5810
  • Oldgamer
    #2846
    Elnézést, mindig elfelejtem, hogy Jocó nem az SR-rel játszik. MD-nél lehet nincsen ilyen bug.
    Vagy rosszul tudom?
    Még egyszer megemlítem: a hibák ellenére vedd meg a SR-t Jocó, tetszeni fog hidd el!
  • Oldgamer
    #2845
    Ajnye, autómentőztél!? ( is ) Nem véletlenül van rálátásod a dolgokra, ez a játékkal kapcsolatos részletes írásaidról egyébként ki is derül régóta. Én vizsgáztam autómentésből, de az élet mást dobott a részemre. :)

    Jocó!
    Igen, a tükrök segítségével irányzékolni kész rejtély a számomra is.
    Egyébként nálatok is előfordult már, hogy egy közepes méretű bokor/fa elakasztja a járművünket, majd egy idő után az ominózus növény szó szerint belenő a járgányunk platójába, sőt a vezetőfülkéjébe!? Ilyenkor ( nálam ) onnantól kezdve a kocsi mozdíthatatlan, kimenthetetlen, még daruval is. Teleportálni lényegében nem szoktam, így a bugos helyzet miatt kb 3 db járművet vesztettem eddig. ( alapjátékra értve )
  • Jóózsf István #2844
    Közben ránéztem a jücsübömre, és három dejónál még villog, hogy HD feldolgozás. De ha megnyitom őket, akkor jelzi mindegyiknél, hogy 4K.
  • Jóózsf István #2843
    Nekem is az jutott eszembe, hogy mehet nyugodtan a HUD-ra! Nesze neked immerzió! Majd meg is írom a készítőjének.

    Oldgamer!
    Igen, láttam amikor megjelent. Ilyet csináltunk élőben is amikor autómentőztem. Az istennek nem találom a képet róla.
  • RJoco
    #2842
    Van, akinek megy a belső nézet. Nekem még 3 monitorral sem. Amúgy is baromira hiányoznak a tükrök. Csak egy vacak fémizé van ott, de semmit nem látsz hátra. Nameg a vezetőfülke nem igazán kidolgozott.

    Nem volt kedvem több kört menni.
    Elöl 12 rönk, hátul 8. Elég két fűrésztelephez.
    Éppen elértem a kútig, hogy tovább tudjak menni a telephez és ne kelljen egy másik kocsit befognom, hogy feltankoljam ezt. Nem is volt nagy kitérő, csak 100 méter. Addig az út szélén hagytam a trélert.

    Amúgy valószínű ezt a pályát pont az a gyö... nagyon kedves ember csinálhatta, aki teleszórja nektek kövekkel az SR-t.
    Rengeteg volt az elhullott "gally" mindenfele. Kis jeep-pel kínszenvedés volt, folyamatosan csörlőznöm kellett. Szerencsére az ilyen nagy dögnek azért nem akadály.
  • Oldgamer
    #2841
    Ezt a videót láttátok esetleg!? A 8-ik perctől lesz igazán érdekes.
    Azért a SR játékban lehet kreatívan szállítani. :)

    https://youtu.be/pTezZBoGJtI

    Jocó!
    A belső nézetből való vezetés számomra is a megoldhatatlan feladatok közé tartozik. Eta kolléga belsőből nyomta végig, sokszor írta. Csak passogtam mikor olvastam sorait anno.
  • RJoco
    #2840
    Nap, mint nap vezetek, több 10 ezer km van már mögöttem, simán kicentizek bármit, általában tudom, hol megy a kerék, de a játékok egyszerűen nem adják vissza a nézetet.
    Autóversenyt szoktam belülről nézni, de ott is van, hogy azért borulok, mert fogalmam nincs, hogy pontosan hol a kocsi az úton. A motorháztető baromi nagy, az út meg kicsi.
    Hozzáteszem, hogy általában olyan alacsonyan ülök a kocsiban, hogy a motorháztetőt nem is látom. Persze mikor centizni kell, akkor előrehajolok, na de ilyen a játékokban nincs.

    Viszont egy ilyen műszer nem lenne rossz a HUD-ra.
  • RJoco
    #2839
    Felettébb érdekes.
    Ki fogom próbálgatni a beállításokat.
    Bár Nvidia Nvenc-em már nincs, hacsak nem teszem be a piros mellé a zöldet. Vajon működne a dolog?
  • Jóózsf István #2838
    Mondom, hogy KÖTELEZŐ!!!
    Meg is tartom. Az egyetlen értelmes kütyü, amivel érdemes "díszíteni" a műszerfalat!
  • Jóózsf István #2837
    Endy!
    Ez neked kötelező!

