5859
  • Jóózsf István #4418
    Ezt is a pillanat hozta, de rajta leszek az ügyön.
    Egymáson, vagy egymás mellett is jó, mintha egy mérleg lenne?
  • RJoco
    #4417
    Szép!
    Úgy is megy, hogy két cucc van a konti tetején?
  • Jóózsf István #4416
    Emeletes szállítás? Ugyan már!
    Emeletes daruzás!!! (Level kettő)
  • kamionosjoe
    #4415
    Úgy látom a házigazda nem túl aktív itt, de szerintem a topik címét meg kellene változtatni és inkább úgy leírni, hogy: "Spintires/Mudrunner/Snowrunner" akkor többen ide találnának biztosan. De ha szólunk egy modinak az is meg tudja változtatni.
    Jó dagonyázást ma is mindenkinek!
  • Jóózsf István #4414
    Szaszdzsó!
    Egyszerre irigyellek és nem. A játék elejét 5-6-szor játszottam "végig" jó visszagondolni rá. Szeretem azt a részt. Reményteli érzésekkel vágtam bele a játékba...
    Ugyanakkor, ha valaki elvenné a mentésemet, a büdös életbe nem indulnék neki még egyszer!
    Jó szórakozást!
  • Oldgamer
    #4413
    Üdv Joe!
    Jó játékot, illetve kellően erős idegrendszert kívánok ehhez a game-hez!
    A fotók nagyon jól néznek ki! Ez a beillesztés csak akkor kényelmetlen max, ha több fotót mellékelsz, egyébként nem zavaró pl 1 db-nál.
  • kamionosjoe
    #4412
    Okés, igyekszem akkor úgy megoldani. Köszönöm!
  • RJoco
    #4411
    Szia! Köszi a képeket, de legközelebb légyszi vagy spoiler közé tedd be őket vagy csak linkeld.
    Engem felettébb zavar, hogy az utolsó olvasatlan hozzászóláshoz egy csomót kell görgetnem a képek miatt.
    Nem tudom, hogy a többiek hogy vannak vele.
    A játékhoz sok kitartást!
  • kamionosjoe
    #4410
    Üdv! Én most karácsonykor kezdtem ezt a játékot, alig találtam ide ide ebbe a topikba, mert a Snowrunnen nevű topikot nem nagyon találtam. Mivel most kezdtem bele még nagyon az elején vagyok, Michigan pályának a második térképénél. Csináltam néhány képet a játékból ma.



  • Oldgamer
    #4409
    Ezek a monstre vontatások szemet gyönyörködtetőek, néha én is megpróbálkoztam hasonlókkal, viszont egy kényes helyen való borulás sokszor több időt vont el mikor menteni kellett, mintha kétszer vonultam volna normál szerelvénnyel. Viszont megértelek, mert ennek a játéknak a kihívásokon meg az ötleteléseken alapszik a valós sikere. A monitonitás megölné a játékkedvet. A kitartásod mindenesetre oktatni való.
  • Jóózsf István #4408
    Ha nincs is hozzá eszem, azért próbálkozok.
    És próbálkozok is!

    Csak apránként merek foglalkozni vele, mert amikor már úgy belelendülnék, akkor valami felcsesz, vagy csak simán megutálom, hogy kuliznom kell.
    Ezekben a dejókban, ha nem is hatékonyság mintaképe vagyok, mert a mennyiségekkel hadilábon állok. Húzhatnék magam után nyolcas pótot is, de tényleg nem akarom magamnak elcseszni a játékmenetet. Csak akkor veszem elő, ha agyatlanságba botlok, de ennél a pályánál ezt még nem tapasztaltam!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.01.01. 21:28:37
  • Oldgamer
    #4407
    BUÉK mindenkinek!
    Kicsit eltűntem, tabletem beadta a kulcsot Karácsony előtt egy nappal, az újra várnom kellett egy hetet, telóról nem szeretek irogatni. A régi jelszavamat sem fogadta el az SG.

