5782
  • Jóózsf István #4382
    Aki használ modokat nézzen már rá a mod böngészőjére a játékon belül, mert nálam egy ideje elég bután viselkedik. Újabban azt adja elő, hogy a feliratkozott modokból nem mutat semmit "Nincsenek modok"
    Ha kikapcsolom ezt a szűrőt, akkor megjeleníti amik közül választhatnék. Tehát működik, csak hülye!
  • Oldgamer
    #4381
    Nem, nem ez az. De mindegy ám, csak èrdeklődtem, hátha egyből beugrik. Szoktam olvasni, hogy szeretsz belepiszkálni a kocsik tulajdonságaiba, most már értem miért. Vannak helyzetek, mikor ez elengedhetetlen, ellenben iszonyatosan tud szívni az ember.
  • Jóózsf István #4380
    Erre gondoltál?
  • Jóózsf István #4379
    Erre már konkrétan nem emlékszem.
    Az biztos, hogy nálam jobb a tapadás, hisz alapból mindenhol jobb. Mivel át van írva egy fájlban, ami nem típus specifikus. De ha ez nem lenne elég, akkor a gumik is picit reszelve vannak. Már, amelyiket használom.
  • Oldgamer
    #4378
    Akkor jól félreértelmeztem az írásodat.
    Mert mostanában volt több téma ami eltért a fórum lényegétől, pl mikor a tv-t taglaltuk, Eta szóvá is tette finoman.
    Legalább az akkori állóvíz picit felpezsdült.

    Tegnap este a Falu map második térképének egyik feladatánál elvesztettem kèt járművemet, így még nem jártam. Elég lesz kihalászni a mocsaras, mélyebb vizes részből őket...lehet nem is lehet. Talán emlékszel rá, egy sziklás magaslatra kell egy generátor-vontatmányt felcipelni egy víztorony aljához. Van félúton egy ferde lejtésú két nyomsávos fahíd, ezen kell áthaladni a vizes rész felett. Mikor félúton megyek át rajta, lényegében olyan kicsi lesz a kerekek tapadása, hogy oldalirányban lesodródnak a kocsik. A generátor is a mélyben van mostanra, konkrètan egy roncstemető lett ott. Egyelőre hagyom, nehogy elfogyjanak a járműveim, mert ugye nem teleportálok soha, game over lenne kocsi nélkül. Nálad is nehézkes volt az átkelés ott, emlékszel esetleg rá? Gumit kellene cseréljek, hogy nagyobb tapadással átkelhessek a hídon? Talán a No good teens a Task feladat címe, de nem biztos.
    Egyelőre folytatom a küldetések teljesítését, a legvégén " pecázok " csak.
  • RJoco
    #4377
    Én azt hittem, hogy a jövő év márciusáról beszélsz. De, akkor a távolabbi jövőről beszélsz.

    Viccet félretéve.
    Nekem fogalmam nincs, hogy egy évadban hány évadnak kell lennie. Na ez így elég hülyén hangzik, inkább írom magyarul.
    Szóval egy Year hány Sessiont kell tartalmazzon? Vagy ez sincs kőbe vésve, csináljak, ahogy éppen jól esik nekik?
  • Jóózsf István #4376
    Jézus! Dehogy!
    Mivel a játéktól egy darabig nem várhatunk semmit, amiről beszélhetünk, (Talán még egy valamire való ütemterv sincs.) így beszélhetünk bármiről ebben a fórum témában. Persze, amíg valakit nem zavar.
    Szerintem az, hogy valaki milyen eszközöket használ, hogy ezt a játékot élvezze, az messze nem off topik!

