5856
  • RJoco
    #3975
    Sajnos ezzel a hülyeséggel már én is találkoztam. Ilyenkor mindig az jut eszembe "biztos német írta'.
    Van rá megoldás.
    Lecsatolod a pótot, feloldod a rögzítés a kocsid rakományán, visszacsatolod a pótot és leadod az árut.
    Másik megoldás, ha rendesen megcsinálnák a játékot, de ez ugye felejtős.
    Kíváncsi vagyok, mikor tiltanak téged megint ki.
  • Jóózsf István #3974
    Javallottam a zseniknek, hogy ha egy teherautóból és egy pótkocsiból álló szerelvénnyel ugyanazt az árut szállítom és esetleg két lerakóm van, akkor legyen már úgy, hogy először a pótot rakodja le...
    Vajon melyik észkombájnnak volt az az ötlete, hogy az üres géppel húzzuk a teli pótot? Merthogy MINDEN ESETBEN először a gépről veszi le a cuccot!
  • Jóózsf István #3973
    Itt már nem!
    Látszik is a jármű mozgásán, hogy elgurult a gyógyszerem.
  • Jóózsf István #3972
    Itt még mosolyogtam!
  • Jóózsf István #3971
    És ez még a békésebb része! Kicsit rönköztem is!
  • RJoco
    #3970
    Azért az X4 egész más.
    Ott nálam is érdekesen alakulnak a dolgok.
    Mondjuk az Űrmérnökben jobban kijön az inkább legyen hasznos, mint szép hajlamom. Azért akad egy-két gyöngyszem is. De, ha pajzs van, akkor minek burkolat?
  • Jóózsf István #3969
    Persze, hogy engem ekézzenek, hogy ilyen szar, meg olyan szar!
    Amúgy nem vagyok kreatív. Meg tudok javítani dolgokat,. amiket mások elcsesznek, de nem vagyok jó alkotásban.
    Ha megnézed az X4-es komplexeimet azok is jellegtelen kockák.
  • RJoco
    #3968
    Azon csodálkozom, hogy térképet nem raktál még össze magadnak, másnak.
  • Jóózsf István #3967
    Eszem ágába sem jutott volna az Ank-ot csesztetni, de nem először futok bele mod térképeken és egyszer csak azt vettem észre, hogy könyékig vájkálok a fájljaiban. Mondjuk annyira nem mélyedtem bele, de csináltam egy rendes becsületes futóművet alá, amivel nem borítja fel a tavaszi szellő és azt az ostoba szar, fos húgy hangot lecseréltem. Eredetileg egy dízel hangra gondoltam, de aztán eszembe jutott, hogy kerregésből van elég a játékban. Így megkapta a White W.S.-ét
    Így abból a hányadékból lett egy egész jól használható jószág.

    A pályát ajánlhatom is, de csak kocsikázásra, mert szépnek szép, de hogy ezen bárki is árut szállítson?!??!?!
    Volt itt valaki aki szerette a Remoh féle dimbes-dombos pályákat. Na annak tetszeni fog. Én is élvezettel gurultam végig rajta ELŐSZÖR.
  • Oldgamer
    #3966
    Sikerült egy újabb mod, számomra nagyon jól összerakott térképet félúton abbahagynom ( Rogers point )
    Kilépve a játékból mentési hibakódot írt ki a konzolom, újra kellett indítanom. Persze, hogy minden adat elveszett ezzel a pályával kapcsolatban, csak elölről tudom elkezdeni újra. 3-heti játékmenetem veszett el! Ez már fél éven belül az ötödik ilyen esetem. Nem tudom, hogy a konzolom szivat, vagy a mod-os térképekkel vannak komoly problémák!? Más játékoknál ilyen soha nem történt eddig. Elképesztő ez az egész.
