5856
  • Jóózsf István #3895
    Jaaaaaaaaj a játék szempontjából teljesen irreleváns, hogy V vagy sor nyolc, de még az is hogy dízel, vagy benzines.
    Én magam miatt volt fontos, mert mindenre megesküdtem volna, hogy a Krazok sorosak!
  • eta32 #3894
    Igazából ebben a játékban tök mind egy melyik is van benne a hangok a játék megjelenésétől kezdve épp oly ratyik mint az otomata váló....
    Akkor nem mind egy...
    A mai napig némelyik turbós még most is "fütyül" beragad hang az idők végezetéig... mikori gond ez ....2 éves...
    Nem venném észre ha dízel vagy benzines hajtaná bármelyiket is....
    Jó lehet a modoknál ez másképp van de azokat meg nem használok így kuka ....
  • Caliph
    #3893
    elvileg volt v8 dizel
    14,9 L JaMZ–238 V8

    másik motor ami az elődbem,a 214ben volt az 7literes 6hengeres dizel...azt meg nem mondom hogy soros vagy v6


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.05.04. 21:33:02
  • Jóózsf István #3892
    Valami tudálékos fanatikus javítson már ki, de nekünk a katonáéknál SOR nyolcas dízel Kraz-unk volt. Most meg egyre másra futok bele olyan jücsübökbe, hogy V8-as... Azt tudom, hogy volt a ruszkiknak V8-as benzines motorja és akár bele is rakhatták, de nekem az rémlik, hogy ez inkább sor 8.

    Rákerestem és mindenhol V8-at írnak. Sírok!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.05.04. 21:28:01
  • RJoco
    #3891
    Na ez már valami.
  • eta32 #3890
    Igazából annyira nem gond ha folytatják még csak valami értelmes és jó irányba menjen a szekér mert ez a mostani is elégé ötlettelenek hat számomra,nyilván van akinek nagyon bejön ,de én a fórumokon nem olvastam olyanokat hogy ezt kérték volna és ez után sóvárgott volna a népakarat....
    A pénz meg nem számít abból van úgy is a legkevesebb...
  • Jóózsf István #3889
    Én meg már azt hittem kész vannak ezzel a fázissal!
    Tegnap elindítottam a pétéest és statáltam kón, hogy a mod bicajaimnak is annyi.

    Akkor majd játszunk vele, ha kiadják...
  • Jóózsf István #3888
    Let’s hope we’re heading towards 2 more years of engine stalled and being stuck in the mud!
    Reméljük, hogy még 2 év motorleállás és sárba ragadás felé tartunk!

    Hmmm.
    Az nem kevés pénzünkbe fog kerülni!
  • eta32 #3887
    PTS Upgrade.
    Plusz hozzá egy kis ömlengés fényezés...
    April Community Update
  • chris0000
    #3886
    thx és Phara neked is. üdv.
  • Phara
    #3885
    Még a küldig megkezdésekor meg tudod nézni , hogy ha megkapod az már ki van írva a rewardoknál is.
  • eta32 #3884
    igen
  • chris0000
    #3883
    hi. jól látom, h nem minden kocsit kap meg az ember ha kimenti egy pályán? tehát nem lesz a garázsomban... thx. üdv.
  • Jóózsf István #3882
    Egy újabb Remoh pálya. Mintha valaki hülyére esküdözött volna, hogy nem játszik többé ilyenen!
    A lényeg, hogy nem hazudtolta meg magát a "barátunk" Gidres-gödrös, saras, de legalább csak ott, ahol kell, tehát ezt nem róhatjuk fel negatívumként. Odaírta, hogy trailing pálya, tehát a túlzó küldetéseket sem róhatjuk fel.
    Akárhogy is. Ez legalább egy erős középszerű pálya, ami ha bejön valakinek akkor remekül fog szórakozni. Nekem meg jó volt elcseszni vele pár órát. Biztos, hogy nem maxolom ki.
    Ha valaki kedvet kapna rá...
    A dejóval érdemes várni picit, mert kicsit nagyra sikeredett és biztos eltart egy ideig, amíg feldolgozzák. Ha a hanghiba benne maradt az elejében, akkor bocsesz! Valamikor abbahagyja.
  • Phara
    #3881
    Kellemese ünnepeket mindenkinek aki az ünnepek alatt olvassa! Semi-trailerhez keresek 4x4-es teherautót, valakinek van esetleg kedvenc modja hozzá? Elsősorban nem katonai jellegű érdekelne.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2022.04.17. 09:46:04
  • eta32 #3880
    Őőőőő azt sem tudom mik azok amiről írsz milyen játékok...bocsesz.

