5856
  • Phara
    #3855
    A Krazon a hátsó daru az Kraz specifikus vagy külön mod minden géphez? Hátra keresek rönkrakodáshoz ,de nem találok.
  • Caliph
    #3854
    igen,a 3x long rönköt már leszállítottam,most keresem ugye a mediumra a megoldást..valszeg mod lesz belőle.sztem azov elrángatja gond nélkül azt a 3 rönkös pótot

  • Jóózsf István #3853
    Azt "mi úgy szoktuk", hogy megcsinálunk minden kedvünkre való küldetést, majd amikor már kipihentük az adott pálya (térkép) "fáradalmait", akkor visszanézünk rönközni, de mivel elég utálatosan vannak ezek a küldetések összeállítva, lehet, hogy ezt inkább több lépcsőben csináljuk!
    És ott is van mindjárt a Michigan-i (Black River) rönkös küldetés, ahol is mindenhova háromszor KELLENE fordulni. Jól emlékszem rá, pedig nem most volt! Na erre mondom én, hogy INKÁBB A MOD!!!
    Eszembe jut egy régi klasszikus: "...Tudom, tudom.: Akasszak egy viharlámpát a tökömre, hogy éjszaka is tudjak dolgozni!"

    Ezt meg csak úgy mellékesen: Néha az a gondolat gyötör, hogy rossz bolygón vagyok!
  • Caliph
    #3852
    hát én sorrendben tolom,michigan az első,aztán alaska és úgy a többi. michigant fogom lassan kinullázni. tamyrba is csak az azov 64131ért mentem át,neten azt irtán kb a legjobb kezdő mindenes,és igazuk is lett. hosszú rönköket is simán vitte.
  • RJoco
    #3851
    Amúgy mi az, hogy első pálya?
    Nekem az első pálya Michigan volt, de a tutorial miatt igazán Alaska lett.
    Azov-om nincs, még nem találkoztam vele.
  • Caliph
    #3850
    köszi a tippeket,egyelőre az első pályán bohóckodom,lassan végzek mindennel,viszont rönk szállítós küldik maradtak jórészt hátra azért jött az ötlet. Azov64131el húzok ,mindenhol elment eddig,viszont közepes rönk felépítményt nem lehet rá rakni. megvan a white western is,de azzal meg pont az van amit Rjoco említ,hogy hosszú a plató és bár lehet vele forgózsámolyos pótot húzni,a kanyarodás nagyon le van korlátozva mert összeakad a plató a póttal.
    ezért kérdeztem hogy esetleg van e olyan gép ami erre képes az akadás nélkül. de akkor marad az Azov,az röhögve elhúz mindent is,csak igy meg vihetem egyesével a rönköket

    még a végén tényleg modolni kell,mert az idő is kevés amit rá tudok szánní a játékra :D
  • Phara
    #3849
    Persze ahhoz ajánlott lenne a legjobb motor a legjobb gumikkal.
  • Phara
    #3848
    A játék elején a White Western tud 2 közepest szállítani mert annak az alváza hosszú eléggé egy póthoz is.
  • RJoco
    #3847
    Helló!
    Csak miattad elindítottam a játékot.
    Én a Caterpillar CT681-et szeretem fahordásra használni. Bár elsősorban a hosszú rönköket cipelem vele. Mindenféle terepen elmegy, de az Advanced csörlő ajánlott rá. Van pár pályaszakasz, ahol kell. Közepes és rövid rönköket is tud szállítani, csak más felépítmény kell rá.
    A Royal BM17-tel is szállítottam már fát, de ennek nincs difi zárja.
    Igazán az Aramatsu Forester a nyerő rönkszállító rövid és közepes rönkökre. De az összeszedése nem túl egyszerű. Egy TUZ 420 Tatarin nem árt a felderítéséhez és egy jó adag javításhoz, majd kell még valami, amivel befejeződik a javítás és meg is lesz tankolva. Én a Banditával csináltam meg.
    A Tatra 813-at megkaptam a játék legelején és nagyon szeretem áruszállításra, túlméretes dolgok húzására, amihez a magas nyereg kell.
    Ha jól tudom, akkor a CT681 is DLC-s jármű, mint a Tatra 813.
    Igazán ezek a kedvenc járműveim, de minden nagyobb gépet kipróbálok. A kicsiket max bohóckodás miatt.
    Felderítőként először a Marshall-t szerettem, a H2 sem volt rossz, miután összeszedtem hozzá a fejlesztéseket. Aztán jött az International Loadstar 1700. Ezt nagyon szerettem a Tatarin-ig. Ez egy tank. Mindenhol elmegy. De nem lehet ráakasztani semmit. Szóval cipekedésre nem alkalmas igazán.
    Nemrég összeszedtem a Ford F750-et, amire már a játék elején áhítoztam, csak aztán kiidegelt a játék és azóta nem játszottam vele.