  • Jóózsf István #3965
    És már arra is rájöttem, hogy hogyan történhetett. Egyszer nagyüzemben állítgattam át a motorok fékreakcióját. Ez minden motor fájlban nagyjából az elején található... A járművek, amiket használok, kábé 8-10 fájlt érintenek. Gondolom a frissítésnél mindet végig zongoráztam és az egyikben félre ment egy törlés.
    Nincs új a nap alatt!

    Számításaim szerint késik a PTS. Péntekre vártam. A következő dátum a hétfő, majd a szerda. Ha akkor sem jelenik meg, akkor lehet kezdeni aggódni.
  • eta32 #3964
    Nos erre csak annyit tudok mondani.....Ugye megmondtam....
  • Jóózsf István #3963
    Nnnna, mégis én voltam!!!
    Az egyik motor típusnál véletlenül töröltem egy idézőjelet! És amelyik járműnek köze volt ehhez a motorhoz, az mind kuka lett! Ajóédesanyjá(ma)t!
  • eta32 #3962
    Megy ez neked.....
  • Jóózsf István #3961
    Letöröltem. Újratettem. Jó lett!
    Nem nagyon értem, hiszen egyszer leellenőriztettem a fájlokat az epikkel és akkor ki kellett volna javítania ami hibás, de mindegy.
  • Jóózsf István #3960
    A belepiszkálásról csak annyit, hogy ha abban valamit elbarkácsolok, azt azonnal bosszulja a játék. Ez már néhányszor előfordult, hogy véletlenül kitöröltem egy karaktert. Ilyenkor az van, hogy az adott járművet a játék nem tölti be, mert hibás a fájlja. Szóval ez azonnal kiderült volna.
  • Jóózsf István #3959
    Remélem, hogy az kavar be. Ugyanis most épp elindítottam a PTS-t, amiben MINDEN RENDBEN VAN!!!
    Ez két dolog miatt érdekes. Most kivételesen nem a PTS-ből húztam át a mentést a rendesbe, mert abban nem tudtam megszerezni a két új bicajt. Így újra végig csináltam a hetedik fázist.
    A másik érdekesség, hogy a PTS-be ugyanúgy belenyúltam. Ott is rossznak kellene lennie. Nagyon félek, hogy magában a mentésben van valami butuskaság. Amit viszont nem szoktam piszkálni!
    Na, újrarakom...
  • eta32 #3958
    Nem, lehet hogy nálad a sok mod kavar be,vagy a sok modosított fájl amit széttúrtál a játékban.??????
    Nem ez lenne az első eset....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.07.15. 04:47:15
  • Jóózsf István #3957
    Nnnna.
    Az aramatsu konkrétan a tárolómban volt a HX520-al együtt!!!. De amikor rányomtam, hogy vegye elő, "megsemmisült"
    Úgy oldottam meg a kérdést EGYELŐRE, hogy eladni viszont el tudtam, hisz ahhoz pont nem is szabad elővenni. Így legalább az árukat megmentettem. Ha majd rendbe jön a játékom, akkor legfeljebb újra megveszem. (Bár nem szükséges, hisz mindkettő DLC-s)
    A rendbejövetelre is van egy tippem: Elmentek mindent és az írmagját is törlöm a játéknak. MINDEN FÁJLT ami ehhez a játékhoz kapcsolódik. Hátha csak nálam van hiba, ami nem valószínű. mert ELLENŐRIZTETTEM a fájl "integritást" ami ugye azt jelenti, hogy a hibás fájlokat kicseréli a jókra.
    De ehhez még erőt kell gyűjtenem.
  • Jóózsf István #3956
    Közben ki is derítettem:
    Derry long 4520
    Freightleiner M916A1
    Ez a kettő sima jármű, ami azt jelenti, hogy nem DLC. Minthogy a DLC járműveket nem is számolhatja a játék, amikor az acsit osztogatja. Ezt konkrétan tudom, mert az orosz oldalon is van olyan, ami nekem nem is lehet, mert nem vettem meg a DLC-t, mégis azt az acsit megkaptam.
