5795
  • Jóózsf István #4195
    Fújjjjj!
    A kezemet vágnám le. Így is zavar, hogy a Zil-t vennem kellett. Illetve nem kellett volna, ha várok két hetet.

    Jocó!
    Nem. de "kölcsönkérem" és majd mondok rá valamit. A dejók alapján nem ájultam el...
  • RJoco
    #4194
    Shipbreaker-t nem nézegetted még?
  • eta32 #4193
    Max megveszem pénzért ha túl macerás lesz megkapni gyorsan ingyen....
  • Jóózsf István #4192
    Űrmérnöknél nem nagyobb. Azt el is felejtettem. És a Minecraft-nál sem!
  • RJoco
    #4191

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kíváncsi vagyok, hogy vajon lesz e olyan feladat, amivel überelni tudom ezt a szintet és a pótra pakolhatok 4 sort is.
    Természetesen, ha kicsi esélyt látok az értelmes teljesítésre, akkor kihagyom, mint itt is a metal beam-es esetet. Ha nagyon akartam volna, akkor még útba ejthettem volna, viszont nem akartam a pakk tetejére pakolni az amúgy nehéz anyagot. Azt az aljára kell. Emellett a raktár kialakítása sem igazán megfelelő a feladathoz. Nagy lett volna a macera. Jah, a fém azokhoz a gurigákhoz kell majd a gyárban.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2022.10.08. 23:48:30
  • Jóózsf István #4190
    Téged aztán rendesen elkapott a gépszíj!
  • RJoco
    #4189
    MOD? Hajjaj, akkor pont neked való.
    Lehet, hogy ránézek. De a játékban. Nem yt-zek, mert az úgyis hazudik mind. Amúgy nagyobb a homokozó, mint az űrmérnökben? Már ez kíváncsivá tett.

    Viszont most jöjjön egy kis számolás:
    4 raklap cement kell a 2 adag betonlaphoz a betongyárba. Az 4 férőhely.
    8 raklap üzemanyag és 8 raklap tégla, ugyan onnan, ahonnan a cement is jön.
    Ez összesen 20 férőhely.
    Ha fogom a kocsit platóval és a 4-es piros pótot (a 8-as nehéz félpótot utálom), akkor az 6 férőhely.
    4 cement megy a betongyárba, így el tudok vinni mondjuk még 2 téglát, majd továbbviszem a betonlapokkal. Ez 1 kör és 6 férőhely volt használva. Vagyis marad még 14 helynyi cucc. Ez legalább 2 kör még és egy harmadik pótkocsi nélkül. Összesen 4 kör. 4x oda, 4x vissza.
    Ha az előző Chítertruck videómat már nehezen bírta az ideged, akkor ezt jobb ha meg sem nézed. A spoilert sem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1 körből megcsináltam az egészet és a betongyárban még hagytam cementet is a későbbi gyártáshoz.
  • Jóózsf István #4188
    Én unatkoztam össze.

    Elég régóta játszom (játszottam) vele. Nem jutott eszembe soha, hogy drága. Kétszer futottam neki, mert elsőre elértem egy szintet és ott megsértődtem. Annyira, hogy sztím könyvtárban is elrejtettem, hogy ne is lássam! Aztán egyszer csak jött egy ihlet és "végigtoltam" Ez persze hülye megfogalmazás, mert ennél nagyobb homokozót még életemben nem láttam. Az X4-et is beleértve, pedig az se kutya!

    Most néztem csak meg a frissítések videóit 4-6-ig. Nagyon hangulatosak és vágykeltőek, de nem tükrözik a játék hangulatát. Ezt az idiotizmust amit sugall a fejlesztők teszik bele, mert ők ilyenek.
    Neked nem lenne rossz mindamellett, mert csúnyán ki lehet élni benne a kreatív hajlamokat és szín tiszta logika az egész. (A folyadékokat leszámítva, mert ott van egy kis bizonytalanság.)

    Szóval a játék jó. Ugyan "nincs kész" és senkinek sincs halovány fogalma sem róla, hogy mikor és mi lesz a vége, de jó vele játszani. Valaki kolosszális üzemeket épít benne és vannak akik még nagyobbat. Díszítgetik, farigcsálják, csiszolják, hogy mindig minden takkra történjen. Színtiszta matematika az egész játék.