  • eta32 #3879
    Az ami az elmúlt pár hónap alatt NEM sok....
    Nagyon nyögve nyelős izzadság szagú már a vége...remélem a 8. ütősebb lesz ...
    Ha így tolják abból nyár vége lesz vagy ősz mire használható és játszható képes állapotra hozzák...
  • Jóózsf István #3878
    PTS-ről jut eszembe. Április ötödikén jelent meg a hetedik fázis. Rögtön egy napot várni kellett, hogy egyáltalán elinduljon. Most tizennegyedike van és még mindig ugyanaz a verzió 17.0 Az új kocsikat sem tudom kipróbálni, mert még nem kaptam meg őket és lehet,m hogy meg sem fogom, ha csak nem játszom újra azokat a küldetéseket, amikhez hozzá fognak tartozni! Amik jutalmául KELLETT VOLNA megkapnom!

    Vajon mi történt kilenc nap alatt???
  • RJoco
    #3877
    István ezt is vesézte már. A tömegközéppont rossz helyen van. Ezért borulnak jobban, mint kellene. Szintén állítható XML szerkesztéssel.

    Akkor neked nem jön be az X sorozat egy darabja sem. Annyi időt nem öltem semmibe, mint az X3: Reunion-ba. Pedig Space Engineers-ben is benne van több, mint 1000 órám.
  • eta32 #3876
    A játék készítők az elején de minden nagy update előtt a játékukat sem indították el ,mert ha igen akkor nem úgy adták volna ki mindig ahogy...
    Ezért is hozták létre a PTS-et ,de sokat az sem segített,mert még most is vannak benn olyan bugok amik nem voltak az elején vagy csupán trehányságból megint vissza kerültek...
    Itt van a kutya elásva ...még hogy foglalkoznának olyan részletesen a rugózással és egyébbel ahogy írod is ugyan már ..ahhoz idő kell, nekik meg nincs mert csak a pénzt számolják...
    Sokszor úgy érzem egy egy boruláshoz közeli esetnél ,mint ha a kocsik mind egy pót vagy vontató a tetején lenne a tömegközéppontja ,csak azért is hogy felboruljon és te sz@pjál ,vagy tök hülyék megcsinálni normálisan...
    Már hozzá igazítottam a játék stílusom ,tudom kezelni....(még modok nélkül is)
    Ilyen az is mikor ugyan azon az úton ugyan azt a rönkszállítós fuvart vidd el 3x, persze a leghülyébb útvonalon tudsz csak arra menni ez még a bónusz hozzá...ugyan már ennyi kreativitás már az oviban is kevés volt.
    De örüljünk hogy van nekünk az SR olyan amilyen így szeretjük vagy nem, én nem sok játékba öltem ennyi időt mint ebbe és még messze a vége kb a felénél járok összben...
  • Jóózsf István #3875
    Nem is annyira csillapítása, hanem egész egyszerűen rugózása. Magában a fájlban túl magasra van állítva a rugóerő. Túl szűkre a rugóút. Ha ezt a kettőt megváltoztatom úgy, hogy hosszabb rugóút és JÓVAL gyengébb erő, akkor már hatalmasat lépünk előre a valóság felé.
    Amúgy a valósággal ezt a játékot már régóta nem keverem. Ha most valakinek azt mondom, hogy lágy felfüggesztés, akkor neki az első gondolata, hogy FELBORUL! És nagyjából igaza is van, mert ő skoda fábiában gondolkodik. De én terepjáróra gondoltam. A TEREPEN!!!