    Ha jobban bírnám a fülkenézetet, isten bizony betenném!
  • Jóózsf István #2836
    Nincs egzakt adatom, hogy gyorsabb lenne a feldolgozás. Viszont, szinte pontosan kétszer annyi helyet foglal a zesesdén. így maradok a H264-nél
    Lehet, hogy írtad már, de miért pepecselsz a videókkal, és miért nem tolod fel csak úgy, ahogy van? Szerkeszted őket? Vágod, toldod?
    Néha én is összefűzök kettőt, de az semeddig nem tart.



    Ezt még idebiggyesztem, hátha okosabbak leszünk tőle.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.08.31. 06:06:56
  • RJoco
    #2835
    Hogy vált be az mp4-es felvétel?
    Az új kártyám betett a szélesvászon felvételnek.
    A bandicam korábban csak 4096-os felbontásban vett fel az 5760 helyett. De az új kártyával tudja a játék beállításán.
    Viszont a videopad HEVC kódolóval nem hajlandó konvertálni. Azt mondja, hogy, ha kevés a memória, akkor lehet, hogy nem fogja befejezni.
    El sem kezdi és már hibára fut. Pedig a 48 GB nem kevés. És csak 1 perces videóval próbálkoztam.
    Ha mpeg-4 kódolót használok, akkor nekiáll, de legalább 3x annyi ideig tart a konvertálás, mint a videó hossza. Tarthatatlan.
    A radeon szoftver szintén a beállított felbontáson vesz fel, úgyhogy ugyanott vagyok.

    Az utolsó nem dlc-s pályát csinálom. Rettenet. Mindenhol víz.
    De most csak az eredetileg betett járműveket használom. Nem rosszak ezek az orosz taligák.
  • Jóózsf István #2834
    Ezt nézzétek mim van! (Persze, csak ha kész lesz a feldolgozás!)
    A tajga gumi csak hab a tortán. Azért vállaltam be, hátha ad egy kis stabilitást a járműnek, de annyira nem szólt bele!
    De az összkerék kormányzás és a vontatási lehetőség zseniális ennél a bicajnál
  • eta32 #2833
    Ha normálisan használod nem nyiffanik ki sem a kormi sem a kezed...pedig én szeretem erősen a FFB-et használni,hogy érezzem a terepet amennyire a játék engedi.
  • eta32 #2832
    Most számold hozzá azt a tényt hogy a MR-ben hardon letoltam manuál váltóval és pedálos kuplunggal több mint 400 órát,leginkább mod mapokon amik a lehető legnehezebbek voltak ,persze az alapokat is....
    Nos erről koptatom itt a szám már régóta....nem ugyan az a játék ...kormival és váltó-kuplung témával....
    De sajna ezt kispórolták a SR-ból de azért kormival így is kemény tud lenni...na nem mint ha kontrollerrel olyan könnyű lenne tolni a billről nem is beszélve....
    Nyilván ahogy mondod nem árt egy komolyabb moncsi vagy 3....
    Rég toltam már a MR de én is emlékszem némely kocsinál gumi csere lehetőségre...
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2021.08.30. 18:17:40
  • RJoco
    #2831
    Nem csak te izzadsz meg.
    A kormányos játékok ilyenek.
    Ennél viszont keményen fájna a karod az izomláztól.
    És vélhetőleg hamar ki is nyiffanna a forcefeedback, de lehet, hogy a kormány is. De anélkül meg nincs értelme.
  • Jóózsf István #2830
    Valaki nyugtasson már meg, hogy nem én találtam ki a terepgumi dolgot!