    Kicsit kampányosra sikeredett ez a hozzászólás, de nézzetek meg pár dejót a jücsübön, hogy jobban képbe kerüljetek és aztán döntsétek el...
    MODOLNI IS LEHET!!!
  • RJoco
    #4187
    Érdekes. Azt te építetted fel vagy csak belekontárkodsz? :))
    Nincs nekik valami nagyon jó akciójuk? Ingyenességre vagy valami játék, amin részt vehetsz és nyerhetsz egy példányt, amit aztán elajándékozhatsz vagy valami ilyesmi?
  • Jóózsf István #4186
    Ilyet is szokok...
  • Jóózsf István #4185
    Azt ugye tudod, hogy egy sor küldetést el kell végezned, hogy egyáltalán beadja azt a küldetést amivel megszerezheted!?!?!
  • eta32 #4184
    Igen jövő csütörtökön....13.
    Asszem el kell menjek a nagy trakiért....
    A minap kipróbáltam a teszt mapon és olyan helyeken elment még tartályos póttal is ahol semmi eddig....igaz hóban nem próbáltam....
    Kell nekem.
    Igaz még Amurban vagyok,mint tudjuk ez a legszivatósabb és nehezebb régió , ..most kezdtem-folytattam május után megint a játékot,de ha már van ilyen akkor nem csak a végén szeretném használni....
    A kicsi kirovtes az nem sok mindenre jó meg a step sem nagy szám ,de ez a nagy nagyon brutál.
    Nagy traki


    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.10.07. 08:05:42
  • Jóózsf István #4183
    Csütörtököt mondtak!
  • RJoco
    #4182
    A terepdegradációról tudok. Így jöttem rá, hogy Alaszkában egy bizonyos ponton miért akad el mindig a kamion.
    Viszont itt most nem erről van szó, mert nem ilyen hirtelen szokott bekövetkezni. És az sem mindegy, hogy halad át az ember.
  • Bercy #4181
    Terep degradáció. Ha sokszor áthaladsz egy helyen akkor egy bizonyos sár/hó réteg eltűnik és alatta a szilárd szappan marad. Imandrán volt egy tipikus pont a garázstól jobbra két szikla között.
  • RJoco
    #4180
    El is felejtettem írni néhány furcsaságot. A videón max annyi tűnhet fel, hogy "miért nem csinálja gyorsabban?!".
    Az LG OSD programja alapból nem az óra mellé teszi a kis ikonját, hanem a tálcára. És amíg ott van, addig a játék nem mindig hajlandó reagálni a billentyűzetre. Ez legtöbbször daruzás közben jön elő. Nem reagál a V-re, meg az Esc-re. Baromi idegesítő.
    Ha előhozom az OSD ablakát és x-el az óra mellé küldöm, akkor mindjárt helyrejön. Sajnos nem találtam beállítást arra, hogy az OSD ne így induljon.

    Ma történt valami a fizikával menet közben. Nem is tudom, mit csináltam előtte. A lényeg, hogy ahol eddig simán elmentem még a gyári kocsival is, ott a tuningoltot is csörlőznöm kellett, mert nem akart haladni. Egy-két helyen olyan szinten megdőlt, hogy azt hittem, borulás lesz. Az extra szállítmányból volt, ami le is csúszott. Főleg víz alatti területen volt érezhető a gond. Nem is játszottam vele így sokáig. Remélem a következő játékban nem így fog viselkedni.
  • RJoco
    #4179
    Azt néztem én is, de úgy gondoltam, hogy azért, mert eleve sötétben indultam.
    A második videónál meg frissen lett töltve a játék. Ott meg az idő onnan indult, ahol a pályára érkeztem. Azért is olyan világos.
    Amúgy semmit nem állítottam a beállításokon. Megnyomom az amd gyorsgombokat és vesz. Nem is konvertálom, mert túl sokáig tart. Egyszerűbb felküldeni 4-6 GB-ot, mint tömörítgetni. A yt meg majd megdolgozza. Mondjuk a HD-ba dolgozás elég hosszadalmas neki. De az ő villanyszámlájuk legalább, nem az enyém.
    No, de a lényeg, hogy ugyanúgy vettem fel mindet. A HDR beállítás meg amúgy is be van kapcsolva, mert HDR-es a monitor. Ettől függetlenül lehetett valami anomália a gépezetben. Végül is amd+win+snowrunner, szóval... :)))))
  • Jóózsf István #4178
    Elméletileg nem SZABADNA a modnak lehetővé tennie, hogy DLC járműveket használj. De a ha a dlc járműből valaki csinál modoltat, akkor...