    A végére hagyom talán a legfontosabb dolgot.
    Közepes rönkből csak 1 fuvart tudsz szállítani, akármit is csinálsz (kivétel a mod, illetve a trükközés).
    Ha a kocsira rakod a közepes felépítményt, akkor nem akaszthatsz mögé semmit, mert annyira túllóg. Ha meg nem ilyet raksz rá, akkor mögé akaszthatod a közepes fához való utánfutót és ugyanott vagy.
    Viszont így tehetsz a kocsira darut. Ugyanis csak az Aramatsu olyan, ami tud fát is cipelni és van rajta daru.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kis rönköket nekem eddig soha nem kellett szállítanom. Jártam Alaska-ban, Michigan-ben és most Kola-ban vagyok, de még itt sem láttam ilyen feladatot. Közepes és hosszú rönkből van, hogy kell 3 kanyar is.
    A rönkökhöz a kampós daru kell, az árukhoz a sárga. Keresztben nem lehet őket használni. Sajnos.
  • Jóózsf István #3846
    Ha a zinternet nem is, de az ixemel szerkesztő tudja:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <Socket Names="FrameAddonLogShort"
    <Socket Names="FrameAddonLogMedium"
    <Socket Names="SaddleLow1"
    <Socket Names="SaddleHigh"

    Az állandó összkerekes Ural (AE 4380) is képes kis és közepes rönköt szállítani!
  • Jóózsf István #3845
    Hozott Isten!
    Kamazból a civilebbik, vagy a katonaibbik?
    A civilebbiket én is szeretem használni a mai napig. Daruval, kis nyereggel, oldalfalas félpóttal...

    Azt én nem tudom megmondani melyik járműre lehet közepes rönkös felépítményt tenni, mert nálam mindegyikre!
    Általában a White Western Star-t szoktam ajánlani. Ki sem tudom deríteni, hogy képes-e mod nélkül..., mert a zinternet ma már nem tartalmaz információkat. Az információ fájdalmas, de legalábbis kényelmetlen. Szóval, ez legyen a te dolgod.
    A jármű viszonylag könnyen és gyorsan megszerezhető és felfejleszthető az "alap" játék első négy pályáján.
    Az uralok sem rosszak, de szintén lövésem sincs képesek-e közepes rönköt szállítani.
  • Caliph
    #3844
    Helló! biztos volt már kérdés de melyik gépekre érdemes rámozdulni? megvan a 6 kerekű chewy mint scout,lassú meg kicsi a tank,de mindenen átmegy. kamionra a 4 tengelyes azovot használom,ami netes szavazáson a legjobb beginner gépként volt feltüntetve :) azt látom hogy majd a zikz lesz az ultimate,de most kéne valami medium rönkszállító ami elhúz egy szintén medium rönkös pótot. modolni egyelőre nem akarok,bár az a 3 rönkös pót eléggé jól néz ki...
    szóval medium rönkös gép kéne ami viszonylag könnyen megszerezhető így a játék elején :)
    aztán egyúttal leírhatnátok mit érdemes még behúzni a későbbiekben :)

    köszönöm!
  • Jóózsf István #3843
    Kreálni nem szoktam semmit, csak módosítani!
    Sajnos a WS 6900-ra SEM csinálta meg egyetlen modder sem. Pedig azon biztosan elférne...! De legalább hosszút tud vinni. Még ha nem is túl elegánsan van megoldva.
    Azzal szoktam egyszerre két hosszú rönköt szállítani, ha úgy hozza a sors. Van is róla dejó, ha minden igaz... Akarom mondani: Hármat! (Kis hunyorítással!)