    Más: Nézegettem az emberkét, hogy kormánnyal tolja és nekem is viszket a tenyerem, hogy kipróbáljam, de egy hátulütője van a dolognak.: Képtelen vagyok több órát egy helyben ülni. Az meg ugye elég rendesen helyhez van kötve. A kontrollerrel meg akár az ágyból is játszhatok! Na persze, nem ekkora monitoron. Azt nem is értem, hogy ha van egy ilyen jól megépített "fülkéje", akkor miért egy kis zsebtévén játszik?
    Az meg megint a különbözőségeinket példázza, hogy én ezt így nem vállaltam volna be. Úgy ismerem azt a pályát, mint a tenyeremet. Pontosan tudom, hol vannak a rövidítések és hogy mivel hogyan lehet ott közlekedni. Ez szerintem nem érte meg!
    Még egy dolog eszembe jutott: A kormányos játékokba én rendesen beleizzadtam. És azokban nem kellett ennyit hadonászni. Ha jól rémlik, NFS Carbon-t játszottam vele utoljára, meg most a cimborámmal az Asetto-víárhoz használtuk. Akkor ennél a játéknál mi lenne?
  • RJoco
    #2829
    A videón látszik, hogy mit lehet rászerelni. Gumit eddig egyiken sem láttam, mondjuk nem sokat vittem garázsba.
    Mivel DLC-s pályával kezdtem, így a pirossal nagyon hamar megismerkedtem.
    A nagy sárga is tetszik, csak baromi sokat zabál.

    Én mp4-be konvertálom. Azt nem is tudom, hogy mibe veszem fel.
  • Jóózsf István #2828
    A garázsban, amikor felszereled, Az összes cucc között (Felépítmények, utánfutók) kell(ene) lennie terepguminak is.
    Remélem, nem csal az emlékezetem!!! Meg az is kérdés, hogy ahhoz a járgányhoz egyáltalán jár-e?
    Persze, hogy a küzdelemért játszunk! Meg, hogy anyázhassunk.

    Kipróbálom most az Mp4-es elméletedet... Egy laza 70 gigással. (30 perc) Szerintem kicsit sok helyet foglal. Biztos, hogy többet, mint a H264-es
  • RJoco
    #2827
    Igen, a kis piros nagyon tuti.
    Következő pályán találtam egy zöld tehert.
    Azt elé tettem és megpakoltam kis fával, a piros meg úgy ment, mint a videókban, de szép rakománnyal, nem "csalva".
    Aztán a teher húzta a kamiont. Nagyon jó az a teher. Asszem C-133 a neve. Vagy valami hasonló.

    Igen, az a rohadt daru. De ez semmi. A daru mozgatható. Egy korábbi pályán hosszú fához vittem magammal a vontatmányt. Ez ugye felhajtható a kamion hátuljára. Először nem is tudtam, el is akadtam vele. Aztán rájöttem, de jó.
    Majd át akartam vágni egy keskeny erdősávon vele és ez a vacak valahogy beakadt az egyik fába és elfordította.
    Nagy nehezen a lerakás-felvétel-kamion ide oda mozgat technikával sikerült kiszabadítanom és végül átjutottam.
    De az is egy nagy szenvedés volt.
    Amúgy mikor benne van az ember a játékban, akkor nem azt nézi, hogy mit szenved, hanem azt, hogy tudja kiszabadítani.
    Aztán visszanézve... De értem, hogy te is miért játszol vele.

    Hol lehet gumit cserélni?
    Ilyen opciót még sehol nem láttam. Egyik járgánynál sem.
  • Jóózsf István #2826
    Apropó! Nincs arra piroskára valami terepgumi. Vagy ez már az???
    Ha jól rémlik ezt lehetett választani MR-ben.
  • Jóózsf István #2825
    Látom bejött neked az a piros bicaj! Abban a játékban inkább az orosz vasakat preferáltuk. Mondjuk az amerikaiak jóval később jöttek.
    Akkor nagyon kiröhögtelek, amikor beakadtál a daruval a fába. Mintha csak magamat láttam volna. Sosem bírtam megállni, hogy ne rövidítsem le az utat, ne vágjam le az erőn keresztül.

    Szerintem, ha ezzel kibohóckodtad magad, akkor nyugodtan égesd bele a valag pénzt a (TELJES) Hófutóba! Jóval több benne a lehetőség és egyben a tartalom is. Ami még mindig bővül. Most kapunk hozzá négy régiót a második bérlettel...
    Úgy látom el leszel ezekkel egy darabig. Néha jó, ha nem lőnek ránk. Még ha cserébe fel is borulunk.

