23623
  • dimre
    #23061
    Igazából ezt a nagy bálatárolót kerestem. Ez gyári lenne ?
  • RoboKutya78
    #23060
    a képen látható hogy bírtokosa én vagyok és megvettem a területet igen :)
  • dimre
    #23059
    Megvetted a zónát, földet ? A térképen csak a saját zónádban tudsz bármit csinálni, lehet valamelyik mod miatt ez változhat. Tudtam én is terepet rendezni bárhol, aztán szelektáltam a modokat, és most csak saját területen tudok tevékenykedni.

    Működő bálatároló ? Autoloadosra gondoltál ?
    Az nincs, de a NML mapban van alapból tároló, ráadásul nagyon jó nem tudod a "falon" túltolni a bálákat.
    Ha nem felel meg, íme pár

    Pici fészer gépeknek, felső részen elfér pár bála "Feld- oder Wiesenscheune"

    Autoloados, de ez azt hiszem ledarálja a bálákat "Autoload Bale Barn"

    Ezekben mindent lehet tárolni, bár kicsi a kapacitásuk (át lehet írni az xml-ben nagyobbra) "Placeables Silos"

    Nagymennyiség tárolására "Silo Neuero Multifruit Pack"

    Ezt még nem próbáltam "HoT Storages"

    Ebben a csomagban van minden ami a kaja, és egyebek készítéséhez kell "Production Pack"

    Egy igényesen elkészített mod takarmánykeveréshez "Futtermixstation"
  • RoboKutya78
    #23058
    Egy kérdés:)
    Valaki használha közülletek ezt a pálya mappot? No Mans Lans?
    Az a kérdésem hogy ez valami extra mapp miben különbözik a 19 es verziójától?
    Azzal kezdtem a térképen hogy kivágtam az összes fát meg eltüntettem a köveket a térképről
    Majd felszántottam egy földrészt Gondoltam kezdek Búzával.
    Már vagy a 2. évet pörgetem végig de sehogy se akar kinőni a Búza rajta. :)
    1.1.0.0. pálya verziót használom
  • RoboKutya78
    #23057
    tényleg működő szénabála tartó van már?
  • Caliph
    #23056
    van a játékban,pl haut beyleron mapon alapból van is a farmon,ott meg tudod nézni hogy néz ki. hay loft vagy valami hasonló néven kell futnia.

  • rvn
    #23055
    Sziasztok. Szénát hol tudom tárolni ha nem bálázom be? Vettem silot de ott ha kirakom szecska lesz belöle és szilázst tudok csinálni utána. Nekem szénataroló kellene.
  • dimre
    #23054
    Nagyon jó reális hibamentes modok "Eiks" - től. (lehet regelni kell hozzá, ingyen van :D)
  • dimre
    #23053
    Végre működik a CP, a rohadt gyári segitőnek van egy kiegészítő módja (amit most nem találok meg, és honnan töltöttem le ?), az bekvart a lelkivilágába, még nem százas, de jobb mint a Giantos.
    Az AutoDrive meg nem igazán akar a NML térképen vezetgetni, érdekes módon a gyári lóti-futi megy, igaz nem pakolászik.

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2022.01.02. 03:42:26
  • favi24
    #23052
    Boldog új évet mindenkinek!
  • Caliph
    #23051
    Buék :)
  • eta32 #23050
  • FrezeR
    #23049
    Egészségben, boldogságban, sikerekben és persze jó modokban gazdag új évet kívánok srácok! :)
  • dimre
    #23048
    BUÉK!
  • eta32 #23047
    igen
  • RoboKutya78
    #23046
    Srácok kérdés :)
    A frissítések egy játék esetében hogy működnek?
    Kijön mondjuk az első frissítés 1.1 egy játékhoz és ha kijön az 1.2 es frissítés az tartalmaza az 1.1 es frissítését is vagy csak azt ami az 1.1 es frissítés után jelentkező gondokat javítja?
    Tehát úgy kérdem hogy a legfrisebb frisstés tartalmazza e az előtte kiadott frissítések tartalmát?
    Teszem fel hogy megvan az 1.0.0.0 ás játékom és most leszedem hozzá a legutolsó javító csomit akkor frissítettem 100% ban?
  • dimre
    #23045
    Megjelent a végleges verzió "EnhancedVehicle 1.0.0.0"

  • eta32 #23044
    thx
  • eta32 #23043
    ja ja olvastam a minap...
  • dimre
    #23042
    A videók alatt van a Discord linkje, onnan is letőlthető.