    És hogy miért március. Azt magam sem tudom, mert az ős eredeti ütemterv amitől most nyáron csúnyán eltértek az az, hogy minden évszakban (jobbára a végén) kiadtak egy fázist. A nyolcadiknak kellett volna megjelennie nyár végén. Ősszel jelent meg. Őszi megjelenésről szó sem esett. Nagy nehezen derült ki, hogy az arany tojást tojó tyúkot mégsem vágják le és lesz harmadik évad. Ha így van, (Már pedig így lesz, mert kifizetették. Többek között velem is.) akkor valószínű, hogy lesz egy téli megjelenés ami február vége. (Plusz néhány évtizedes csúszás!) És így tovább... A kérdés, csak az, hogy mennyire süllyedünk még mélyebbre a szarháziság mocsarában.

    Jocó!
    Remélem, hogy nem a próféta beszél belőled!
    Márciusra a következő fázis BÉTÁJA??? Akkor már inkább a tizedik bétáját szeretném nyüstölni, de ez nyilván képtelenség a fentebb vázoltak tekintetében.
  • RJoco
    #4375
    Csak nem márciusra várható a következő évad bétája?
  • RJoco
    #4374
    Köszi. Nálam ez automatikusra van állítva és nincs vele gondom. Így asszem nem is piszkálom.
  • Oldgamer
    #4373
    Köszi a tippet, belekukkantottam neten a Kolhoz-ban, valóban hasonlatos a filing a faluhoz, ha konzolokhoz letölthetővé válik, akkor neki is esek! Az tetszik a faunál többek között, hogy vannak benne kellemes nyugisabb szakaszok, nem mèterenként kell küszködni a sárral/kövekkel. Mondjuk a Wild river térképe már macerásabb ilyen szempontból, de még mindig jobb mint a legtöbb mod verzió! Most már csak a river mapot nyomom, az Ust topinot kivégeztem. Az átjáró kapuhoz előtte rafináld módon rengeteg árut odaszállítottam rendszerezve, ìgy csak ott fel kell venni őket, nem muszáj az első mapon csalingázni az egyes árukért. :)

    Nem világos az utolsó megjegyzésed. Mi lesz jövő márciustól? Azaz mi nem...?
    Milyen off? Szigorítás lesz ez ügyben itt a fórumon?
  • Jóózsf István #4372
    A Falu a világ legjobb mod pályája! Ehhez kétség sem férhet. Lehet neki is megyek még egyszer. A Kolhoz-t hozzá tudnám hasonlítani.

    Amúgy ez a fórum-téma elméletileg március végéig, de sanda gyanúm, hogy tovább... Nem tud off lenni!
  • Oldgamer
    #4371
    A plazma tv-m tudta a 100 Hz-et, de nem volt 4 K-s, illetve hdr sem volt a repertoárjában.
    Azér is említettem a a tv-t, mert ezek szerint sok játékos azèrt látja csúnyácskának a játékokat sok esetben, mert a tv/monitor nem megfelelő tudású, nem minden esetben szükséges a konzolcsre. Ezen okokból legalábbis...

    A tv azon funkciója meg óriási, hogy pl egy teló/tablet képét ( mindent ) átkonvertálja a képernyőjére minőségromlás nélkül, mindezt egy kattintással!
    Na nem offolok tovább, remélem tudtam segíteni!
  • Oldgamer
    #4370
    Ezt a videót sasold meg, a 8-ik perctől beszél arról a srác, amit kérdezel tőlem.
    Menü-általános ( beállítás ) - oled gondoskodás stb ... itt lesz. Mutatja az emberke. Èrdekes a videó is, nézd majd végig.
    https://youtu.be/Ic4xcqd9Ytc
  • RJoco
    #4369
    Akkor ezek szerint nálad csak azért volt olyan csúnya és rossz a játék, mert a TV teljesítménye nem volt elég, nem a PS4 miatt.
    Én nem találtam energiatakarékos mód beállítást az enyémen így hirtelen.
    Hová dugták el?
  • Oldgamer
    #4368
    Üdv mindenkinek!

    F.bund!
    Értem, akkor összességében nincsen gond szerencsère, de bosszantó lehet az amit írtál. Ezt még patch formájában szerintem javítani sem fogjàk tudni.