    Józsi!
    Szóval elkezdted újra a Falut, na ennek örülök! Valóban egy tetszetős, és jól összerakott kettős pályáról van szó, rengeteg ( 115 db ) feladattal. Én is csak gyári kocsikat használok, egyedül mod járműként a Commando traktor van befogva munkálatokra, 90 %-ban kimetésekre illetve vontatásra használom. Van olyan folyószakasz, melyen nem lehet átmenni gyári kocsikkal, szerintem sejted melyik részről beszélek. Mostanra egyébként 105 db feladatot már teljesítettem, tehát a vége felé járok. A wild river map nagyon kemény, ott mozgolódok. Sajnálni fogom ha vége lesz ennek a pályának, 2-hónapja nyűvöm ezt a placcot, megszerettem. Kitartást neked, kíváncsi leszek mik lesznek a tapasztalataid, hol kapsz majd kisebb sikítófrászt.
  • Jóózsf István #4406
    Méghogy nem csatolhatok tartányos félpótot, ha daru van a gépen!?!?!?!
    Nekem ne mondja meg senki...!

    Ha jól látom a csücsüb már nem lépésenként dolgozza fel a dejókat, (SD - HD - 4K) hanem egyből abba formátumba - felbontásba, amiben feltöltöttem. Hátha így gyorsabb!!!
  • Jóózsf István #4405
    Szép és jó ez a Falu pálya. Most tartok ott, hogy az első hidat megépítettem, de nincs agyam összelogisztikázni, hogy ne menjek végig ugyan azon az úton huszadszor. Öregszem.
    Próbálom úgy játszani, hogy ne az űber brutál járművekkel menjek rajta végig százzal. Egyelőre még csak a pálya által biztosított bicajokkal mozgok. Azon a szinten (10) még csak láncos gumit sem tudok rájuk tenni, ami szintén nem könnyíti meg dolgom. Nem kezdőknek való ez a placc. Ezt persze tudtam, hisz amikor végig mentem rajta az sem az első nekifutás volt. Kegyetlenül van összerakva.
    Különösen ajánlott a vanillásoknak!
  • RJoco
    #4404
    Már értem!
    Szóval mindegy, hogy a játék frissül vagy a VGA driver, utána mindenképp várni kell 15 percet. A játékban.
  • Jóózsf István #4403
    A nyolcadik fázis útjai egy picit más paraméterekkel rendelkeznek. Sok rajtuk a puha sár és mélyen vannak a szilárdabb rétegek. Így nagyon könnyű rajtuk borulni.

    Azt a bogie kerekes (Így hívja a nép!) szart meg ...zd bele a kukába. Sajnos egyik olyan jármű sem, amelyik rendelkezik tehermentesítő kerékkel a valós körülményeknek megfelelően működik. Mily meglepő! Kiálthatnátok fel, hisz ez a játék erről szól, de az a helyzet, hogy ezekre a járművekre hatványozottan érvényes a fizika meghazudtolása.
    Konkrétan a bogie elveszi a tapadást a teljes értékű, hajtott keréktől. Ez van!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.01.01. 01:30:36
  • RJoco
    #4402
    Az úgy volt...
    Indítom a játékot, betölt a mentés, forgatom a kamerát, szaggat, mintha tésztaszaggató lenne. 60 FPS-nél. Nézem, a monitor 120 Hz-cel megy, szóval G-Sync nincs. Pedig be van kapcsolva, de még sincs.
    Előszedem az nvidia beállító felületét, ezt-azt állítgatok és hirtelen nagyon szépen siklik a kép, ahogy kell. G-Sync még mindig nincs, de nem érdekel, mert se szaggatás, se szétesés.
    Elindulok utamon, majd az áru felvételét követően eszembe jut, hogy le kellene videóznom ezt, mert a múltkor ott hagytam abba, hogy az üres kocsival felborultam nem tudom miért és altf4-eltem.
    Szóval itt az elején az lenne az érdekes, hogyan dülöngélek jobbra-balra és vajon miért süppedezik így hol az egyik fele, hol a másik fele a kocsinak. Az értelmetlenségnek is van határa, de nem a fejlesztőknél.
    Szerintem belső nézetben másképp kezeli a fizikát a játék, mint külső nézetben.
    A verdán csak a váltó tuningolt, az egyik mod adott egy L+ fokozatot az amúgy gyári autópályás váltóhoz. Minden más szintén gyári.
    Ez azért fontos, mert az amúgy egyszerűnek tűnő szállításból egy hatalmas elakadás lett. Azt nem néztem, mennyi időt vacakoltam, mire kiszedtem, de túl sokat, az biztos.
    Viszont sikerült borulás nélkül teljesíteni a feladatot, ez hatalmas dolog a számomra. Főleg ilyen körülmények között.
    Néha elgondolkodom, hogy el kellene adnom az összes gyári kocsit és vennem még néhány tuningolt Tátrát különböző felszereléssel, hogy mégse csak egy kocsit használjak mindenre. De félek, hogy túl unalmas lenne a játék.
    Boldog Új Évet!
  • kamionosjoe
    #4401
    Sziasztok! B.U.É.K!
  • RJoco
    #4400
    "én nem voltam hajlandó feltenni egyet sem."
    "valaki nem vesz róluk tudomást, vagy egyenesen ellenzi, az buta! Vagy ha úgy jobban tetszik: Önfejű, csökönyös, konok szamár!"

