23623
  • eta32 #23221
    Igazából egyik sem hal szomjan....
    Ha figyelmesen elolvastad olvasod a leírást az ólakról akkor ott van hogy beépített önitatóval rendelkeznek és emiatt nem kell külön víz nekik...
    A disznókat teljesen felesleges tartani ,a trágya miatt ????
    Szerintem a lovak se valami nagy biznisz....
    Ez a játék is a modok nélkül egy üres játék...csak most több minden került bele a modderek évek óta tartó munkájának köszönhetően....
  • dobijoci
    #23220
    Srácok a birka tartáshoz sokminden kell?
  • dimre
    #23219
    Apró hiányosságok, amiket én hiányolok, húsfeldolgozás, disznókat miért tartsak, a trágya miatt (?), a csirkék most már nem "fényevők" de szomjan halnak, akár a tehenek, de az üvegházakba meg csak víz kell. Szóval nem értem ezt a "kifinomult" német logikát, tudom modokkal pótolni lehet a hiányérzetem, annak idején a sertések, lovak, hentes stb. mind a modderek révén került a játékba.
  • eta32 #23218
    Köszönöm....
    Akkor azért nem értettem....
  • dimre
    #23217
    Az elismerő kritika amit a játék kapott. Minden résznél volt ilyen önfényezés a Giants részéről, hogy közszemlére teszik a "jó" kritikai véleményezésüket.
  • eta32 #23216
    3 millio
  • eta32 #23215
    Biztos velem van a baj ,de 2x megnéztem ezt a vidit ,de még most sem igazán tudom mit is kellene néznem....ami új vagy ami érdekes????
  • dimre
    #23214
  • FrezeR
    #23213
    Igen :D
  • dimre
    #23212
    Valaki a múltkor keresett "autolados faszállítót"
  • dimre
    #23211
    "Ragyog már az a Giants logo" :D Jó sokáig dörzsölték.
  • FrezeR
    #23210
  • RoboKutya78
    #23209
    ezt láttam de ez meg túlzás szerinem vagy nem?
  • dimre
    #23208
    #23144 töltsd le, nagyon jó fényt ad.
  • RoboKutya78
    #23207
    Srácok ez most vicc?
    ez a reflektor hova a korságba adja a fényét a holdat vakítja?
  • RoboKutya78
    #23206
    na ezt meglesem :)
    A másik kérdésem kicsit esztétikai dolog lenne
    vannak a térképen azok a kérdőjeles buborékok azokat ki tudom kapcsolni valahogy?
  • FrezeR
    #23205
    Ez tényleg jó lesz, a 19-ben játszottam rajta, nagyon igényes volt.
  • FrezeR
    #23204
    Talán ilyesmit keresel.

    Tardis time machine Teleport Mod v1.0 FS22
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.01.23. 19:24:59
  • dimre
    #23203
    Készülőben egy jó térkép.

  • RoboKutya78
    #23202
    nincs valami olyan mód ajátékhoz amvel a térképen gyorsan tudnék helyet változtatni?
  • dimre
    #23201
    Akinek szüksége van rá, Easter eggs Calmsden Farm
  • PrasCo
    #23200
    Azért egészséges ember megkísérel továbblépni. :P
  • dimre
    #23199
    Mindkettő 100-120Mb , nézegettem mindkettőt, amit linkeltem beraktam hitelből, hagy dolgozzanak a segédek a törlesztésért. Sztm ez a legjobban a tájba illő komplexum, külön bárhová helyezhető farmtriggerel.
    Én most a sőrgyártás, és chips mod építésekre gyüjtők, hajtok, igéretesnek látszik.
    #23197 a rohadt ágy is hangulat része, passzol a környezetbe.
  • Caliph
    #23198
    én majd ezt veszem ha lesz rá pénzem :D

  • PrasCo
    #23197
    Köszönöm a tippeket, kollégák, a házzal mindenképp kezdeni kell valamit, ilyen helyre egyszerűen nem lehet elhívni vendégeket, megmutatni a kombájn-gyűjteményt... :D
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2022.01.21. 16:58:56
  • dimre
    #23196
    Vagy itt
    Egyik német fórumban találóan úgy jellemezték, hogy egy átlagos gazdálkodó ilyen hában él. :D
  • Caliph
    #23195
    rohadt ágy : van mod,sátor hálózsák,nagyon kis faház jó áron ami tiszta :D

    hobo pack :D
  • dimre
    #23194
    Sztm nyugodtan vethettél volna mást is, aratás után mulcsozod még a gabonákat is lehet, megspórolsz egy trágyázást vele.
    Az erdős részeket is bátran lehet rítkitani, ha újraülteted részben, nem változtatsz a környezeten, én is nagyon hangulatos helynek tartom, és próbálom megtartani a hely feelingjét. A favágásból bőven tudod finanszírozni a terveidet.
    Két angol srác videóit tudom ajánlani, totál reálisan játszanak, még a Tab gombot sem használják ha az egyik gépből a másikba akarnak átülni, gyalogosan közlekednek, nagyon kevés modot használnak, nincs autoload, mindent géppel rakodnak. Egy szál láncfűrésszel, egy golfkocsival, és 0 tőkével kezdték a játékot

    Stevie4K Gaming NML Timelapse

    Stevie4K Gaming & Sim Farmer NML Timelapse

    Stevie4K Gaming Calmsden Farm Timelapse

    Sim Farmer NML Timelapse
    Utoljára szerkesztette: dimre, 2022.01.21. 16:28:59
  • PrasCo
    #23193
    Miközben ketyeg a segítő, egy kis beszámoló az NML-kalandról. :D Szóval, belevetettem magam a No Man's Land-be, bár egyáltalán nem a "bevetem a teljes térképet"-típusú játékos vagyok. Annyi könnyítést alkalmazok, hogy a lumberjack modot használom, mivel nem igazán tudtam megindokolni magamnak, miért kellene targoncát vásárolnom befőttesüveg/láda mézekhez és tálca tojásokhoz.