    Pedig nem lehet bonyolult, ha a pótra meg lehet csinálni, akkor az autóra is... Csak kell gyártani hozzá (Vagy kölcsön kérni egy meglévőt valamelyik moddertől) egy felépítményt és rápasszítani az alvázra. Aztán már csak el kell magyarázni, hogy abba két adag rövid, vagy uram bocsá' közepes rönk fér. Dzsob Dan.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.04.11. 17:03:12
  • Phara
    #3842
    Olyan felépítményt nem tudsz kreálni ami 2 short logot elvisz?Paystar 5600TS-re gondoltam hátha felférne.Futóból van olyan azt tudom.
  • Jóózsf István #3841
    Kipróbáltam a háromhelyes rönkös pótot. Kicsit féltem, hogy szar futóműve lesz, de nem. Persze kevés olyan van ebben a játékban, amit ne lehetne jobbá tenni... (Naná, hogy farigcsáltam rajta.)
    A lényeg, hogy szerintem jó cucc! Nyugodtan nevezzen rá, aki hajlandó kompromisszumot kötni "a mod, vagy hatszor teszem meg ugyanazt az utat között".
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.04.10. 06:39:02
  • Phara
    #3840
    Akár azt is el tudom képzelni, hogy tudták milyen gyenge lett a 7. alkotásuk és már most próbálnak menteni. Esetleg a hozzászólások alapján is. Ha maguktól nem jöttek volna rá.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2022.04.09. 19:20:38
  • Jóózsf István #3839
    SZPÓÓÓÓJLER 8. fázis kiszivárgás...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!



    Most pedig a lenyűgöző dolgokról...
    A 8. évad a gazdálkodás körül forog, tényleg sok minden van...
    Először is, 4 térkép - valószínűleg a valós oroszországi Krasznodar Krai által ihletett régiók körül játszódik; de Esorokin úgy tűnik, ezt tagadja.
    Az új járművek közül a Kirovec (Kirovets) tér vissza, azonban konkrét modell nem ismert, ez egy küldetés jutalom lesz. Az új rakományok között - Vegyi hordók jelennek meg, valószínűleg lesz még néhány, a radioaktív hulladékhoz/lerakóhoz kapcsolódó, valamint a mezőgazdasághoz kapcsolódó rakomány.

    Most a GAZDÁLKODÁS-ra, sok küldetés készül körülötte, lesznek új specifikus farmzónák, amelyeket új utánfutókkal - Cultivator Trailer és Planter Trailer - lehet majd szántani és vetni. Eddig az egyetlen ismert "növény", amit farmolni lehet, a sárgarépa.

    Ebben az új régióban a fémdetektor és a szeizmikus vibrátor is használható lesz.

    A régióban 3 új szerződéses szolgáltató lesz - Kolari, Ruscrop és Sunsails Technologies.
    8. fázis küldetések.
    Sematikus rajz...


    Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)


    Amúgy, innen vagyok ilyen baromi okos!

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.04.09. 13:00:16
  • eta32 #3838
    ja ja valahogy úgy annyira kellettek mint egy falat kenyér.
    Ráadásul a kamionnal még rendesen vontatni sem lehet trailereket...
    Nos igen remélem nagyot fog szólni az uccsó régió....de azért tartok is tőle....
    Igazából közbe elindított YT. vidiken ha valamit nem találok vagy hogy is merre meddig tájékozódjak,alig látok NEM mod gépekkel teljesíteni régiókat időfutamokat küldiket....
    Nos részemről marad a Hard és a gyári kínálat én nem csalok ...
    Nem mondom hogy Amúrban nem toltam pár recoverit praktikus okokból...de azért az a régió eléggé elvetemült így úgy érzem ennyinek bele kell férjen számomra.
    Inkább mint tökön-babon-mindenen gond nélkül átrobogó modokkal...
  • Jóózsf István #3837
    Akinek ugyanúgy fenntartásai vannak a rönkszállítással kapcsolatban, Annak melegen ajánlom ezt a mod-ot. Nem másért, mint az ilyen megoldásokért.
    A képen gondolom a HÁROM (!!!) férőhelyes rövid rönkös zsámolyos pót van. Ebből van félpót is és mindkettőből van KÖZEPES rönkös, ugyanúgy HÁROM férőhellyel. Ha jól számolom, akkor mindkét fajta rönkből így egyszerre NÉGYET tudunk vinni. Szerintem nem rossz!
  • Jóózsf István #3836
    És ráadásul: "The vehicles are not yet implemented as rewards, their missions are there, but they will only give you placeholders instead of actual trucks."
  • Jóózsf István #3835
    Azt nem tehetik meg, hogy egy gyenge 8.-al zárjanak, mert akkor senki nem venné meg a további munkáikat. Bármi is legyen az!
    Én azért számítok egy tavalyi nagyságrendű lezárásra. Minden egyéb esetben nagyon csalódott leszek.