    Én nem ellenzek semmit. De először mindig megpróbálom a játékot úgy játszani, ahogy a fejlesztők azt kitalálták.
    Így volt ez X4 esetén és a hófutó esetén is. A zacsinál igazán még nem volt rá szükségem. Meg még EA és ilyenkor a modok mindig kérdésesek. Plusz azt sem tudom, hogy melyik kell nekem igazán. Meg mennyire kell érteni hozzá. Van egy-két nagyon érdekes, meg arduinos...
    Nekem nincs ahhoz türelmem, hogy belepiszkáljak a játék fájljába, majd megnézzem, hogyan működik, aztán megint piszkáljam, megint nézegessem. Ez rengeteg játékindítás lehet. Ha megcsinálja valaki modban, akkor felteszem.

    Nekem van okostelefonom. Mivel sok az elszórható pénzem, így a nyáron egy S22 Ultrát vettem 1500-ért.
    Telefonálásra használom a legkevesebbet. Skype-ra viszont sokat használom. És jól jön, ha melóhelyen akarok valamit rendelni. Nekem nincs olyan szerencsém, mint sokan másoknak, hogy a melóhelyen internet legyen a gépen.
    Ha nem lett volt már korábban is okostelefonom, akkor most nem lenne PS5-öm sem. 700-ért nem vettem volna. Így viszont 500-ért meglett a lemezes változat.
    Szóval az állításod nem csak a modokkal kapcsolatban lehet igaz, de a telefonokkal kapcsolatban is.
    Ettől függetlenül mindenki maga dönti el, hogy mire van szüksége, mit akar.
    Ezért bármilyen módon bírálni a másikat, csak saját magát minősíti az ember. Először magával számoljon el, aztán meg békén fogja hagyni a másikat.

    Boldog Karácsonyt!
  • Jóózsf István #4399
    Valószínűleg pont azért csinálták meg így, hogy végig kelljen néznünk, hogy a mod böngésző fel tudja építeni a kapcsolatot a mod.io-val. Sokszor jártam úgy, hogy csak nyomkodtam a gombot, mint süket a csengőt és amikor indítottam volna a játékot szólt, hogy a mod-ok még sehol nincsenek. Eleinte meg is szívtam, mert ha itt tovább nyomjuk, akkor a mod járművek mehetnek a levesbe abban a mentésben!

    Szóval óvatosan!

    A belepiszkálásnál nem minden fekete és fehér. Az, hogy kúpba nem enged be miatta azt simán tudomásul veszi az ember és együtt él vele.
    De ettől még vannak olyan dolgok, amiket, ha elállítok a büdös életbe nem fogja megakasztani a játékot.
    Nekem arra is van modom, illetve piszkálásom, mert maga a mod egy "KÉZI" átállítású valami. Ami a járművek hűtőrácsánál levő OSTOBA légáramlatot szünteti meg. Pusztán azzal, hogy két értéket nullára állít. Ettől nem fog megállni soha a játék, de így már kúpozni nem enged!

    A játék modjaival és/vagy a mod oldallal minden egyes PTS-ben gond van. Csak mire kiadásra kerül, már megoldják. (Többnyire!)
    Most a cimborámmal a zacsist úgy játszunk dedikált szerveren, hogy egyetlen modot sem használunk. Ez azért van, mert én nem voltam hajlandó feltenni egyet sem.