    A személyautó után köthető kis vicik-vacakot ne nevezzük pótkocsinak! A pótkocsi az ifa után kötött végtelenül egyszerű zsámolyos szarnál kezdődik. (Mint ami ebben a játékban az emlegetett kis piros kéttengelyes.) Ami ugyan elég rakoncátlanul tud viselkedni, de nem repked a levegőben! És ami nagyon fontos és vitán felül áll.: A játékban sem KELL repkednie. Mert a játék is lehetőséget ad rá, hogy kulturáltan viselkedjen, csak szánni kell valakinek rá egy kis időt.
    Vagy ha nagyon belebuzul, akkor sok időt és úgy kb harminc darab játékindítást!
  • RJoco
    #3874
    Értem én. A módosított pótnak van lengéscsillapítása, a módosítatlannak meg nincs.
    Azt nem tudom, hogy az életben ez hogy néz ki, de majd, ha nem felejtem el, akkor utánanézek.
  • RJoco
    #3873
    Csalás, nem csalás, mindegy.
    Ma már mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja.
    Én a régi kor szülötte vagyok, számomra az a csalás, ha beütöm a kombinációt vagy előhívom a konzolt és beírom a God mode-ot vagy valami hasonlót. Ma már ilyen nincs, mert egyszerűen nem tesztelik a játékokat. Kiadják ahogy van, a sok hülye megveszi, aztán majd jelentgeti a bugokat, amik vagy ki lesznek javítva vagy nem. Ez van.
    Nem mellesleg mindenkinek a saját dolga az is, ha csal. Volt olyan játék, hogy még örök élettel (de nem halhatatlanul) is eszméletlen nehéz volt kijátszani a játékot. A joy-ról folyt az izzadságom.
    Emellett sok mod élvezetesebbé teszi a játékot. Kiküszöböli a nyűgöket, amiket a fejlesztők nem tudtak vagy voltak hajlandók. Megszüntet zavaró tényezőket anélkül, hogy a játékmenethez hozzányúlna. És vannak olyanok, amelyek könnyítés helyett inkább nehezítenek, hogy még nagyobb legyen a kihívás.
    De ezek alapvetően a Sandbox játékokra igazak. Online játékoknál azért kicsit árnyaltabb a helyzet. Főleg, ha még pvp is a játék. Az olyannak sok "jót és szépet" kívánok. PVE esetén majdnem mindegy. Max az irigyeket ingerli, ha valaki csal.
  • RJoco
    #3872
    Ezek szerint ti nem nagyon húztatok még pótot az életben.
    Nekem volt már szerencsém hozzá. Pont pár hete segítettem költözésben.
    Üresen, 50-nel átmentem egy aknafedőn, ami nem volt szintben az úttal. Ugrott is egyet kettőt a pót.
    Szóval nem feltétlen azért ugrál a pót, mert sz@rul van megírva a fájl, hanem, mert száguldoztok, mint az állat. Ráadásul olyan terepen, amit egyáltalán nem pótkocsiknak találtak ki.
    Lehet, hogy nálam azért nem ugrálnak annyit, mert finomabban nyomom a gázt. Így nincs annyi gondom az ugrabugrával sem.
  • RJoco
    #3871
    István megnézi, hogy mit, hova, honnan, aztán úgy felpakolja daruval a pótra a cuccot, hogy csak. Az alsó sor rögzítve, a többi meg éppen nem esik le.
    Én is csináltam már, csak nem olyan szinten, mint István. Ő ebben nagyon profi.
  • Jóózsf István #3870
    Szóval, nem pattog, mi?!? Bazsalygó szmájli - bazsalygó szmájli - bazsalygó szmájli
  • Jóózsf István #3869
    A pótokra van konkrét mod is. Nekem is fenn van. De legtöbbször megnézem, hogy mit barkácsolt a modder és aztán magamnak implementálom a hasznos dolgokat.
    Ha megszavazod magadnak a mod-ot, akkor figyelmesen olvasd el, amit ír, mert kétféle képen is fel lehet tenni, illetve iratkozni. Az egyik verzió csak betesz plusz pótkocsikat a "boltba" nulla forintért és mindegyiket offroad... -nak hívja. A másik lecseréli a vanillákat használhatóbbra!
    De van egy kis bibi. A fejlesztők rájöttek, hogy a kézifék bizonyos esetekben nem tartja a meg a rakott szerelvényt leejtőn. Így beleírták a pótkocsik kerekeihez, hogy a kézifék hatással van az adott tengelyre. És erre fel is hívtam a a modder figyelmét, de még azóta "nem ért rá" beleírni ő is. De nem nagy ügy, csak épp minden egyes pótkocsi minden kerekéhez be kell illeszteni egy sort. Szóval picit macerás. Ez a sor az: ConnectedToHandbrake="true"
    Így néz ki:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <_templates Include="trucks">
    <Wheel>
    <TrailerWheelRear
    ConnectedToHandbrake="true"
    Damping="0.2"
    SuspensionHeight="0.27"
    SuspensionStrength="0.025"
    Location="rear"
    Torque="none"
    Type="ort_wheels_heavy_double2"
    SuspensionMin="-0.4"
    ParentFrame="BoneCargo_1_cdt"
    />
    <TrailerWheelFront
    ConnectedToHandbrake="true"
    Damping="0.2"
    SuspensionHeight="0.25"
    SuspensionStrength="0.07"
    Location="rear"
    Torque="none"
    Type="ort_wheels_heavy_double2"
    SuspensionMin="-0.4"
    ParentFrame="BoneFrontCart_cdt"
    />
    </Wheel>