    Ezek az autók is csak arra valók, hogy benne legyenek a gyűjteményben.
    Ahogy elnézem a mozgásukat csak ráhúztak egy bőrt egy már meglévő autó paramétereire. Ahogy viselkednek az tizenkettő - egy tucat!
  • eta32 #3834
    Valahogy így vagyok vele én is ez olyan semmilyen adtunk valamit de igazából eléggé gyenguszra sikerült ...szerintem az eddigi régiók legalja....
    Attól, hogy szép valami még nem jó ha ismétlődő és uncsi....
    Szerintem a koncepció hogy az új kocsikat csak akkor kapod meg ha az egésszel végeztél erre irányult,mert különben a kutya sem erőltetné ezt a térképet hogy végig vigye így meg ha kellenek a kocsik kénytelen leszel kitolni maxra....hozzá tenném ez már a kreativitás legalja totál érdektelenség a készítők részéről...
    A nyári köv. 8. fázis meg lehet még ennél is rosszabb és jellegtelenebb lesz....
  • eta32 #3833
    Ezt igazából majd a PTS utáni élő update fogja eldönteni ,vagyis ha ott is így muzsikál minden pályán(amit kétlek)...
  • Phara
    #3832
    Kérdés, hogy az akadozás megszűnése egy egész játékra kiterjedő optimalizálás eredménye ,vagy csak erre a pályára.
  • Jóózsf István #3831
    Nnnna. Így, hogy a felénél járok a küldetéseknek,... Háááát, nem erőltették meg magukat. Ugye egyetlen depo van, ahonnan felvehetünk cuccokat. Van pár autó összegyűjtős küldetés. A versenypályákat csak bejárni kell. Versenyezni csak COOP-ban lehet!!!
    Azt mondom ez a fázis gyengébb, mint a Don a két kis térképével.

    Hiába szép és jó a pálya, ha ötödször mész ugyanarra, akkor unalmas lesz.
    Ja, és van egy küldetés, ami újdonság. Ugyanis a Bidge deconstruction valóban híd lebontást jelent! Csináltam vakon, mint a birka és amikor odaérek a hídhoz gondolkodtam el, hogy: "De hisz ez a híd áll!!! Akkor mi a túrót csinálunk vele?" És lőn... Csak azt nem értem, hogy ha lebontjuk a hidat, akkor mi a túrónak kell hozzá egy közepest deszka?

    A nyári 8. fázisnak valami nagyot kell szólnia, hogy ne veszítsenek a rajongó táborból.
  • eta32 #3830
    Na ez megint már mekkora baromság .....utána már minek a 2 új gép ha végeztem a térképpel....komolyan ezeknél valami fordítva van bekötve vagy csak a lovon ülnek fordítva.....
    Ja én is néztem az fps-t igaz 50-60 között ingázik de tényleg nem nagyon venni észre akadásokat....
  • Jóózsf István #3829
    Eszembe jutott a második gondolat: Végre egy profi pálya! Felüdülés a sok butus mod pálya után.

    Ezt szépen összeszedte. Már akartam is kérdezni, hogy hol a két új bicaj? De akkor így érthető. SEHOL. Mármint, ha végeztünk, akkor megkapjuk...
  • Jóózsf István #3828
    Eddig nekem is bejött. Szép is jó is. Nem emeletes szállításhoz tervezték. Pár küldetést is megcsináltam már.