    Lehet a modokat szeretni - nem szeretni. Lehet a piszkálást is elítélni, de hozzá tartozik a játékhoz. Ha valaki nem vesz róluk tudomást, vagy egyenesen ellenzi, az buta! Vagy ha úgy jobban tetszik: Önfejű, csökönyös, konok szamár!
    Nekem például "OKOS"telefonom nincs. A telefon arra való, hogy telefonáljunk. BÁRMIKOR (!!!) bárhonnan. Az a szar amit meg mindenki simogat arra, hogy egyre kevésbé vegyenek tudomást a környezetünkről és az abban élő, emberekről. Akár a szeretteinkről is.

    SZÉP KARÁCSONYT!
  • RJoco
    #4398
    Én is felteszem a gyári alsó kéményt. Csak néha elfelejtem, hogy melyiknél is nem szabad a magasat választani.
    A fájljaimat inkább hagyd, nem szeretnék úgy járni, mint ahogy te szoktál

    A módosításról jut eszembe, ha túl gyors vagyok, akkor néha beadja a mentés választó menüt, mert offline-ok a modok.
    Mostanában néha kicsit lassúcska a netkapcsolat. Visszalépek a menübe és megint indítom, akkor jó lesz.

    Indítás után nem aktív az ablak. Ez most vagy a steam átfedés miatt van vagy a geforce átfedés miatt vagy mind a kettő miatt. A lényeg, ha alt+tab-bal váltok a játékra (a játékról, ha épp semmi más nem fut), akkor a szövegnél már nyomhatom a menekülést és megyek is a főképernyőre, nem kell megvárnom a sok logót.
  • Jóózsf István #4397
    A füst már engem is kikergetett párszor a világból. Azt szoktam csinálni, hogy a hülyegyerek kéményeket likvidálom és a gyári oldalsó, alsó kipufogót használom. Így látszik is a jármű, amit vezetek. Picit imitt-amott túltolták a füstöt a fejlesztők!
    Vagy ha gondolod, átszerkeszthetem neked a fájlját!
  • RJoco
    #4396
    Nah, megint működik az oldal!
    Egy rövid szösszenet, ha az ember nem gondolja, hogy kellene egy daru is a kocsira.
    Ez a farmos régió elég szívatós.
    Szerencsére van már pár gépem, amire lehet darut IS tenni és kell is rájuk, mint a Tayga, csak az egy dízelzabáló dög. Ráadásul úgy füstöl, mint egy gyárkémény. De ott a Tatra is szerencsére. Akár a nem modolt verzió, ami ugyan olyan jó, mint a modolt, csak lassabb. Ellenben kevesebbet is borulok vele. A modolttal egy kanyarban is simán feldűlök.
  • RJoco
    #4395
    De az nem jármű.
    És sajnos a földműves régióban eléggé kihasználatlan szegény a szaladj ide, vidd oda, majd megint szaladj ide és vidd amoda feladatok miatt. Egy kettes póttal is meg lehetne oldani a legtöbbet. Tátra esetén nem is nagyon kell pót.
    Mondjuk a kukákhoz berakhattak volna egy kukás kocsit is. Ha már, akkor már.
    De azért 3 kukát így is elcipeltem a Tátrával, pót nélkül.
    Sajnos kevés a trailer store is a régióban.
  • Jóózsf István #4394
    No-no! Ne feledjük azt a hatos pótot sem amit imádsz húzgálni!
  • RJoco
    #4393
    Úgy látszik, hogy a problémát a W11 fogja megoldani. Legalábbis egy tiszta rendszernél nincs gond a HDR-rel és a futás is egész jó, 110-120 körüli. Egyszer volt valami és beesett 30-ra, de aztán megint jó volt.
    Csak nagyon nincs kedvem belakni, mindent feltelepíteni, beállítani, stb.