  • dimre
    #23041
    ModHosteren sztm szerver karbantartás van, pár óráig biztos eltart.
    Ja a ModHubon jan 11.ig nem lesznek új modok, sem frissités, pihenek a "drágák".

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2021.12.29. 10:40:00
  • eta32 #23040
    Ránéztem volna az első linkedre (OnkelYogi ModHoster),de sokadjára sem tölti be a többi alatta levővel ellentétben...
  • eta32 #23039
    "ha normálisan működik"
    Nos ez az.
    Tegnap hogy rápróbáltam beugrott hogy a 19-nél is 1x próbáltam NEM az elején hanem mikor már elvileg kész volt....nos akkor is kompromisszumokkal volt kész és működött.
    Az hogy mindent megcsinál azért erős túlzás ,tud bálázni is amit a gyári nem,a többit a gyári is tudja még ha nem is tökéletesen.
    Megnyugtatlak ez sem lesz az ,vagyis lehet hogy közel lesz hozzá vagy jobb mint a gyári,csak kb addigra már nagy részt nem is használjuk az fs-t mert erre a részre is ráununk....vagy....
    Nem védem a gyári segítőt tudom a korlátait és hibáit is,lenne bőven hova fejleszteni (remélem azért az ígéret szerint rendbe rakják) ... ,most tettek egy lépést ez irányba már mint újításként szállíthatunk mindenhova stb... ,majd meglátjuk jutunk é vele valahova.
    Az idő spórolás meg azért relatív ez nem megy oda az első pillanattól ahova küldöd vagy nem végzi el azt amit elsőre az adott földön rábíztál ,van ezzel is nem kevés macera....az hogy utána majd egy adott földön mindent el fog é végezni gond és hiba nélkül ,nos azért itt vannak fenntartásaim,de legyen ahogy mondod...mindenki örülne neki aki használja.
    Mint írtam is a mostani segítő amire nekem kell sőt most már többre is tudom használni...nekem megfelel ,mivel nagy részt magam végzem a dolgaim....
    Gondolom ez a CP.sem fog raklapokat pakolászni(nem autolod-ra gondolok)max elviszi ha te felrakod.
    No meg olyan szitukat leküzdeni magától ami akadályokba ütközik...
    De persze nyilván aki ezt szereti használni tegye, ez is egy mod a többivel együtt ,nyilván próbál jobb lenni mint a gyáriak ahogy a többi is ,aztán az user dönti el majd HA egyszer kész lesz,hogy használja,vagy sem.
    Tapasztalatból tudom ami a logban Error-t dobál az valahol befolyással van a játékra,még ha nem is szembe tűnő,nekem is van ilyen 2 amit egyenlőre még nem kukáztam,de idővel muszáj lesz ha lesz helyette jobb.
    Működik a játék de lehet akár lassulás vagy bármi amit elsőre nem is gondolnánk és látunk,de hogy jót nem tesz az tuti.
    Nyilván itt is CP. majd idővel orvosolják...remélhetőleg....mivel beta az egész...


  • dimre
    #23038
    Pár csomag főként alapgépek objektek picit-nagyon tunnigolva.
    Az OY csomagok maradnak az "ésszerüség határain", Stevie packjai merésszebbek. :D

    OnkelYogi ModHoster (a Krone csomagban van egy Krampe csomag is)