    Az első gondolatom az volt a pályával kapcsolatban, hogy: SZÍNES!
    A másodikat elfelejtettem.
    A harmadik meg az, hogy: Hogy-hogy nem akadozik? Viszonylag szépen fut!
  • eta32 #3827
    Nos igen...
    Már nem volt ötlet mit is kellene csinálni...
    Gondolom "mindenki ezért könyörgött"....
    Szép a map és érdekes is szerencsére azért nem csak versenyekből időfutamokból áll.....
    Elsőre olyan könnyednek tűnik ,de nem mentem egy küldit sem csak körbe jártam felfedeztem...
    Minden esetre nem tudom mióta reszelik de azért 1 map-nál többre számítottam,még ha nagy is a map
    Igaz van egy átjáró hely ,akár bővítésnek....
    Majd ha már sehol semmi dolgom nem lesz biztos ezt is teljesítem ,kb ahogy haladok nagyon soká lesz az még....
  • Jóózsf István #3826
    Elindult...
  • eta32 #3825
    Megint tökön rúgták magukat...
    De az már több mint sok hogy hsz.-ni sem lehet a fórumon azt írja várjak a jóváhagyásra...elmennek ám a búsba,ez a bagázs tele van lóvéval már csak hobbiból vakaródnak a játékukkal amiről fogalmuk sincs hogy is működik ,már ha működik ...
  • Jóózsf István #3824
    Hát, a pétées nem indult el... APRÓCSKA malőr!
  • Jóózsf István #3823
    PéTéeS Indul!
    Karácsony van!
    Fut az X4 béta. Ma indult a Transport Fever új ficsőrös bétája és ennek a hetedik fázisa is. Zavarban vagyok, hogy melyikkel csesszem fel az idegeimet!
  • Jóózsf István #3822
    Ez meg itt egy pálya azoknak, akik szeretik a fájdalmat.
    Talán elég, ha csak annyit mondok, hogy a Red Canyon készítőjétől. LE SEM TAGADHATNÁ! Annyiban különbözik ez attól, hogy itt van több út is, nem csak egyen kell oda-vissza szenvedni. Körüljártam a pályát. Pár küldetést is megcsináltam, de még nem vagyok elég mazochista ehhez.
    Az éjszaka kb 20 másodpercen belül áll be és korom fekete. A délelőtt az egy merő köd. Szóval a ki a tájban szeretne gyönyörködni annak marad a délután. Az utak járhatatlanok. Vanilla járművekkel egészen biztosan! A küldetések elborultak. Vigyél 10 deszkát ide, 10-et oda. Minden küldetéshez kell rönk. Szóval csak haladó önsanyargatóknak ajánlott.
    Egyébként nem is lenne rossz, ha egy picit visszafogottabb lenne.
  • RJoco
    #3821
    Két féle beállítás közül választhatsz.
    Performance, ami 4K 60 FPS a grafika rovására. Hozzáteszem így is gyönyörűek a játékok.
    Quality a másik, ami 4K 30 FPS és szebb a kép. Az új Horizon-t megnéztem quality-ben. A 30 FPS játszhatatlan volt.
    Mindent performance módban játszok.
    Ez PS5-re vonatkozik.
  • Jóózsf István #3820
    Ugyan nem tudom biztosan, majd egy konzolos megmondja, de ott mások a beállítások. Nem lepődnék meg , ha a valami sumáksággal elérnék. Mondjuk a 60 képkocka, az csak 30 darab fél kocka és a többi.
  • RJoco
    #3819
    Jajajajajaj. JAJAJajajajaj.
    4K 60FPS. Még PC-n sem tudja az FHD 60FPS-t fixen tartani. Visszavett grafika mellett sem.
    Most igazán kíváncsivá tettek.
  • Jóózsf István #3818
    Akkor a rilíz napja is meg van!
  • PagoX
    #3817
    Akkor ezek szerint a játékmotor is ugyanaz. Elvileg össze lehetne vonni a kettőt, ahogy a Snowrunnert is szét lehetne választani Snowrunner Amerika és Snowrunner Russia-ra.
  • eta32 #3816
    Végül is egy cég készíti ,de az egyik európai a másik amcsi ahogy a kamionok is másak mindegyik földrészen....