    Ma megtettem, amit eddig soha. Felborítottam (Többször is! )egy különleges (Nehéz) szállítmányt egy mod pályán.
    Nem is értettem!
  • RJoco
    #2824
    Nálam az akadályok terén, hát...
    A fa lombkoronája nem akadály. De mégsem látok tőle semmit. Szóval igyekszem az alap nézetet használni és emlékezni arra, hogy hol a fa :D
    SR-ben ez látszólag kicsit más, majd, ha odakerülök, akkor megtapasztalom. Bár a steam olcsóról lemaradtam, máshol elérhető 20 euró körül. De ameddig MR-rel nem végeztem, addig nem akarom megvenni.

    Közben felment a 3. rész is.
    Milyen érdekes, hogy néha órákat ül a HD feldolgozáson, máskor meg pillanatok alatt megvan.
    Mondjuk ma olvastam, hogy az mp4 konténert szereti, lehet, hogy azért volt gyors a HD feldolgozás.
  • Oldgamer
    #2823
    Jocó!Jaja, azért vannak játékok melyek jobban kihasználják a L R gombot.
    A daru nézethez még annyit, hogy távolítani lehet ( nálam ) az R 3-al, de az fix olyankor, ráközelíteni nem lehet. Max akkor, ha a kamera szűkös helyen mozog, emiatt az akadályokat kerülgetve " rámegy " járműre.
    Na, csak összejött a videód látod, majd megsasolom.

  • RJoco
    #2822
    Második rész kész.
    A 3. feltöltése folyamatban.
    Rájöttem, hogy miért nem ment végig a konvertálás. FLV konténert használva a max méret 3,06 GB.
    Az utolsót mp4-be tettem és 3,53 GB lett.
  • RJoco
    #2821
    Autós játéknál lehet, hogy nem kell annyit használni az L3, R3 gombokat, de GTAV-ben is és Horizon-ban is van rá akció.
    Én személy szerint azt szoktam elfelejteni PC-n, MR-ben, hogy a görgővel tudok kicsit kicsinyíteni/távolabb vinni vagy épp nagyítani/közelebb vinni a kamerát.
  • RJoco
    #2820
    Csak ki kellett írnom, hogy nem sikerül nekik, erre megcsinálták. De jó!

    A másodikért bocsi. Késő volt már. Mind a kettő nyilvános lett.
    Nem értem, valami nem kerek. A program nem tudja átkonvertálni a teljes videót. Most csak 43 perc sikerült neki.
    Pedig nem is az új VGA csinálja, hanem a proci!!! Úgyhogy kell egy 3. rész a befejezéshez. Ezért ment egész éjjel a gép?!

    A daru kameranézetét szívesen leírnám, de sokszor én is össze vissza nyomkodom az egeret.
    De asszem a jobb gombot kell megnyomni daruzásnál, hogy átváltson szabad kameramozgásra. Mondjuk ez sem mindig segít.
    Szerintem nem olyan rossz a fix kamera sem. Legalábbis én egészen jól el vagyok vele.
    MR-ben csak Advanced módban tudsz darut használni. Olyankor meg automatikusan behúz a kézifék.

    A térkép nézetet én sem értem. Sőt zavaró, ha véletlen elforgatom a sajátom.
    De ez lehet, hogy a diszlexiások miatt van, akiknek nehezen megy ez-az.
    Mondjuk volt egy pálya, ahol én is megkavarodtam, aztán elkezdtem forgatni a térképet és jajjnekemvolt.
    Aztán megtaláltam bal alul az iránytűt, ami a HUD-on balra fenn van és nem volt gondom.
  • Jóózsf István #2819
    Kipróbálom.
    Ez is csak addig gond, amíg le nem húzom a nézet gombbal, de amikor már nem nyugodt az ember és ide-oda kell kapcsolnia akkor a kameraváltás, ráadásul a lehetetlen pozícióba nem túl megnyugtató!
  • Oldgamer
    #2818
    Konzolos verziómnál a játék közel végénél jöttem rá, hogy az általad említett darura váltás nézete is változtatható, mégpedig úgy, hogy megnyomom a nagyon ritkán alkalmazható ( más játékoknál is ) R 3-as kontroller gomba tetejét. ( az is egy funkciós lehetőség ) Ilyenkor a daru tetejének gémje helyett egy távolabbi nézetre vált a játék, jól körbe is forgatható a nézet. Ezt főképpen magasabbra felemelt daru rakodàsnál muszáj használni. Szerintem nálatok pc-n is kell legyen erre lehetőség...valahogy. Remélem jól értelmeztem az írásod lényegét, erre célozhattál, hogy a " tetejét látod " .
  • Jóózsf István #2817
    Mondtam már, hogy mennyire gyűlölöm a

    Ez valami elmebetegség lehet, mert szinte azonnal kényszert érzett, hogy beleforgasson. DE MINEK??? Miért kell azt a rühes térképet elfordítani? Hisz térkép! A legostobább barom is tudja, hogy a térképet vagy megfelelően tartjuk, vagy saját magunkat szívatjuk meg. Jelen esetben inkább másokat!
    Azt sem értem, hogy miért forgatható egyáltalán!?!?!?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.08.29. 06:14:25
  • Jóózsf István #2816
    Már négyká!!!