    És a jó hír, hogy a traktorral épp félúton voltam, mikor mentett. Most gond nélkül rácsatlakoztam az ekére.
    Csak azt nem értem, hogy miért nem képes normálisan fordulni a nyavajás. Teljesen olyan érzésem van, mintha oldal irányban elcsúszna a gép és így sokkal nagyobb lesz a fordulási ív, mint kellene.
  • RJoco
    #4392
    Na jó, de te nem csak a mod-okat piszkálod meg, hanem a játék fájljait is.
    És, mint korábban tapasztaltuk, ez okoz némi gondot időnként.
  • RJoco
    #4391
    Az a baj, hogy ez PC és nem PS, monitor és nem TV. A monitoron nincs energiatakarékos mód. Ellenben húzható, ha valakinek nagyon kellene még extra 18 FPS. PS5 + TV párosnál nincs ilyen gondom. Ott minden jól megy. De itt, a win miatt, nem az igazi.
    Kaptam olyan tanácsot is, hogy az nvidia vezérlőpulton tegyem teljesítménybe a VGA-t. Ez még a 3080-nál volt. 100W-ot fogyasztott csak a VGA és 200 körül a gép. Úgy, hogy még nem is futott a játék, csak a win háttérképét néztem. A win-ben meg be van kapcsolva a játék mód.
    Traktor modot nem akarok használni. Van a tuningolt Tátra, ami számomra elég is. A többi mod jármű csak azért van a játékban, mert Istvántól így kaptam a csomagot. Amúgy sem magával a traktorral van a gond. És a traktort hiába is állítanám vissza, az eke ott maradna, ahol van. És, ha azt nem tudom használni, akkor a feladatnak itt nagyjából annyi is. Másik ekét nem lehet venni, max máshonnan átcibálhatom és bízhatok benne, hogy az nem akad majd el sehol.
    Nem tudom, hol mentett utoljára a játék. Az biztos, hogy pont a területre (térképre) való belépéskor volt egy mentés. Utána nem láttam. Szóval, ha mázlim van, akkor a visszatöltésnél nem lesz gond és még az oldalán lesz az eke.
  • Oldgamer
    #4390
    Szerencsère nálam oled tv-n nincsen gond a hdr-el, stabil a fényerő, nincsen lüktetés.
    Alább írtad, hogy nem kapcsolod ki az automatikus energiatakarékos beállítást, nem akarod piszkálni.
    Kapcsold ki teljesen, nálam ez ( is ) okozott problémát a fényerő gyanánt. Egy próbát megér...
    A traktorok valóban tekerednek mint egy kövér hernyó, de egy idő után megszokható az irányításuk. Nekem a mod Commando nevű traki bejött, kapcsolható rá sok pót, kellően gyors is. Jármű kimentésekhez, illetve lehetetlennek tűnő terepen való szállításoknál előnyös a használata. Egyébként elvből más mod járműveket nem használok, az Iceberg-et is elhagytam, túl könnyű volt vele szállítani anno, mindenhol elment, ez a kihívásokat erősen csökkentette. Helyette használom a trakit, az egy valósabb jármű, nem egy agyonturbózott valami.
    Szerencsère nálam nem jellemző a bugos TELJES elakadás, valahogy mindig ki tudtam rángatni csörlővel, vagy másik kocsi segítségével, igaz volt hogy 20-percem ráment. Muszáj, mert teleportot nem használok már a játék kezdete óta. Ha elveszne egy kocsim ( volt ilyen folyóba zuhanva ) akkor így jártam, ott marad...
  • Jóózsf István #4389
    Az a kerék a textúrába ragadós hiba egész végig fennállt a megszületése óta. Nekem volt is a bétában egy, ami végérvényesen ott maradt az egyik bázis udvarán.
    Azt hittem kijavították, mire megjelent. Hát, ez van.

    Direkt azért emeltem ki, hogy a modokat tartalmazó almappa törlése nem volt elég. Ha csak az lett volna a baja, hogy belepiszkáltam, akkor ennek törlése után működnie kellett volna. Valami a modböngésző körül nem stimmelt. Korábban is voltak már AMÁLIÁK (!!! ) Remélem ezentúl jó lesz. Rohadt dolog folyton fájlokat egyeztetni.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.12.21. 06:59:25
  • RJoco
    #4388
    Ezzel a játékkal csak a retek van.

    Első körben nem lehet vele HDR-ben játszani, mert valamiért a képernyő "világítása" villódzik. Mivel ez egy OLED monitor, így úgy kell érteni, hogy lüktet a fényerő a HDR és a nem HDR között. Nem HDR-ben alapból több a fényerő. Satisfactory-nál nem volt gond. Kikapcsolt HDR-rel játszható ez is. Csak...