    Jocó!
    Lehet neked van igazad! Úgy értettem egyébként, hogy egy tv sokrètűbb mint egy konzol, emiatt " jártam jobban "
    Ráadásul a ps 5 jelenleg erősen túl van árazva, akkor már inkább egy közel profi tudású tv! Jelenleg egyébként sincsen rá túl sok olyan játék, ami miatt váltanom kellett volna, idővel megejtem a vàsárlást természetesen.
    A tv beállításának leírását túlzottan nem részletezném, nehogy megint off legyen az írásom, de a főbb lényeget megejteném akkor, ezek a leglényegesebbek a képi hatások kimaxolására.

    1. A legfontosabb az úgynevezett Trumotion beállítás kikapcsolása!!! Ezen belül még a képelmosódás teljes lunullázása.
    2. Van egy úgynevezett Oled gondoskodás menürész, ezen belül a képkezelés ha jól emlékszem. Itt az oled pixelek fényerejét feljebb kell állítani, de nem fullosra, kb 65-70%-ra.
    3. Nagyon fontos, hogy az energiatakarékos üzemmódot ki kell kapcsolni!! Ha ezt nem teszi valaki ( 3 lehetőség van, egyik sem jó ) akkor a tv erősen lebutítja a képi funkciókat. Sokan ezt nem tudhatják, oltári nagyot szívnak, mert ég és föld a be-kikapcsolt állapot közötti különbség, tv-adásoknál főleg, amik hd-ben gyönyörűek.
    Megjegyezném, hogy a tv youtube 4 k hdr videóit olyan fantasztikusan jól jeleníti meg, hogy az ember nem hisz a szemének. Olyan, mint amiket pl a Média M-ban láthatsz demo adàsoknál. Nem túlzok! A 120 Hz teszi a dolgát, meg minden más persze.. Ha egyszer tv-t vesz valaki ezt csak ajánlani tudom, nézz meg róla gamer tesztet a YT-on. A piacon most ez a csúcs többek szerint is, közel gamer monitor minőségű/tudású.