    LS22 Mods 1 Stevie

    LS22Mods 2 Stevie

    LS22Mods 3 Stevie

    LS22Mods 4 Stevie
  • dimre
    #23037
    Per pillanat 7.0.0.9 verziónál tartunk, van amikor naponta kétszer is változik. :D Igazából nem pazarlás, inkább hosszú távú befektetés hatalmas kamattal az idődből, nagyon sok időt spórolhatsz ha normálisan működik, minden munkára használható ellenben a többivel. Mire leírtam a ...0.8 már 9 volt az oldalon, hegesztik rendesen, eddigi részeknél soha nem voltak ilyen gyorsak. A logról figyelmeztetnek, de egy fejlesztés alatt álló komoly scriptől nem csoda, nincs hatással magára a játékra.
  • eta32 #23036
    Nos ennek is még van hova fejlődnie....nagyon beta még....
    Kitartás kell hozzá...aki ezzel múlatja (pazarolja) az idejét.
    Csak kíváncsiságból rápróbáltam ,mit is tud jelenleg...nem sokat...
    A log fájl is Error-t dobál...
  • FrezeR
    #23035
    Köszi, megnézem.
  • dimre
    #23034
    Amikor generáltál egy munkát stb. alul megjelenik "a feladat indítása" ,vagy a "szóköz" billentyűzeten. Láttam olyan tutoriált, hogy nem kell a térképre belépned, a képernyő jobb oldalára is ki lehet tenni az alapvető beállításokat.
  • eta32 #23033
    Én soha nem használtam,főleg hogy most a gyári új benn van,lehet küldözgetni ,a földön is teszi a dolgát amolyan Giants-osan....
    Legnagyobb ellensége az AI forgalom,de nem kapcsolom ki mert anélkül még inkább olyan lenne mint ha egy lakatlan szigeten lennék....
    Így meg felfogom karambolnak,ha elakad...segítek segítőnek ő meg nekem.....
    Alapból sem sokat szoktam a földre engedni korábbi részeknél sem használtam csak ha már nagyon nem bírtam a földekkel és sürgős volt valami,amennyit én használtam a földeken és fogom arra nekem tökéletes,ha már a "sanyargatásnál" tartunk....
    Vissza térve a CP-re mikor 1 nap többször is jön rá frissítés, nagyon nincs még kész gondolom...
  • FrezeR
    #23032
    Hogy indítod el? Addig jutottam, hogy kijelölöm amit szeretnék "bezöldül" az a tevékenység amit akarok, de onnan sehova tovább. Nem tudom amúgy miért így csinálták meg, talán még a rendes menüt nem lehet megcsinálni nem tudom.
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.12.27. 20:16:40
  • dimre
    #23031
    Odáig eljutottam, hogy kimegy a földig, ott abbahagyja a melót. No Man's Land mapon, jók a beállításaim, látja, és generálja is a területet, csak valamiért nem akar dolgozni rajta. A logban sem jelez hibát, és nem is laggol ahogy a gyári segítő, persze az dolgozik ahogy szokott, sz@rul, pedig ahhoz is letőltöttem a kiegészítőt.
  • FrezeR
    #23030
    Meg kell találni az egyensúlyt a kihívás és a szórakozás között, az a legjobb ha közdesz is, de közben szórakozol azért :)

    Más:

    A Courseplayt próbálta már valaki? Mert ez máshogy működik, mint a 19-ben, itt nem jöttem még rá, hogy lehet beindítani. Nem is jobbegérre jön elő, hanem shift+4 aztán bejön egy fura menü és ott lehet valamit okoskodni.
  • eta32 #23029
    Nos igen.
    Amúgy nem magas a kamat rá....
    De ezt is csak azért engedte mert már sokat vásároltam náluk....vagyonos vagyok valamelyest így ennyit adott...
    Már kezdem elveszteni a fonalat a gyárak áttekintésében.....még koordinálom ,de ha az állattartás is beindul majd jövőre...a télen.... ...
    A földmunkákkal alig haladtam eddig...igaz sok időt eltököltem a gyárakkal és azok működtetésével ízlésemre formálásával terep farm,telephelyek kialakításával...
    Apropó gyárak....
    Az eredeti gyáriak közül a gabonamalmot üzemeltetem és a sajt üzemet ,ja meg a nagy BGA-t,a többi számomra kuka.....jó persze ha várok 1 évet biztos lesz produktum ,de ne má....
    Így aztán a többit mod gyárakkal oldottam meg és még én magam alakítottam rajtuk ezt-azt,"pici" tuning itt-ott....
    Olvastam a fórumon is többen is hasonlóan vélekedtek.....
    A fához köthető gyárak ács,fűrészüzem ,kuka.....helyettük is mod van....szerencsére van hely ,van hova rakni a modokat....
    Azért egy raklap kenyér sütésre,ne hónapokat kelljen várni,a tortára meg a következő évig....
    A mod 500KW-os BGA is multifunkciós metán,elektromos áram,fermentált ez mind kivehető hasznosítható, értékesíthető.
    A fonó és a ruha készítő is mod ezek még nem mennek alapanyag hiányában....
    3 üvegház is termel,a paradicsom az nem annyira nyerő a saláta majd duplája.
    Jó az epret is csak a torta miatt tolom 1 üvegházban.
    Ezek sem gyáriak.
    Kell beléjük műtrágya vagy szerves ,magok, víz....
    2 tyúkól van azok is nagy befogadó képességűek ahogy az egyik birka ól is,2-2 van belőlük..
    Lovak, tehenek,disznók még nincsenek inkább gépekre ruháztam be majd a profitból ha lesz akkor indítom ezt a részt....
    Azt is olvastam hogy a disznókkal nagyon nem is éri meg foglalatoskodni ahogy a lovak sem nagy durranások....
    Majd a teheneket tolom jobban ,de csak tavasszal,ha télen felmennek az árak és mindent eladok ami addig befolyik.
    Mindegyikből 1 istálló van,de a teheneké mod nagy befogadó képességgel.
    3 nap/hónap szezonnal tolom,aztán később bírom é a tempót ha több föld lesz ,majd kiderül....
    6 kicsi,7 közepes,2 aránylag nagy földem van,de ezeket mind úgy vettem hogy hamarosan lehessen aratni ...valami induló tőke nekem is kijár....
    Van egy nagy szélerőművem csak hogy feldobja a mapot és egy napelemem ami mod,többet termel mint a szélkerék....
    Így az egyéb költségeket ezek fedezik valamelyest...na meg majd a nagy BGA,mert ott ugye eladnak mindent metánt és áramot....
    Nyilván van jó pár gépem eszközöm
    Persze kezdhettem volna tök a semmivel és nyújthattam volna sokáig ,így ez innen sem oly egyszerű...de már más a koncepció idén mint korábbi részeknél,igazából majd mindent kipróbáltam ,picit beindítottam ,innen aztán majd tényleg a magam erejéből kell küzdeni,de nem 1 trakival és ekével....évekig....
  • RoboKutya78
    #23028
    ellenőrizd le steamben hogy a frissítés rendben végbement csinálj file ellenőrzést
  • rvn
    #23027
    Nálam az avast virusirto csinálta ezt. Ha azt használst add hozzá a jaték könyvtárát a kivételekhez.
  • dimre
    #23026
    Videókártya drivert frissitetted, próbáld meg, valamelyik topikban már olvastam erről a bibiről, s ha jól emlékszem az update orvosolta.
  • Jimbo_1
    #23025
    Sziasztok!
    olyan problémába ütközök, hogy miután csinálok egy szervert, elmentem a játékot, nem tudok visszalépni a mapra, mert szinte azonnal kidob a játék, kilép a vérbe, és semmi hibát nem ír, de többet abba a mentésbe nem tudok belépni, mert 21 %nál kikapcsol a game.
    géppel nem lesz baj, hisz a frissítések előtt nem volt probléma és amúgy is nem ez fogja megizzasztani az RTX 3080- amd ryzen 9 5950x kombót. 32 giga rammal.
    köszi előre is ha valaki tud ilyen hibáról.
  • RoboKutya78
    #23024
    Srácok erre a szöllő kacsolásra nmncs valami egyszerűített mód vagy okosság?
    A szöllők közti szántásra találtam egy 20 méteres hoszban dolgozó masinát valami hasonló kéne:)
  • FrezeR
    #23023
    3 misi tartozás? Megint sanyargatod magad? :D
  • eta32 #23022
    Én is most gyűjtöttem be a gyári mapon ezeket csak ott azért ennél bonyolultabb volt mindet megtalálni.....
    Már minden pénzből kifogytam van 3 milla kölcsönöm a banktól többet meg nem ad.....így most jól jött az a pár száz ezer...