    Tehát ez a két jármű teszi ki a 9%-ot, ami nekem hiányzik az amerikai oldalról.

    És van három ami ugyan DLC, de nekem nemhogy meglehetne belőle, de konkrétan meg is volt. Ilyen az ARAMATSU. Hogy az hova a jó édes anyjába tűnt???
    A maradék kettő a
    Western Star 49X Ilyenem nem lehet
    És az International HX520. Ebben nem vagyok biztos, hogy meg kellene lennie, vagy sem.
  • Jóózsf István #3955
    NEM BÁTA!!! Ez a kiadott játék, amivel mindenki játszik. NEM PTS!!!

    Endy!
    abban igazad van, hogy a fájlokban bármi lehet. Nade, csak a beszélgetés kedvéért... Ha a játék kijelenti, hogy mind megvan, akkor ne mondja egy "másik mondatában" ne mondja, hogy: "ja bocs mégsem!"
    És ez még mindig nem zavar annyira, mint az, hogy de vajon milyen autókra gondol, amit nem is tudok megvásárolni. Milyen típusokra?
    Esetleg, ha lenne valakinek türelme és végig pörgetné a járműveket és megtalálná a különbséget, azt nagyon hálásan venném, mert akkor már el tudnék indulni a fájl szerkesztés rögös útján...
    Én is próbálok utánanézni valami jücsübön, vagy egyéb helyen...
  • RJoco
    #3954
    BÉTA.
  • eta32 #3953
    Valamit ezek szerint nem találtál még meg vagy eladtad és utána annak vette a játék mint ha nem lenne vagy bármi lehet ezzel a játékkal....
    Ha csak azt az egyet veszem anno mikor át kellett írnom valamit hogy annak vegye ami valójában....a sok frissítés és a sok összevisszaság ami ebben a játékban már előfordult már ilyenen meg sem lepődök....
  • Jóózsf István #3952
    A nap kérdése: Ha minden, tehát MINDEN, azaz M I N D E N járművet birtoklok a játékban, akkor hogy lehet, hogy az amerikaiknak csak a 91%-át?????
    Nincs meg valakinek Mulder és Szkáli telefonszáma?
  • Jóózsf István #3951
    Akkor ti (Konzolosok) még el is vagytok maradva, mert a PC-n már 17.3-nál tartunk. Amit linkeltél, az meg 17.1-es.
    Tele van a játék hivatalos fóruma konzolos panaszokkal. Nem elég, hogy irtózatosan sokat kell várni a megjelenéssel a konzolos engedélyek miatt, de még csak nem is működnek a dolgok!
  • eta32 #3950

    #3947
    Osztom....ugyan így vagyok vele én is...
  • Oldgamer
    #3949
    Üdv mindenkinek!
    Kicsit eltűntem ( na jó nem kicsit ) de egy sajnálatos családon belüli haláleset miatt nem igazán volt kedvem az elmúlt hónapokban jàtszadozni, de azèrt figyelemmel kísértem az itteni írásaitokat. Mostanra megpróbálok aktívabb lenni minden tekintetben, agyilag még rá kell erre azért feszüljek...

    Itt van a legújabb ( 1.32 -es patch ) tapasz, amit jól jelzett Józsi, egy hibajavító, semmi más.
    https://updatecrazy.com/snowrunner-update-1-32-patch-notes-for-ps4-xbox-one/

    Egyébként az elmúlt napokban én a mod pályákkal csak szívtam ( szép indítàs... ) mert nem egy letöltött el sem indul, sőt lefagy, újra kell indítani magát a konzolt! Aztán előfordult, hogy elveszett az utolsó mentésem, elölről kellett kezdeni az egészet. De volt olyan is, hogy maga a pálya tűnt el jó pár napra a mod listából, emiatt èrtelemszerűen maga a pálya sem volt betölthető. Szóval sok esetben nagy a káosz, de ahogy olvasom ezt ti is tapasztaljátok. Jelen pillanatban a Roger point-ot nyomom két napja, elég rafkós de ötletes pálya, kíváncsi vagyok meddig lehet vele baromkodni, de kissé stresszes vagyok mikor leülök és bekapcsolom a konzolt...