    Első körben megjavítottam a kombájnt. Minden más nem annyira para, de a kegyetlen betakarítási hatásfok-csökkenés miatt ennek tip-top állapotban kell lennie, kerül, amibe kerül.
    Aztán nagyon hamar gondoskodtam egy minimális "passzív" jövedelemről, ez esetemben egy kisebb szélturbinát (korán le akartam rakni, mivel minél előbb a farmra kerül, annál tovább jövedelmez a beruházás) és egy bazi nagy kaptárcsoportot jelentett. Ezek a Langsroth-kasok, nagyvonalúan úgy becsültem, úgy két év alatt hozzák vissza az árukat, ezután pedig tkp. a fogyóeszközök és szolgáltatások kiadásait ellensúlyozom a mézzel, mint pl. a műtrágya, a mész, a dízel vagy a javítások.



    A gabonaféléket eleinte elvetettem (...mármint nem vetettem el - tudom, ez katasztrofális volt), mert úgy gondoltam, hogy a földön maradt szalmát nem tudom költséghatékonyan felszedni, márpedig akkor azt a táblán hagyva pénzt szántok be minden egyes vetési ciklusban. Felvehettem volna hitelt, persze, de inkább próbáltam olyan dolgot vetni, ami további feldolgozás/munkafázis nélkül is tisztán jól jövedelmez, úgyhogy jött a szójabab.



    A kezdő területen kívül szép lassan három további táblát alakítottam-, és bővítettem ki, miután láncfűrésszel eltakarítottam egy-két fát, lehetőség szerint úgy, hogy az AI-nak ne legyen velük különösebb baja. Mind a köveket, mind a fás részeket máskülönben meghagytam, tetszik ez a természetes/"érintetlen" jellege a pályának, semmi kedvem tarra vágni.



    Elmcreek-en is viszonylag kis gazdaságot futtatok, viszont szívesen szórakozok a termésátlagok maximalizálásával. Ennek tükrében ökölbe szorult az arcom, amikor megláttam a ~30%-os "hozambónuszt" a földeken. A pozitívum, hogy mivel szokásom minden ciklusban szántani (illetve FS-ben erre direkt rá lehet vetni, ami nem elegáns, de hatékony), így egyrészt alapból biztosított volt a +15% ebből, valamint minden további beruházás és vegyszer-mínusz nélkül nem kellett aggódnom a gyomok miatt. Mégis, sietősen továbbléptem:



    A kis Amazone műtrágyaszórót új, gyári állapotban húztam be, teljes áron 25K-ért, de a ciklusonkénti kétszeri trágyázás lehetősége hirtelen adott plusz 50%-ot a termésátlagra, ha jól emlékszem, ami így voltaképp felfogható úgy, mintha virtuálisan másfélszer annyi területről arathatnék. Ezt tartottam a legfontosabbnak, és így már évi ~35K körüli bevételt sikerült levennem a földekről. Egy komolyabb probléma maradt hátra, amivel kapcsolatban pedig szerencsém volt:



    Talán a negyedik? év környékén bukkant fel ez a Bredal mész-, és trágyaszóró a használtkereskedésben féláron. Azonnal és zsebből kifizettem, dobattam fel rá egy magasítót 110 hektoliterig, és végre végigmeszeztem a földeket. Most jött el azonban az az év, amikor váltok árpára. Tervezem egy nagy baromfitelep megépítését, a még silóban lévő bab ára ehhez max. némi minimális hitel mellett elég lesz elvileg, és a tojással már talán egyenesben leszek. Azzal végre valamelyest modernizálom óvatosan a gépparkot, vásárlok egy új parcellát és nyitok a szilázs felé. Onnan pedig - a franc tudja még. :D Előbb-utóbb azzal is kezdeni kellene valamit, hogy rohadt ágyon alszom.
  • dobijoci
    #23192
    Hát srácok nemigazán jött össze mert nem nagyon értem
  • dobijoci
    #23191
    Értem
  • dimre
    #23190
    Péntek van, Útmutató = Leírás, rajz, felvilágosítás, oktatóanyag. Mindig olvasd el az útmutatót, hogy tudd, mit, hogyan tudsz használni a legjobban.
    Google fordítóval is értelmezhető.
  • dobijoci
    #23189
    Milyen útmutatók vagy mivan?
  • dimre
    #23188
    Útmutatók
  • dobijoci
    #23187
    Nincs ijen nekenm csak gyom meg ijenek
  • dobijoci
    #23186
    Köszi oké
  • Caliph
    #23185
    magyar a játékod?
    kontrollerhez nem értek,én angolul játszok és billentyű egérrel ,ha felveszed az ekét keress olyat angolul hogy allow create fields és azt kell bekapcsolni.
    magyarul valami földek létrehozásának engedélyezése vagy hasonló lehet. keresd meg
  • dobijoci
    #23184
    Sziasztok még mindig kérdés hagy hogyan kell össze szántani a földeket
  • FrezeR
    #23183
    Itt egy fasza kis map. Link a videó alatt.



  • cohors
    #23182
    Hali! Létezik már "autoload" farönkszállító pótkocsi mod? Köszönettel!