    Amik fontosak a jó eredmény érdekében, azok a
    SuspensionHeight="0.25"
    SuspensionStrength="0.07"
    SuspensionMin="-0.4"
    Ha ezeket az értékeket összeveted a vanilla értékekkel, akkor látod és érted, hogy mit merre kell tekergetni, hogy jobb legyen.
    A
    Damping="0.2" már csak hab a tortán.

    Ez amúgy a kis piros kéttengelyes zsámolyos pótnak az értékei.
    Ja igen! És van még egy sor, amit én szoktam piszkálni és a modderek nagy része is:
    <Body CenterOfMassOffset="(-1; -0.9; 0)" ImpactType="Truck" Mass="1200" ModelFrame="BoneCargo_1_cdt">
    (Ez lehet három sorban is!) A lényeg a tömegközéppont. Ami a (-1; -0.9; 0)
    (Előre - hátra; Fel - le; Balra - jobbra) Ami ebben az esetben egy egységgel hátra és 0.9-el le van tolva. Ezek az egységek konkrét értékek! Nem tudom pontosan, de lehet egy méternek venni KÁBÉ! És ha így vesszük, a 0.9 már csalás, hisz a pótkocsi mértani közepéhez képest nem egy méterrel lejjebb van a súlypontja. A tömeget viszont felfelé szoktam srófolni.