  • Jóózsf István #3948
    Kaptunk egy frissítést, aminek sehol nincs nyoma. Valószínűleg valami hibát javítottak, amire nyilván nem volt idő,a teszt fázis alatt, amikor is egy hónapig hozzá sem nyúltak a játékhoz.
    Nagyon csodálkoznék, ha ez a cég nem menne csődbe!
  • PagoX
    #3947
    Az egyik pozitívuma épp az a játéknak, hogy az összes küldetést meg lehet csinálni mod járművek nélkül. Extrém időfutamoknál végső esetre ott a Tatarin.
  • eta32 #3946
    Nekem soha nem volt a Mod járművekkel semmilyen gondom.....
    A választ úgy is tudjátok.....mivel nincs és nem is használok modokat (ebben a játékban) talán nem véletlen....érthető okokból
    Az FS összes szériájában modokat használtam nem keveset ott is voltak hasonló anomáliák ,de az a játék majd hogy nem a modokra épül anélkül szinte üres és élvezhetetlen...
    Viszont jól működik együtt a modokkal....most is több GB-nyi modot használok az FS22-ben...gond nélkül...
    Ez a játék is megy modokkal nyilván csak ahogy sok más is nem mindet szereti....
    Vagy csak a játékosokat....
  • RJoco
    #3945
    Vicces volt az is, amikor megpakoltad kézzel a pótot, rögzítetted, törölted, majd nem tudtad egy gombnyomással megint megpakolni.
    Jó, hogy azóta sem indítottam el a játékot, mióta megkérdeztem a mod-okat.
    Szerintem valahol biztos írja az ÁSZF, hogy mod-olt játékért nem vállalnak felelősséget, mindenki saját felelősségére használja. Általában ez minden játékra vonatkozik.
    Nagyon örülök neki, hogy én így nem cumiztatom magam. Szerintem te is direkt csinálod, mert élvezed ;)
  • Jóózsf István #3944
    Jót nem tudok írni, ezért rossz lesz.
    Történt ugyanis, hogy a napokban játszottam a játékkal, de mod pályán és nem is volt semmi baja, de valamit le akartam tesztelni és beléptem a fő mentésembe, elmentem Taymyrba Drowned Lands-ba mert ott van közvetlen a garázs közelében fatelep. Rönköt akartam rakodni a nem gyári közepes rönkszállítómba. Itt álljunk is meg. Nem a rönkök miatt, hanem mert itt jön az előzmény.
    A mélyen tisztelt nagybecsű fejlesztőink elmarhultak valamit, amidőn néhány mod járművet buktam. Összesen kettőt.
    Az egyik szőrén szálán eltűnt, a másikat vagy valahol jegyezte a játék, de hiába néztem térképeken, sehol sem láttam a listában. Vagy csak a mentésben láttam, hogy nekem van olyan járművem, de mégsincs.
    Na azt a járművet találtam meg az állomáson, ami a garázs mögött van. Másodpercekig tartott felfogni az agyamnak, hogy az ott az egyik mod járművem, AMI NINCS!!! Annyira megörültem neki, hogy át is pattantam bele és bevittem a garázsba, hogy akkor ezt majd így visszaszerzem. NA ITT KEZDŐDTEK A BAJOK! Ugyanis innentől kezdve a játék random fagyott. De leginkább akkor amikor egy teljesen más járművet át akartam konfigurálni.
    Azt el is felejtettem mondani, hogy amikor az eltűnt mod járművet bevittem a garázsba, azt el is tettem a raktárba. Na onnantól kezdve már sehogy sem létezett!