    És akkor jöjjön a második kör.
    Mivel ezzel a vacak traktorral haladni rettenetes, feldobtam a Tátrára és úgy vittem a szántani való földhöz. Ezzel nem is volt gond, meglepő módon egyszer nem borultam fel, de nem is száguldoztam, ahogy szoktam.
    Előtte már odagyűjtöttem az eszközöket. A kapálót ügyesen az oldalára dőlve szállítottam le. A Tátra hirtelen nem tudta felállítani kötéllel. Leálltam a traktorral és azzal állítottam talpra.
    Első hiba, hogy a kapáló vízszintbe állt, csakhogy a talaj lejtett.
    Második hiba, hogy amikor mellé mentem, mégis megdőlt. Szerencsére rám és nem borult fel, a talpán maradt.
    Harmadik hiba, hogy amikor rácsatlakoztam a trakesszal, akkor úgy felrepültem a levegőbe pörögve, hogy csak. Pont, mint István a bugos utánfutóval. De aztán talpra estünk.
    Negyedik hiba, hogy az egyik kereke úgy belesüllyedt a földbe, hogy ki sem akart jönni. Pont, mint egy másik régióban egyik kocsim első kereke. Nem volt kedvem vacakolni, altefnégy lett és jöttem ide panaszkodni

    Egyre inkább irigylem István nagyon sok, rengeteg kitartását és türelmét, hogy 100%-ra kijátszotta. Ráadásul úgy, hogy még a béta nyűgjeit is elviselte.
  • RJoco
    #4387
    Pedig egyszerű. Belepiszkáltál a fájlokba.
  • Jóózsf István #4386
    Komplett mod mappát kellett likvidálnom. Az, hogy csak a modok mentek nem volt neki elég.
    Nem nagyon értem miért kellett ezen átesnem.
  • Jóózsf István #4385
    Akkor megint barkácsolhatok!
    Talán a letörlés segít...
  • RJoco
    #4384
    Megvannak a modok, be is vannak kapcsolva.
  • Oldgamer
    #4383
    No, elnézést, tegnap rosszul írtam le a problémás feladat nevét: Welding works a helyes
    Annyi van, hogy a vízbe zuhant kocsikat egy mod ( Commando ) traktorral ki tudtam menteni a mély vízből, már ez is valami. Később folytatom a feladatot, nem kockáztatok tovább.

    Nálam konzolosnál is sokszor rakoncátlankodik a mod lista, szintén van úgy nem egyszer, hogy eltűnik minden mod lehetőség. Ilyenkor a " refresh " -re kattintok, aztán minden ok olyankor. Nálad pc-n van ilyen refresh!?
    Aztán a már letöltött pl pályák kikapcsolt állapotba kerülnek, azokat újra ki kell keresni majd aktiválni, ellenben nem indul el értelemszerűen az adott játék...vagy nincsenek a mod kocsik a garázsban. ( 2 db van nekem összesen ) De legalább az utóbbit kiírja a játék, nincsen meglepetés. Szóval figyelni kell minden egyes játék előtt.
  • Jóózsf István #4382
    Aki használ modokat nézzen már rá a mod böngészőjére a játékon belül, mert nálam egy ideje elég bután viselkedik. Újabban azt adja elő, hogy a feliratkozott modokból nem mutat semmit "Nincsenek modok"
    Ha kikapcsolom ezt a szűrőt, akkor megjeleníti amik közül választhatnék. Tehát működik, csak hülye!
  • Oldgamer
    #4381
    Nem, nem ez az. De mindegy ám, csak èrdeklődtem, hátha egyből beugrik. Szoktam olvasni, hogy szeretsz belepiszkálni a kocsik tulajdonságaiba, most már értem miért. Vannak helyzetek, mikor ez elengedhetetlen, ellenben iszonyatosan tud szívni az ember.
  • Jóózsf István #4380
    Erre gondoltál?
  • Jóózsf István #4379
    Erre már konkrétan nem emlékszem.
    Az biztos, hogy nálam jobb a tapadás, hisz alapból mindenhol jobb. Mivel át van írva egy fájlban, ami nem típus specifikus. De ha ez nem lenne elég, akkor a gumik is picit reszelve vannak. Már, amelyiket használom.