    Jocó!
    Ezt illusztrációnak szántam... Még anno.
    Nézd meg a ponyvás módosított pót viselkedését, ahogy a kerekei mozognak és a módosítatlan aggregátort. Érteni fogod!
  • Phara
    #3868
    De az a jó h megvan mindenkinek a lehetősége h a saját kis világát kénye kedve szerint alakíthassa.
  • Phara
    #3867
    Am ha a modok amikkel mások szerint könnyebben átmegy a játékos mindenen is ,egyeseknek csalásnak minősül.(időspórolás) Akkor sztem ennyiből ez is csalásnak minősül h annyi rönköt pakol valaki egy futóba h egyet fordul az ember.(ez is időspórolás) Ezt nem konkrétan neked írom csak a példád miatt.
  • Caliph
    #3866
    tegnap húztam üresen a sima forgózsámolyos oldalfalas pótot és szó szerint pattogott utánnam. mondjuk üres volt,de akkor is :)
  • Caliph
    #3865
    ahaaa...eddig automatikusan pakoltattam a fát,de akkor ezek szerint 3 rönk egy szállításnak elég...köszi a tippet ismét,mindig tanul az ember...
  • RJoco
    #3864
    Én nem tudom, ti, hogy játszotok a játékkal, de melyik pót ugrándozik az úton?
    Csúszkálás az van. Ha valami extrém helyen közlekedem, akkor tud borulni is, de azért elég meredek az a szög is.
    Meg az is, amikor az áru rögzítése kiold. Ezért szeretem az oldalfalasat. Ott van esély, hogy nem borul ki és akkor még korrigálhatok.
    Egyéb esetben van amikor csak nézek, de ez úgy általánosságban is igaz. A fizika nem viccel a játékban.
    Az sokkal jobban zavar, hogy a nyerges pótoknál sokszor elakad a kitámasztó. Magának a pótnak az aljáról nem is beszélve, bár azt egy erősebb gép éppen át tudja húzni a bukkanón. A támasztóval játszani viszont kész kínszenvedés. A forgózsámolyossal meg tolatni nem lehet.
  • RJoco
    #3863
    Úgy emlékszem, hogy semmit nem lehet utána kötni.
    De minek is?
    Felpakolsz 9 rönköt a telepen, a leadónál leraksz hatot magad mellé, a maradék háromból van egy karikád. Felszedsz hármat, megint van egy karikád, stb.
  • Caliph
    #3862
    na megfogtad a lényeget pótok terén.. :D mit kell változtatni hogy ne pattogjon meg csúszkáljon? az engem is idegesít..esetleg pót mod ajánlatok ahol ezek jól működnek? nem akartam modolni,de a pót fizikát rossz nézni is néha....
  • Caliph
    #3861
    még megálmodom,lehet behúzom az Aramatsut...lehet utánna rönkszállító trailert kötni igaz ?
  • eta32 #3860
    A csalást.... gondolom te is tudod nem úgy értem...
    Ha úgy nézzük a játék SR is egy nagy csalás ha csak az elődhöz a MR-hez viszonyítjuk....
    Egy lebutított megkönnyített leegyszerűsített MR...
    Az meg hogy a nagy része használhatatlan annyira nem meglepő,a MR-ben is volt ami semmire nem volt való ott én is használtam mod gépeket elsősorban a mod pályákhoz mert azok tényleg teljesíthetetlenek voltak az alapokkal...
    Az én "hagyományaimhoz kedvenceimhez " hasonlóan itt is az orosz géppark játszik 1-2 kivétellel,persze az elején nyilván nem mert még nem elérhetőek...