    Jocó!
    Valami nem kerek, mert sötét lettél, de nagyon! Az első dejó. A másodikkal nincs gond!
    Elbabráltál valami HDR beállítást?
  • RJoco
    #4177
    Csak miattad, csak neked. Első rész, mert olyan bátor lettem, hogy találtam egy altf4-et.
    De nem kell aggódni, itt a befejezés is.
    Amúgy három adag acélt terveztem vinni, de olyan jól fordul a gép, hogy csak kettő lett belőle.
    Aztán a két videó között pesztráltam egy kicsit a 3D nyomtatóm is (épp az első videó végénél fejezte be a nyomtatást, direkt kerestem az altf4-et - tudat alatt). Indulásnál hirtelen azt sem tudtam, hol vagyok, forgolódtam össze-vissza
  • Bercy #4176
    Az egy bug, hogy mod-okkal lehet használni DLC truck-okat? A WS Wolf pack-ot nem vettem meg, de egy moddal mégis mindhárom hozzáférhető. Mondjuk nem is bánom, hogy nem vettem meg, mert haszontalanok sajnos.
  • Jóózsf István #4175
    Jelentkezzen ennek a dejónak a gazdája!
    Semmi különös, csak kíváncsi vagyok...
    Érdekes, hogy ahány ember, annyiféleképpen áll(unk) ehhez a játékhoz.
  • RJoco
    #4174
  • eta32 #4173
  • RJoco
    #4172
    Igen, az L- nagyon sokat segít. De, ha jól megnézed, akkor nem is annyira a póton, mint inkább a kocsin. Az szerintem sokkal jobban "billeg", mint a pót. Nem tudom, hogy az életben is ilyen lenne, ilyen környezetben, így megpakolva. Szerintem így nem szabadna dülöngélnie gyorsabb tempónál sem. De a fene tudja. Sosem vezettem ilyet és asszem sosem fogok a jövőben sem. Túl veszélyes.
  • Jóózsf István #4171
    Rohadt jól van megírva az a pót, ha így púpra pakolva sem szórod szét róla a motyót!
    Mondjuk az "L-mínusz" nagyban hozzájárul a siker érdekében.
  • RJoco
    #4170
    Még egy videó a csíter gépről. Ez most kicsivel jobban meg van pakolva.
  • RJoco
    #4169
    Áááá, ez a kedvencem. Ha nem lenne a mod-olt, akkor a vanillát használnám.
    Mindig arra "kerülök".
    A bányához viszont közvetlen alóla, a cső mentén mentem fel. Illetve volt, hogy ott is mentem le. A 6-os póttal.
    A 3 emeletes pakolás is itt volt, ezen az útvonalon, csak arról nem készült videó.
  • Bercy #4168
    Engem a játék megint szivat. Minap elindítom és egy pár nappal korábbi mentés fogad… szuper érzés. Akinek a soulslike játékok nem elég nehezek és szivatósak azoknak ajánlom a snowrunnert. Masszív büntetés, de mégse tudom letenni.
  • Jóózsf István #4167
    Látom nem tudsz lejönni a 815-ösről! Nem is baj.
    Azt tudod, hogy 0:58-tól 3:37-ig kerültél!?!?
    Én mindent azon a rövidebb úton vittem fel és le is, vagy a még rázósabb bányától északra induló úton. Na az volt még a para. Ott nagyon ki kellett számolni, hogy milyen szögben teljesítsen az ember egy rézsűt, mert ripsz-ropsz felborult. És akkor még én sem merítkeztem ennyire mélyre a módosított járművek, gumik és a többik világába.
    Alapvetően szép emlékeim vannak erről a régióról. Nem voltak könnyűek a küldetések, de hangulatosak voltak.
    Itt szoktam rá az emeletes pakolásra. Persze nem a bányába menet, hanem a másik, havasabb pályán, ahol sok az aszfalt út!
  • RJoco
    #4166
    Egy igazi csíter gép. Megtekintése csak erős idegzetűeknek. Nem is nyilvános, csak linkkel lehet megnézni. Fertőzni interneten keresztül is lehet :)