    Jòzsi!
    Egyszer elkezdtem a Roger point-ot, tetszett is, de valami miatt felcsesztem az agyamat rajta, és abbahagytam. Már nem emlékszem mi volt az.
    Most a The village-t nyüstölöm, nálam ez a pálya benne van a Top 3-ban. Anno elkezdtem, de egy frissítés miatt elveszett a mentésem, akkor hagytam a fenébe. 105 db feladat van, szerintem nagyon jó a feladat és pályaszerkesztése, grafikailag is tetszetős.
  • Bercy #4367
    Kezdje el szántani és nézz hátra. Először amikor PS5-ön játszottam a snowrunnerrel elégedett voltam, mert gyorsan töltött és 60fps-el futott, ahogy az elvárható. Aztán jött a szántás és a por miatt beszaggat a játék. A por miatt…siralmas.
  • Jóózsf István #4366
    Valaki szeretett volna konzolon Rogers Point-al játszani...
  • RJoco
    #4365
    Szerintem biztos, hogy nem jártál jobban, mint, ha PS5-öt is vettél volna. ;)
    De azért leírhatod, hogy miket állítgattál, hogy ilyen jó lett.
    Engem nagyon érdekel.
  • Oldgamer
    #4364
    Nekem mint konzolos járékosnak ( ps 4 pro ) mindig gondjaim voltak a játék futásával, talán emlékeztek rá, hangot is adtam ennek itt a fórumon többször. Szaggatott, homályos, színtelen volt a játék. Mióta sikeresen ( 3-napba tellett ) be lett állítva minden úgy ahogy kell az új professzionális LG tv-men, azóta mintha egy másik játékkal játszanék, esküszöm. Még kisebb beszaggatást sem tapasztalok csak nagy ritkán max, nagyobb lett a látótáv, a színek és a részletgazdagság kifogástalan, az fps meg atomstabillá vált. Még a leggyorsabb kameramozgásnál sem látni szaggatást/recézést a tereptárgyak szélein, eszméletlen mennyit számít egy modern tv! Szerintem jobban jártam mintha ps 5-öt vettem volna, persze tudom ne hasonlítsam össze a kettőt.
  • Bercy #4363
    Ennek a játéknak egy PS3-on is széen kéne futni, nem ám egy top PC-n vagy nextgen konzolon. Optimalizalatlan…
  • RJoco
    #4362
    Hogy én mekkora marha voltam, hogy megvettem a 3. évadot is.
    A játék úgy hulladék, ahogy van.
    Mindegy, mekkora vas kerül alá, akkor sem képes normálisan futni.
    Oké-oké, VGA csere után újratexturál vagy mi. De azért játszottam vele egy darabig, hogy megtegye és így sem akar normálisan futni.
    Az FPS alapvetően 80 körül mozog. Néha beesik 65-re. Néha elmegy 100-ig. A 120-at nem igazán akarja elérni, nem hogy tartani. A VGA-t ki sem használja 100%-ra.
    És most egy 4080-ról beszélek. A 3080 Ti-n sem volt igazán rosszabb. Már most csak az új földműves területeken jártam, lehet, hogy máshol azért jobb a helyzet.
  • eta32 #4361
    Az alap játékot kellene rendbe rakni ....
    Alap funkciók amik évekkel ezelőtt működtek a kormánnyal kapcsolatban....
    De a legutóbbi nagy frissítéssel szétbarmoltak....
    A fórumon nem 1 ember jelezte ,de az elmúlt hónapokban sem sikerült kijavítani....azt ami előtte működött a szokásos idiótaságuk egyet javítunk 2-3-at elrontunk...
    Szép listát írtak most is de ez pont nem volt benn....miért is nem csodálkozom...
    Na mind egy, úgy sem játszok vele mostanában....remélem azért valamikor javítják.....de ha nem akkor feldughatják maguknak a 3 évadjukat
  • eta32 #4360
    Ezek szerint lesz.....
    Na de mikor lehet vele játszani????
    Igaz ahogy én állok kb 50%-on nagyon ráér megvennem .....
  • Oldgamer
    #4359
    Sajnos igazad lesz, mostanság a digitálisan letölthető játékok korát éljük, meg ahogy említed, olcsóbb is a készítőknek. Ez van. Inkább csak reménykedtem.
  • Bercy #4358
    Szerintem ne számíts rá. Nincs anyagi érdekeltségük lemezen kiadni ismét. A legjobb eset is az, hogy tesznek a tokba pár dlc kódot, de arra se számítanék. A digitális disztribúció sokkal olcsóbb a kiadónak.
  • Oldgamer
    #4357
    Lehet hülységet kérdezek:
    Ha egyszer nem lesz már több évada a játéknak, szerintetek meg fog jelenni lemezes változatban is összes eddigi pálya/dlc!? ( egyben, egy lemezen )
    Nekem az alap lemezes változat van meg konzolokra, meg ugye a mod verziókat nyüstölöm. Egy ilyen gyűjtői változatra szívesen beneveznék.
  • RJoco
    #4356
    Meeeeeg
  • Jóózsf István #4355
    Megvettétek már a harmadik éves bérletet? (6152)
  • Jóózsf István #4354
    PECCSNÓC HÚSZ????
    Barlangban éltem az elmúlt hónapban?
    Elraboltak a ZUF-ok?
  • Jóózsf István #4353
    Feltehetitek a kérdést, hogy az bánatos fenéért babrálok bele a játék, vagy alkalmasint a modok fájljaiba?!?
    Hátpéldáulezért. Merthogy ez a pót van Ebben a dejóban is. Csak ott az általam simogatott verzió van.
    Ma reggel a mod.io megőrült és minden modomat lefrissített. Anélkül, hogy jött volna hozzájuk frissítés! És bizony a megkergült pót "GYÁRI"!!!