    "Csalásnak nem nevezném mivel bárkinek bármilyen mod könnyen elérhető."
    Ettől még könnyítés az eredetihez képest ha így jobban hangzik.
    A recovery is az de jó hogy benne van ha nagyon kell van mihez nyúlni és hardon komolyan bünteti is pénzben,de sokszor megéri ha nagyon nincs mit tenni vagy nincs az embernek ingerülete épp szenvedni plussz fél órát akár.
    Ha úgy vesszük én is "csalok" mert fél óránként vagy épp a fuvartól függően korábban is ki-be lépek és mentek külön...
    Hogy ha gond adódik ne félóra vagy több menjen a levesbe...főleg így a 3 karrier nekifutásra, hanem vissza töltöm és annyi.
    Persze ez az opció nem volt meg az elődnél MR-nél így ott tényleg húzós tudott lenni egy egy küldi ,de ott csak fát hurcolásznunk itt meg azért vannak komoly fuvarok és hosszú utakat kell bejárni...
    Na meg ott meg volt a pedálos manuál kuplung manuál váltással ami tényleg hard szinten volt itt meg ez a bohóc ótómata...
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.04.13. 08:10:06
  • Phara
    #3859
    Nekem pl olyan modom van, hogy minden gép jobb ami az alapjátékban gyengécske.Vanillában a géppark kétharmada kb használhatatlan.Viszont cserébe még az áruk is sokkal nehezebbek.Szóval a kihívás megmaradt csak annyi változott h nagyobb a választék mivel megyek.Csalásnak nem nevezném mivel bárkinek bármilyen mod könnyen elérhető. :)
  • eta32 #3858
    Én sem vita indítónak szánom ,....de mikor néha néha bele nézek 1-1 YT: vidibe mert épp nincs kedvem-időm azzal szórakozni hogy az ép aktuális küldi-időfutam hogy és merre....
    Csak a fejem fogom...alig látok mod járművek nélkülit...
    Tökön-babon paszulyon keresztül ezerrel mint ha a terep aszfaltból és sík terepből állna.
    Nyilván nem mondom hogy a gyári gépekkel és pótokkal minden rendbe van mert apótok tényleg botrányosak igazi fércmunka...
    Azért a gyári gépparkkal nincs akkora gond,kell küzdeni igen de ettől van benne kihívás számomra... ...Hard modban meg aztán ...
    Láttam olyan kamiont amelyik több ezer literes üzemanyag tartállyal rendelkezett olyan kerekekkel és tapadással hogy még az FS-ben sem használnám ...pedig ott aztán a fizika a béka segge alatt van...
    De persze mindenki úgy játszik és úgy ámítja és csapja be magát ahogy akarja (köztük én is)
    Ha már eddig megálltam modok nélkül én már tuti nem fogok hozzá nyúlni,(nem csalok) nem kell nincs szükségem rájuk
    Pedig aztán Amurban ha valahol lehet szívni rendesen az alapokkal hardban meg végképp,de kérem nekem elveim vannak....

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.04.13. 07:12:37
  • Jóózsf István #3857
    RSK specifikus.
    Van egy olyan nevű modder, hogy Kot76RSK. Több modjában is találkoztam ezzel a felépítménnyel. Amúgy MudRunner felépítmény! (A'sszem)

    És ha már modokról beszélünk, akkor nálam a Tátra Főnix az adu ász. De ezt már tényleg csak akkor ajánlom, amikor már minden mindegy, mert bizonyos összeállításban mindenen átmegy százzal!!!
    Azt akartam hazudni, hogy ez az a jármű, amihez nem nyúltam hozzá, de sajnos nem bírtam megállni, mert például azok a ki s buta kerekek nagyon idiótán néznek ki alatta. Meg még néhány egyéb dologhoz is, de egyik sem volt jelentős.
    Nézni is jó, ahogy a futóműve elnyeli az egyenetlenségeket! IMÁDOM!

    Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy a fejlesztők is megcsinálhatták volna ilyenre, de szartak bele!
    Nem akarom elindítani a hitvitát, de mindannyian találkoztunk már olyan játékkal, aminél kötelező a modok használata. Ilyen például a Transport Fever 1-2. Ebben a tekintetben hófutó a penge élén táncol. Nem azért, mert kevés lenne az eszköz, amivel dolgozhatunk, hanem mert mindegyik fércmunka! Vegyünk egy egyszerű pótkocsit. Semmit nem tudsz hozzáadni. Se motor, se váltó, SE TAPADÁS. (!!!) De picit módosítunk a felfüggesztésen, nem pattog, nem esik le róla az áru és nem borul fel. Mindössze 2-3 érték megváltoztatásával. Amit ha rászántak volna még két órát, akkor gyárilag is lehetett volna olyan.
    Tényleg szégyellem magam, hogy ez a téma újra és újra előkerül, de hát...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.04.13. 06:54:46
  • RJoco
    #3856
    Aramatsuval simán megcsinálható. Ha már ugrálsz a pályák között, akkor érdemes összeszedni.