    Meg akartam írni a következő picsogásomat, és egyben költői kérdésemet a világba, miszerint: Mi késztette a SR-ben a fejlesztőket, hogy amikor darura vált a kamera, akkor nekem a gém hegyét kell néznem? Miért nem művelet tárgyát látom? Milyen gondolatmenet szerint logikus ez így?
    Aztán nézem a dejódat és eszembe jutott, hogy a MR-ben még botrányosabb volt ez a dolog!
    Nem túl nagy dicséret, mert nem voltam valami nagy SárFutó, de te már profibb vagy, mint én voltam, amikor abbahagytam.

    A másodikat privátba tetted!
  • RJoco
    #2815
    Valamiért nem sikerült a teljes felvétel megdolgozása, de ami sikerült, az használható.
    50 percnyi jóság. És akkor még fát nem is szállítottam.
    Simán feldolgozta a YT FHD felbontásra, rövid idő alatt.
    A második rész is jönni fog. Valamikor a nap folyamán.

    Vajon a YT korlátozza a feltöltésemet 20 Mbit/s-re vagy a szolgáltatóm? Elvileg 50 Mbit/s sebességet tudnia kellene felfele.
    Plusz emellett a 20 gyakran leesik 6-8-ra.
    De, ha pl videót nézek, akkor megint megvan a 20. De miért nem 50? A vonali sebességre a router 54-et ír.
  • RJoco
    #2814
    Már 4 napja fent a videó és nem sikerült neki átkonvertálnia.
    Úgyhogy csináltam egy másikat a következő pályáról. Direkt emiatt csak FHD-ban játszottam. A konvertálás most folyik, aztán feltöltés.
    A 2 monitor hiánya meg is látszik, valamiért farakodás után megint nem volt felakasztva a pót és nem vettem észre azonnal, szóval mehettem vissza érte...

    A 17 eurós SR-ről úgy látszik lemaradtam, nekem ma 30-ért dobta be. De ahogy nézem, nem is baj egyelőre.
  • Jóózsf István #2813
    Valójában kiküszöbölhetők ezek a "hibák". Csak jobban oda kell figyelni. Az a baj, hogy néha a mod kezelés nincs a helyzet magaslatán és bár létezik figyelmeztetés, hogy gond lehet az adott állás betöltésével, de valahogy ez most nem volt elég hatékony. Szóval annyira az én hibám is... A játék meg nem hülyebiztos!
  • Oldgamer
    #2812
    Én a konzolos verziónál egyszer jártam úgy még a kezdet kezdetén egy évvel ezelőtt, hogy eltűntek járművek, azóta ilyen hiba nem történt. Ahogy olvasom, ezek a visszásságok a pc-s verzióknál tapasztalhatóak leginkább.
    A konzolos játék más tekintetben bosszantó, ez pedig a minőségi probléma.
  • Jóózsf István #2811
    Az a baj, hogy a MÉH-ben vegyes fémként veszik vissza, de azért próbáld meg...
  • RJoco
    #2810
    De hát az egész játék bosszantó vagy nem?

    Most már értem, hogy miért olyan drága egy VGA. Ez baromi nehéz. 1555g :) Csak nehéznek tűnt.
  • Jóózsf István #2809
    Hogy az ég szakadjon erre a tetves játékra. Másodszor törli a módosított Tátrámat, ami teljesen felszerelve 250 játékpénz. Így összesen fél milla bukó. Nyilván vicc az egész, de amikor a pályákról lehúzgálom és eladom az összes pótkocsit, hogy apránként kuporgassam össze a vagyonkámat, akkor már kifejezetten bosszantó!
  • RJoco
    #2808
    Ez azért elég durva.
  • Jóózsf István #2807
    Nyugi! Napokig bíbelődik vele...