    Azt is elmondom, hogy ezt a jelenséget 99%-ban az adott alany rosszul beállított tömege okozza!
  • Jóózsf István #4352
    Neeeeeem. Véletlenül. Tolattam - tolattam és egyszer csak sorban álltak.
  • RJoco
    #4351
    Direkt raktad el olyan szépen a pótokat, igaz?
  • Jóózsf István #4350
    Biztos kérdeztem már, de mi a ferde lóheréért kell úgy megírni egy feladatot, hogy nekem ötször kelljen fordulnom?
    és aztán jön egy modder és készít hozzá eszközöket. De nem lenne egyszerűbb úgy intézni, hogy egy szóló, vagy uram bocsá szóló és pót szerelvénnyel megoldható legyen. Úgy szeretnék már olyan járművekkel is játszani. De nem, mert agyalágyult modder vagyok és nem fogom fel, hogy senki nem szeret oda-vissza kocsikázni ugyanazon az úton. Pedig már többször mondtam neki én is hogy ne tegye. A kurva aszfalt utakra meg állítson be tapadást.
    Jó pályákat csinál ez a szerencsétlen, de ilyen butaságokkal teszi tönkre.
    Most így jobb?
    Vagy így?
    És akkor már...
  • Jóózsf István #4349
    Így már elfogadható.

    Mindettől függetlenül: Mintha elfogyott volna a lendület. Ha ez az október 13.-i "bejelentés" (ha ez annak számít?!?!) az első, amiben szó van a harmadik szezonról, akkor nem kapkodták el. Vagy esetleg felmerült, hogy nem folytatják. Ami furcsa lenne, mert gyanítom, hogy minden játékosnak van 8-10 ötlete, amit meg lehetne valósítani a játékban...

    Ez meg a novemberi kommunitiápdétben (2022.11.28) volt:

    "Most minden szemünk 2023-ra szegeződik! Még sok más klassz dolgot tartogatunk a tarsolyunkban, amit megmutathatunk nektek, úgyhogy reméljük, jövőre is ott lesztek!

    Ennyi volt ebben a hónapban! Januárban találkozunk a következő közösségi frissítésen!"
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.12.03. 06:06:18
  • Bercy #4348
    Ez a srác igényes contentet készít legfőképp SnowRunnerről. És az infó a hivatalos phase 8 trailer leírásából van. https://youtu.be/pG_JndHTJ7Y
  • Jóózsf István #4347
    Hááááát, ilyen oldalt én is csinálok holnapra hármat, de ne legyen igazam. Vagy ki tudja?!?!?
  • Bercy #4346
    Lesz harmadik évad. https://atribecalledcars.com/gaming/snowrunner-year-3-pass-official/amp
  • Jóózsf István #4345
    Hallott bárki bármit a játék jövőjéről?
    Nagyon elhallgattak. Se terv, se hitegetés, se találgatás. Illetve találgatás volt a harmadik évadra, de harmat gyenge volt és azonnal le is állították.
  • Oldgamer
    #4344
    Valóban mestermunka az a tolatás ott a videó elején, ha ezt belső nézetben csináltad volna, 3-évig szolgád lennék tiszteletből! Így "csak" másfél évig...
    Az első villanyoszlop melletti elhaladásodnál poligonhiba van, hozzà sem èrsz a póttal, mègsem enged tovább, nagyon bosszantóak tudnak lenni ezek a helyzetek, sokszor járok így én is.
    A daruzásod szintén precíz, centi pontosan el tudod helyezni a rakományt. Látom a daru leszorítását alkalmazod a végén, anno a jàték legelején még én említettem nektek ezt a módszert, igaz nem minden esetben kivitelezhető, ennél az esetnél viszont kíválóan működik. Gratulálok, szép munka!
  • RJoco
    #4343
    Nem apróztad el :)
    Ahogy azokkal a pótokkal tolatni tudsz, brutál. Ezt már néztem a korábbi videódban is.
    És ahogy nézem, a daruzással sincs már gondod.
    Hiába, a 100% nem véletlen.