,amit fel akartam szedni? És az nincs jelezve a boltban hogy mozgatható a bálázó (méretre). Ugye nyilván a játék elején vagyok,nem írtam át a mappában a pénzt,tehát az a bálázó ami esetleg a legkisebb cuccost is kezeli,nem volt pénzben elérhető számomra. Így is sok mindent bérelek,hogy használat után vissza is tudjam adni,és ne kerüljön sok pénzembe.
  • Caliph
    #23313
    a boltban ki van irva melyik bálázó mekkora és milyen bálát tud készíteni,illetve a felszedőnél hogy mekkora bálát tud felszedni.egy bálázó akár több méretet is tud,ami állítható ha a gépet traki mögé kapcsoltad.
    a legkisebb bálára is van felszedő,ami tömiríti nagy bálába a sok kis bálát :) viszont azt már nem tudod kézzel mozgatni mod nélkül...
    ajánlom a kézi mozgatós modot,nagyon megkönnyíti az életed mert a bála meg raklap fizika még nem az igazi,vagy ahogy előttem javasolták,autoloados pótot :)
  • SirDannyL
    #23312
    Egyenlőre örülök ha rájövök a dolgokra. Nem használok modot. Egy darabig még biztos nem. Szépen felpakoltam kézzel. Na jó,nem szépen,volt vele meló
  • RoboKutya78
    #23311
    keress autoloados modot ami felveszi a bálát helyetted :)
    pl ezt
  • SirDannyL
    #23310
    Ne már,most találtam egy videót amin ugyanezzel báláztak,és sik platós pótra kézzel pakolja fel... Hát ha én ezt hamarabb tudom.....
  • SirDannyL
    #23309
    Kezdő vagyok a játékban. Elakadtam. Elindítottam a játékot,ami végig vezet ugye a tutorialon,na akkor lett a búza aratva a földemen. A legolcsóbb bálázóval lett bebálázva a visszamaradt szalma,na ezeket szeretném most összeszedni,de a legolcsóbb géppel hiába mentem rá,bekapacsoltam,és amikor odaértem az elsőhöz,azt írta ki hogy ez a gép ehhez nem jó. Mivel tudom összeszedni? ezt: (se kép,se link nem megy???) https://pasteboard.co/7IjkYkbObwYw.jpg csak így megy. Bálarakó trakival?
    Utoljára szerkesztette: SirDannyL, 2022.04.12. 14:52:38
  • SirDannyL
    #23308
    Pedig hát, cirka fél éve lett kiadva a játék. Szerintem annyira hú de nagyon nem is akarják optimalizálni.
  • RoboKutya78
    #23307
    nincsen rendesen optimalizálva még a játék a térképek szépséghibái is viszafoghatják a gépet sajna
  • SirDannyL
    #23306
    Hát nem tudom. Tegnap még kicsit állítgattam, egész jó lett végül. Igen, ahogy kilépek a házból és körbe forgok, akkor picit laggol nekem is, de utána már nem. Elégedett vagyok most vele. De érdekes mindenképpen, mert pl minden más játék szépen fut. Snowrunner is, pedig azt hittem azt nem fogja bírni. (Röccenés nélkül fut) viszont a felhőt lehet majd lejjebb veszem mert asszem az most is nagyon magas beállításon van.
  • RoboKutya78
    #23305
    prockó szerintem kevés nekem is i5-m van és egy 2233hd moncsim rx460 am 4 gb ram 16 gb memória. közepesnél is vacakabb grafika elég sok mindent kikapcsoltam árnyékok levél efektek időjárás forgalom satöbbik lekapcsolva így is 35-60 közti fps sajnos :( de csak betöltésnél az első körbenézés esetében van némi laggom a felhőzetet is célszerű lebutítani. farm 19 meg ha jól rémlik annó hozzá se kellett nyulnom a beállításokhoz az fut rendesen.
    Az is fps zabáló lehet hogy ha megnézed a térképeket a földek szélei érdekessen vannak kifestve megmunkálva. közelről elég furán fest távolról meg jól nézki.A modokkal is vigyázz ne ess tulzásba az is beleszólhat.
  • SirDannyL
    #23304
    Nagyjából sikerült,de még mindig nem az igazi. Viszont most eléggé közepes a kép minősége.
  • SirDannyL
    #23303
    Srácok,mi lehet a baj? Most vettem meg a játékot,de rohadt zavaró hogy sűrűn laggol,akad a kép. Közepesre vettem már le a grafikai profilt is,de így is. Ets2-Ats szépen fut,ez nem. v-sync ki vagy be,tök mindegy,akkor is csinálja. Intel i5-9400F,sapphire radeon rx 5700 pulse kártya,16GB ram,és SSD-n van a játék. (full hd monitorom van) akár gyalog megyek,akár traktorral,60-ról 54-re esik az fps és belaggol. marha zavaró,és nem bírok rájönni,mi lehet a baj. Valaki?
  • RoboKutya78
    #23302
    itt van a palettagyáram de nem ezt a palettát kéri :(
  • RoboKutya78
    #23301
    srácok kis gondban vagyok:)
    nem tudom hogyan tudok ilyen palettát készíteni leszedtem egy cukor készítő gyárat ami plusz feltétként kéri ezt a tipusú palettát de a fürészüzememből sehogy se tudok ilyet kicsikarni:)hasonló paletták lejönnek de ennek a logoja alatt van egy szöveg is amit nem találok semelyik gyáramban


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2022.04.07. 18:57:10
  • FrezeR
    #23300
    Precision Farming: Introducing Variable Rate Seeding/Drilling

    For some crops, the Precision Farming Free DLC for Farming Simulator 22 adds the option of adjusting the seeding rate in different zones of the field. There are multiple benefits in variable seeding and drilling.




    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.04.05. 14:16:05