    A minap lecseréltem ezt a pótot egy gyári kettesre. Arra a piros falasra. Mert mindig kerülgettem az úton és amúgy sem kellett a következő feladathoz 6 férőhelyes.
    Aztán nem értettem, hogy miért dől jobbra-balra egy kabinnal megrakva. Majd rájöttem. HÁ ME' GYÁÁÁÁRÍÍÍ!
  • RJoco
    #4165
    Nehogyazthiddám.
    Ezzel sem kellett száguldoznom. A legmagasabb sebességfokozatom a Low+ volt egyenes, aszfaltos úton. Főleg Low- ban haladtam. Már én is azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy gyorsabb lett volna 3x fordulni.
    Aztán visszafele rájöttem, hogy nem, mert vannak részek, ahol mindegy, hogy üresen megyek vagy tele, akkor is csak lassan tudok haladni.
    Emellett azért ez is kihívás volt. Így felpakolni és rajta is tartani a szállítmányt.
    Most már értem én is, hogy a csíter gép egy következő fokozata a játéknak.
  • eta32 #4164
    Nem is értettem hogy is gondolták dif.zár nélkül kiadni, vagyis igen megint a lustaság.
    Jóvanezígyaparasztoknak....
  • eta32 #4163
    Jó hát így is lehet játszani ezt a játékot.....számomra így már sok értelme nem lenne ....ahogy a mindenen keresztül száguldó kocsik használatával sem....
    Nyilván nem ürülök ha ugyan oda sokszor kell fordulnom ugyan azzal a rakománnyal és néha én is felpakolok a gyári pótokra picit többet de akkor meg olyan óvatosan és lassan kell haladnom hogy a csiga is gyorsabb...
    A csiter gépekkel nem nagy kunszt teljesíteni ebben a játékban bármit is
  • RJoco
    #4162
    Így indultam:

    Mint látható, a hátulján van egy kis bug. El is hagytam őket, de már nem érdekeltek.
    Így érkeztem:

    A fene gondolta volna, hogy a legtöbb gondom azokkal a hengerekkel lesz.
    De célba értem.
    És kipróbálhattam a beépített fényképezőt is.
  • Jóózsf István #4161
    VAN OLYAN!!!

    Jelentem a mostani PTS frissítésben megkapta mindkét traktor az állandó difizárat! Győzött a nép. Ez sem megszokott ennél a cégnél!
    És ha jól értelmezem, akkor mindkét traktor tud rendes pótot húzni.
    Még fejtegetem a fájlokat. Ha találok érdekeset szólok.

    Ez meg hétpecsétes titok!!!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.09.23. 19:57:41
  • RJoco
    #4160
    Meg lettem rontva. És el is lettem rontva.
    Az Erő van velem, így ráakasztottam egy 6-os pótot, meg nálam is a plató van, szóval 8 férőhely.
    Megpakoltam téglával, az 8 csomag. A pót hátuljába raktam még 2 csomag téglát, mert 10 kell a feladathoz. A maradék helyre még 2 csomag beton lapot. Ez ugye a második szint. A harmadik szintre felpakoltam 6 csomag hordót.
    A platómon már ugye a 2 csomag tégla, a tetejére pakoltam 4 csomag metall roll-t.
    Szépen beállok a pót elé, mert ugye a pót mellől tudtam csak a cuccot a pótra felpakolni. Ráakasztom a kocsira, azt a hordók meg a téglák repülnek mindenfele.
    WTF!!!! altF4.
  • Bercy #4159
    Sajnos nincs lehetőség Xbox-ról PS-re átvinni a mentéseket és nem akartam előröl kezdeni mindent. Szedegetni a járműveket, upgrade-eket egyesével. Az számomra új mapokat akartam kipróbálni (year 2). Ezért letöltöttem pár mod packot amik eredeti járművek minimálisan modolt változata, de minden unlockolva van. Hát ezért használok modokat. De már emlékszem, hogy miért hagytam fel velük az year 1 alatt xbox-on. Csak a probléma volt mindig.
    Érdekes még, hogy PS5-re sokkal kevesebb mod van mint xbox-ra volt.
  • eta32 #4158
    Nekem még mod járművem nem tűnt el ....igaz nincs is egy sem.....
    Minek is????
  • Bercy #4157
    A garázsból is eltüntek. Régebben mintha jelezte volna ha egy mod hiányzik mielött betöltöm a mentést. De most semmi, csak eltűntek csendben. Nembaj, van cheat money mod, azzal vizzsavásárlom őket.
  • Jóózsf István #4156
    Hát igen. Ha kinn hagyod őket a NAP-on, akkor elpárolognak! Nekem még így nem veszett el járművem, csak úgy, hogy véletlenül a mod megléte, vagy aktivitása nélkül indítottam egy-egy mentést.

    Közben eszembe jutott, hogy a sima verzió az aszfalt betyár nyergesek miatt lett 18-as, ami ettől függetlenül értelmetlen! Ez az első dolog, amit nem értek ezen játék kapcsán. Ja, nem!