    Mindent csináltam. Újra ellenőriztettem az epikkel a fájlokat. Ami azért jó, mert ilyenkor az általam létrehozott - módosított fájlok lecserélődnek a gyárira. De hátha én hibáztam és így majd kiderül. NEM!
    Nemrég frissítettem VGA drájvert, hátha az... Visszatettem a korábbit. NEM
    vindóz ápdéteket telepítettem. NEM
    Letöröltem, újraraktam, megfenyegettem, szemmel vertem a modokat. NEM
    Az nagy sokára kábé a huszonadik játék indításnál jutott eszembe, hogy mintha már lett volna ilyen egy moddal és mintha...
    Szóval ilyenkor törölni kell az adott, vagy ha nem tudjuk, akkor sz összes modot és úgy elindítani játékot ugyanis, így már kiírja a játék a mentésből az adott járművet, ami zavart vagy épp hibákat okoz, aztán vissza lehet tenni mindent és mehet tovább a buli.
    Nekem ez másfél óra idegbajba és fennhangon szülőzésbe került, tehát rossz, de ti már nem járhattok így, mivel elárultam a megoldást, amitől mégis csak jó lett az írás! Meg röhöghettek is rajtam!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.07.04. 20:17:08
  • Jóózsf István #3943
    Három hét (Vagy annyi se) és jön a nagy - naaaagy - NAAAAAGY nyári 8. fázis PTS-e.
    Áááááá. Nem várom nagyon. Dehóóóógy!
    Most épp Zacsisfaktori a nyerő. Ha azt veszem, hogy egyszer úgy megsértődtem rá, hogy még a gőz könyvtárból is töröltem... De érzem, hogy öreg vagyok már hozzá! Vagy legalábbis baromi türelmetlen!
  • Jóózsf István #3942
    Kinek mi az egyszerű!
    Részemről a weboldalon egyszer kattintás, majd a játékban még egyszer az inkább felhasználóbarát, mint RAR-al játszani, kikeresni az adott fáljt, bár ezt meg szokta oldani a mod, hogy ugyanaz a könyvtár fája...

    Van olyan mod, amiben "nem bízom" és inkább megnézem, hogy mely fájlokat buzgerálja, mielőtt engedélyezem. Jónéhány olyan van, ami az én módosításaimnak, vagy egy másik modnak keresztbe tenne. Ami nem kívánatos!
  • PagoX
    #3941
    Van olyan egyszerű mod, aminél elég csak másolgatni a pak fájlokat, de a legtöbbnél hagyni kell, hogy onlány installálgasson saját maga, mert tömörített állományokba nyúlkál bele és változtat.
  • Jóózsf István #3940
    Ööööö. Nem tudom, hogy offlájn működik-e, de a "normál" menete a modoknak, hogy bejelentkezel. Ha jól rémlik, akkor csak egy emilt kell beírni.
    Aztán már mindegy, hogy a mod honlapján iratkozol fel, vagy a játékon belül bogarászol.
  • RJoco
    #3939
    Be kell jelentkezni a mod browser-ba a játékon belül?
    Vagy elég, ha a media könyvtárba betettem a pak fájlokat?
  • RJoco
    #3938
    Köszi a linket! Így legalább keresgélnem sem kell.
  • Jóózsf István #3937
    Csodajárgánynak a Bartelbi-féle Tátrákat ajánlom. Amikor nálam elszakad a cérna akkor ebből veszem elő Főnixet.
  • RJoco
    #3936
    Az éjjel előszedtem a játékot. Kb. 1 órát bírtam, aztán áttértem várost építeni.
    Úgy látszik már nincs türelmem hozzá.
    Vagy egyszerűen a havas táj nem tetszik és át kellene mennem valami napfényesebb, mocsaras területre.
    Meg lehet, hogy kellene valami mod csodajárgány. Mondjuk egy rönkszállító időgép szép szürke színben, sárkondenzátorral.